8 найкращих інструментів моніторингу віртуалізації для середнього та великого бізнесу

Віртуалізація стає все більш популярною та важливою в сучасних обчисленнях, і багато великих корпорацій і державних організацій впроваджують її, щоб заощадити гроші та підвищити продуктивність.

Процес запуску багатьох операційних систем і програм на одному комп’ютері або сервері відомий як віртуалізація. Компанії можуть заощадити простір, гроші та енергію, запустивши кілька операційних систем і програм на одному фізичному пристрої.

Вважається, що концепція віртуалізації виникла наприкінці 1960-х і на початку 1970-х років в епоху мейнфреймів. Терміни віртуалізація та віртуальна машина часто використовуються як синоніми.

Ключова перевага віртуалізації полягає в тому, що вона збільшує обчислювальну потужність, доступну в одній фізичній системі, дозволяючи підприємствам економити гроші та зменшувати вплив на навколишнє середовище.

Це спосіб підвищення ефективності та потужності ІТ-систем. Це також покращує безпеку даних шляхом ізоляції даних від операційної системи комп’ютера або сервера, на якому вони зберігаються.

Віртуалізація використовується деякими з найбільших імен у галузі технологій, такими як Apple, Facebook і Google, для запуску своїх критично важливих служб і комп’ютерних систем, які часто мають форму віртуальних машин.

Розмір ринку

Глобальний ринок віртуалізації прогнозується зростуть із CAGR на 7,17 відсотка до 110,42 мільярдів доларів США до 2027 року з 67,99 мільярдів доларів США у 2020 році до 72,57 мільярдів доларів США у 2021 році. Рішення для моніторингу та керування віртуальними середовищами продовжуватимуть зростати відповідно до такого великого ринку.

Інструменти моніторингу віртуалізації та керування

Кількість віртуальних комп’ютерів зросла разом із впровадженням віртуалізації. Коли справа доходить до моніторингу та керування віртуалізованими системами, розмір і кількість віртуальних машин створюють проблеми.

Організації можуть використовувати програмне забезпечення для моніторингу та керування віртуалізацією для виявлення та реагування на проблеми безпеки, пов’язані з віртуалізацією, швидше, ніж за допомогою традиційних методів, зменшуючи ризик втрати даних і простоїв.

Користувачі та ІТ-адміністратори повинні контролювати та керувати великою кількістю віртуальних машин, що саме по собі є складним завданням. Таким чином, наявність спеціального програмного забезпечення або інструментів спростить моніторинг і керування віртуальними машинами.

У світі віртуалізації продуктивність завжди викликає занепокоєння. Найпотужніші технології віртуалізації можуть бути досить повільними, а найкращі віртуальні машини не завжди є найефективнішими.

Моніторинг продуктивності вашої системи віртуалізації є найкращим підходом до визначення того, що відбувається. Однак існують різні методи моніторингу систем віртуалізації, і вирішити, який найкращий для ваших цілей, може бути складно.

Давайте розглянемо деякі з найкращих інструментів/програмного забезпечення для моніторингу та керування віртуалізацією в наведених нижче підрозділах.

Сонячні вітри

Віртуалізація Solarwinds Моніторинг пропонує наскрізні рішення для моніторингу, керування та оптимізації віртуалізації від малих до великих підприємств.

VMAN (Virtualization Manager) — це власний інструмент SolarWinds, який забезпечує повний моніторинг віртуалізації, щоб допомогти ІТ-фахівцям контролювати свої середовища VMware, AHV, Hyper-V або SQL Server.

VMAN — це потужний інструмент моніторингу віртуалізації, який може легко контролювати локальні, гібридні та хмарні системи. Це також допомагає у вирішенні проблем із загальною продуктивністю віртуалізації, хостами, сховищами даних, віртуальними машинами, контейнерами, vSANS і кластерами.

Використовуючи цей інструмент, адміністратори можуть визначати, які віртуальні машини запущені на певному фізичному сервері, відстежувати їхню операційну систему та версії додатків, переглядати список користувачів, які зараз увійшли в ці віртуальні машини, і виконувати інші пов’язані дії.

Головні функції

 • Допомагає в точному пошуку несправностей і оптимізації продуктивності.
 • Проста інформаційна панель PerfStack надає детальну статистику моніторингу.
 • Прогнозує майбутні дані про використання та надсилає сповіщення, коли використання буде високим або низьким.
 • Видаліть загублені файли VMDK і відновіть віртуальні ресурси.
  Як знайти номер моделі на ноутбуці

Solarwinds — хороший вибір, якщо вам потрібен комплексний інструмент моніторингу та керування стеком віртуальних програм.

eG Інновації

Рішення віртуального моніторингу від eG Інновації дає вам 360-градусне уявлення про ваше віртуальне середовище.

