8 найкращих програм CMMS у 2022 році

Categories:

CMMS, абревіатура від Computerized Maintenance Management System, економить час і гроші та скорочує паперову роботу завдяки належному управлінню активами.

Програмне забезпечення використовується підприємствами з великими активами в основному для управління профілактичним обслуговуванням, керування робочими замовленнями та управління активами. Він забезпечує такі ключові функції, як підвищення надійності активів, скорочення незапланованих простоїв обладнання та створення ефективних стратегій профілактичного обслуговування.

Що таке програмне забезпечення CMMS?

CMMS — це програмне рішення, яке допомагає компаніям цифрово керувати, автоматизувати, планувати, відстежувати та оптимізувати всі процеси обслуговування. Він автоматизує деякі процеси в активоємних організаціях для підвищення ефективності шляхом усунення важкої паперової роботи.

Це централізоване веб- та мобільне програмне забезпечення, необхідне для таких компаній, як будівництво, видобуток нафтового газу, виробництво, транспортування тощо. CMMS зберігає всю інформацію про технічне обслуговування, як-от замовлення на закупівлю, робочі замовлення, активи, журнали, історію роботи, постачальників і звіти про технічне обслуговування в одному платформа. Це допомагає галузям, де потрібна фізична інфраструктура, оптимізувати доступність і використання всього фізичного обладнання.

CMMS проти Enterprise Asset Management (EAM)

Системи CMMS і EAM часто плутають через однакові функції, функції та програми. CMMS зосереджується головним чином на наданні рішень для технічного обслуговування для компаній, тоді як EAM є ширшим і комплекснішим рішенням для управління та відстеження всього життєвого циклу активів.

Давайте детально обговоримо їх відмінності:

Параметри CMMS (комп’ютеризована система управління технічним обслуговуванням)EAM (Enterprise Asset Management) Визначення. Програмне забезпечення CMMS — це інструмент, який допомагає відстежувати та керувати операціями технічного обслуговування. Система EAM допомагає підприємствам відстежувати весь життєвий цикл активів. Основна метаОсновна мета інструменту CMMS — відстежувати стан активів і допомагати в процесах технічного обслуговування. Основною метою системи EAM є повна оптимізація та використання активів при одночасному зниженні витрат. Основні характеристики Профілактичне обслуговування, управління запасами, управління проектами, технічне обслуговування, орієнтоване на надійність, тощо. Відстеження активів, моніторинг стану , Управління бюджетом, Управління запасами, Управління процесами, управління проектами, Енергомоніторинг тощо. Користувачі Команди операцій і технічного обслуговування використовують програмне забезпечення. Групи технічного обслуговування, фінансів, відповідності, операцій і виробництва використовують систему. ВпровадженняCMMS має один цикл впровадження. EAM має впровадження цикли в кілька фаз. Прийняття рішеньВиконано t Команда з експлуатації та технічного обслуговування. Це виконує команда C-рівня управління, операцій і технічного обслуговування. Ідеальний варіант для компаній. життєвий цикл, як-от уряд і оборона, енергетика та комунальні послуги, виробництво тощо. CMMS проти EAM

  9 способів виправити Sims 4 Не вдається запустити відеокарту

Особливості ідеального програмного забезпечення CMMS

CMMS пропонує кілька функцій для керування технічними операціями підприємств. Нижче наведено кілька основних характеристик ідеальної CMMS:

Управління активами

Для підприємств, які потребують активів, важливо мати постійний доступ до даних про активи. Саме тоді в гру вступає CMMS. Це допомагає компаніям керувати своїми активами та обладнанням у режимі реального часу, а також допомагає продовжити їхній життєвий цикл.

Завдяки CMMS підприємства можуть якнайкраще використовувати свої активи. Програмне забезпечення зберігає вимоги до перевірок, показання лічильників, записи технічного обслуговування, точки калібрування тощо.

Управління робочими замовленнями

CMMS зберігає дані про кожну частину обладнання, наприклад, коли воно потребуватиме технічного обслуговування та які запчастини не вистачає на складі або недоступні. Потім програмне забезпечення створює робочі замовлення відповідно до свого розкладу, а також реагує на будь-які зміни замовлення, зроблені командами.

Функція робочого замовлення CMMS допомагає визначити пріоритетність робочих запитів, і ця функція допомагає ефективно відстежувати планування, планування та виконання кожного робочого запиту.

