8 способів пришвидшити завантаження вашого Mac

| | 0 Comments| 8:35 PM
Categories:

Можливо, вашому Mac потрібно більше часу, щоб перейти від екрана входу до робочого стану, ніж для macOS до холодного завантаження, але це не повинно бути таким чином. Ось кілька способів підготувати свій Mac до використання за рекордно короткий термін.

Використовуйте режим сну замість вимкнення

Вимкнення комп’ютера та сплячий режим – це не одне й те саме. Вимкнення спочатку закриває всі запущені процеси, включно з операційною системою, а потім вимикає живлення вашої машини. Коли ви запускаєте його знову, все має бути завантажено в оперативну пам’ять. macOS також потребує часу для завантаження, і будь-яке програмне забезпечення, яке запускається на вашому комп’ютері, також потрібно перезавантажити.

Сон є набагато швидшим процесом. Залежно від того, чи є у вас стіл або ноутбук, режим сну працює дещо по-різному. На настільних комп’ютерах, таких як iMac або Mac Pro, оперативна пам’ять залишається включеною під час сплячого режиму, тоді як інші компоненти вимикаються для економії енергії.

Коли ви відновите сеанс, ваша машина швидко прокидається, оскільки все, що ви залишили в пам’яті, все ще там і готове до роботи.

Для ноутбуків цей процес має додатковий захист. Вміст пам’яті залишається в RAM, і RAM залишається увімкненим, але ваш Mac також копіює все, що зберігається в RAM, на завантажувальний диск. Якщо живлення припиняється (тобто ви відключаєтеся від живлення на досить тривалий час), пам’ять, збережена в RAM, втрачається, але її можна відновити з накопичувача, коли ви відновите роботу.

Ви можете перевести свій Mac в режим сну, натиснувши логотип Apple (так само, як і вимкнувши), а потім натиснувши «Сон». Ви також можете налаштувати свій Mac на автоматичний перехід у сплячий режим у меню «Системні налаштування» > «Енергозбереження».

  Як організувати свою бібліотеку Spotify

Спите на своєму MacBook? Залишайтеся на зв’язку з джерелом живлення

Як зазначено вище, коли ви відключаєте живлення свого MacBook, вміст оперативної пам’яті втрачається. Це означає, що вам знадобиться трохи більше часу, щоб повернутися туди, де ви були раніше, оскільки вашій машині потрібно буде скопіювати дані в оперативну пам’ять. Це може зайняти значно більше часу на старих машинах, особливо на тих, у яких мало вільного місця.

Щоб вирішити цю проблему, залишайте свій MacBook підключеним до джерела живлення, коли це можливо.

Видаліть непотрібні елементи запуску та входу

Іноді потрібно перезавантажити або вимкнути Mac. Якщо вашому комп’ютеру потрібен значний час для переходу від екрана входу до робочого столу, який можна використовувати, ви можете видалити всі непотрібні елементи запуску, оскільки вони сповільнюють роботу комп’ютера.

Перейдіть до «Системні налаштування» > «Користувачі та групи». Виділивши своє ім’я користувача, натисніть вкладку «Елементи входу». Ви побачите список програм, які запускаються щоразу, коли ви входите в систему. Виділіть ті, що вам не потрібні, а потім натисніть знак мінус (-), щоб видалити їх зі списку.

Натисніть знак мінус, щоб видалити програми під

Ви також можете встановити прапорець «Сховати» для кожного елемента, який ви хочете запустити у фоновому режимі, не турбуючи вас.

На додаток до елементів входу у вас можуть бути деякі загальносистемні елементи запуску, які завантажуються щоразу, коли хтось входить. Вони зберігаються в прихованій папці. Щоб отримати доступ до нього, відкрийте нове вікно Finder, натисніть Go > Go to Folder . . . , а потім введіть (або вставте): /Macintosh HD/Library/StartupItems/.

Ця папка може бути порожньою, але не соромтеся видаляти все, що ви не хочете запускати, коли це зробить ваш Mac.

Підтримуйте розумний буфер вільного простору

Для нормальної роботи macOS потрібен простір для дихання. Рутинні операції, такі як завантаження та розпакування системних оновлень або копіювання вмісту оперативної пам’яті в пам’ять диска, можуть тимчасово займати більше місця, ніж у вас може бути. Коли це відбувається, ситуація різко сповільнюється.

