8 практик кібербезпеки для компаній з низьким бюджетом

| | 0 Comments| 7:29 AM
Categories:

Інтернет – це палка з двома кінцями для невеликих компаній. З одного боку, це надає безліч можливостей для малих компаній збільшити охоплення, розширити клієнтську базу та значно підвищити свої доходи. Однак це також становить величезний ризик для безпеки у вигляді кібератак.

Компанії в Інтернеті вразливі до безлічі кібератак, таких як витік даних, груба сила, атаки зловмисного програмного забезпечення, фішинг, атаки на відмову в обслуговуванні, соціальна інженерія та атаки програм-вимагачів тощо.

Відповідно до Дослідження контрольних точок (СЛР)у 2022 році глобальні кібератаки зросли на 38 відсотків порівняно з 2021 роком, а з розвитком технології штучного інтелекту кількість кібератак, ймовірно, зросте.

IBM, у їх вартості звіт про порушення даних за 2023 рік зазначає, що середня глобальна вартість витоку даних у 2023 році становила 4,45 мільйона доларів США, що на 15% більше за 3 роки. Verizon також повідомляє, що 43 відсотки всіх порушень даних стосуються малого бізнесу.

Кількість кібератак зростає з кожним днем, і ціна жертви цих атак зростає. Насправді фінансові наслідки кібератаки можуть бути занадто дорогими для невеликої компанії, щоб відновитися.

Це ще гірше для малих компаній, тому що вони є головними цілями кібератак, оскільки вони мають обмежені ресурси та досвід для належного інвестування в кібератаки. Тому кіберзловмисники сприймають невеликі компанії як легку мішень.

Щоб зрозуміти вплив кібератак на малі компанії, Національний інститут кібербезпеки повідомляє, що 60 відсотків підприємств малого та середнього бізнесу припиняють роботу після того, як стають жертвами кібератак.

Ця статистика малює похмуру картину для малих компаній. Чи означає це, що малі компанії повинні триматися подалі від Інтернету? Звичайно ні. Існують методи кібербезпеки, які невеликі компанії можуть застосувати, щоб не стати жертвами кібератак. Але спочатку давайте розглянемо деякі проблеми, з якими стикаються невеликі компанії з обмеженим бюджетом на кібербезпеку

Проблеми, з якими стикаються невеликі компанії з обмеженим бюджетом на кібербезпеку

Деякі з проблем, з якими стикаються невеликі компанії, які не можуть виділити значний бюджет на кібербезпеку, включають:

Відсутність внутрішньої команди з кібербезпеки

Багато невеликих компаній не мають власних експертів з кібербезпеки, таких як аналітики з інформаційної безпеки, системні архітектори, аналітики криміналістики інцидентів і тестери на проникнення тощо. Утримання внутрішньої команди з кібербезпеки є дорогим і може бути нерозумною інвестицією для невеликих компаній.

Це, у свою чергу, означає, що невеликі компанії не мають доступу до внутрішнього досвіду з кібербезпеки для розробки та впровадження безпечних систем. Крім того, у них, швидше за все, немає експертів, які б шукали вразливості в існуючих системах і стримували або відбивали атаки, коли вони трапляються.

Реагування на кібератаки

Хороша стратегія кібербезпеки передбачає проактивний підхід до виявлення вразливостей і потенційних атак ще до того, як їх здійснять зловмисники. Для цього потрібні значні інвестиції в дослідження та пошук загроз.

Однак, оскільки це часто недосяжно для невеликих компаній, багато хто використовує реактивний підхід до кібербезпеки. Це означає, що малі компанії не можуть передбачити та уникнути кібератак. Натомість вони реагують на кібератаки після того, як вони вже відбулися.

  Що таке інтерпретатор коду ChatGPT? Чому це так важливо?

Складність ландшафту загроз

Кібератаки постійно розвиваються. Наприклад, кілька років тому не існувало програми-вимагача як послуги. Прямо зараз ви можете орендувати програму-вимагач і розгорнути її, не знаючи, як написати програму-вимагач самостійно. Безперервна еволюція ландшафту загроз може бути приголомшливою для малих компаній.

Ризики третіх сторін

Невеликі компанії часто змушені покладатися на програми сторонніх розробників, оскільки вони не можуть розробити власне програмне забезпечення. Наскільки це може бути економічно ефективним, це може створити потенційні ризики для безпеки компанії. Іноді стороннє програмне забезпечення має вразливості, які можуть бути використані на шкоду компаніям, які використовують програмне забезпечення.

Соціальна інженерія

Соціальна інженерія – це техніка атаки, за якої зловмисники маніпулюють особами, змушуючи їх розголошувати конфіденційну інформацію або виконувати дії, які можуть поставити під загрозу їх безпеку. Через відсутність або недостатню підготовку з кібербезпеки серед персоналу невеликих компаній вони можуть легко стати жертвами соціальної інженерії.

