8 типів етичного хакерства, про які варто знати

Categories:

З роками етичне хакерство перетворилося на один із найефективніших способів для компаній захистити свої дані. Вони перевіряють надійність кібербезпеки компанії, щоб визначити, чи є вона вразливою до зловмисних атак і вірусів. Але чи всі хет-хакери однакові? Ні, ось 8 типів етичного хакерства, які вам слід знати, від хакера з білим капелюхом до хакера з жовтим капелюхом. Ви також дізнаєтесь більше про хакера чорного капелюха, хакера синього капелюха та хакера червоного капелюха. Залишайтеся з нами до кінця!

8 типів етичного хакерства, про які варто знати

Далі в цій статті ви дізнаєтесь про 8 типів етичного хакерства та про хакерів із синім капелюхом, хакера з червоним капелюхом тощо. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про це докладніше.

Які 3 типи хакерства?

Найпоширенішими видами злому є білі, чорні та сірі хакери. Крім того, хоча хакерство зазвичай асоціюється зі злим куточком світу, не всі типи хакерів захоплюються незаконною діяльністю.

Як називаються легальні хакери?

Хакерів, які займаються правом, також називають хакерами білих капелюхів. Компанії, організації та уряди використовують їх, щоб блокувати всі спроби хакерів.

Що вивчають хакери?

Якщо ви хочете бути етичним хакером, ви повинні добре знати мови програмування, операційні системи, кодування та програмне забезпечення. Це непростий шлях, але ви можете досягти успіху за допомогою відданості та наполегливості.

Які 8 типів етичного хакерства вам слід знати?

Етичний хакерство — це загальна фраза, яка включає до 8 типів. Кожен хет-хакер має певні переваги та недоліки перед іншими, тому важливо краще зрозуміти різницю. Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися більше про них.

  Як видалити статус «Захищений перегляд» з файлу в Microsoft Office

1. Тестування чорної скриньки

Це справді один із найнебезпечніших типів злому, який намагається знайти лазівки в системі безпеки. Говорячи мовою неспеціаліста, хакер у чорному капелюсі — це злочинець, який намагається зламати комп’ютерні мережі з неправильних причин. Багато разів це заражає систему компанії вірусами, знищує їхні файли, викрадає паролі та тримає пристрій у заручниках. Вони також відомі як крекери і мотивовані виключно корисливими причинами. Чорні хакери становлять глобальну загрозу для всіх країн, оскільки вони не залишають жодних доказів.

 • У цьому типі етичного хакерства хакер не має жодної інформації про систему чи веб-сайт.
 • Він перевіряє програмне забезпечення ззовні, перш ніж почати повномасштабну атаку на збережені в ньому дані.
 • Зловмисник або хакер намагається зламати паролі, номери кредитних карток або пов’язану з банком інформацію, якою вони можуть скористатися.
 • Вони не обмежені обмеженнями етичного хакерства і можуть будь-яким чином здійснювати підривні атаки.

Фото Джона Нунана на Unsplash

2. Тестування білого ящика

Хакер у білому капелюсі — це те, що потрібно кожному уряду та організації, щоб боротися зі спробою хакера в чорному капелюсі. Вони допомагають людям запобігти потраплянню крихкої інформації, документів і інформації в чужі руки. Крім того, вони допомагають людям виявляти слабкі місця в їхній системі безпеки, виправляючи їх і, таким чином, додаючи додаткові рівні непроникної безпеки.

