8 найкращих FTP-серверів для Windows для безпечної передачі

Categories:

FTP – це абревіатура від протоколу передачі файлів. FTP (протокол передачі файлів) — це механізм передачі файлів з одного комп’ютера на інший. Він був розроблений в 1971 році.

FTP дозволяє користувачам завантажувати та завантажувати файли та інформацію без використання веб-браузера. Це потоковий протокол, що означає, що дані доставляються меншими частинами, щоб процес завершувався швидше.

Завантаження файлів на веб-сервер є найбільш типовим використанням FTP. Він також використовується для підтримки файлів на веб-сервері в актуальному стані. У двох словах, FTP — це безпечний і безпечний засіб для завантаження, завантаження та передачі файлів через Інтернет.

Програмне забезпечення FTP дозволяє компанії регулярно переміщувати величезні обсяги даних. Малий і середній бізнес або великі підприємства використовують рішення для керованої передачі файлів (MFT) для захисту конфіденційних даних із сервера. Прогнозується, що FTP у майбутньому зростатиме, оскільки він дозволяє компаніям передавати величезні обсяги даних, а також захищати внутрішні, зовнішні та тимчасові передачі даних через мережі.

Згідно з одним дослідженняУ 2020 році світовий ринок програмного забезпечення для керованої передачі файлів становив 1,58 мільярда доларів США, а до 2028 року очікується, що він досягне 2,99 мільярда доларів США, а CAGR становитиме 9,59 відсотка між 2021 та 2028 роками.

Програмне забезпечення FTP клієнт-сервер; він складається з двох частин: FTP-сервер і FTP-клієнт. Завантаження або завантаження файлів, які завеликі для доставки електронною поштою, є популярною програмою для FTP.

Що таке FTP-клієнт?

FTP-клієнт підключається до сервера та виконує такі операції, як завантаження, завантаження, перейменування, видалення тощо.

Раніше FTP-клієнти мали лише інтерфейс командного рядка, але тепер вони включають багатофункціональний, зручний інтерфейс, який значно полегшує процедуру передачі файлів. FTP-клієнти доступні як окремі програми, розширення веб-браузера та онлайн-клієнти. FTP-клієнти можна встановлювати на комп’ютери, сервери та мобільні пристрої.

Що таке FTP-сервер?

FTP-сервер — це програмне забезпечення, яке дозволяє користувачам завантажувати та завантажувати файли з серверів за допомогою протоколу FTP. Цей сервер може працювати на будь-якій машині з інстальованим програмним забезпеченням File Transfer Protocol Server.

Переваги використання FTP

Можлива передача великих файлів: вимоги до передачі файлів для багатьох компаній виходять за рамки надсилання одного документа Microsoft Word. FTP спрощує передачу великих розмірів і вимагає вищої швидкості передачі файлів. FTP дозволяє надсилати сотні мегабайт даних одночасно.

Покращений потік передачі: замість того, щоб чекати передачі кожного каталогу або файлу по одному, багато каталогів або файлів можна перемістити одночасно кількома простими клацаннями.

Безперебійне передавання файлів: якщо передавання файлів перервано через невдале з’єднання, ви не втратите свій прогрес. Якщо ви втрачаєте з’єднання, FTP відновить передачу з того місця, де ви зупинилися, а не розпочне заново.

Підвищення продуктивності: якщо вам потрібно передати великі обсяги даних або ви хочете надіслати дані пізніше, ви можете запланувати передачу на пізніший день і час, не порушуючи свій графік. Крім того, вам не потрібно буде сидіти й чекати, поки ці операції завершаться.

Безпека даних: зазвичай FTP не вважається безпечним, оскільки він використовує чисте ім’я користувача та пароль, що полегшує хакерам доступ до даних. FTP пропонує безпечні протоколи передачі даних, такі як FTP через TLS (FTPS) і SFTP.

  Як виключити програму з масштабування DPI в Windows 10

Резервне копіювання даних: навіть у разі непередбачених ситуацій найкращі служби FTP гарантують, що дані ніколи не будуть втрачені. Ваші файли часто й автоматично створюються резервні копії за допомогою аварійного відновлення, щоб ви не втратили дані в разі лиха.

Давайте тепер розглянемо деякі з найкращих програм FTP-серверів.

Filezilla

Filezilla це безкоштовний FTP-клієнт із відкритим кодом. Клієнт FileZilla забезпечує безпечне з’єднання FTP через FTPS і SFTP.

FileZilla пропонує допомогу через свої форуми, вікі та засоби відстеження помилок і запитів на функції.

Якщо ви шукаєте підтримку безпечних протоколів, таких як FTPS і SFTP, то Filezilla Pro рекомендується. Він навіть підтримує WebDAV, Amazon S3, Dropbox, Microsoft OneDrive, Google Drive, Microsoft Azure Blob, Google Cloud Storage тощо.

З метою налагодження події реєструються у файлі та зберігаються в певному місці.

