8 Raspberry Pi 5 аксесуарів, щоб розкрити потужність вашого Pi

| | 0 Comments| 3:35 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Отримайте офіційний блок живлення USB-C потужністю 27 Вт для оптимальної роботи з периферійними пристроями високої потужності, такими як жорсткі диски. Його також можна використовувати з іншими пристроями USB-C.
  • Інвестуйте в чохол Raspberry Pi 5 для кращого використання та управління теплом. Він має модульну конструкцію та вбудований вентилятор охолодження.
  • Розгляньте можливість придбання Raspberry Pi 5 Active Cooler для великих робочих навантажень. Це алюмінієвий радіатор із затискним вентилятором із регульованою температурою для кращого охолодження.

Raspberry Pi 5 нарешті вийшов наприкінці 2023 року, а оновлений SBC розлітається з полиць. Якщо ви поспішаєте придбати новий Raspberry Pi 5, не економте на аксесуарах, які допоможуть вам отримати максимум від свого Pi.

Давайте розглянемо вісім аксесуарів для Raspberry Pi 5, які допоможуть вам розкрити весь потенціал вашого міні-комп’ютера.

Автор зображення: Raspberry Pi

Компанія Raspberry Pi випустила новий блок живлення USB-C потужністю 27 Вт, здатний забезпечити достатню потужність для безперебійної роботи Pi навіть при підключенні до потужних периферійних пристроїв, таких як жорсткі та твердотільні накопичувачі.

Цей новий блок живлення також можна використовувати для живлення інших пристроїв, сумісних з USB-C Power Delivery, завдяки наявності інших вбудованих профілів живлення, таких як 9 В, 3 А; 12 В, 2,25 А; і 15 В, 1,8 А, усі обмежені максимумом 27 Вт.

Офіційний блок живлення наразі доступний для продажу або попереднього замовлення у всіх затверджених роздрібних продавців приблизно за 10 доларів США. Якщо ви не бажаєте купувати новий блок живлення, ви можете використовувати свій старий адаптер живлення Pi 4, якщо потреба в електроенергії залишається мінімальною.

Автор зображення: Raspberry Pi

Raspberry Pi 5 залишається в кредитній картці попереднього Pis, але має дещо змінений порт і розташування інтерфейсу, що робить старі корпуси Raspberry Pi 4 несумісними. Абсолютно новий корпус для Raspberry Pi 5 коштує 10 доларів і використовує ту саму колірну схему, що й офіційний корпус Raspberry Pi 4.

  5 найкращих альтернатив Slack з відкритим кодом [2022]

У порівнянні з попередником він пропонує деякі покращення в зручності використання та керування теплом, наприклад, інтегрований блок охолоджуючого вентилятора та модульну конструкцію з чотирьох частин, що робить його штабелюваним і дозволяє монтувати HAT на вузлі вентилятора за допомогою опор і подовжувачів колекторів.

Автор зображення: Raspberry Pi

Raspberry Pi 5 має набагато потужніший процесор, ніж Raspberry Pi 4, але все ще не вимагає активного охолодження для звичайних робочих навантажень. Відповідно до Raspberry Pi веб-сайті, Raspberry Pi 5 працюватиме холодніше, ніж Raspberry Pi 4 з аналогічним навантаженням за типових навантажень. Крім того, Raspberry Pi 5 з дроселем працюватиме швидше, ніж Raspberry Pi 4!

Однак робота з великими навантаженнями протягом тривалого часу може призвести до троттлінгу, оскільки швидкість процесора обмежена, щоб запобігти надлишку тепла. У цьому випадку вам потрібно буде придбати активний кулер для Raspberry Pi 5. На щастя, Raspberry Pi має офіційне спеціальне рішення для охолодження для Pi 5.

Офіційний активний охолоджувач — це анодований алюмінієвий радіатор, що кріпиться, у поєднанні з вентилятором із регульованою температурою та попередньо нанесеними термопрокладками для передачі тепла. На Raspberry Pi 5 є дві пружинні штифти для кріплення вентилятора охолодження. Вентилятор охолодження доступний за 5 доларів і набагато краще підходить для розгону, ніж корпусний вентилятор, завдяки своїй чудовій продуктивності охолодження.