Профілактичне обслуговування

Програма профілактичного обслуговування CMMS гарантує, що ви повністю використовуєте кожну частину обладнання, подовжуючи його життєвий цикл. Це допомагає запобігти зношенню обладнання та зменшити витрати на аварійний ремонт шляхом управління його обслуговуванням.

Функції CMMS, які підтримують профілактичне технічне обслуговування, включають керування інспекцією, контрольний список профілактичного техобслуговування, налаштування інтервалу техобслуговування, підтримання продуктивності та виявлення несправностей.

Управління запасами

Хороше програмне забезпечення CMMS допоможе в управлінні запасами та інвентарем, а також допоможе відстежувати наявність деталей обладнання чи ні, і допоможе відповідно розмістити замовлення. Якщо управління запасами виконується правильно, інші функції, такі як керування робочими замовленнями та обслуговування обладнання, також виконуються ефективно.

Функції CMMS, які допомагають керувати запасами, включають керування інформацією про постачальників, показники рівня запасів, підрахунок циклів, опис матеріалів (BOM) і розподіл запасів.

Управління постачальниками

Інструмент CMMS допомагає не лише керувати активами та запасами, але також допомагає керувати постачальниками. Він зберігає інформацію про постачальника, таку як контактні дані для доступу менеджерів. Програмне забезпечення має розроблені шаблони для розміщення замовлень у постачальника, коли це необхідно.

Це економить час співробітників, зберігаючи інформацію про постачальників і допомагаючи розміщувати робочі замовлення. Найкраще програмне забезпечення CMMS відстежує замовлення від моменту його розміщення постачальником до моменту його доставки та надсилає сповіщення кожному постачальнику про розміщення нового замовлення.

Звіти та статистика

CMMS має функції звітів і статистики для відстеження й аналізу поточного стану активів, продуктивності, витрат на обслуговування тощо. Команди можуть легко керувати активами, відстежувати проблеми та приймати рішення на основі звітів, створених CMMS.

Функція звітування CMMS включає створення звітів, створення KPI, звітування про помилки та аудит звітів. Команди CMMS можуть перевіряти такі статистичні дані, як загальна вартість ремонту, загальний час простою активів, наявні запаси, незавершені та виконані робочі замовлення тощо.

  Як отримати всі ваші пакети Amazon в один день

Які переваги використання програмного забезпечення CMMS?

 • Програмне забезпечення CMMS допомагає планувати та керувати перевірками та завданнями профілактичного технічного обслуговування. Це допомагає завчасно виявляти незначні проблеми кожного активу чи обладнання та ремонтувати їх, перш ніж дати їм шанс перерости у щось велике. Це, у свою чергу, допоможе вам заощадити гроші, усунувши проблему завчасно.
 • Іноді навіть після вжиття всіх профілактичних заходів все може піти не так, і тут CMMS діє як реактивне обслуговування. Це допомагає підприємствам реагувати швидше, показуючи, яких кроків слід виконати.
 • CMMS допомагає відстежувати інвентар MRO. Невелика несправність може затримати процес ремонту та перешкодити виконанню інших завдань, якщо запчастини не прийдуть вчасно від постачальника. Програмне забезпечення контролює запаси та зберігає інформацію про запчастини, які у вас є, і про те, що вам може знадобитися замовити.
 • CMMS допомагає скоротити витрати на замовлення запчастин протягом ночі, коли трапляється збій. Коли ви знаєте, яких запчастин у вас немає, ви можете замовити заздалегідь, щоб вони були доступні під час кризи, і вам не потрібно було платити додатково за доставку вночі.
 • Ідеальний CMMS допомагає вам використовувати дані, які він зберігає, і приймати кращі рішення. Ви знаєте, яке обладнання потребуватиме технічного обслуговування в який час, і ви можете довіряти даним, що зберігаються в програмному забезпеченні, і вживати необхідних заходів відповідно.

Далі розглянемо деякі з найкращих програм CMMS, наведені нижче.

MaintainX

MaintainX є одним із популярних і найбільш рекомендованих програм CMMS, доступних на ринку. Програмне забезпечення використовується такими брендами, як McDonald’s, Marriott, Hilton Hotels тощо. Воно допомагає компаніям покращити щоденні комунікації у відділі обслуговування та керувати великими номерами. активів і обладнання.

Основні функції MaintainX

 • Необмежена кількість замовлень
 • Необмежені активи
 • Чуйні мобільні додатки
 • Робочі процеси співпраці
 • Шаблони створення форм

Компанії віддають перевагу MaintainX через його виняткові функції та різні варіанти використання.

