8 найкращих проектів, знищених Google, і чому ми сумуємо за ними

Ключові висновки

  • Google досяг величезних успіхів, але також не обходиться без багатьох невдалих проектів.

  • Stadia, Google+ і Android Auto для телефонів — три приклади невдалих проектів Google із величезним потенціалом.

  • У минулому Google закривав проекти з кількох причин, наприклад, через відсутність попиту, щоб зосередитися на інших сферах або тому, що вони розвивалися у більші нові проекти.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

Серед усього успіху Google лежить кладовище невдалих проектів. Від Google Podcasts до Android Things – це найкращі проекти, які Google убив, і чому ми не вважаємо їх такою поганою ідеєю.

1 Google Podcasts

Наприкінці 2010-х і на початку 2020-х років подкастинг експоненціально зріс, і Google Podcasts був спробою компанії стати поруч із Spotify та Apple Music. Google Podcasts спочатку було запущено в серпні 2018 року, і ви можете знайти на платформі багато цікавих шоу. Приклади включають «Глибоке занурення з Алі Абдалам» і «Щоденник генерального директора» Стівена Бартлетта.

Google Podcasts можна було безкоштовно використовувати для пристроїв iOS і Android. Крім того, ви можете слухати подкасти через веб-браузер. Наприкінці 2023 року Google оголосив, що припинить роботу програми в квітні 2024 року, а подкасти будуть розміщені на YouTube Music.

Чому нам цього не вистачає: Google Podcasts був зручним способом стежити за улюбленими шоу, не купуючи підписку на послугу потокового передавання. Натомість користувачі Apple можуть безкоштовно використовувати Apple Podcasts, але власникам Android складніше знайти безкоштовні альтернативи Google Podcasts.

Якщо ви користуєтеся Android, подумайте про найкращі програми для подкастингу для Android.

2 стадіони

dronepicr/Wikimedia Commons

Stadia, запущена в листопаді 2019 року, стала одним із найгучніших провалів Google. Хмарний ігровий сервіс мав вражаюче портфоліо ігор, включаючи Assasin’s Creed, FIFA та Far Cry. Ви можете грати в ігри кількома способами, включаючи телевізор і програми.

Користувачі могли придбати пакети підписки на Stadia за 10 доларів на місяць, які включали потокове передавання 4K. Однак сервіс також мав безкоштовний план. Google оголосив про припинення служби у вересні 2022 року перед закриттям Stadia у 2023 році.

Чому нам це не вистачає: хоча Stadia зазнала критики, яка спонукала деяких користувачів достроково скасувати підписку, це була цікава концепція. Зрештою, проект вимагав значно більше зусиль для роботи, але він міг бути набагато більшим, ніж був.

3 Android Auto для телефонів

Google/Wikimedia Commons

Android Auto для телефонів був ще одним перспективним, але недовговічним проектом Google. У той час як Android Auto зазвичай вимагає від вас налаштувати телефон для віддзеркалення, явним недоліком тут є те, що вашій машині потрібен екран. Ідея Android Auto полягала в тому, щоб допомогти водіям отримати доступ до карт та іншої корисної інформації в автомобілях, у яких їх не було.

Google запустив Android Auto для телефонів у 2019 році, перш ніж припинити проект у 2022 році. Однак у 2021 році він почав згортати Android Auto для телефонів, і користувачі не могли встановити програму з Android 12.

Чому нам цього не вистачає: хоча більшість сучасних автомобілів мають вбудовані екрани, ця функція була корисною для людей, у яких їх не було. На щастя, сама по собі Android Auto все ще доступна.

4 Google+

Google/Wikimedia Commons

Якщо ви були онлайн на початку 2010-х років, ви майже напевно чули про Google+. Вперше запущений у 2011 році, як повідомляє Новини Yahoo, у грудні 2012 року Google+ мав 500 мільйонів користувачів (хоча лише 100 мільйонів облікових записів були активними). За допомогою Google+ ви можете ділитися оновленнями фотографій і зовнішніми посиланнями з іншими користувачами. Ви можете поставити +1 оголошенням, які вам сподобалися, і це працювало так само, як кнопка «подобається» на Facebook.

Google+ також дозволяє коментувати публікації та ділитися ними. Але у квітні 2019 року платформу закрили. Платформа тепер є B2B-службою, відомою як Google Currents.