Невеликі компанії є легкою мішенню для соціальної інженерії через недостатню підготовку, обмежені заходи безпеки та той факт, що вони виховують невелику та довірливу спільноту співробітників.

Насправді дослідження по Барракуда виявили, що середній працівник малого підприємства з менш ніж 100 співробітниками зазнає на 350 відсотків більше атак соціальної інженерії, ніж працівник більшого підприємства.

Деякі з найкращих практик, які малі компанії можуть застосувати для покращення стану безпеки та запобігання потенційним атакам, включають:

Навчання та навчання працівників

The Всесвітній економічний форум зазначає, що 95 відсотків проблем кібербезпеки можна простежити за людською помилкою. Співробітники є вашою першою лінією захисту у разі кібератаки, і вони можуть бути найслабшою ланкою, якщо вони не пройшли відповідну підготовку.

Помилки співробітників, такі як неналежне поводження з паролями або передача конфіденційної інформації, можуть зробити компанію підданою кібератакам.

Тому важливо, щоб малі компанії постійно інвестували в навчання своїх співробітників з кібербезпеки. Навчіть своїх співробітників різним типам кібератак і способам їх виконання. Навчіть їх, як розпізнавати такі атаки, як фішинг і соціальна інженерія, а також як дані можна збирати та використовувати в Інтернеті.

Крім того, навчіть своїх співробітників, як виявляти підозрілі електронні листи та веб-сайти та як визначити, що пристрій заражено шкідливим програмним забезпеченням. Також важливо навчити їх основним правилам використання пароля, використанню багатофакторної автентифікації, тому, як працювати з конфіденційними даними та як захистити себе в Інтернеті.

Ви також повинні навчити їх тому, що робити, коли вони підозрюють, що напад ось-ось відбудеться або вже стався. Таке навчання значно покращить рівень безпеки вашої компанії.

Сформулюйте політику та процедури безпеки

Політика та процедури безпеки дуже важливі для будь-якої компанії, яка піклується про свою кібербезпеку. Політики та процедури гарантують, що заходи кібербезпеки чітко визначені, стандартизовані та застосовуються в усій компанії. Це корисно для мінімізації потенційної вразливості в організації.

  11 генераторів селфі зі штучним інтелектом, які ви повинні спробувати

Політика та процедури безпеки також гарантують, що співробітники отримують інформацію про найкращі практики кібербезпеки та про те, що вони повинні робити, щоб захистити конфіденційну інформацію та уникнути атак.

Це також сприяє підзвітності та культурі безпеки серед працівників, оскільки існує чітка політика щодо того, що очікується від кожного працівника щодо кібербезпеки.

Встановити антивірус і брандмауери

Встановлення антивірусу та брандмауера є важливим кроком у захисті систем і мереж вашої компанії. Антивірусне програмне забезпечення використовується для виявлення та нейтралізації зловмисного програмного забезпечення, наприклад програм-вимагачів, троянських коней, хробаків, шпигунського програмного забезпечення та кейлоггерів тощо.

Антивірус може допомогти вам стати більш проактивним у вашій стратегії кібербезпеки, оскільки його можна запланувати для виконання сканування для виявлення та нейтралізації шкідливого програмного забезпечення в мережах і системах, перш ніж його можна буде запустити.

З іншого боку, брандмауер має вирішальне значення, оскільки він відстежує вхідний і вихідний трафік у мережі та контролює трафік, який має доступ до внутрішньої мережі компанії. Це означає, що брандмауер може ефективно блокувати доступ зловмисного трафіку до мережі компанії та таким чином запобігати потенційним атакам.

Отримайте програмне забезпечення від перевірених постачальників

Програмне забезпечення, яке використовується в компанії, може мати вразливості або бекдори, якими можуть скористатися зловмисники. Це часто буває, коли програмне забезпечення отримують від ненадійних постачальників з метою скорочення витрат. Щоб краще захистити свою компанію, важливо, щоб ви отримували програмне забезпечення лише від перевірених постачальників, які вже деякий час працюють на ринку.

Це буде корисним для вас у довгостроковій перспективі, оскільки програмне забезпечення зазвичай ретельно перевіряється на відсутність уразливостей, а також регулярно випускаються оновлення та виправлення для покращення програмного забезпечення.

Крім того, переконайтеся, що сторонні компанії, які мають доступ до ваших систем, використовують надійне програмне забезпечення та мають надійні політики безпеки, щоб уникнути ситуації, коли вас атакують через уразливості, наявні в компанії-партнері.