особливості

 • FTP і зашифрований FTP, наприклад FTPS (сервер і клієнт) і SFTP, використовуються для передачі файлів.
 • Підтримується остання версія інтернет-протоколу IPv6
 • Обмеження швидкості передачі можна встановити, щоб обмежити швидкість передачі файлів, що допомагає зменшити помилки передачі файлів.
 • Підтримуються HTTP/1.1, SOCKS5 і FTP-Proxy.

Він доступний у клієнтській і серверній версіях. Серверну версію можна використовувати, якщо ви хочете поділитися своїми даними з іншими.

FTP-сервер Wing

Wing FTP Сервер — це програмне забезпечення FTP для Windows, Linux і Mac OS, просте у використанні, безпечне та потужне. Він підтримує різноманітні протоколи передачі файлів, включаючи FTP, FTPS, HTTP, HTTPS і SFTP, що дозволяє користувачам підключатися до сервера різними способами.

Він надає адміністраторам доступ до сервера через веб-інтерфейс з будь-якого місця. Ви також можете відстежувати продуктивність сервера та онлайн-сесії та отримувати сповіщення електронною поштою про важливі події на сервері.

особливості

 • Програма Android/iOS дозволяє легко передавати віддалені FTP-файли та керувати ними, поки ви в дорозі.
 • Менеджер подій для виконання сценарію Lua, надсилання сповіщень електронною поштою або запуску сторонньої програми.
 • Підтримується автентифікація Windows AD/LDAP, а дані зберігаються у файлах XML або базі даних ODBC/MySQL.
 • Wing Gateway забезпечує високу доступність через кластер.

Безкоштовна версія FTP-рішень Wing має обмежену функціональність, тоді як комерційні версії є більш безпечними, надійними та обслуговують численні домени та користувачів.

FTP-сервер Titan

Титан FTP Сервер пропонує найбезпечнішу в галузі передачу файлів. Це найповніший FTP-сервер із потужними функціями безпеки та технічною підтримкою найвищого рівня.

Cisco Systems рекомендує його як одне з небагатьох рішень SFTP-сервера для резервного копіювання свого повного набору уніфікованих комунікацій (UC).

FTP-сервер Titan має інтерфейс WebUI, який дозволяє користувачам швидко завантажувати та завантажувати файли без додаткового програмного забезпечення чи плагінів. Він має прості параметри адміністратора та конфігурації, які дозволяють адміністраторам наглядати та адмініструвати на детальному рівні.

Його консоллю керування, яка включає моніторинг у реальному часі, дискові квоти та інші функції, можна керувати дистанційно для керування налаштуваннями сервера, подіями та користувачами.

особливості

 • Підтримуються платформи Windows, Linux і Mac.
 • Сумісність з кількома браузерами
 • Для безпечної передачі файлів використовується протокол HTTPS.
 • Кілька файлів і папок можна перенести одним перетягуванням.
  Як відкрити останні файли в Windows 10

Сервер Titan FTP підтримує FTP, FTPS і SFTP і доступний як програма на основі Azure або AWS або як локальна ліцензія».

Serv-U FTP

SolarWinds пропонує локальне рішення для співпраці під назвою Сервер протоколу передачі файлів (FTP) Serv-U що дозволяє компаніям обмінюватися файлами зі своїми комерційними партнерами.

Управління файлами, формування груп користувачів і керування правами — усі важливі аспекти цього програмного забезпечення. Serv-U пропонує завантажувати, переглядати та завантажувати файли через інтерфейс мобільного пристрою та веб-клієнт за допомогою надійної безпеки.

Він також має функцію перетягування для передачі файлів і створення груп користувачів. Рішення містить вбудований плагін під назвою Web Client Pro, який дозволяє користувачам надсилати величезні файли. Користувачі також можуть надсилати кілька файлів одночасно.

Можна встановити кількість сеансів на сервері, щоб уникнути обмеження пропускної здатності. Це також допомагає адмініструвати передачу файлів, дозволяючи користувачам дивитися та контролювати сеанси в режимі реального часу.

особливості

 • Передача файлів через мережі IPv4 і IPv6 за допомогою FTP і FTPS
 • Щоб уникнути втрати даних під час передачі, шифруйте файли за допомогою протоколів SSL/TLS.
 • Передайте кілька великих файлів розміром понад 3 ГБ.
 • Конфіденційні корпоративні файли можна автоматично передавати або видаляти після передачі.

Сервер керованої передачі файлів Serv-U — це наступна оновлена ​​версія з більшою безпекою, елементами керування та відповідністю.

Цербер FTP

Цербер це сервер протоколу передачі файлів, який існує вже 20 років. Для складних умов це забезпечує передачу даних через надійне та зашифроване середовище.

Він може автентифікуватися за допомогою Active Directory і LDAP і підтримує SFTP, FTP/S і HTTPS. Він також поставляється з повним набором функцій цілісності та безпеки, а також простим у використанні менеджером для керування доступом користувачів до файлів і діяльністю з файлами.

Оскільки воно включає двофакторну автентифікацію та надійне шифрування SSL, малі та великі підприємства можуть повністю покладатися на це програмне забезпечення для безпечної передачі даних.

Список дозволених/чорних IP-адрес і автоматичне блокування облікового запису також можна використовувати, щоб допомогти користувачам контролювати доступ до файлів і операцій.

