9 Застосування блокчейну в охороні здоров’я

Додатки блокчейну в медичній практиці допомагають покращити результати лікування пацієнтів завдяки більш ефективним процесам, ефективнішим дослідженням і більш надійній безпеці даних.

Історії пацієнтів та інші медичні дані є конфіденційною інформацією, яку слід зберігати в безпеці. Проте галузь охорони здоров’я стала жертвою серйозних витоків даних, що призвело до крадіжки відповідної інформації, зокрема банківських реквізитів або записів про здоров’я та геномні тести.

Ці проблеми дорого коштували сектору охорони здоров’я, що призвело до відсутності довіри, судових позовів, неефективної практики та зростання витрат на управління лікарнями протягом багатьох років.

Ці виклики підкреслили необхідність високого рівня кваліфікації та модернізації в галузі охорони здоров’я, щоб дозволити лікарям, пацієнтам і пов’язаним постачальникам швидко та безпечно обмінюватися відповідною інформацією.

Блокчейн, технологія, яка потрапила в центр уваги в 2008 році як публічна книга транзакцій для криптовалюти біткойн, з часом розповіла людям про її багато інших переваг і застосування в різних секторах.

У цій статті пояснюється, як децентралізована, непідкупна та прозора природа блокчейна використовується для захисту даних пацієнтів і кількох програм у сфері охорони здоров’я.

Зміст

Що таке технологія блокчейн?

Блокчейн — це цифрова база даних, розподілена між кількома частинами мережі комп’ютерів, які використовуються для зберігання інформації. Інформація збирається в групи, які називаються блоками, а ланцюжок даних, який вони утворюють, називається блокчейном.

Інформація, яка зберігається за допомогою цієї технології обліку, не зберігається в одній централізованій базі даних. Однак натомість він децентралізований, тобто поширений у великій мережі чи навіть географічній зоні.

Це робить її дуже безпечною та неможливою для будь-кого підробити або змінити дані в системі. Основна перевага технології блокчейн полягає в тому, що вона надійно зберігає цифрову інформацію, тому її неможливо зламати, змінити, видалити чи скомпрометувати.

Індустрія охорони здоров’я стала свідком значної революції з моменту впровадження цього рішення для технічних даних у цифровому охороні здоров’я.

З огляду на те, що глобальні витрати на блокчейн досягнуть 19 мільярдів доларів до 2024 року, не дивно, що такі терміни, як блокчейн в охороні здоров’я, криптомедичні та блокчейни в охороні здоров’я, зростають.

Як блокчейн використовується в охороні здоров’я?

Постачальники медичних послуг можуть використовувати блокчейн-мережі для збереження та обміну даними пацієнтів між лікарнями, аптеками, діагностичними лабораторіями та лікарями.

При правильному використанні медичні працівники можуть точно визначити будь-які серйозні або небезпечні помилки в режимі реального часу, тим самим підвищуючи ефективність, прозорість і безпеку обміну медичними даними між постачальниками послуг.

Деякі конкретні використання включатимуть:

Безпроблемне перемикання пацієнтів між постачальниками послуг. Інформацію про пацієнтів та інші дані про стан здоров’я, що зберігаються в блокчейні, можна легко надати іншим організаціям за допомогою спільних закритих ключів.

Швидший, дешевший і кращий догляд за пацієнтами. Постачальники медичних послуг можуть створити єдину систему, у якій вони зможуть постійно зберігати, оновлювати та обмінюватися медичними записами, щоб сприяти швидшому та безпечнішому пошуку, уникаючи недомовок і незліченних помилок між фахівцями, які обслуговують одного пацієнта.

Інтероперабельні електронні медичні записи: постачальники послуг можуть використовувати блокчейн для створення єдиного рівня транзакцій, через який вони можуть надсилати та обмінюватися даними за допомогою єдиної безпечної системи. Вони також можуть розробити зашифровані посилання для зберігання інформації, такої як рентгенографічні зображення.

Важливість блокчейнів в охороні здоров’я

Інвестиції в блокчейн-програми охорони здоров’я залишаються фантастичною ідеєю, оскільки всі залучені гравці так чи інакше отримають вигоду.

Оскільки рішення на основі блокчейну використовують безпечні методи шифрування, які захищають цілісність корпоративної та індивідуальної інформації за допомогою смарт-контрактів або токенізації, одна з відчутних переваг для зацікавлених сторін.

  Як вручну додати гру до GeForce Experience

Переваги для організацій охорони здоров’я

Організації охорони здоров’я знайдуть блокчейн корисним у кількох сферах. Блокчейн захистить медичні записи пацієнтів в електронних медичних записах (EHR) у децентралізованих системах, які неможливо зламати чи підробити.