Регулярно оновлюйте свої пристрої та програмне забезпечення

Це може здатися очевидною річчю, але це не так. нещодавно Kaspersky замовив дослідження того, як люди обробляють оновлення програмного забезпечення. Встановлено, що майже половина опитаних організацій використовували ті чи інші форми застарілого програмного забезпечення. Крім того, 48 відсотків опитаних співробітників показали, що вони працювали зі співробітниками, які відмовлялися використовувати нові або оновлені версії пристроїв.

Не так багато людей регулярно оновлюють свої пристрої. Це те, про що зловмисники знають і цим користуються. Наприклад, Черв’як WannaCryяка спричинила хаос у травні 2017 року, вплинула на комп’ютери, на яких не було встановлено захист, випущений Microsoft у березні того ж року.

Розробники програмного забезпечення регулярно перевіряють своє програмне забезпечення на вразливості та випускають оновлення, щоб покращити програмне забезпечення та усунути будь-які виявлені вразливості. Тому, будучи невеликою компанією, ви повинні переконатися, що всі ваші пристрої та програмне забезпечення оновлюються, щойно доступні оновлення.

Крім того, усі виправлення слід установлювати одразу після їх випуску, щоб не стати жертвою зловмисних атак.

Автоматизуйте свою кібербезпеку та використовуйте ШІ

IBM, в їх 2023 Вартість звіту про порушення даних зазначає, що середня економія для організацій, які широко використовують штучний інтелект безпеки та автоматизацію, становить 1,76 мільйона доларів США порівняно з організаціями, які цього не роблять. Тому, як невелика компанія, ви можете значно заощадити, використовуючи штучний інтелект (ШІ) і автоматизацію у своїй стратегії кібербезпеки.

  Чи можете ви дійсно «збільшити та покращити» відеозапис безпеки?

Існує багато інструментів автоматизації, які використовують штучний інтелект і програмні рішення для повної автоматизації завдань кібербезпеки, таких як розслідування загроз, захист кінцевих точок, керування дозволами, полювання на загрози та реагування на інциденти.

Усе це можна розгорнути для керування кібербезпекою компанії без необхідності втручання спеціалістів. Це може призвести до кращої безпеки для невеликих компаній, оскільки програмні засоби є дуже точними. Крім того, це може допомогти компаніям заощадити кошти, оскільки їм не потрібно мати багато внутрішніх експертів з кібербезпеки.

Резервне копіювання критичних даних

Хороша стратегія кібербезпеки включає заходи, які можна вжити у разі атаки. Хороший спосіб гарантувати, що ви не втратите критично важливу інформацію, яка може завдати шкоди вашому бізнесу, — це шифрувати та регулярно створювати резервні копії важливої ​​інформації, бажано в окремому місці.

Це гарантує, що в разі атаки критична інформація, така як облікові дані користувача, не буде доступною через шифрування. У разі розгортання програм-вимагачів і компанія більше не може отримати доступ до своїх даних, для відновлення даних можна використовувати резервні копії.

Надайте окремі робочі пристрої

Багато невеликих компаній прийняли модель роботи з дому, яка сприяє віддаленій роботі. Наскільки це корисно, оскільки допомагає компанії мінімізувати операційні витрати, це також становить ризик для безпеки.

Дослідження, проведене Alliance Virtual Offices, виявило, що робота вдома збільшує частоту кібератак на 238%. Оскільки віддалені працівники мають доступ до систем компанії, той факт, що вони працюють вдома, може означати, що їхні пристрої доступні для кількох людей. Це, у свою чергу, означає, що паролі можна ділитися, і робочі облікові дані можуть витікати тим чи іншим чином.

Щоб уникнути всього цього, забезпечте своїх співробітників окремими робочими пристроями. Ці пристрої мають бути налаштовані на антивірус, брандмауери та VPN, щоб вони не створювали загрози безпеці.

Співробітників також слід проінструктувати не використовувати свої робочі пристрої для завдань, не пов’язаних з роботою, наприклад для доступу до сайтів соціальних мереж, азартних ігор, завантаження особистих файлів тощо. Ці пристрої також можна налаштувати для запобігання доступу до відомих небезпечних сайтів.

Висновок

Кібербезпека – це дуже важлива річ у будь-якій організації, незалежно від її розміру. Обмежений бюджет не означає, що невеликі компанії повинні відкинути обережність і не звертати увагу на те, наскільки вони безпечні в Інтернеті.

Оскільки невеликі компанії також обробляють критично важливу інформацію, важливо, щоб вони вживали заходів для захисту своїх даних і захисту своїх клієнтів. Якщо у вас невелика компанія, і ви не знаєте, як захистити свої системи, подумайте про застосування найкращих практик, про які йдеться в статті.

Ви також можете дослідити деякі платформи кібербезпеки на основі штучного інтелекту, щоб захистити свою організацію.