8 найкращих LMS з відкритим кодом (альтернативи Moodle) у 2023 році

| | 0 Comments| 10:19 AM
Categories:

З часів пандемії LMS з відкритим вихідним кодом займає лідируючі позиції в онлайн-освіті, а в епоху після пандемії тенденція LMS посилюється.

Moodle, перша в історії LMS з відкритим вихідним кодом, набула величезної популярності завдяки своїй гнучкості та можливостям налаштування (про її переваги ми поговоримо в наступному розділі).

Але останнім часом багато творців курсів перевернули свій шлях у пошуках альтернатив Moodle. У цій статті ми підібрали найкращу LMS з відкритим кодом, яка працює як чудова альтернатива Moodle.

Перш ніж ми почнемо зі списком, давайте поговоримо про Moodle LMS, його функції та причини його пошуку.

Що таке Moodle LMS?

Moodle — перша система LMS з відкритим кодом, заснована в 2002 році австралійським техніком Мартіном Дугіамасом. Moodle розшифровується як модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище 200 мільйонів користувачів світовий.

Платформа пропонує різні функції налаштування та гнучкість під час створення курсів, що дозволяє навчальним закладам і підприємствам створювати вміст, який підходить для будь-якого навчального середовища.

Інфраструктура з відкритим кодом Moodle робить його більш життєздатним, дозволяючи користувачам брати участь у процвітаючій спільноті користувачів і розробників, які роблять внесок у його розвиток і надають підтримку.

Moodle також може похвалитися вікі-сайтами, документацією, форумами та розділами блогу.

Переваги LMS з відкритим кодом

Moodle, як LMS з відкритим кодом, має ряд переваг для розробників онлайн-курсів. Давайте розглянемо ці переваги:

 • Варіанти інтеграції: користувачі можуть легко інтегруватися з різноманітним корпоративним програмним забезпеченням, таким як управління людськими ресурсами, відповідність, управління талантами, управління робочими процесами та управління взаємовідносинами з клієнтами, покращуючи функціональність.
 • Безпека: функція захищеного входу Moodle захищає конфіденційні дані та надає користувачам контрольований доступ до даних, щоб надавати доступ лише до обмежених даних.
 • Звітування та відстеження: безкоштовні пропозиції в Moodle не обмежують його функції. Це дозволяє учням відстежувати прогрес, аналізувати ефективність іспиту та записувати результати.
 • Інтерфейс: більшості LMS з відкритим кодом бракує зручного інтерфейсу. Moodle має елегантний інтерфейс і забезпечує легку навігацію з однієї сторінки на іншу. LMS проста у використанні, тож вам не потрібно буде витрачати багато часу на навчання своїх співробітників для ефективного використання.

Чим LMS з відкритим кодом відрізняється від проприетарної LMS?

Найпоширеніше сприйняття програмного забезпечення з відкритим кодом полягає в тому, що йому бракує безпеки та, ймовірно, стане вразливим. Окрім цього, більшість підприємств бачать різні відмінності між LMS із відкритим і закритим кодами.

LMS з відкритим вихідним кодом (системи управління навчанням) ліцензуються безкоштовно, і будь-хто може зробити свій внесок у її розробку та кодування, тоді як LMS із закритим кодом кодується приватно та має ліцензію на основі підписки.

LMS з відкритим вихідним кодом є гнучким і настроюваним, тому що кожен може зробити свій внесок у нього. З іншого боку, Proprietary LMS належить організації із зашифрованим програмним забезпеченням. Зовнішні розробники чи кодери не можуть вносити зміни в програмне забезпечення.

Крім того, LMS з відкритим вихідним кодом непросто інтегрувати з інструментами керування класом, оскільки для цього потрібні сильні технічні знання. Ось де пропрієтарна LMS бере перевагу. Більшість LMS пропонують пряму інтеграцію зі сторонніми інструментами, крім інтеграції API.

Однією з важливих особливостей LMS та інструментів електронного навчання є настроювані розклади та календарі для онлайн-класів. Платна LMS, з іншого боку, додає додаткові функції для персоналізації роботи користувача за допомогою таких функцій, як рік, місяць, тиждень і навіть навчальний день.

  Виправлення 5 звукових сигналів Dell під час увімкнення

Але це не виключає того, що всі LMS з відкритим кодом погані. Це залежить від зручності використання та функцій, які ви шукаєте.

Чому вам варто шукати альтернативу Moodle?

Moodle, безсумнівно, є чудовим вибором, якщо ви готові робити все самостійно. Від проектування до розробки ви можете зробити це самостійно. Але це пов’язано з надмірностями та перешкодами.

Більшість шкіл і державних університетів використовують Moodle як свій вибір, але люди часто не помічають головного болю, пов’язаного з роботою з традиційною системою керування навчанням із відкритим кодом, як-от Moodle.

Давайте розглянемо деякі з причин, чому варто вибрати альтернативу Moodle:

#1. Обмежене налаштування

Я не кажу, що Moodle бракує налаштувань, але є обмеження. Ви можете змінити стилі та кольори, додати зображення або налаштувати висоту та ширину.