 • На відміну від чорних хакерів, білі хакери знають майже все про систему та її слабкі місця ще до того, як спробують зламати.
 • Зазвичай його проводять розробники та спеціалісти з безпеки, які хочуть перевірити, наскільки система витримує спроби злому.
 • На відміну від хакерів із чорним капелюхом, білі хакери не можуть грати з встановленими для них юридичними юрисдикціями та кордонами.
 • Вони дотримуються політики своєї компанії, щоб забезпечити захист системи від злому.
 • Типовими прикладами тестування білої скриньки є аналіз потоку даних, огляди проектування та перевірки коду.
  Покращуйте свій сон за допомогою цих 20 програм і гаджетів

Фото автора Andri на Pexels

3. Тестування сірого ящика

Хакери «сірого капелюха» знаходяться між хакерами білого та чорного капелюхів. Як білі хакери, вони шукають вразливі місця в системі. Але їхня відмінність полягає в тому, що хакер із сірим капелюхом виконує роботу без відома власника та має часткові знання про систему. Отже, люди зазвичай не наймають платних сірих хакерів.

 • Хоча сірі хакери зазвичай не мають злих намірів, їхні методи роботи все одно підпадають під порушення законів.
 • Хакери-геї надають компаніям цінну інформацію, пов’язану з безпекою, перш ніж чорний хакер створить їм неприємності.
 • Вони іноді використовують свої навички як для добрих, так і для злих цілей.
 • Вони створюють віруси для встановлення на пристрої інших людей.
 • Приклади включають тести безпеки, зручності використання та продуктивності.

4. Злом веб-додатків

Цей тип суттєво відрізняється від інших типів етичного хакерства. Він включає процес використання слабких місць у веб-додатках. Оскільки вони зазвичай написані на JavaScript, HTML і CSS, можна виконувати певні дії, не перебуваючи під чиїмось підозрілим радаром. Іншими словами, злом веб-додатків робить хакера анонімним.

5. Хакери Blue Hat

Багато великих компаній часто наймають хакерів із синім капелюхом для тестування нового програмного забезпечення перед тим, як оприлюднити його для широкого загалу. Вони також намагаються знайти вразливі місця у своїх системах безпеки, як і білі хакери. Таким чином хакер із блакитним капелюхом здійснює проникнення, фактично не завдаючи шкоди. Тим не менш, вони не користуються великим попитом.

Фото Міки Баумейстер на Unsplash

6. Хакери Green Hat

Хакер із зеленим капелюхом — це новачок у світі хакерства. Через брак досвіду в цій галузі вони не володіють необхідними навичками, знаннями та досвідом, щоб стати білими хакерами. Проте вони мають базові знання про внутрішню роботу та те, як все працює в хакерстві. Окрім цього, хакери із зеленим капелюхом є завзятими учнями, які більше схильні до експериментів. Це може навіть завдати навмисної шкоди.

  Виправте проблему, яка виникла під час встановлення Nexus Mod Manager

7. Хакери Red Hat

Червоні хакери дуже схожі на хакерів білих капелюхів, які хочуть врятувати світ і власників бізнесу від загроз безпеці. Однак хакери red hat є дещо екстремальними у своєму підході та іноді навіть можуть використовувати незаконні шляхи для реалізації своїх планів. Це може включати хакера red hat, який запускає DDoS-атаки проти хакерів black hat. Прочитайте цю статтю з самого початку, щоб дізнатися про хакера Blue hat.

8. Хакери Yellow Hat

Різні типи етичного хакерства мають різні мотиви та цілі. Хакер із жовтим капелюхом зосереджується насамперед на платформах соціальних мереж, як-от Instagram, Facebook, Twitter, тощо. Їхні наміри часто злі й можуть включати злом паролів і незаконне викрадення облікових записів користувачів. Це допомагає їм помститися комусь за щось, отримуючи важливі внутрішні аспекти та конфіденційну інформацію про організацію.

***

Етичне хакерство – це щось більше, ніж те, що люди зазвичай припускають, і є невід’ємною частиною кібербезпеки. Кожній організації, стартапу та уряду потрібен хтось, хто регулярно тестуватиме їхню систему безпеки та шукатиме вади, які можуть становити серйозну небезпеку. Тепер, коли ви знаєте про різні типи етичного хакерства, ви можете визначити, який з них більше відповідає вашим перевагам, ніж інші.