8 способів штучного інтелекту покращує ваші враження від музики Spotify

Ключові висновки

  • Spotify використовує штучний інтелект для кількох зовнішніх функцій на додаток до закулісних інструментів.

  • Spotify Wrapped і персоналізовані рекомендації є двома прикладами того, як Spotify використовує ШІ.

  • Ви також можете використовувати підказки AI на Spotify, щоб створювати власні списки відтворення.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

Ви пробували Spotify AI DJ, але чи знаєте ви, що потоковий гігант використовує штучний інтелект у купі інших способів покращити ваші враження від прослуховування? Деякі працюють за лаштунками, тоді як інші більш очевидні, але Spotify використовує ШІ, щоб покращити ваш досвід.

1 Spotify використовує AI для Discover Weekly

Discover Weekly — це один із найпопулярніших способів знайти чудові нові треки, а Spotify оновлює ваш список відтворення щопонеділка. Але чи знаєте ви, що все це працює завдяки потужності ШІ?

Коли ви слухаєте музику на Spotify, він відстежує ваші улюблені жанри, виконавців тощо. Використовуючи цю інформацію, Spotify використовує комплексні інструменти фільтрації, крім обробки природної мови (NLP), щоб визначити, які пісні вам найбільше цікаво послухати.

Результат — 30 пісень щотижня доставляються в один список відтворення. І якщо ви хочете змінити отримані рекомендації, спробуйте перевірити ці сайти Spotify, щоб знайти списки відтворення, які вам сподобаються.

2 Подаруйте вам рік музичних спогадів із Spotify Wrapped

Якщо ви схожі на нас, ви завжди раді випуску Spotify Wrapped наприкінці кожного року. Spotify компілює Spotify Wrapped, використовуючи дані про те, як довго ви слухаєте пісні, а його фонові алгоритми поміщають всю цю інформацію в список, яким ви можете користуватися наприкінці кожного року. Ці дані також дозволяють Spotify збирати статистику, як-от загальну кількість хвилин прослуховування.

Spotify Wrapped відстежує музику, яку ви слухаєте до кінця жовтня кожного року, і ви можете отримати доступ до списків відтворення попередніх років, виконавши пошук за «Ваші найкращі пісні» [Year]» у рядку пошуку. Говорячи про це…

3 Більш точний пошук вмісту

Якщо ви коли-небудь замислювалися, чому пошукова система Spotify зараз така точна, ШІ відіграє велику роль. Це ще один приклад потокової компанії, яка використовує NLP для визначення того, що шукають користувачі, і як a Публікація в блозі Spotify за 2022 рік виявлено, NLP також працює, коли вам потрібно шукати епізоди подкастів.

Завдяки NLP тепер ви можете знайти потрібний вміст, не вводячи конкретних термінів. Ви можете знайти пісні, навіть якщо у вас є друкарські помилки, а також ви можете шукати за текстами. І з піснями, і з подкастами ви також можете використовувати пов’язані терміни, щоб знайти те, що вам потрібно.

Щоб отримати максимальну віддачу від роботи зі Spotify, ви можете ознайомитися з нашим посібником щодо використання розширених параметрів пошуку Spotify.

4 Розумійте текст різними мовами за допомогою голосового перекладу Spotify Podcast

З 2020 року Spotify інвестував значні суми часу та грошей у подкасти, і одним із прикладів є підписка на ексклюзивні шоу відомих імен. Щоб забезпечити доступність вмісту для всіх, Spotify також експериментував із перекладом кількох шоу різними мовами.

У вересні 2023 р. Spotify оголосив він тестував переклади шоу Лекса Фрідмана, експерта з крісел, і Стівена Бартлетта. На момент написання статті в березні 2024 року ці шоу були перекладені іспанською мовою. Ви можете переглянути всі перекладені епізоди подкастів на Spotify через Голосовий переклад розділ.

Голосовий переклад все ще знаходиться на початковій стадії, але Spotify оголосив, що сподівається розширити цю функцію для більшої кількості мов і творців.

