8 найкращих інструментів для моніторингу змін на веб-сайті

Життя — це сюрпризи. Але в бізнесі сюрпризи небажані, особливо коли йдеться про ваш веб-сайт.

Для компаній, які працюють в Інтернеті, контролювати все здається неможливим.

Ви не можете контролювати, хто відвідує ваш веб-сайт, які способи використовують люди, щоб обдурити/зламати систему, і що про це говорять клієнти. Однак те, що ви можете контролювати (відстежувати), — це вміст, включений у веб-сайт, будь то самі файли коду, сторінки та публікації, зображення та інші файли, що зберігаються на сервері, тощо. Давайте разом назвемо їх «зміни веб-сайту».

Тепер питання в тому, чи варто вам турбуватися?

Чому зміни веб-сайту важливі

Несподівано, що власники бізнесу не частіше думають про зміни веб-сайтів, навіть для веб-сайтів, орієнтованих на вміст, де вміст є ключовою для бізнесу.

чому

Можливо, вони були зумовлені думкою, що це недосяжно; що, можливо, це неможливо, чи все настільки складно, що витрачені ресурси того не варті?

Я хотів би стверджувати, що всі ці висновки є помилковими.

Коли веб-сайт змінюється, це може означати багато дуже важливих речей.

Атаки на безпеку

Майже всі веб-програми зберігають деякі конфігураційні дані у своєму середовищі або конфігураційних файлах (користувачі WordPress впізнають файл wp-config.php). Зміни в цих файлах, якщо вони не навмисні, можуть означати порушення безпеки, результатом чого буде викрадена інформація або, що ще гірше, інформація надходить із пошкодженого джерела.

Подібне відбувається під час атаки з отруєнням DNS, за винятком того, що цього разу сервер буде скомпрометовано, і атака, ймовірно, залишиться непоміченою.

Джерело: incapsula.com

Це важливо для веб-сайтів WordPress, де зловмисник покладається на зміну деяких файлів, які є важливими та якимось чином стають доступними. Загалом, якщо ви не вносили жодних змін у вміст і файли свого сайту, але щось змінилося, це тривожний дзвіночок.

Неприйнятний вміст

Для сайтів, які залежать від контенту, створеного користувачами, ризик ще більший. Цілком можливо, що якийсь випадковий користувач (або навіть конкурент!) Розмістив на вашому веб-сайті нецензурний або захищений авторським правом вміст, що призвело до потенційних проблем. Навіть якщо ваш веб-сайт не покладається на вміст, створений користувачами, хтось може внести зміни та додати/видалити вміст у спосіб, який зашкодить вашій бізнес-операціям.

  40 смішних речей, які ви можете запитати у Siri

Наприклад, як ви можете бути впевнені, що хтось випадково не видалив вашу сторінку політики конфіденційності, яка є такою важливою для відповідності GDPR? Або, можливо, автор нового вмісту використав термін, який є політично некоректним і його слід уникати у вашій галузі. ?

Застосування моніторингу змін необмежені, залежно від того, які сфери вашої занепокоєності. Наприклад, ви можете використовувати моніторинг змін вмісту в таких ситуаціях:

 • Псування сайту
 • Відсутні або пошкоджені елементи сторінки
 • Незаплановані зміни коду (HTML або інші)
 • Моніторинг конкуренції
 • Моніторинг новин (корисно для вашого PR-відділу)

Коли ви зрозумієте, що поставлено на карту, настав час діяти — за допомогою одного з інструментів, які ми обговоримо далі.

Версіоніст

Версіоніст це «просте, потужне рішення SaaS» для всіх ваших потреб у моніторингу змін. Це надзвичайно добре для тих, хто хоче контролювати масштаб.

Його можна використовувати для сканування сторінок вашого веб-сайту або просто як інструмент пошуку нового вмісту. Що мене найбільше вразило, так це їхні докладні звіти. Перегляньте кілька скріншотів:

І це лише верхівка айсберга! Перевірити Версіоніст зараз.

Fluxguard

Моніторинг загальнодоступного вмісту та файлів — це добре, але що, якщо ваш вміст заблоковано за формою входу? Ну, Fluxguard вирішує ці проблеми.

Завдяки використанню найсучасніших інструментів, таких як Хром без голови і Ляльковод, Fluxguard може надсилати форми входу та легко взаємодіяти з будь-якою частиною сторінки. Ви також можете запустіть аудит Google Lighthouse на весь ваш сайт.

Деякі чудові функції Fluxguard:

 • Відстеження повної мережевої активності
 • Відстеження файлів cookie для UX і відповідності
 • Архіви для демонстрації історичної відповідності
 • Розширені фільтри та трансформації
 • Ретельне візуальне порівняння на сторінці

Візуалізація

Я прихильник простоти та мінімалізму, тому не можу ігнорувати рішення, орієнтоване на лазер. Те саме стосується Візуалізація якщо вам потрібен простий моніторинг на рівні сторінки та вам потрібна проста модель ціноутворення.