Однією з його відмінних особливостей є те, що віртуалізація не розглядається як окрема автономна платформа, а автоматично виявляє залежності між додатками, додатками до віртуальної машини та віртуальною машиною до фізичної машини та відображає їх усі разом, щоб забезпечити глибоке розуміння. Це дозволяє ІТ-адміністраторам виявляти, діагностувати та вирішувати проблеми до того, як їх помітять кінцеві користувачі.

ІТ-адміністратори можуть у режимі реального часу контролювати різні вертикалі, пов’язані з віртуалізацією, включаючи мережу, базу даних, програми, платформу віртуалізації та сховище.

eG Innovations пропонує єдину площину для моніторингу гетерогенних середовищ із єдиною ліцензією на сервер, яка не залежить від ядер чи розеток, що забезпечує чудове співвідношення ціни та якості у великих організаціях.

Платформа також прогнозує споживання та потужність, що допомагає архітекторам віртуалізації планувати майбутню масштабованість, що, у свою чергу, приносить користь літнім людям у правильному розмірі та майбутніх інвестиціях.

Головні функції

 • Виявлення першопричини автоматизовано в усій інфраструктурі, що дозволяє швидко виправляти проблеми з продуктивністю.
 • Підтримує більше десяти найпопулярніших платформ віртуалізації.
 • Виконавчі звіти з детальною інформацією, необхідною для діагностики проблеми.
 • Порівняння навантажень між віртуальними машинами та фізичними серверами допомагає перебалансувати ресурси.

eG Innovations — це єдине рішення, яке покращує взаємодію з користувачем, відстежуючи повну продуктивність вашої фізичної, віртуальної, хмарної та гібридної інфраструктури, незалежно від її джерела.

Турбономічний

IBM Турбономічний використовує платформу на основі штучного інтелекту, щоб забезпечити повне розуміння програм, платформ та інфраструктури, а також оптимізовані ресурси, щоб вони могли функціонувати в будь-якому віртуалізованому середовищі, зменшуючи вплив надмірної кількості ресурсів.

Його керування ресурсами додатків оцінює використання ресурсів додатків у режимі реального часу та спрямовує адміністраторів до додатків із найвищими стрибками попиту для подальшого аналізу.

Він автоматично керує ресурсами залежно від попиту в реальному часі, щоб забезпечити постійне підвищення продуктивності. Згідно з дослідженням Forrester TEI, впровадження Turbonomic дало 471 відсоток ROI (повернення інвестицій).

Оскільки це архітектура на основі штучного інтелекту, вона добре розуміє підключення ресурсів і ризики продуктивності, а також точні стратегії, щоб уникнути виснаження ресурсів.

Основні переваги

 • Розуміє весь стек, від програм до апаратного забезпечення, і підтримує Kubernetes, хмарне, гібридне та мультихмарне розгортання.
 • У гібридному хмарному середовищі автоматизуйте завдання та уникайте перевантаження ресурсів.
 • Автоматизація на основі ШІ для інтелектуального керування ресурсами програми.
 • Дозволяє додаткам працювати на автопілоті, дозволяючи адміністраторам зосередитися на покращенні взаємодії з користувачем або інноваціях.

Turbonomic перетворює дані в дії для компаній, забезпечуючи безперервну продуктивність додатків шляхом виявлення залежностей ресурсів на кожному рівні середовища. Turbonomic стане хорошим вибором для бізнесу, який шукає багатовимірне рішення для моніторингу та керування віртуальними мережами на основі платформи ШІ з відчуттям автоматизації.

Гіпервізор Citrix

Гіпервізор Citrix є найвигіднішою в галузі платформою для настільних комп’ютерів, серверів і хмарних інфраструктур віртуалізації. Відповідно до вимог сучасних центрів обробки даних Citrix Hypervisor дозволяє підприємствам будь-якого розміру та типу консолідувати та перетворювати обчислювальні ресурси у віртуальні робочі навантаження.

Він спрощує керування віртуалізацією, одночасно підтримуючи найвимогливіші робочі навантаження та захищаючи віртуальну інфраструктуру від сучасних загроз.

Це оптимізує операційне керування, одночасно забезпечуючи користувацький досвід високої чіткості для великих обсягів робочих навантажень. Згідно з веб-сайтом Citrix, Citrix Hypervisor використовується гоночними організаціями Формули-1 для віддаленого моніторингу та оцінки справності автомобіля в режимі реального часу.

