8 найпопулярніших програм для розгону графічного процесора для покращення графіки

Розгін графічного процесора є одним із найкращих і найбезпечніших способів підвищити продуктивність графічного процесора.

Але процес розгону не такий простий. Якщо графічний процесор розігнано неправильно, існує ймовірність того, що ви можете пошкодити апаратне забезпечення графічного процесора.

Тому дуже важливо робити це правильно і акуратно.

Тут ви можете використовувати надійне програмне забезпечення для розгону GPU. Це дозволяє вашому графічному процесору повністю розкрити свій потенціал і вивести вас із низьких смуг продуктивності.

Незважаючи на те, що ринок наповнений великою кількістю програмних рішень для розгону графічних процесорів, не всі вони чудово підходять для ефективного розгону.

Давайте обговоримо деякі з найкращих програм для розгону GPU в цій публікації, щоб ви могли вибрати найбільш підходяще для свого випадку використання та насолодитися найкращою продуктивністю.

Перед цим дуже важливо поговорити про розгін GPU та його переваги.

Що таке розгін GPU?

Розгін графічного процесора — це процес поступового підвищення тактової частоти вашої відеокарти понад налаштування за замовчуванням для значного підвищення продуктивності. Розгін графічного процесора в основному виконується для отримання безперебійної продуктивності та високої частоти кадрів в іграх і покращення рендерингу мультимедіа.

Усі графічні карти на ринку працюють на стандартній частоті ядра, що змінюється від GPU до GPU. Коли ви виконуєте розгін, це дозволяє графічному процесору розсунути межі та розкрити абсолютно новий рівень продуктивності. Поточний графічний процесор Nvidia RTX 4080 працює на базовій тактовій частоті 2505 МГц, але при розгоні ви можете значно збільшити тактову частоту.

Розгін графічного процесора не дозволить вам грати в ігри з вищою частотою кадрів у високій роздільній здатності, але також забезпечить максимальну візуальну деталізацію. Коли ви розгоняєте графічний процесор, ви можете грати в ігри на найвищих можливих налаштуваннях, і це теж без будь-яких компромісів.

Ви також отримуєте значне збільшення швидкості візуалізації, і система стає більш керованою для плавного відтворення складних ефектів, які можуть бути проблемою з базовою тактовою частотою.

Однак зі збільшенням продуктивності графічного процесора температура графічного процесора та системи також підвищиться, і вам потрібно мати чудове налаштування охолодження. Окрім підвищення температури, оверлок також спричинить проблеми зі стабільністю, і якщо це зробити неправильно, це може призвести до серйозних пошкоджень обладнання. Надійне програмне забезпечення для розгону GPU допоможе вам безпечно розігнати GPU за контрольованої високої температури.

Читайте також: Найкращі відеокарти (GPU) для геймерів

Переваги розгону GPU

Розгін GPU пропонує численні переваги, зокрема:

Висока ефективність

Головним мотивом розгону GPU є досягнення високої продуктивності. Це значно збільшує базову тактову частоту та дає змогу грати в ігри з високою графікою.

Крім того, існують певні роботи рендеринга, які неможливо виконати без розгону GPU. Оскільки базова частота збільшується, це також дозволяє графічному процесору швидше обробляти графічні деталі.

Покращений ігровий досвід

Якщо ви затятий геймер, який любить грати в ігри з високою частотою кадрів і частотою оновлення в роздільній здатності 4K, розгін графічного процесора може допомогти вам досягти цього.

Якщо ви надасте своєму графічному процесору деяке прискорення, ви зможете запустити гру з високою продуктивністю, що навряд чи можливо з базовою тактовою частотою.

Важливо те, що він дозволяє використовувати сучасні функції, такі як трасування променів, DLSS та багато інших, які покликані покращити ваш ігровий досвід. Більшість сучасних ігор потребують інтенсивної роботи з графікою, тому підвищення тактової частоти графічного процесора дійсно має значення.