Автор зображення: Raspberry Pi

Довелося пожертвувати, щоб зберегти фактор кредитної картки основної лінійки Raspberry Pi, і роз’єм для навушників був ключовим. Однак його навряд чи пропустять, оскільки він ніколи не був однією з яскравих функцій Raspberry Pi. Аудіосигнали обробляються за допомогою широтно-імпульсної модуляції в Raspberry Pi 4, що робить гніздо схильним до шумів і спотворень і навряд чи виведе високоякісний звук.

  6 простих способів зробити знімок екрана на Mac як професіонал

Оскільки роз’єм для навушників зник, з’явилася ще одна причина купити зовнішню звукову карту для виведення звуку з плати. Ви можете вибрати USB DAC або DAC HAT, підключений до 40-контактного роз’єму GPIO. Raspberry Pi продає власну плату ЦАП, відому як Raspberry Pi DAC Pro (раніше IQaudio DAC Pro), представлену в нашому списку найкращих HAT і додаткових плат для вашого Raspberry Pi.

На платі все ще є колодки для виведення композитного відео, а аудіо через HDMI є альтернативою зовнішньому ЦАПу.

5. Raspberry Pi 5 PoE+ HAT

Power over Ethernet дозволяє живити Raspberry Pi 5 і підключатися до мережі через один кабель Ethernet. Це спрощує підключення кабелів і особливо корисно для віддалених промислових застосувань. Щоб використовувати Power over Ethernet, у вашому Ethernet-з’єднанні має бути встановлене обладнання джерела живлення. PoE HAT отримує напругу від кабелю Ethernet, приблизно 48 В, і перетворює її на 5 В, які може використовувати Raspberry Pi.

PoE+ HAT містить планарний трансформатор у компонуванні друкованої плати та використовує оптимізовану конструкцію зворотно-ходового перетворювача для підтримки високої ефективності в усьому діапазоні вихідної потужності від 0 Вт до 25 Вт. PoE+ HAT для Raspberry Pi 5 буде доступний на початку 2024 року.

6. Офіційні HAT M.2

Автор зображення: Raspberry Pi

Перші рецензенти Raspberry Pi 5 із великою радістю відзначили одноканальний інтерфейс PCI Express 2.0, перший у своєму роді, на платі. PCIe розширить можливості зберігання Raspberry Pi, дозволяючи підключати твердотільні накопичувачі M.2 (SSD) для швидшого доступу та зберігання даних. Це може бути корисним для створення NAS або високопродуктивного сервера.

  Чому контроль доступу до мережі важливий і як його реалізувати

Інтерфейс PCIe доступний через роз’єм FPC, а не через слот, тому вам знадобиться один із M.2 HAT, який буде випущено на початку 2024 року. Ці адаптерні плати перетворюватимуть роз’єм і підмножину M.2. 2, що дозволяє користувачам підключати NVMe SSD та інші високошвидкісні периферійні пристрої.

Raspberry Pi 5 постачається з двома 4-смуговими трансиверами камери/дисплея MIPI, які можна використовувати для підключення двох камер CSI або двох дисплеїв DSI або по одному. Ви не можете підключити Raspberry Pi 5 до модуля камери Raspberry Pi за допомогою старих стрічкових кабелів, оскільки він використовує менші роз’єми MIPI.

Є два різних кабелі, а також один подвійного призначення, які можна використовувати для підключення камер і дисплеїв до Raspberry Pi 5, і вони доступні довжиною 200 мм, 300 мм і 500 мм за $1, $2 і $3 відповідно. .

Raspberry Pi 5 також став першим в історії Raspberry Pi з вбудованим модулем годинника реального часу. Це відкриває шлях для різних застосувань, таких як проекти віддаленого моніторингу, проекти годинників та інші проекти точного часу. Годинник реального часу може живитися або від зовнішнього суперконденсатора, або від перезаряджуваної літій-марганцевої батарейки.

Raspberry Pi продає монетний елемент Panasonic LMO з двоконтактним штекером JST і клейкою монтажною накладкою всього за 5 доларів.

Ваш Raspberry Pi 5 може бути ще кращим із відповідними аксесуарами

Raspberry Pi 5 тепер можна придбати безпосередньо в сертифікованих продавців, починаючи з 60 доларів США за модель 4 ГБ. Зазначені вище аксесуари допоможуть вам розкрити весь потенціал вашого Raspberry Pi 5, незалежно від того, чи йдеться про покращену продуктивність, захист, підключення чи функціональність.