  Як змінити розмір зображення до шпалер робочого столу

Головні функції

 • Його легко інтегрувати з існуючими мережевими системами та системами зберігання.
 • Жива міграція віртуальних машин між хостами Citrix Hypervisor забезпечує нульовий час простою в обслуговуванні.
 • У разі збою одного сервера віртуальні машини швидко стають доступними на іншому.

Citrix Hypervisor здатний обробляти широкий діапазон робочих навантажень, операційних систем, сховищ і мережевих потреб, а також найвимогливіших бізнес-випадків використання.

Моніторинг PRTG Песслера

Paessler PRTG — це диверсифікована система моніторингу, яка сумісна з відомими платформами віртуалізації, такими як VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer і Nutanix.

PRTG є партнером альянсу VMware. VMware — всесвітньо відома платформа віртуалізації. Завдяки широкому спектру можливостей, зручності та економній ціні він добре підходить для віртуальних серверів VMware.

PRTG використовує сенсорні технології для відстеження різноманітних служб і пристроїв. Один датчик зазвичай відстежує одне вимірюване значення у вашій мережі, наприклад трафік порту комутатора, завантаження ЦП сервера або вільний простір на диску.

Він має велику кількість датчиків, які дозволяють відстежувати апаратні та програмні параметри у віртуальному середовищі. Він використовує попередньо налаштовані датчики, щоб негайно почати моніторинг. Серед іншого він збирає інформацію про статус хоста, стан кластера, накопичувач, обсяг пам’яті, трафік даних і статистику продуктивності програм.

Платформа оснащена потужною системою сповіщень, яка легко налаштовується та надсилає своєчасні сповіщення, щоб запобігти збоям і перервам обслуговування, виявляючи проблеми заздалегідь.

Головні функції

 • Профілактичне усунення несправностей із сповіщеннями та детальними звітами.
 • Підтримуються показники веб-сайту та послуги VoIP.
 • Завдяки автоматичному виявленню та попередньо налаштованим шаблонам пристроїв моніторинг є простим і швидким.
 • Централізована консоль і додаток для моніторингу всієї інфраструктури.

PRTG — це комплексний інструмент моніторингу, який дає вам повну картину середовища віртуалізації, від віртуальних машин до хост-сервера та програм. PRTG пропонує найкращий баланс набору функцій, зручності для користувача та економічності.

Veeam ONE

Veeam ONE — це простий в інтеграції компонент Veeam Availability Suite, який відстежує, керує та адмініструє віртуальне середовище.

Він надає інтелектуальні рішення, які допоможуть вашому бізнесу з автоматизацією та контролем, необхідним для підтримки доступності, запобігаючи потенційним проблемам від впливу на вашу роботу.

Veeam ONE — це автономна платформа інтелектуальної діагностики, яка проактивно виявляє відомі проблеми та попереджає користувачів за допомогою самостійної реконфігурації та виправлень.

Одна з його унікальностей полягає в тому, що він використовує самовідновлення та виправлення на основі політики, щоб зменшити витрати адміністратора шляхом запуску автоматичних коригувань або схвалень операцій. Програмне забезпечення також полегшує визначення вартості VMware і Hyper-V шляхом прогнозування використання ресурсів і тенденцій використання.

Головні функції

 • Проактивне сповіщення та звітування, щоб попередити адміністраторів про потенційні проблеми, перш ніж вони стануть збоєм.
 • Теплові карти резервного копіювання забезпечують швидкий і простий спосіб побачити, скільки ресурсів вашої інфраструктури резервного копіювання використовується.
 • Визначте, які віртуальні машини та фізичні сервери не захищені, щоб уникнути простоїв і втрати даних.
 • Щоб уникнути несанкціонованих змін, використовуйте автоматичне резервне копіювання та відстеження змін VMware.

Veeam ONE — це комплексний інструмент, який забезпечує моніторинг у режимі реального часу, сповіщення та звітування, щоб допомогти підприємствам стежити за своєю віртуальною та фізичною інфраструктурою 24 години на добу, 7 днів на тиждень, щоб уникнути порушень угоди про рівень обслуговування та забезпечити постійну безвідмовну роботу клієнтів.

Моніторинг Opsview

Opsview призначений для вирішення сучасних труднощів бізнесу, розпізнаючи їх і забезпечуючи необхідну автоматизацію, сканування, звітування та попередження.

  Почніть обробку даних за допомогою Kafka та Spark

Це єдина консоль для моніторингу всіх пов’язаних з VMware компонентів, включаючи інфраструктуру, хмару, контейнери, програми, мережу тощо.

