8 речей, яких слід остерігатися перед використанням VPN

VPN має свої обмеження та недоліки, які важко помітити, не розуміючи, як це працює.

Останнє, що ви хочете зробити, це отримати річну підписку, щоб дізнатися, що VPN уповільнює ваш Інтернет до сканування, служба, яку ви хочете розблокувати за допомогою VPN, блокує користувачів VPN, або ще гірше, ваша країна не дозволяє VPN, і вас чекає судовий позов.

Перевірити наявність таких проблем перед оплатою підписки складно, оскільки більшість служб VPN пропонують платні пробні періоди з обмеженою гарантією повернення грошей. Тому я збираюся перелічити поширені проблеми VPN, щоб ви прийняли правильне рішення, перш ніж платити за VPN.

VPN негативно впливає на швидкість Інтернету

Незалежно від того, який VPN ви використовуєте, він трохи сповільнить ваш Інтернет і збільшить ваш пінг. VPN працює як окрема служба, яка шифрує ваше з’єднання та направляє трафік через свої сервери. Звичайно, для процесу шифрування та маршрутизації потрібна пропускна здатність, тому ваша загальна швидкість Інтернету зазнає удару.

Наскільки він уповільниться, залежить від таких факторів, як тип шифрування, розташування сервера, з’єднання сервера тощо. Якщо у вас хороша швидкість Інтернету, а вищий пінг не впливає на вашу роботу (наприклад, перегляд веб-сторінок), то VPN не працюватиме занадто багато проблем.

Щоб дати вам уявлення, я перевірив уповільнення швидкості за допомогою CyberGhost VPN і підключення до одного з їхніх серверів у Вашингтоні, США.

Без VPN я отримую постійну швидкість 20 Мбіт/с із 4-5 пінгами під час підключення до сусідньої вежі, як ви можете бачити на знімку екрана нижче.

При підключенні через VPN швидкість завантаження постійно змінюється між 15-17 Мбіт/с і пінгом 400 мс. Це зниження швидкості на 3-5 Мбіт/с при використанні надійної служби VPN. Це може здатися небагато, але це значне зниження для користувачів зі швидкістю лише 5-10 Мбіт/с, що є середнім показником для багатьох країн, що розвиваються.

Високий пінг є ще однією великою проблемою, оскільки він фактично додає постійну затримку до кожного вашого клацання, яке відкриває нову інформацію. У моєму випадку 400 мс додають 0,4 секунди затримки. Якщо я роблю 50 клацань під час сеансу перегляду, це 20-секундна неминуча загальна затримка, незалежно від того, наскільки хорошим може бути моє з’єднання. Не кажучи вже про те, що це робить вміст, заснований на активній реакції, як-от відеоігри, повністю непридатним для використання.

Перш ніж платити за VPN, переконайтеся, що швидкість вашого Інтернету витримує її, і що високий пінг може вплинути на вашу роботу. Ви також повинні скористатися надійними службами VPN, такими як ExpressVPN або NordVPN, які, як відомо, мають оптимізовані з’єднання.

  Найкращі розширення VPN для Chrome [2022]

Сервіси можуть забанити VPN

Одним із найпоширеніших способів використання VPN є отримання доступу до веб-сайтів і сервісів із геообмеженим доступом, таких як YouTube, Netflix, HULU, Steam тощо. Однак багато з цих служб намагаються боротися з цією проблемою, блокуючи використання VPN.

Деякі з цих служб блокують відомі IP-адреси VPN або навіть забороняють ваш обліковий запис у службі, якщо вони виявляють використання VPN. Наприклад, Steam попереджає користувачів, що вони можуть накласти обмеження на свої облікові записи, якщо вони використовуватимуть VPN для активації подарунків або доступу до цін залежно від регіону.

Це постійна боротьба між онлайн-сервісами та провайдерами VPN, де служби намагаються ідентифікувати користувачів VPN, щоб вжити проти них заходів, а провайдери VPN намагаються пропустити свої методи виявлення, щоб запропонувати надійні послуги.

Якщо ви купуєте VPN для доступу до сервісу з геообмеженим доступом, найкращим вибором буде придбати VPN, який постійно бореться з анти-VPN. Наприклад, ExpressVPN бореться з обмеженнями Netflix, завжди маючи кілька серверів, готових підключитися до Netflix, навіть з однієї країни.