Оновлення GPU

Значна перевага розгону GPU дозволяє оновити старий GPU. Це дає змогу підвищити продуктивність вашого старого графічного процесора до рівня, який майже відповідає продуктивності сучасного графічного процесора.

Це найкращий спосіб довше використовувати старі графічні процесори та отримати від них максимальну користь. Якщо ваш старий графічний процесор не відповідає вимогам продуктивності певних ігор або інструментів для редагування відео, розгін дозволить вам подолати цю перешкоду.

Економічно ефективним

Розгін — це економічно ефективне рішення для підвищення продуктивності вашого ПК без додаткових витрат. Вам просто потрібно добре налаштувати охолодження GPU (у більшості сучасних користувачів встановлений кулер GPU), і все.

Ви зможете збільшити продуктивність графічного процесора та грати в ігри, не купуючи новий графічний процесор із високою ціною. Це також дозволяє придбати розігнаний графічний процесор за нижчою ціною та розігнати його відповідно до продуктивності вищої моделі. Це також вирішує проблему гри у висококласні ігри без оновлення системи.

Випробування та дослідження

Розгін GPU також корисний для тестування та досліджень для багатьох організацій. Наприклад, це дозволяє виробникам центральних і графічних процесорів зрозуміти максимальний потенціал своїх продуктів. Це також корисно для визначення точки руйнування багатьох мікросхем і блоків охолодження.

Тепер подивіться на деякі з найкращих програмних засобів для розгону GPU для досягнення високої продуктивності.

RiverTuner

Кожного разу, коли будь-який геймер або системний ентузіаст думає про розгін GPU, вони вважають за краще використовувати RivaTuner, яке є потужним програмним забезпеченням для розгону. Він підтримує широкий спектр графічних процесорів Nvidia, включаючи останню RTX 4090, тому вам не доведеться турбуватися про сумісність.

Крім того, воно дає змогу розганяти відеокарту AMD Radeon, яка включає AMD Radeon RX 7600. Це програмне забезпечення пропонує неперевершений набір функцій для налаштування Direct3D/OpenGL і системи, вбудований редактор реєстру, сценарій виправлення, опцію користувацьких налаштувань, рівень драйвера і режим низькорівневого апаратного доступу та багато інших.

RiverTuner має спрощений інтерфейс, що дозволяє кожному новому користувачеві оновити свій графічний процесор без жодних зусиль. Це програмне забезпечення може виявляти алгоритми генераторів тактової частоти пам’яті та ядра, які перемикаються на тактову частоту шини PCIe.

Це безкоштовне програмне забезпечення, яке можна інсталювати в Windows 7 і останній версії Windows 11.

Сапфір TriXX

Розроблений спеціально для розгону відеокарт AMD Radeon, Сапфір TriXX це надійне програмне забезпечення, яке може отримати найкраще від вашого графічного процесора Radeon.

Якщо ви хочете розігнати свій Radeon RX6950 або останню Radeon RX7900, програмне забезпечення Sapphire TriXX допоможе вам розкрити справжню потужність вашого GPU. Це програмне забезпечення має компактну та зручну для навігації інформаційну панель, на якій можна отримати інформацію про ваше обладнання.

Ви можете ефективно запускати гру з вищою роздільною здатністю за допомогою TriXX boost, оскільки вона дозволяє збільшити масштаб роздільної здатності разом із опцією ввімкнення активних роздільних здатностей. Toxic Boost є основним інструментом для розкриття потужності графічних процесорів TOXIC Radeon.

Коли ви вмикаєте його, програмне забезпечення безпечно розганяє GPU на правильних налаштуваннях. Величезною перевагою використання цього програмного забезпечення є те, що воно дозволяє перемикатися між основними та вторинними налаштуваннями BIOS для забезпечення найкращої продуктивності.