Одна з його унікальностей полягає в тому, що він автоматично сканує та імпортує хости в середовище Opsview, дозволяючи йому адаптуватися до сучасної корпоративної інфраструктури, що динамічно розвивається.

Його функція на основі майстра оптимізує та автоматизує етапи сканування та конфігурації, дозволяючи вам підтримувати безперервний моніторинг вашого широко розповсюдженого підприємства швидко та надійно.

Automonitor дозволяє користувачам швидко й легко виявляти та імпортувати хости в середовище Opsview, що забезпечує повну віртуальну інформацію з мінімальною конфігурацією.

Головні функції

 • Підтримує гіпервізори віртуальної машини на основі ядра, VMware і Microsoft Hyper-V
 • VMware vSphere Express Scan для швидкого виявлення об’єктів VMware.
 • Механізм сповіщення про порушення порогів.

Програмне забезпечення Opsview досить гнучке для запуску як локально, так і в хмарі для моніторингу та відстеження всіх віртуальних машин VMware.

VMware vSphere

VMware Віртуалізація vSphere програмне забезпечення є найпопулярнішим у галузі. За допомогою Tanzu клієнти можуть модернізувати 70 мільйонів або більше робочих навантажень, що працюють на vSphere.

vSphere складається з двох основних компонентів: ESXi, яка є платформою віртуалізації, на якій працюють віртуальні компоненти, і vCenter Server, який використовується для керування всією віртуальною інфраструктурою, включаючи хости віртуальних машин ESXi та всі залежні компоненти.

У сучасній інфраструктурі vSphere, яка дозволяє розробляти додатки на основі контейнерів, керування складними та сучасними додатками та віртуальними машинами є дуже гнучким.

Це також спрощує завдання технічного обслуговування, такі як оновлення програмного забезпечення, виправлення та оновлення мікропрограми, що скорочує час простою.

Клієнти та постачальники можуть масштабувати без шкоди для операцій за допомогою vShpere, який використовується для платформ корпоративного рівня. Як високопродуктивні програми, так і бази даних, що потребують пам’яті, можуть отримати вигоду від здатності vSphere масштабувати інфраструктуру.

Головні функції

 • HA (High Availability) для мінімізації часу простою та підвищення стійкості.
 • Сервіс TKG забезпечує самообслуговування кластерів Kubernetes протягом кількох хвилин.
 • Захищає гібридну хмарну інфраструктуру від шкідливих програм і програм-вимагачів.
 • Провайдер власних ключів vSphere полегшує шифрування та додатковий захист.

vSphere — це інфраструктура, готова для штучного інтелекту та розробників, яка допомагає програмам штучного інтелекту та Kubernetes досягти ефективності, масштабу та безпеки.

Переваги засобів моніторингу віртуалізації

Моніторинг віртуалізації має низку важливих переваг, які підвищують загальну ефективність і продуктивність ІТ-інфраструктури підприємства.

 • Планування масштабованості: моніторинг допомагає ІТ-адміністраторам краще планувати потужність. Планування потужності визначає, чи достатньо потужності сервера або ресурсу для віртуальних машин, а також скільки додаткової потужності знадобиться в майбутньому.
 • Просте керування: інформація може використовуватися моніторами інфраструктури для кращого управління ресурсами. Це значно підвищує ефективність розподілу ресурсів у віртуальному середовищі. Немає жодної простої віртуальної машини, яка б забирала ресурси та перешкоджала іншим використовувати їх.
 • Балансування навантаження: сервери ніколи не перевантажені запитами ресурсів. Продуктивність одного сервера може значно сповільнитися, якщо на ньому запущено занадто багато віртуальних машин.
 • Покращення продуктивності: моніторинг віртуалізації підвищує загальну продуктивність віртуалізованої інфраструктури. Він допомагає виявляти проблеми, надаючи важливі показники продуктивності.
 • Звітність, автоматизація та механізм попередження є іншими значними перевагами впровадження моніторингу віртуалізації.

Висновок

Моніторинг продуктивності віртуалізації — це акт перевірки того, що віртуальні середовища та базові інфраструктури працюють на максимальній потужності та ефективно використовують ресурси. Регулярне дотримання передових методів моніторингу віртуалізації може допомогти усунути або запобігти вузьким місцям, керувати загрозами безпеці та підтримувати безперебійну роботу віртуального середовища.

Вибір правильного інструменту віртуалізації повністю залежить від потреб інфраструктури, бюджету та функцій, які організація хотіла б включити.