Smartsheet

Smartsheet це надійний хмарний інструмент CMMS із простими у використанні та автоматизованими функціями. Він надає додаткові функції, такі як сканування штрих-кодів, керування документами та інструменти для співпраці.

Основні функції SmartSheet:

 • Звітність даних у реальному часі
 • Управління запасами
 • Мобільний доступ
 • Управління калібруванням
 • Профілактичне обслуговування
 • Відстеження історії обслуговування

Smartsheet найкраще підходить для підприємств, яким потрібні функції автоматизації та функції обслуговування на основі проектів.

Limble CMMS

Limble CMMS це орієнтована на користувача платформа, призначена для допомоги в роботі та інших завданнях за допомогою мобільних телефонів. Програма доступна як для локального, так і для хмарного розгортання.

Основні особливості Limble:

 • Робочі наряди
 • Профілактичне обслуговування
 • Заявки на роботу та відстеження
 • Управління постачальником
 • Спеціальні звіти та інформаційні панелі
 • Управління запасами

Limble найкраще підходить для малих і великих організацій, які хочуть перейти від реактивного до профілактичного обслуговування.

Догляд

Догляд це мобільне програмне забезпечення CMMS, яке широко використовується для таких підприємств, як виробництво, управління майном, транспорт тощо. Програмне забезпечення пропонує QR-коди та показання лічильників разом із іншими функціями.

  Як поповнити свій Google Apps за допомогою редактора скриптів

Основні функції Upkeep:

 • Порядок роботи та вимоги
 • Відстеження часу та витрат
 • Управління запасами
 • Контрольні листи технічного обслуговування
 • Відстеження амортизації
 • Автоматизація робочого процесу

Upkeep ідеально підходить для команд управління обслуговуванням і технічних спеціалістів.

Fiix

Fiix — це інструмент CMMS із підтримкою штучного інтелекту, який допомагає керувати обслуговуванням і продуктивністю. Ідеальне програмне рішення для бізнесу, якому не потрібні складні функції.

Основні функції Fiix CMMS:

 • Управління активами
 • Керування замовленнями
 • Звітність
 • Управління запасними частинами та витратними матеріалами.

Якщо ви шукаєте доступне та одне з найкращих програм CMMS для керування своїми активами та робочими замовленнями та допомоги у звітності, тоді Fiix має стати вашим вибором.

EZOfficeInventory

EZOfficeInventory це чудове програмне забезпечення для відстеження та обслуговування активів. Програмне забезпечення допомагає відстежувати весь життєвий цикл активів і відповідно спрощує робочий процес.

Основні функції EZOfficeInventory:

 • Управління калібруванням
 • Мобільний доступ
 • Управління запасами
 • Технік управління
 • Відстеження історії обслуговування
 • Профілактичне обслуговування

Цей інструмент CMMS допомагає керувати активами незалежно від розташування за допомогою програмного забезпечення.

Кріотос

Кріотос це програма для мобільних пристроїв, яка допомагає планувати технічне обслуговування та автоматизувати робочі процеси за допомогою функції календаря/планувальника. Платформа має попередньо визначені контрольні списки та шаблони, доступні для ефективної обробки робочих замовлень.

Основні особливості Cyotos:

 • Заявки на роботу
 • Робочі наряди
 • Профілактичне обслуговування
 • Інвентаризація запчастин
 • Контрольні списки та перевірки
 • Настроюваний робочий процес процесу
 • Звіт бізнес-аналітики

Програмне забезпечення найкраще підходить для професіоналів, яким воно потрібне в дорозі для керування робочими процесами.

Бегемот

Бегемот є одним із найкращих доступних простих у використанні веб-програм CMMS. Користувачам Hippo не обов’язково бути технічно підкованими завдяки його простому інтерфейсу та веб-розгортанню.

Основні функції Hippo CMMS:

 • Управління обладнанням
 • Прогнозне обслуговування
 • Управління робочими замовленнями
 • Управління запасами та запчастинами
 • Управління постачальником
 • Звіти про технічне обслуговування

Програмне забезпечення найкраще підходить для малих і середніх підприємств з технічного обслуговування та обслуговування, які планують розвиватися в кількох місцях.

Заключні слова

CMMS є чудовим рішенням для будь-якого підприємства, яке потребує активів, для ефективного відстеження та управління активами. Виберіть програмне забезпечення CMMS, спробувавши деякі з наведеного вище списку, щоб дізнатися, яке з них ідеально підходить для потреб вашого бізнесу та бюджету.