VPN несподівано відключаються

Розрив з’єднання — поширена проблема, з якою стикаються всі мережі VPN, одні більше, ніж інші. Оскільки сервери мають обмежену ємність, мережі VPN мають відключити вас, щоб змінити сервери. Сервери також можуть зіткнутися з проблемами, що призводять до повного відключення, доки ви не повторите спробу з іншого сервера.

Коли VPN від’єднується, ваш початковий IP-адреса стає видимою, і вас знову можна відстежувати, що повністю суперечить меті VPN – зробити вас анонімними в Інтернеті. Щоб вирішити цю проблему, більшість авторитетних служб VPN мають «Вимкнути перемикач», який негайно відключає Інтернет, щойно VPN від’єднується.

Однак це все одно означає, що час від часу вас відключатимуть від Інтернету. Якщо ви використовуєте VPN для ігор або онлайн-зустрічей, це може стати стримуючим фактором. На жаль, цю проблему неможливо обійти. Переконайтеся, що ви користуєтеся надійною службою VPN, яка також пропонує вимикач, наприклад Proton VPN або PureVPN.

Політика країн проти VPN

VPN приховує вас і вашу активність в Інтернеті, щоб робити все, що завгодно, без відстеження. Звичайно, це не подобається урядам багатьох країн, оскільки люди можуть скоювати онлайн-злочини і навіть йти проти уряду.

У багатьох країнах діють спеціальні правила щодо використання VPN: від зобов’язання компаній VPN записувати дані клієнтів до повної заборони VPN. Деякі відомі країни, де діють правила проти VPN, включають Китай, Індію, Росію, Іран, Пакистан, Північну Корею, Туреччину та ОАЕ.

У Китаї та Ірані дозволені лише схвалені урядом VPN, Індія вимагає від VPN-компаній записувати інформацію про клієнтів, а Північна Корея повністю забороняє використання VPN. Ще однією проблемою є країни «чотирнадцяти очей», оскільки вони можуть змусити компанії VPN розкрити дані.

  Найкращі VPN для торрентів 2024 (Червень)

Перш ніж купувати VPN, перевірте, чи існують якісь спеціальні правила, які можуть впливати на використання VPN. Це особливо проблема, якщо ви багато подорожуєте, оскільки ви можете не мати змоги скористатися поточною підпискою на VPN, якщо подорожуєте до країни з обмеженнями VPN.

Безпека ваших даних не гарантується

VPN захищає ваші дані від онлайн-світу, але хто захищає ваші дані від компаній VPN? Коли ви просите компанію VPN зашифрувати та захистити ваші дані, ви фактично передаєте їм свої дані та очікуєте, що вони не відстежуватимуть і не використовуватимуть їх.

На жаль, неможливо дізнатися, що компанія VPN робить з вашими даними, ви просто повинні довіряти їм, коли вони кажуть, що вони мають політику «без журналів». Чи збирали вони дані чи ні, зазвичай виявляється у витоках даних, як-от витік даних UFO VPN.

Компанії VPN можуть відстежувати ваші дані для покращення своїх послуг, продавати їх рекламодавцям і передавати державним органам у разі виявлення злочинної діяльності.

Вибираючи VPN, ознайомтеся з їхньою політикою конфіденційності, щоб дізнатися, яку саме інформацію вони записують; це може зовсім відрізнятися від того, що вони стверджують, наприклад SkyVPN. Також корисно дізнатися, з якої країни працює компанія VPN, і перевірити, чи має уряд країни правила, які змушують компанії VPN записувати дані.

Ви також можете спробувати скористатися мережами VPN, які використовують сервери RAM-диска, гарантуючи, що ваші дані видаляються щоразу, коли сервер перезавантажується. Оскільки оперативна пам’ять втрачає всі дані під час кожного перезапуску чи відключення живлення, неможливо постійно зберігати ваші дані на цих серверах. ExpressVPN і NordVPN є хорошими прикладами таких VPN.

Безкоштовний VPN гірше, ніж відсутність VPN

Якщо ви збираєтеся спробувати безкоштовний VPN, перш ніж вибрати платний, подумайте двічі. Як і більшість інших безкоштовних речей в Інтернеті, безкоштовні VPN також потребують інших методів заробітку.