Asus GPU Tweak II

Без сумніву, Asus GPU Tweak II це найкраще програмне забезпечення для розгону, яке пропонує рішення для розгону одним клацанням миші для всіх ентузіастів, геймерів і редакторів. Вам просто потрібно використовувати режим розгону, і це дозволить вам досягти максимальної продуктивності вашого GPU.

Завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу ви отримуєте всі функції прямо під рукою. Якщо ви використовуєте графічну карту Asus, ви можете використовувати ігровий режим, який дозволяє налаштувати всі параметри, включаючи використання відеопам’яті, швидкість графічного процесора та температуру графічного процесора.

Крім того, ви також отримаєте професійний режим, призначений для досвідчених оверклокерів. Цей режим дозволяє налаштовувати тактову частоту та напругу VRM. Інструмент пропонує Gaming Booster, який надзвичайно корисний під час гри, оскільки він може максимізувати продуктивність вашої системи, скорочуючи зайві процеси.

Zotac Fire Storm

Оскільки Zotac є одним із найбільших продавців GPU на ринку, його пропозиція – Zotac Fire Stormприродно, стало звичайним вибором для багатьох.

Спрощений дизайн і розширена функція тонкого налаштування зробили це програмне забезпечення популярним варіантом для багатьох, включаючи досвідчених користувачів, для розгону графічного процесора. FireStorm розробив процес розгону, щоб ви могли досягти високої продуктивності вашої відеокарти кількома простими клацаннями.

Якщо ви не впевнені, які вхідні дані, то OC Scanner може допомогти вам, проаналізувавши графічний процесор і запропонувавши вам оптимальний потрібний розгін. Він також надає вам інтелектуальні дані в режимі реального часу, такі як напруга, температура, тактова частота ядра та інші для кращого використання.

Крім того, Zotac пропонує функцію Spectra, яка дозволяє налаштувати світлодіодне освітлення, а його розумні вентилятори дають змогу змінювати швидкість вентилятора незалежно.

EVGA Precision X1

Ви можете вибрати EVGA Precision X1 якщо ви дійсно хочете розширити межі свого графічного процесора та досягти абсолютно нової продуктивності.

Цей інструмент постачається разом із OC Scanner наступного покоління, який дає змогу протестувати графічний процесор під навантаженням і обчислити параметри оверлокування. Під час розгону ви можете динамічно налаштовувати напругу та частоту, щоб отримати найкращий результат.

Крім того, ви також матимете контроль над графічним процесором і тактовою частотою пам’яті для забезпечення стабільного розгону. Екранне меню надає вам усі життєво важливі параметри вашої системи після того, як ви настроїли GPU. Ви також можете встановити спеціальний контроль вентилятора та криву вентилятора та забезпечити стабільну роботу.

Абсолютно новий графічний інтерфейс цього інструменту полегшує роботу. Він підтримує майже всі відеокарти серій GTX і RTX, щоб зменшити складність. За допомогою світлодіодного керування RGB ви можете змінювати колір вентилятора графічного процесора, а також моста NVLink.

Програмне забезпечення AMD: Adrenalin Edition

Щоб розкрити справжній потенціал графічного процесора серії AMD Radeon RX 6800 і RX 6900, ви можете спробувати Програмне забезпечення AMD: Adrenaline Edition. Попереднє налаштування цього програмного забезпечення для розгону в один клік дозволяє GPU запропонувати бажану продуктивність.

Ви отримаєте режим Rage, який розширює стандартні межі графічного процесора та забезпечує максимальну продуктивність, необхідну для ігор і редагування. Інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс дозволяє кожному користувачеві надзвичайно легко керувати налаштуваннями та максимально використовувати їх.

Якщо ви добре знаєте розгін графічного процесора вручну, то панель керування налаштування дозволить вам точно налаштувати графічний процесор і пам’ять без проблем. Удосконалена технологія керування живленням, яку пропонує це програмне забезпечення, ефективно підтримує живлення. Ви також отримаєте функцію керування вентилятором, яка дозволить регулювати швидкість вентилятора відповідно до температури.