Лікарні також швидше прийматимуть рішення щодо лікування, оскільки всі їхні дані пацієнтів будуть доступні в єдиній системі, яка працює цілодобово та без вихідних. Легкодоступні дані через блокчейн також прискорять видачу медичних довідок працівників. Нижче наведено деякі переваги:

#1. Переваги для пацієнтів

Пацієнти цінують безпеку своїх конфіденційних медичних даних, і блокчейн надає їм право власності на свої медичні записи. У результаті кожен, хто зацікавлений в доступі до даних пацієнта, повинен отримати його дозвіл.

Блокчейн надає такі інструменти, як механізм консенсусу, що означає, що ніхто, крім пацієнта, не володіє його інформацією.

Безпека даних із підтримкою блокчейну також стосується переносних пристроїв, за допомогою яких пацієнти безпечно передають інформацію медичному персоналу. Пацієнти також можуть брати участь у медичних дослідженнях і монетизувати свій досвід через токенізацію.

#2. Переваги для фармацевтики

Оскільки медичні дослідження розширюються, блокчейн дозволяє фармацевтичним компаніям залучати більше пацієнтів до участі в клінічних випробуваннях нових ліків.

Незмінна природа блокчейну дозволяє учасникам обмінюватися інформацією про ліки та подібні випробування надійним і перевіреним способом. Крім того, блокчейн дозволяє виробникам легко виявляти підроблені ліки.

#3. Переваги для страхових компаній

Технологія блокчейн забезпечує швидшу передачу даних між лікарнями та постачальниками медичного страхування, тобто пацієнти можуть швидше отримувати підтвердження.

Найголовніше те, що страхові компанії можуть впроваджувати розумні контракти, які гарантують безпеку та зручність даних, які вони використовують.

Застосування блокчейну в охороні здоров’я

Найкращий спосіб, за допомогою якого блокчейн допомагає медицині, — це подолати найбільш значні ризики в галузі охорони здоров’я шляхом підвищення кібербезпеки та підвищення прозорості.

Ця технологія допомагає пришвидшити операції, автоматизувавши більшість із них, тим самим допомагаючи заощадити витрати пацієнтів і постачальників медичних послуг.

Давайте тепер глибше розглянемо деякі програми, які допомагають покращити медичні послуги.

Управління даними пацієнтів

Управління медичними даними пацієнтів є найбільш критичним прикладом використання технології блокчейн. Будь-хто, хто відвідує лікарню, повинен бути впевнений, що інформація, яку вони передають, наприклад дані кредитної картки чи номер соціального страхування, захищена.

Постачальник медичних послуг, який використовує шифрування з підтримкою блокчейну, є єдиною гарантією того, що хакери не отримають доступ до таких відповідних особистих даних.

Системи охорони здоров’я, засновані на блокчейні, також є безпечним місцем для зберігання особистих медичних даних, які включають інтимні подробиці життя пацієнтів, які не повинні бути відкритими для сторонніх очей, крім лікаря.

Технологія пропонує лікарям безпечне середовище, де електронні медичні записи можна збирати за допомогою пристроїв Інтернету речей і безпечно передавати через пристрої, сумісні з блокчейном. Найважливіше те, що пацієнти можуть вирішувати, хто, окрім лікаря, може мати доступ до їхніх медичних даних.

Гарантія безпеки медичних даних

Фармацевтичні компанії вкладають багато часу та фінансових ресурсів у дослідження та розробку ліків. Проте більшість із них не мають надійного способу зберігати під замком формули своїх ліків і комерційну таємницю.

Багато випадків, коли такі онлайн-магазини цінних даних просочуються до конкурентів, і компанії швидко втрачають значну частину своєї частки ринку.

Блокчейн дозволяє організаціям використовувати шифрування для зберігання своїх медичних даних у нерозбірливому вигляді на кількох пристроях.

Це гарантує, що жодна неавторизована особа не зможе отримати доступ до інформації, або жодна сторона не зможе в односторонньому порядку вирішити розшифрувати, змінити або передати будь-яку інформацію різними каналами.

Поліпшення спілкування між постачальниками послуг і пацієнтами

Технологія Blockchain пропонує децентралізоване рішення, гарантуючи, що інформація про пацієнта зберігається в базі даних, поширеній у мережі вузлів.

Це означає, що кожного разу, коли дані оновлюються одним вузлом, інформація оновлюється по всій мережі, спрощуючи процес обміну оновленою інформацією між лікарями та іншими медичними працівниками.

Уся інформація про пацієнта, що зберігається в блокчейні, залишається актуальною, законною, піддається перевірці та має позначку часу. Завдяки цьому постачальники медичних послуг можуть швидко й легко переглядати наявну інформацію та діяти на основі неї, особливо коли вони мають справу з невідкладною медичною допомогою.