Навіщо вам використовувати службу, яка до смішного проста? Що ж, я переглянув їхній веб-сайт і знайшов кілька чудових програм:

 • Сканування державних сайтів на наявність вакансій
 • Моніторинг сайтів університетів за результатами іспитів
 • Перевірка нових відгуків про ваш улюблений ресторан на Yelp тощо.
 • Перевірка постачальників на наявність прихованих змін цін ??
  Як використовувати Центр керування на вашому iPhone або iPad

Загалом, це свідчить про те, що технології обмежені у своїх можливостях, але необмежені у своїх застосуваннях. 🙂

ContentKing

Високий рейтинг на таких сайтах, як Product Hunt, ContentKing надає вам SEO-аудит у режимі реального часу та відстеження вмісту, не сплачуючи жодної плати. Він базується на хмарі та контролює ваші веб-ресурси цілий день щодня.

Ви отримуєте практичні завдання та інформацію про останні події на вашому веб-сайті завдяки розумному алгоритму. Це рішення також миттєво повідомляє вас, коли на вашому веб-сайті щось зламається. Тож, по суті, це допомагає вам бути в курсі проблем і несправностей.

Крім того, ви можете відстежувати всі зміни, які вносяться до ваших веб-власностей. Незалежно від того, чи є вони новими, видаленими чи перенаправленими, ContentKing фіксує все та звітує про це вам у бездоганний спосіб. Ви можете аналізувати, експортувати або робити що завгодно з даними, які він збирає.

Цінові плани цього рішення починаються від 39 доларів США на місяць, але є безкоштовна пробна версія, якою ви можете скористатися перед будь-якими зобов’язаннями.

Sken.io

Sken.io є ще однією приємною пропозицією щодо моніторингу веб-сайтів.

Що я знайшов у цій службі іншою, так це те, що вони зосереджені на мобільному додатку та розширенні Chrome для сповіщень. Ідея полягає в тому, що ми можемо не завжди стежити за своєю поштовою скринькою або не хочемо отримувати спам!

Його особливості включають:

 • Відстежуйте всю сторінку або лише її розділ. Або навіть елемент!
 • Розширений планувальник часу
 • Видалити дратівливі елементи з моніторингу (спливаючі вікна тощо)
 • Звітування у вигляді діаграми для візуального перегляду змін у цифрах (ціна, кількість оглядів тощо)

Служба також заявляє про «найкраще» відтворення веб-сторінок у світі, але я не впевнений, що можу це підтвердити. Все сказано та зроблено, це досить акуратний сервіс, який варто перевірити.

Wachete

Моніторинг окремих сторінок або цілих порталів, це обіцянка Wachete. Поєднайте це з історичним архівом за 6 місяців, і ви отримаєте досить солідну пропозицію для підприємств.

Wachete також докладає більше зусиль, коли справа доходить до функцій. Окрім звичайних функцій, які пропонують інші інструменти моніторингу веб-сайтів у категорії, він пропонує:

 • REST API для програмного доступу до інформації.
 • Перетворює контрольовані сторінки на канал RSS, на який можна підписатися!?
 • Інтеграція з популярними інструментами сторонніх розробників, такими як Zapier
  Швидко обробляйте пошту за допомогою дій промаху в програмі Outlook Mail

О, і якщо вам цікаво, Wachete також може сканувати сторінки за формою входу.

ChangeTower

ChangeTower має кілька функцій, які допомагають вам не тільки відстежувати зміни, але й відкривати неймовірні застосування у вашому бізнесі.

Деякі з функцій, які пропонує ChangeTower:

 • Об’єднайте умови в ланцюг: додайте до правила моніторингу скільки завгодно умов.
 • Налаштування чутливості: ви можете вирішити, яким має бути поріг для ініціювання сповіщень.
 • Відстеження змін, як у текстовому процесорі: розширені звіти про зміни, які виглядають як журнал змін із потужного текстового процесора, як-от Google Docs або Word.
 • Візуальні знімки: візуально подивіться, що відбувається зі змінами вмісту.
 • Сповіщення для кількох користувачів: сповіщайте всю свою команду або лише себе, коли лайно потрапляє на вболівальника. 🙂

ChangeTower – це розумна, потужна пропозиція, якій довіряють такі імена, як IBM, Huawei, PWC, Salesforce тощо, тож ви у гарній компанії!

Distill.io

Для тих, хто шукає комплексне та акуратне обслуговування, Distill.io це хороший варіант.

По-перше, функції, які не дуже поширені серед трекерів веб-сайтів, розглянутих тут: розширення Chrome, мобільний додаток і моніторинг приватних сторінок (включно з PDF-файлами). А тепер круті речі:

 • Інтегрується зі Slack і Discord
 • Веб-хуки для індивідуальної інтеграції
 • Імпорт/експорт даних у багатьох форматах
 • Дозволяє використовувати спеціальні проксі

Загалом, потужна пропозиція!

Висновок

Моніторинг веб-сайтів – це як одна з тих речей, про які ви навіть не підозрювали, але тепер не можете без них жити. Коли ви побачите потенціал цієї простої ідеї, неможливо не використати її та покращити свій бізнес!