Але не макети. Moodle має жорсткий дизайн інформаційної панелі та каталог курсів. Ви можете найняти розробників для зміни інформаційної панелі та макетів. Однак є деякі перешкоди, з якими ви можете зіткнутися, і вам потрібно повністю переписати всю систему.

#2. Вам потрібні розробники Moodle

Вибачте, що лопнув ваш міхур! Ви не можете встановити Moodle самостійно.

Вам потрібно буде найняти розробника Moodle, щоб запустити вашу платформу. Ви повинні мати глибокі технічні знання, щоб кодувати свій віртуальний клас. У деяких випадках ви навіть можете зіткнутися з технічними збоями, які неможливо виправити самостійно.

Таким чином, вам завжди може знадобитися допомога розробника Moodle. Так чи інакше, Moodle коштуватиме вам грошей і ресурсів.

#3. Відсутність масштабованості

Одним із недоліків Moodle є обмеження трафіку. Оскільки сервери Moodle є відкритими, вони обмежені певним трафіком.

Вам знадобиться новий сервер, коли ваш сайт досягне певного порогу трафіку.

Отримати новий сервер означає найняти розробника та знову клонувати середовище. Ви повинні переписати систему, якщо плануєте використовувати її на спільній платформі або в хмарі.

#4. Питання безпеки

Захист даних є однією з найважливіших характеристик ефективної системи онлайн-навчання. Moodle чудово справляється з виявленням витоків безпеки та сповіщенням про оновлення; він виходить з ладу під час впровадження нового оновлення.

Знову ж таки, ви повинні найняти розробника, щоб відновити або переписати систему.

#5. Самостійне розміщення на сервері

Одним із головних недоліків Moodle є серверні обмеження. Moodle розміщено самостійно, а це означає, що вам знадобиться ваш сервер. Коли сервер перевантажиться, вам знадобиться інший сервер і розробник для його встановлення.

Крім того, вам доведеться придбати хостинг Moodle, щоб розмістити свою LMS.

Тепер, коли ви знаєте недоліки Moodle, ми підібрали кілька найкращих альтернатив Moodle, або назвіть це списком найкращих LMS з відкритим кодом.

Полотно

У порівнянні з Moodle, Canvas LMS має більш сучасний вигляд і надійну платформу LMS. Він використовується для широкого спектру програм у школах, університетах та навчальних закладах.

Canvas LMS також має перевагу з точки зору свого інтерфейсу. Інформаційна панель зручна для навігації з усіма елементами на правій стороні. Ще одна хороша річ — велика, потужна спільнота, де користувачі можуть спілкуватися та висловлювати нові ідеї щодо покращення LMS.

  Як намалювати радіус у додатку Google Maps

Ключові особливості:

 • Гарантія безвідмовної роботи на 99,99%.
 • Швидке завантаження файлів і відео
 • Єдине місце для навчальних матеріалів, посібників і ресурсів

Хоча Moodle не пропонує прямої інтеграції або інтеграції API з більшістю інструментів, Canvas інтегрується зі сторонніми інструментами, такими як Zoom, Google Classroom і MS Teams. На відміну від деяких LMS із відкритим вихідним кодом, Canvas сумісний із будь-яким пристроєм і працює на екрані з будь-якою роздільністю.

Хаміло

Chamilo.org розпочав свою діяльність як НПО у 2010 році та зробив значний внесок в екосистему онлайн-навчання, використовуючи свої Chamilo LMS.

Інформаційна панель пропонує функції, які дозволяють створювати та організовувати курси, керувати матеріалами курсу та відстежувати прогрес студентів.

Chamilo підтримує більше ніж 10 мов, що робить його зручнішим варіантом створення курсів іншими мовами, окрім англійської. Платформа також має вбудовані засоби спілкування, такі як форуми, чат і обмін повідомленнями, щоб забезпечити взаємодію між учнями та викладачами.

Ключові особливості:

 • Працює як на Android, так і на iOS
 • Пропонує різні інтеграції сторонніх розробників
 • Адаптивний дизайн і макет

Платформа підтримує не лише базові курси, а й тести, завдання та мультимедійні презентації. Розробники можуть внести свій внесок і розширити його функціональність, окрім основних функцій.

Сакай

Sakai LMS може бути не таким популярним, як інші в списку, але він є одним із найкращих відкритих LMS, які ми знайшли.

З точки зору надійності та інтуїтивності Sakai є першокласним вибором для студентів і навчальних закладів.

Вам не складе труднощів вивчити інтерфейс, оскільки немає незграбних опцій. Вам потрібна ліцензія розробника, якщо ви хочете змінити макети та структуру відповідно до ваших потреб.

Ключові особливості:

 • Включає різні інструменти спілкування для обміну повідомленнями, обговорень, соціальних зв’язків і співпраці
 • Адміністратори можуть контролювати доступ користувачів і надавати дозволи
 • Також система підтримує різні технології навчання

Подібно до Canvas і Chamilo, існує стороння інтеграція API, яка ще більше покращує його функціональність. Платформа також пропонує такі функції, як детектор плагіату, конструктор ресурсів і інструменти планувальника завдань.