  Як виправити збій оновлення Apex Legends 1.84

Крім того, клініцистам буде легше проводити діагностику та швидше створювати індивідуальні програми лікування.

Захист геномних даних

Оскільки все більше компаній приєднуються до бізнесу з надання секвенування ДНК людям, крадіжка геномних даних стає гострою проблемою, оскільки стає частиною рутинної клінічної практики.

Зацікавлені сторони можуть уберегти себе від ризику, використовуючи технологію блокчейн для створення критичного бар’єру, який допоможе їм досягти рішення щодо цілісності даних і власності.

Щоб подолати проблеми, пов’язані зі зберіганням величезних обсягів даних в Інтернеті, фахівці-практики розробляють приватні блокчейн-мережі спеціально для зберігання геномних варіантів і вирівняних за посиланнями даних у ланцюжку.

Такі блокчейни можуть також мати можливість пропонувати індексацію бази даних за допомогою додаткових інструментів, які сприяють швидкому доступу та аналізу даних.

Крім того, блокчейн дозволяє практикам монетизувати свої дані через онлайн-ринок для вчених, які шукають геномні дані для дослідницьких цілей, а відсутність посередників означає більший прибуток.

Розумні контракти для страхування та розрахунків у ланцюжку поставок

Виробники медичного обладнання, фармацевтичні компанії, страховики та інші оптові торговці послугами охорони здоров’я використовують системи на основі блокчейну.

Ці системи дозволяють споживачам автентифікувати ідентифікаційні дані організацій, контрактів і реквізитів транзакцій для своїх товарів, послуг і платіжних реквізитів для розрахунків.

Ця форма управління ланцюгом постачання дозволяє торговим партнерам і страховим компаніям постачальників медичних послуг працювати повністю на цифрових і автоматизованих умовах контракту.

Замість того, щоб кожен гравець представляв свої індивідуальні паперові контракти, гравці галузі тепер можуть скоротити час, витрачений на вирішення суперечок щодо претензій щодо повернення платежів за медичні товари та обладнання за допомогою смарт-контрактів.

Оцифровані смарт-контракти розроблені з кодами в блокчейні, які мають конкретні умови, які повинні бути досягнуті, і як тільки це станеться, контракти реалізуються автоматично.

Контроль транзакцій у сфері охорони здоров’я

Залежно від свого місцезнаходження лікарні та спеціалізовані клініки цілодобово обробляють численні грошові перекази та претензії пацієнтів, окрім надсилання внутрішніх запитів щодо прострочених платежів пацієнтів.

У минулому це відкривало шлюз для всіляких дій негідників і висококваліфікованих хакерів, коли вони отримували доступ до такого роду даних.

Використання технології блокчейн може оптимізувати більшість цих процесів, щоб мінімізувати відмову в претензіях і зменшити проблеми з оплатою.

Оскільки всі оновлення в базі даних переглядаються в режимі реального часу для всіх користувачів мережі, включаючи всіх зацікавлених сторін, будь-які неправильні записи, які можуть призвести до недооплати, повідомляються негайно, тобто немає місця для людських помилок або затримок.

Управління підробками в ланцюзі постачання ліків

За оцінками, принаймні 10% усіх ліків у світовому ланцюжку постачання є підробками, що коштує ринку ліків до 200 мільярдів доларів на рік. Це є тривожною тенденцією для виробників ліків, особливо для пацієнтів, які не отримують належних препаратів для лікування потенційно небезпечних для життя станів.

Впровадження блокчейну в ланцюг постачання ліків гарантує, що всі транзакції мають часові позначки та незмінні. Це спрощує відстеження та ідентифікацію шахрайських ліків і транзакцій з ними, а також позначає їх, перш ніж вони досягнуть споживачів.

Блокчейн також можна використовувати для реалізації відстеження ліків з точки зору управління запасами, а також життєвого циклу ліків, щоб гарантувати, що ліки з вичерпаним терміном придатності швидко видаляються з полиць.

Відстеження медичних облікових даних

Пацієнти в усьому світі повинні бути впевнені, що лікар, який їх лікує, справді кваліфікований, його повноваження можна перевірити, де вони працювали в минулому та рівень їх досвіду.

Перевірка медичних облікових даних є одним із випадків використання блокчейну в охороні здоров’я. Ця технологія може зберігати всю інформацію про постачальника медичних послуг в одній базі даних.

Крім того, блокчейн допоможе перевірити справжність цих облікових даних. Крім того, установи, які наймають медичних працівників будь-якого рівня, потребують надійного методу перевірки всіх облікових даних, наданих кандидатами на роботу, без зайвої бюрократії.