Чому нам цього не вистачає: Google+ спочатку було заплутаним у навчанні, але він мав багато користі для відкриття цікавого вмісту; для компаній було особливо корисно ділитися ідеями. Google+ також був чудовою альтернативою Facebook, якщо ви хотіли щось подібне, не спілкуючись із людьми, яких ви знаєте.

5 iGoogle

Інтерфейс Google змінюється протягом року різними темами, але як круто було б повністю налаштувати свою домашню сторінку? Що ж, це те, що iGoogle намагався вирішити. Запущений у 2005 році iGoogle дозволяв вам вибирати власні теми та додавати різноманітні віджети. Ви можете бачити погоду, свій календар та багато іншого на головній сторінці. Наведений вище приклад (давнього!) відео чудово ілюструє суть iGoogle: налаштування вашої власної веб-сторінки.

Google припинив роботу iGoogle у 2013 році. Компанія вже рухалася в цьому напрямку роком раніше, оголосивши, що видалить соціальні віджети з iGoogle, щоб приділити більше уваги…

… Google+.

Чому нам цього не вистачає: iGoogle був раннім оглядом незліченних можливостей налаштування, які ми маємо сьогодні на наших пристроях. Але навіть зараз ми хотіли б побачити його повернення. Домашня сторінка Google підходить для пошуку в Інтернеті, але також було б непогано отримати огляд погоди тощо; не всі люблять використовувати замість них свої пристрої.

6 Google Reader

Слідкувати за інформацією завжди було проблемою в Інтернеті, навіть на початку його існування. Google Reader прагнув надати користувачам простий спосіб стежити за найважливішими історіями та вмістом на основі їхніх інтересів.

Після випуску в жовтні 2005 року Google Reader проіснував майже вісім років, перш ніж був закритий у липні 2013 року.

Чому нам цього не вистачає: Google Reader був би особливо корисним у сучасну епоху Інтернету, де кількість доступної інформації необмежена. Це був зручний інструмент для збирання всього, що вам подобається споживати, без необхідності шукати ці веб-сайти вручну. Однак хороша новина полягає в тому, що кілька розширень Chrome можуть допомогти вам краще читати онлайн-статті.

7 Picasa

Гевін Філіпс/MakeUseOf

Picasa була одним із попередніх варіантів організації ваших онлайн-фотографій, запущених у 2002 році. Але це було набагато більше, ніж місце для розміщення всього у файлах і папках; ви також можете редагувати свої фотографії. За допомогою Picasa ви можете регулювати освітлення фотографій, усувати ефект ефекту червоних очей і вносити автоматичні корекції в контрастність і кольори — і багато іншого.

У 2016 році Google вирішив закрити Picasa та інтегрувати свої інструменти організації та редагування в Google Photos. Отже, якщо ви хочете отримати доступ до них сьогодні, вам слід натомість перейти до Google Photos. Крім того, спробуйте ці безкоштовні альтернативи Photoshop.

Чому нам цього не вистачає: Picasa стала чудовим знайомством із редагуванням фотографій і містить багато тих самих інструментів, що й у платних програмах, як-от Adobe Lightroom. Вам також потрібна платна підписка, щоб отримати доступ до багатьох інструментів редагування Google Photos, тоді як цього не було у випадку Picasa.

8 Google Cardboard

Мауріціо Пеше/Wikimedia Commons

Сьогодні вам не потрібно ходити надто далеко, щоб знайти розмову про віртуальну реальність (VR), але чи знаєте ви, що Google керував власним проектом VR майже сім років? Google Cardboard дозволив вам помістити свій смартфон у Cardboard Viewer і переглядати VR-контент, не платячи тисячі доларів за гарнітуру. Фактично, люди на фестивалі Coachella 2016 отримали свої власні версії, коли були присутні.

Google поставив десятки мільйонів гарнітур, в тому числі в різні навчальні заклади. Однак у березні 2021 року проект завершився.

Чому нам цього не вистачає: Google Cardboard був розроблений лише для підвищення інтересу до технологій VR, але це був цікавий спосіб побачити, як VR виглядатиме на практиці. Це також був чудовий спосіб залучити більше молоді до технічних процесів віртуальної реальності та потенційно виховати більше інноваторів.

Хоча Google зазнала невдачі в кількох проектах або добровільно їх припинила, експериментальний характер компанії також є причиною її успіху. Оскільки Google продовжує займати високі позиції в технологічному просторі, ми очікуємо багато цікавих інновацій у майбутньому, навіть якщо не всі окупляться.

  Як завантажити музику, подкаст і локальний музичний файл на Spotify