  Як перевірити, чи був ваш iPhone відремонтований

Немає чарівного числа для того, скільки місця ви повинні намагатися зберегти вільним, але близько 10 відсотків вашого загального дискового простору є хорошою відправною точкою. Коли ви бачите попередження macOS про те, що ваш диск досягає ємності, настав час почати звільняти місце.

Вимкніть «Повторне відкриття Windows» під час завершення роботи

Коли ви вирішите перезавантажити або вимкнути свій Mac, ви отримуєте можливість знову відкрити свої вікна, коли ви знову входите в систему. Це корисна функція, але багато людей, ймовірно, можуть обійтися без неї.

Поки ваші програми бездоганно закриті (про що macOS піклується щоразу, коли ви вимикаєте), ви не повинні втрачати жодних даних. Наприклад, якщо ви закриєте вікно Safari, повне відкритих вкладок, але вирішите не відкривати їх повторно під час входу, усі ваші вкладки залишаться там; вам просто потрібно буде запустити Safari вручну, коли ви повернетеся на робочий стіл.

The

Якщо вам не потрібно переглядати всі програми та вікна, які були відкриті під час останнього використання комп’ютера, ви можете вимкнути цю опцію. Ви можете ввімкнути або вимкнути його в меню «Системні налаштування» > «Користувачі та групи» > «Параметри входу»; просто натисніть на замок і введіть пароль адміністратора, щоб внести зміни.

Перевстановіть macOS

Якщо ви не перевстановлювали macOS протягом кількох років, ви можете бути здивовані, наскільки швидкою може бути інсталяція. Видаляючи все стороннє програмне забезпечення, ви можете почати з чистого аркуша. Це чудовий спосіб видалити застарілі розширення ядра та інші програми, про які ви забули.

Спочатку створіть резервну копію ваших особистих даних за допомогою Time Machine. Зверніть увагу на будь-яке програмне забезпечення чи програми, на які ви покладаєтесь, і їх потрібно буде повторно завантажити після завершення процесу. Тепер ви можете перезапустити в режимі відновлення та перевстановити macOS з нуля.

Коли ви закінчите, ви можете відновити резервну копію Time Machine, яка копіює ваші особисті файли назад на ваш Mac.

  Як підключити контролер PS4 або Xbox до вашого iPhone або iPad

Все ще на жорсткому диску? Перейдіть на SSD

Якщо ваш Mac особливо старий, можливо, у вас все ще є механічний жорсткий диск. Щоб дізнатися, клацніть меню Apple, а потім натисніть «Про цей Mac». Натисніть вкладку «Зберігання» та знайдіть «Flash Storage» під ємністю накопичувача.

Якщо «Flash Storage» не вказано в списку, ймовірно, ваш Mac має старіший диск. У цьому випадку перейдіть на вкладку «Огляд», а потім виберіть «Системний звіт». Виберіть завантажувальний диск у розділі «SATA/SATA Express» і знайдіть «Середній тип» на нижній панелі.

Натисніть

Якщо в ньому не написано «Solid State», у вашому комп’ютері є механічний жорсткий диск. Ви можете значно прискорити час завантаження комп’ютера, а також час, необхідний для запуску програмного забезпечення та завершення передачі файлів, встановивши SSD.

Нарешті: розглянемо автоматичний вхід

Інший спосіб прискорити час між натисканням кнопки живлення та можливістю використовувати свій Mac — це спростити процес входу. Якщо ви єдина людина, яка користується вашим Mac, ви можете ввімкнути автоматичний вхід у розділі Системні налаштування > Користувачі та групи > Параметри входу.

Якщо ви шифруєте свій диск за допомогою FileVault, ця опція буде недоступна. Спершу вам доведеться вимкнути FileVault у розділі «Системні налаштування» > «Безпека та конфіденційність» > «FileVault», що ми не рекомендуємо, особливо на MacBook, який ви берете з собою вдома або в офіс.

Якщо у вас є робочий стіл Mac у захищеному місці, і ви не турбуєтеся про те, що хтось інший використовує його (або вкраде його та перевірить ваші файли), автоматичний вхід — це варіант для вас.

The

Очевидна небезпека тут полягає в тому, що для входу не буде потрібно пароль, будь-хто може запустити і використовувати ваш комп’ютер. Ваші файли, історія веб-перегляду, будь-які веб-сайти, на яких ви ввійшли, і багато іншого, відразу під загрозою.

Більш безпечний варіант — увімкнути автоматичний вхід за допомогою Apple Watch (якщо він у вас є). Таким чином, ви повинні бути фізично присутніми, щоб ваш комп’ютер автоматично входив у систему.