Відповідність вимогам, сповіщення, спільний доступ до файлів, підтримка подій, автоматизація та віртуальні каталоги – це лише деякі з інших функцій, які пропонує FTP-сервер Cerberus.

особливості

 • Повне налаштування та контроль для адміністраторів для захисту та контролю даних
 • Його функції диспетчера звітів дозволяють відслідковувати повний аудит і створювати повну звітність
 • Його масштабованість підтримує хмарні та гібридні обчислювальні середовища
 • Політика збереження файлів

Cerberus FTP Server доступний у трьох різних версіях: Standard, Professional і Enterprise. Класифікація базується на ємності, безпеці, кількості підключень та інтеграції, серед інших факторів.

FTPShell

FTPShell server — це захищена серверна програма на основі SSH2 для операційної системи Windows. Для доступу до облікового запису доступні SFTP, Secure Shell, FTPS, FTP і Telnet.

Адміністратори можуть використовувати або існуючі облікові записи користувачів Windows, або нові облікові записи, створені сервером FTPShell для автентифікації користувачів.

Програма проста в адмініструванні та налаштуванні за допомогою панелі адміністрування або інтерфейсу керування Windows. Також підтримується аутентифікація з відкритим ключем на основі SSH2 і створення сертифіката SSL.

  Виправлення того, що Overwatch не запускається в Windows 10

особливості

 • Підтримуються автентифікація Active Directory і автентифікація Windows NTLM.
 • Анонімні облікові записи, захищені паролем.
 • Сервер FTPshell працює з безпечним FTP через SSL/TLS, як неявно, так і явно (FTPS)
 • Його можна налаштувати на автоматичний запуск під час завантаження комп’ютера

Безкоштовна персональна версія призначена лише для особистого користування та дозволяє створювати необмежену кількість облікових записів і одночасно використовувати до двох користувачів.

Syncplify

Syncplify це відоме та відзначене нагородами серверне програмне забезпечення FTP і SFTP, ідеальне для розгортання надійного, швидкого, надійного та безпечного сервера передачі файлів.

Сервер має найскладнішу функціональну модель високої доступності (HA), доступну сьогодні на ринку.

Syncplify — це добре відоме програмне забезпечення для серверів FTP і SFTP, яке було відзначене нагородами і підходить для розгортання надійного, швидкого та безпечного сервера передачі файлів.

Це захищений сервер FTP, FTPS (явний і неявний TLS) і SFTP на базі Windows. Він дозволяє передавати великі файли (> 4 ГБ) і віртуальні папки, а також підтримує автентифікацію PKI. Програмне забезпечення має як графічний інтерфейс користувача, так і інтерфейс командного рядка.

Програмне забезпечення аналізує трафік у реальному часі та забезпечує глобальний захист і захист кожного користувача. Його відмінною рисою є те, що він може бути розширений за допомогою мов сценаріїв, таких як JavaScript, Basic, C++Script або Pascal.

Його підвищена модель безпеки допомагає автоматично виявляти та блокувати атаки, а його архітектура штучного інтелекту створює список блокувань хакерів, перш ніж вони проникнуть.

особливості

 • Підтримуються користувачі та групи Active Directory (AD).
 • Делегуйте адміністративні обов’язки та запускайте багато ізольованих екземплярів служби SFTP на одному комп’ютері чи віртуальній машині.
 • За допомогою кількох простих клацань ви можете легко налаштувати параметри безпеки.
 • Елементи керування на детальному рівні для точного управління та контролю

Syncplify має додаткову перевагу як HIPAA-сумісний сервер передачі файлів, який можна використовувати для безпечного резервного копіювання Cisco UCM.

Xlight FTP

Xlight FTP Сервер — це високопродуктивний, зручний FTP-сервер для Windows. Він створений для одночасної роботи з тисячами клієнтів FTP, використовуючи мінімальний процесор і пам’ять.

Він призначений для роботи в усіх версіях Windows, а автентифікація користувача може здійснюватися через Active Directory, LDAP або зовнішню базу даних із з’єднаннями ODBC.

Це створено, щоб надати вам повний контроль над вашим FTP-сервером і допомогти вам отримати від нього максимальну користь. Незалежно від того, чи хочете ви поділитися своїми даними зі світом або зберегти їх конфіденційними, Xlight спрощує це.

особливості

 • За допомогою Xlight легко додавати функції FTP і SFTP користувачам Active Directory.
 • Налаштування FTP користувачів можна зберігати на сервері LDAP за допомогою розширеної схеми.
 • Сповіщення електронною поштою після виконання завдання.
 • Інтеграція IP6 у всі функції сервера

Існує три версії FTP-сервера Xlight: персональна, стандартна та професійна. Персональне видання безкоштовне для домашніх користувачів і особистого використання.

Висновок 🖥️

Вибираючи програмне забезпечення FTP, враховуйте такі фактори, як безпека даних, обмеження доступу, підтримка хмари, відповідність нормативним вимогам тощо. Перевірте наявність детальних елементів керування, шифрування, підтримуваних протоколів та іншої відповідності вимогам безпеки з точки зору безпеки.