5 Використання штучного інтелекту для озвучення вашого дня за допомогою списків днів

Неможливо не знайти принаймні один список відтворення для саундтреку вашого дня на Spotify, і компанія використала штучний інтелект для створення функції Daylist. Технологія AI Spotify визначає жанри, які ви зазвичай слухаєте в різний час. Наприклад, я зазвичай слухаю австралійську інді та альтернативну музику в середу вдень (за даними Spotify). На основі цього Spotify компілює схожі жанри.

Ваш денний список оновлюється в різний час протягом дня, і ви побачите, коли він має оновитися наступним чином у верхній частині екрана. Ви знайдете суміш пісень, які ви вже слухали, та інших, яких ви, можливо, не чули.

Знайти свій щоденний список іноді може бути досить складно, але ми маємо повний посібник, як знайти свій щоденний список Spotify. Щоб не втратити список відтворення, переконайтеся, що ви натиснули значок +, щоб зберегти його.

6 AI допомагає Spotify позначати образливий вміст

Незважаючи на те, що Spotify використовує штучний інтелект для надання кількох приємних функцій для користувача, він також виконує кілька основних фонових функцій. Мабуть, найважливішим із них є допомога Spotify швидко позначати та видаляти образливий вміст, щоб гарантувати безпеку користувачів.

У жовтні 2022 р. Придбано Spotify Kinzen, компанія, яка спеціалізується на видаленні образливого контенту. Компанії співпрацюють з 2020 року. Spotify використовує штучний інтелект Kinzen для виявлення шкідливого вмісту кількома мовами, що полегшує швидке видалення потенційно шкідливого аудіо.

Якщо ви хочете захистити себе (або кохану людину) від неприємних текстів, а не лише від образливого вмісту, ви можете зробити кілька речей самостійно. Наприклад, ви можете відфільтрувати відверті тексти на Spotify.

7 Spotify використовує ШІ для надання рекомендацій на головному екрані

Spotify чудово надає рекомендації кожному користувачеві, і ШІ відіграє значну роль. Фонові алгоритми відстежують подкасти та пісні, які ви слухаєте, перш ніж рекомендувати подібні теми, щоб ви могли миттєво отримати до них доступ. Ви можете побачити це в дії в розділі «Шоу, які можуть вам сподобатися» та «На основі нещодавнього прослуховування». Як повідомляє Reuters у 2023 році Spotify також оголосив, що використовуватиме великі мовні моделі (LLM) для покращення пропозицій подкастів та аудіокниг.

Коли ви розширюєте свої рекомендації, ви можете бачити повний список списків відтворення та шоу, які рекомендує Spotify. Щоб зробити роботу з програмою ще приємнішою, скористайтеся цими прихованими функціями Spotify.

8 Використовуйте створені ШІ списки відтворення — коли вони запускаються

Хоча раніше ви вже мали доступ до багатьох персоналізованих списків відтворення, Spotify має намір запровадити функцію, яка дозволить користувачам використовувати штучний інтелект для створення списків відтворення. Коли ви створюєте новий список відтворення в програмі, ви можете створити список відтворення AI. Потім ви можете вставити підказку (наприклад: «Створіть список відтворення зі швидкими танцювальними треками»).

Потім Spotify створить ваш список відтворення та дозволить вам прослухати свої пісні та видалити всі, які вам не подобаються. Станом на березень 2024 року функція списку відтворення зі штучним інтелектом Spotify недоступна для більшості користувачів, хоча, враховуючи наведений вище твіт, зрозуміло, що над чимось працюють, і це кілька разів помічали в дикій природі.

Spotify вже використовував AI, щоб зробити революцію в індустрії потокового передавання музики та подкастів за допомогою Spotify DJ та багатьох інших інноваційних функцій. Деякі з досягнень штучного інтелекту Spotify (наприклад, списки днів і створені штучним інтелектом списки відтворення) більш очевидні, тоді як інші, як-от позначення образливого вмісту, працюють у фоновому режимі. Усе це допомагає Spotify випереджати своїх конкурентів.

  Як поєднати дві фотографії за допомогою Generative Fill у Photoshop