Odoo

Odoo це популярна LMS, яка має понад 7 мільйонів користувачів у всьому світі. Ця LMS із відкритим вихідним кодом містить мультимедійні файли та опції для додавання різних типів вмісту, наприклад відео, інфографіки, зовнішніх посилань тощо.

Крім того, ви також можете вставляти такі елементи курсу, як тести, бали, значки та розділи запитань і відповідей. Ви навіть отримаєте доступ до величезної бібліотеки з понад 1 мільйона безкоштовних зображень.

Усі ці елементи можуть покращити процес навчання та забезпечити кращий досвід роботи з викладачами.

Ключові особливості:

 • Аналітика та звіти про доходи
 • Інтерфейс перетягування
 • Інтеграція сторонніх розробників через API

Як і Canvas LMS, Oddo має величезну спільноту з понад мільйоном користувачів. Власники сайтів також можуть взаємодіяти через форуми, таблиці лідерів, електронні листи та огляди.

Фраппе LMS

Фраппе LMS це як особистий помічник у вашій онлайн-навчальній подорожі. Незважаючи на те, що Frappe LMS є платформою з відкритим вихідним кодом, вона створить у вас враження пропрієтарної LMS, оскільки її можна налаштувати.

  9 найкращих генераторів обличчя на основі ШІ у 2023 році

Коли ви запустите LMS, ви матимете плавний інструкційний посібник, який допоможе вам від основ. Для редагування або додавання курсів не потрібен доступ адміністратора. Натомість інструктори курсу мають доступ додавати або видаляти модулі.

Проте все проходить через дозвіл адміністратора, щоб забезпечити підтримку якості.

Ключові особливості:

 • Вбудована дошка вакансій для найму талантів
 • Спеціальний розділ питань
 • Доступні налаштовані веб-сторінки та теми

Статистична інформаційна панель показує вам інформацію про реєстрації користувачів, зарахування, завершені курси та тенденції за допомогою графіків і діаграм, з якими ви можете взаємодіяти.

Відкрийте EdX

Розроблено EdX, Відкрийте EdX є надійним ім’ям у галузі LMS з відкритим кодом. Цій системі керування навчанням із відкритим кодом довіряють такі відомі організації, як EDX, IBM, Microsoft, Harvard і MIT.

Open EdX забезпечує безперебійний досвід для викладачів курсу та учнів завдяки функціям створення курсу та співпраці. Однією з основних функцій Open EdX є його аналітика та звітність. Їхня аналітична платформа допомагає учням приймати рішення на основі даних завдяки цінній інформації.

Ключові особливості:

 • Інтерактивні форуми спільноти, чати та вікі
 • Сумісність між пристроями
 • Доступний на 53 мовах

Open EdX пропонує інтеграцію з різними інструментами для співпраці, програмним забезпеченням для воронки продажів та інструментами керування вебінарами для покращення функціональності, включаючи Salesforce.

Claroline

Claroline це платформа LCMS – платформа системи навчання та керування контентом, яка ефективно керує онлайн-курсами та дозволяє створювати контент безпосередньо на платформі.

Адміністратори можуть налаштовувати свій курс і змінювати теми, а настроювані віджети надають користувачам доступ до різних елементів курсу.

Ключові особливості:

 • Менеджер ресурсів для централізації та сортування вмісту в папках
 • Доступна безкоштовна демонстрація
 • Wiki та дискусійні форуми для залучення користувачів

Інструмент Home у Claroline працює як простір діяльності з системою вкладок, розділів і віджетів для співпраці та навчання. За допомогою інтерфейсу перетягування користувачі можуть вставляти такі елементи курсу, як тести, анкети, каталоги курсів тощо.

Перший учень

Перший учень це чудова багатофункціональна платформа LMS з відкритим кодом, яка дозволяє учням створювати надійну платформу для керування курсами.

Що виділяє Pupilfirst, так це здатність швидко давати цілеспрямований зворотний зв’язок учням.

Pupilfirst допомагає студентам працювати разом і вирішувати проблеми, створюючи студентські групи. Це також дозволяє студентам об’єднуватися та вирішувати складні курси як команда.

Ключові особливості:

 • Редактор перетягування
 • Перевіряйте та відстежуйте прогрес учнів
 • Сумісність між пристроями

Платформа налаштовується і дозволяє додавати бренд до курсів. Адміністратори можуть додавати логотипи, зображення обкладинок і встановлювати теми бренду.

Заключні думки

Це завершує наш список найкращих альтернатив Moodle. У LMS з відкритим вихідним кодом є деякі недоліки, але при належному використанні вони можуть стати золотою жилою.

Кожна з цих LMS з відкритим кодом, про які ми згадали, відповідає нормам і пропонує велику гнучкість. Це залежить від ваших конкретних потреб і цільової аудиторії. Ці LMS відрізняються залежно від можливостей інтеграції, інтерфейсу користувача та плагінів.

Далі перегляньте найкращі системи керування навчанням (LMS) для SMB.