Подібно до того, як блокчейн використовується для відстеження походження медичних товарів і обладнання, він стане в нагоді, коли слідкувати за кваліфікацією та досвідом практикуючих лікарів.

Довірені організації охорони здоров’я та медичні установи повинні мати можливість входити в спеціальний блокчейн і перевіряти облікові дані своїх співробітників. Це, у свою чергу, допоможе спростити процес найму медичних працівників, оскільки їхні повноваження можна підтвердити одним натисканням кнопки.

  Короткий посібник із Python у кібербезпеці

Інтеграція з носимими пристроями IoT

Однією з найвидатніших можливостей інновацій блокчейну є те, як його можна використовувати з носимими пристроями Інтернету речей (IoT). Це дозволяє покращити моніторинг медичних записів як пацієнтами, так і лікарями.

Blockchain може забезпечити безпечну платформу, яку легко перевірити, для інтеграції даних, що містяться в переносних пристроях, таких як пристрої для відстеження фітнесу, здоров’я або активності.

Лікарі, як і пацієнти, можуть отримати доступ до цих захищених, регулярно оновлюваних даних, що дозволяє легше відстежувати зміни або прогрес пацієнтів.

Таким чином, розробка блокчейн-додатків для охорони здоров’я має бути на вершині, оскільки використання носимих пристроїв постійно зростає.

Проблеми впровадження блокчейну в охороні здоров’я

З усіма його обіцянками та потенціалом для користі, блокчейн в охороні здоров’я все ще перебуває в зародковому стані, і застосування цієї технології все ще стикається з кількома проблемами. До найвидатніших можна віднести наступні:

#1. Відсутність технічних знань

Ні для кого не секрет, що більшість медичних працівників ще не придбали спеціальне програмне та апаратне забезпечення для блокчейну. Незважаючи на це, більшість користувачів ще не знайомі з роботою технології та її принципом роботи.

Більшість людей все ще асоціюють блокчейн переважно з криптовалютами, і, як наслідок, деякі все ще скептично ставляться до його застосування у своїй сфері.

Щоб заклади могли скористатися перевагами блокчейну в охороні здоров’я, постачальники послуг повинні свідомо придбати ці технології та навчати своїх працівників щодо їх впровадження.

Крім того, ті, хто впроваджує блокчейн в охорону здоров’я, повинні винайти нові способи впровадження змін, не покладаючи додаткової роботи на плечі вже перевантажених працівників охорони здоров’я.

#2. Небажання використовувати безпаперові методи

Більшість лікарів і клініцистів настільки звикли до паперових записів, що досі вважають за краще зберігати свої медичні записи за старими системами картотеки. Аптеки та пацієнти, які не знають, як і раніше вимагають паперу для своїх підручних цілей.

Лікарі повинні бути навчені використанню блокчейну, особливо його перевагам у автоматизації записів файлів і його потенціалу для спільної практики з іншими практикуючими лікарями та постачальниками послуг.

Усі організації, які займаються медичними дослідженнями та доглядом за пацієнтами, повинні бути залучені та готові прийняти те, що вимагає нова технологія.

Найважливіше те, що розробники повинні створити спосіб для блокчейну підтримувати великі файли даних, такі як CAT-сканування та зображення МРТ, в одній транзакції. Організації охорони здоров’я також повинні розробити закодовані бібліотеки та серверні депозитарії для зберігання великих файлів.

#3. Відсутність участі уряду

Державні лікарні – це більшість, але уряди все ще осторонь впроваджують нові технології.

Існує страх перед невідомим, оскільки природа децентралізації блокчейна означає, що жодна третя сторона чи центральний орган не будуть приймати рішення.

Крім того, оскільки він все ще перебуває на зародковій стадії, відсутність стандартизації в галузі може стати проблемою для його впровадження, тим самим зменшуючи можливості використання його повної потужності.

Примітка автора

Нам вдалося лише подряпати поверхню, висвітливши кілька випадків використання блокчейну в охороні здоров’я, і ця технологія все ще має набагато більший потенціал.

Незважаючи на нові труднощі, пов’язані з технологією блокчейн, переваги значно переважують виклики. Постачальникам медичних послуг варто розглянути його впровадження, оскільки це єдиний життєздатний спосіб вирішити поточні проблеми безпеки даних і покращити якість медичного обслуговування та досліджень.

Передбачається, що впровадження блокчейну в охорону здоров’я та використання його додатків виведе медичну практику на вищий рівень і покращить результати лікування пацієнтів у довгостроковій перспективі.

Далі ви можете ознайомитися з найкращими рішеннями CRM для охорони здоров’я.