Це може включати продаж ваших даних, показ реклами (включаючи викрадення веб-переглядача), рекламу інших платних продуктів, прохання про пожертвування або все це разом.

Звичайно, є також компанії з набагато більш злими намірами, як-от крадіжка фінансової інформації або зараження вашого пристрою шкідливим програмним забезпеченням.

Найкраще застосування безкоштовної VPN, яке я можу придумати, — це отримати доступ до геообмеженого вмісту, але ви не проти того, щоб вас відстежували чи продавали ваші дані. Навіть тоді вам слід вибрати надійну мережу, як-от вбудовану в браузер Opera VPN, щоб уникнути реклами чи зловмисного програмного забезпечення.

Якщо ви хочете спробувати VPN, перш ніж купувати, то найкраще придбати безкоштовну пробну версію надійної служби VPN із гарантією повернення грошей. На жаль, ваші можливості дуже обмежені, якщо ви хочете отримати повнофункціональну безкоштовну пробну версію без вилучення кредитної картки. Найкраще, що я міг знайти, це 1-денна безкоштовна пробна версія CyberGhost із повною функціональністю.

  Як налаштувати VPN на iPhone 7 та iPhone 7 Plus

VPN може вплинути на ваші результати пошуку

Пошукові системи (особливо Google) використовують ваше поточне місцезнаходження, щоб відповідним чином надавати результати пошуку. Це не впливає на всі пошукові запити, але релевантність таких запитів, як покупки чи новини, значною мірою залежатиме від вашого місцезнаходження.

Оскільки VPN показує пошуковим системам ваше місцезнаходження в іншій країні, вони також відображатимуть нерелевантні результати для багатьох пошуків. На наведених нижче знімках екрана ви можете побачити, що мої результати пошуку повністю змінюються для того самого ключового слова, коли я підключаюся до сервера США за допомогою VPN.

Це також вірно для веб-сайтів, які мають різні субдомени залежно від регіону, наприклад Amazon. Наприклад, якщо ви з Індії, але підключені до VPN-сервера Великобританії, amazon.com відкриє магазин amazon.co.uk замість amazon.in.

Якщо ви хочете, щоб результати персоналізувалися відповідно до вашого реального місцезнаходження, найкраще вимкнути VPN. Хоча ви також можете використовувати DuckDuckGo, якщо вам зовсім не потрібні персоналізовані результати.

VPN не робить вас недоторканним

Те, що VPN шифрує ваше з’єднання, не означає, що ви можете робити в Інтернеті все, що завгодно, і це не матиме наслідків. VPN захищає ваші дані від хакерів і трекерів, шифруючи вашу активність. Однак є ще багато способів стежити за вами.

VPN не захистить відстеження від файлів cookie браузера або служб, у які ви вже ввійшли. Якщо ви ввійшли у свій обліковий запис Google, VPN не може перешкодити Google стежити за вами.

Ви також не застраховані від зловмисних програм або фішингових атак, які ви спеціально натискаєте, щоб завантажити або отримати доступ. Це також означає, що зловмисне програмне забезпечення може контролювати ваш пристрій, щоб вимкнути захист або VPN для доступу до ваших даних.

Я вже говорив про те, як VPN можуть зберігати журнали ваших даних і передавати їх уряду, а відключення VPN може розкрити вас. Тож можна з упевненістю припустити, що VPN є потужним інструментом онлайн-захисту, але не ліцензією на вчинення онлайн-злочинів.

Щоб бути в безпеці, використовуйте перевірену VPN, переглядайте веб-сторінки в режимі анонімного перегляду, не входьте ніде, якщо це не потрібно, і не робіть нічого протизаконного, що може призвести до того, що поліцейські постукають у ваші двері.

Мої думки про VPN👨‍💻

У наш час, коли майже кожен клік, який ви робите в Інтернеті, відстежується, VPN потрібен, якщо ви цінуєте свої дані. Крім того, існує так багато інших онлайн-дій, де VPN є обов’язковим. Просто переконайтеся, що ви є хорошим громадянином онлайн і не робите нічого протизаконного. Ви можете обійтися без використання торрент-файлів або доступу до контенту з геообмеженим доступом, але возитися з темною мережею – це ні-ні.

Тепер, коли ви готові придбати VPN, переконайтеся, що ви приділили увагу цим важливим функціям VPN.