8 ознак того, що ваша материнська плата не працює

| | 0 Comments| 11:15 AM
Categories:

Відмова материнської плати є однією з найбільш неприємних апаратних проблем, з якими ви можете мати справу. Оскільки материнська плата є серцем комп’ютера, будь-які проблеми, з якими вона стикається, призведуть до несправності інших компонентів вашого ПК.

Хоча через це може бути важко ідентифікувати материнську плату, яка вмирає, кілька ознак допоможуть підтвердити ваші підозри.

Визначення того, чи ваша материнська плата несправна чи неправильно налаштована

Перш ніж вважати, що ваша материнська плата не працює, важливо переконатися, що вона не просто неправильно налаштована. Якщо ви помітили будь-які червоні індикатори на материнській платі, проблеми вашого пристрою, ймовірно, є результатом неправильної конфігурації. Якщо ви ще цього не зробили, переконайтеся, що блок живлення, центральний процесор, модулі оперативної пам’яті та графічний процесор правильно налаштовані та сумісні. Ви можете перевірити сумісність компонентів ПК, а також є інші способи перевірити ПК на наявність несправних компонентів.

Якщо ваша материнська плата та її компоненти не налаштовані неправильно, велика ймовірність того, що проблема в самій материнській платі. Щоб підтвердити свої підозри, вам слід визначити, чи стосуються наведені нижче симптоми вашого пристрою.

  Шановний розробнику! Ось чому я не куплю ваш додаток

1. Під час завантаження комп’ютера ваша материнська плата видає звуковий сигнал

Якщо з материнською платою щось не так, комп’ютер спробує повідомити про це за допомогою серії звукових сигналів, також відомих як звукові сигнали POST. На жаль, не існує універсального стандарту для звукових кодів. Вам потрібно буде визначити виробника BIOS, перевіривши марку материнської плати, а потім введіть «[manufacturer] звукові коди».

Більшість виробників включають звуковий код, який вказує на несправність материнської плати або інші проблеми, пов’язані з системною платою. Якщо ви розшифрували коди звукових сигналів і виявили, що це стосується вашого комп’ютера, приготуйтеся замінити материнську плату. Якщо ваш комп’ютер нічого не відображає або не лунає звуковий сигнал, це також явна ознака того, що ваша материнська плата може не працювати (або, можливо, просто не підключена?!). Однак, якщо звуковий сигнал вказує на проблему з іншим компонентом, велика ймовірність того, що ваша материнська плата в порядку.

2. POST повертає помилки або не виконується

Автор зображення: Robert S/Flickr/CC BY-SA 2.0

POST (самоперевірка при включенні) — це процес, який виконує BIOS перед завантаженням комп’ютера. Якщо ваша материнська плата вийшла з ладу або не працює, ваш ПК не зможе виконати POST, хоча варто зазначити, що неправильне встановлення або збій інших апаратних компонентів також може спричинити цей симптом. Якщо POST не запускається, велика ймовірність того, що проблема в системній платі або блоку живлення.

3. На материнській платі блимають індикатори

Індикатори материнської плати дають кілька додаткових підказок про те, що не так із вашим пристроєм. Більшість сучасних материнських плат мають чотири червоні світлодіоди з маркуванням. BOOT вказує на проблеми з HDD/SSD, VGA вказує на проблеми з GPU, DRAM вказує на проблеми з RAM, а CPU вказує на проблеми з ЦП. Якщо звернення до зазначеного компонента не вирішує проблему, можливо, ваша материнська плата не працює належним чином.

  Як додати ярлик на домашню сторінку Google Chrome

4. Ваша материнська плата має ознаки фізичного пошкодження

І останнє, але не менш важливе: будь-яке фізичне пошкодження вашої материнської плати є явним показником того, що ваша материнська плата може не працювати. Шукайте сколи в ланцюгах, вигини або вм’ятини, поломки, тріщини, грудкуваті конденсатори або розряд електроліту. Пошкодження від води та коротке замикання важче помітити, але зміна кольору або сліди опіку можуть вказувати на наявність кожного відповідно.

Також переконайтеся, що опори належним чином тримають материнську плату. Якщо вони неправильно вирівняні зі своїми гніздами, вони можуть спричинити коротке замикання материнської плати. Спробуйте видалити та повторно встановити материнську плату. Якщо ви помітили, що материнська плата помітно запилена, ви також можете спробувати очистити її балончиком зі стисненим повітрям.

5. Встановлення нової батареї CMOS не відновлює роботу материнської плати

Перш ніж вважати, що ваша материнська плата розрядилася, спробуйте замінити батарею CMOS. Деякі передбачувані «збої» материнської плати пов’язані з розрядженою батареєю CMOS. Знайдіть свою материнську плату в Інтернеті та визначте відповідну батарею CMOS для придбання — скоріш за все, батарею CR2032. Встановіть нову батарею CMOS і спробуйте знову завантажити комп’ютер.

6. Заміна оперативної пам’яті та видалення відеокарти не допомагають

Нерідкі випадки, коли пристрій не завантажується через проблеми з модулями оперативної пам’яті або графічним процесором. Ви можете визначити, чи це стосується вашого комп’ютера, видаливши графічний процесор і всю оперативну пам’ять, крім однієї. Якщо він не завантажується, спробуйте замінити оперативну пам’ять на іншу флешку. Неможливість завантаження, незважаючи на видалення оперативної пам’яті та графічного процесора, означає, що жоден компонент не є джерелом проблеми.

  13 найкращих онлайн-записувачів веб-камер для всіх випадків використання

7. Ваші компоненти працюють, коли використовуються з іншою материнською платою

Якщо інсталяція іншої материнської плати змушує вашу систему працювати знову, є дуже велика ймовірність того, що ваша материнська плата є несправним компонентом. Цей тест корисний, оскільки він дозволяє одним простим процесом визначити, що а) материнська плата не працює або б) несправний компонент, що не є материнською платою, наприклад блок живлення або центральний процесор.

Ви також повинні спробувати замінити блок живлення, якщо у вас під рукою є додатковий!

8. Ваша материнська плата не вмикається, навіть якщо її макетують

Макетна плата — це термін, який означає розбирання комп’ютера до базових апаратних компонентів — материнської плати, одного модуля оперативної пам’яті, центрального процесора, кулера та блоку живлення. Якщо ваша материнська плата має динамік, ви також повинні переконатися, що він є в комплекті. Вам потрібно буде з’єднати всі ці компоненти на антистатичному килимку та спробувати увімкнути комп’ютер.

Якщо макетна конфігурація не завантажується, ви можете припустити, що один із компонентів не працює. Ви почуєте звукові сигнали з динаміка материнської плати або помітите, що індикатори помилки світяться на материнській платі. Якщо здається, що проблем немає, вимкніть його та поступово додавайте по одному компоненту, доки система не вийде з ладу. Коли це відбувається, ви визначили несправний компонент.

Замініть материнську плату та оживіть систему

Несправність материнської плати діагностувати вкрай складно. Хоча вам, можливо, доведеться мати справу з кількома інтенсивними процесами усунення несправностей і ремонту, можна відновити належне функціонування практично будь-якого пристрою, виконавши правильні дії. Якщо ви визначите, що проблема є у вашій материнській платі, вам слід перевірити, чи на неї все ще поширюється гарантія — багато виробників пропонують щедрі умови.