MSI Afterburner

MSI Afterburner часто вважається найкращим програмним забезпеченням для розгону в галузі, пропонуючи найкращі інструменти для розгону графічного процесора. Його прості у використанні інструменти розгону дозволяють точно підвищити тактову частоту та напругу GPU, зберігаючи при цьому стабільну продуктивність.

Ви можете скористатися сканером OC Scanner, який автоматично шукатиме оптимальні параметри розгону для вашої відеокарти та дозволить підвищити продуктивність одним клацанням миші. Апаратний монітор зручний під час розгону за допомогою Afterburner, оскільки ви можете швидко перевірити всі важливі параметри з панелі керування.

Завдяки екранному дисплею він надає вам інформацію в режимі реального часу щодо продуктивності вашої системи та допомагає відстежувати налаштування. Розсіювання тепла є важливим під час розгону; для цього ви отримаєте власні профілі вентиляторів, щоб налаштувати криву швидкості вентилятора для оптимального охолодження. Це програмне забезпечення також містить оптимізатор ігор, який забезпечує плавну роботу шляхом оптимізації ресурсів.

Розгін AMD Ryzen Master

отримати AMD Ryzen Master утиліта для розгону графічного процесора та відчуйте кращу тактову частоту, ніж налаштування за замовчуванням. Процесори Ryzen — це мультиплікатори продуктивності, які дозволяють персоналізувати продуктивність відповідно до ваших потреб.

Платформа дозволяє вам легко отримати доступ до її функцій і використовувати її потужні переваги. Крім того, інтерфейс користувача AMD Ryzen Master забезпечує як базовий, так і розширений вигляд.

  • У базовому режимі ви отримаєте можливість автоматично розганяти графічний процесор, контролюючи вимоги до розгону вручну. Крім того, це дає змогу переглянути основні параметри системи, включаючи швидкість, напругу та температуру.
  • Розширений перегляд пропонує профілі для зберігання визначених користувачем конфігурацій для пам’яті DDR4 та інтегрованої графіки Radeon. Ви можете легко налаштувати параметри продуктивності для частоти вбудованої графіки та активних ядер, а також налаштувати таймінги пам’яті.

Для ваших улюблених програм ви навіть можете точно налаштувати їх параметри та оптимізувати продуктивність. Вбудований графічний процесор із графічним процесором AMD Radeon, пам’яттю та ядрами можна ефективно розігнати для підвищення продуктивності в іграх.

Крім того, ви можете налаштувати продуктивність своїх улюблених ігор, зберегти свій профіль і повернутися до остаточних налаштувань, коли забажаєте. Крім того, ви зможете дізнатися про точний стан обладнання.

AMD Ryzen Master пропонує моніторинг у реальному часі та гістограму температури та швидкості кожного ядра. Це також включає пікові та середні показники. Крім того, він підтримує різні мови, включаючи французьку, англійську, німецьку та спрощену китайську.

Заключні слова

Розгін GPU може здатися складним процесом. Але якщо все зробити правильно, ви зможете розкрити справжній потенціал свого GPU. Програмне забезпечення для розгону GPU допоможе вам зробити саме це. Ці інструменти містять корисні функції розгону, доступ до яких можна ввімкнути кількома клацаннями.

За допомогою програмного забезпечення для розгону графічного процесора ви зможете розігнати графічний процесор настільки, щоб забезпечити підвищену продуктивність без пошкодження апаратного забезпечення.

Всі вищезазначені програмні рішення для розгону GPU хороші та популярні серед користувачів. Використовуючи їх, вам не доведеться турбуватися про проблеми, розширюючи межі можливостей графічного процесора. Тому виберіть найкраще програмне забезпечення для розгону GPU на основі ваших уподобань і вимог.

Далі перегляньте найкращі хмарні платформи GPU для штучного інтелекту та великого робочого навантаження.