8 найкращих програм для створення діаграм ER для візуалізації та проектування баз даних

Categories:

База даних є невід’ємною частиною програмного забезпечення/веб-додатку, оскільки в ній зберігається така важлива інформація, як реєстрація, дані клієнтів і дані про транзакції тощо. Діаграми ER допомагають розробляти бази даних відповідно до вимог.

База даних дозволяє адміністратору та користувачам веб-додатків отримувати дані з певного веб-сайту/веб-додатку.

Перш ніж запустити програмне забезпечення, воно проходить різні етапи, такі як проектування, розробка та тестування. Діаграми зв’язків сутностей (ERD) використовуються для візуального представлення бази даних.

Що таке ER діаграми

Діаграми зв’язків сутностей, також відомі як діаграми ER, ERD або моделі ER, — це структурні діаграми, які використовуються для проектування баз даних. Діаграми ER мають різні з’єднувачі та символи, які візуалізують усі основні сутності в межах потрібної системи та взаємозв’язки між цими сутностями.

Сутності можуть відрізнятися від однієї веб-програми до іншої. Наприклад, якщо у нас є система управління школою, ми можемо мати різні суб’єкти з різними ролями, такими як адміністратор, учні, вчителі та предмети. З іншого боку, якщо це платформа електронної комерції, у нас будуть такі сутності, як адміністратор, користувачі/клієнти та продукти.

Типова діаграма ER матиме такі символи, як прямокутники та з’єднувачі, які мають різні стилі, що зображують сутності, їхні атрибути та пов’язані з ними взаємозв’язки.

Переваги ER діаграм

 • Явне візуальне представлення. Користувачі можуть легко зрозуміти структуру бази даних, перевіривши діаграму ER.
 • Діаграми ER є гнучкими. Дизайн може змінюватися в міру зростання веб-додатку. Діаграма ER є гнучкою, щоб подбати про такі потреби.
 • Простий для розуміння. Поки різні символи на діаграмі ER зрозумілі, легко зрозуміти зв’язки.
 • Робить спілкування ефективнішим. Діаграма ER дозволяє користувачам легко зрозуміти зв’язок між різними об’єктами в базі даних. Користувачі завжди можуть вивчити стандартні символи на діаграмі, щоб зрозуміти, як різні сутності взаємодіють між собою.

Хто може використовувати ER Diagram Tools

Конструктори баз даних

Дизайнеру бази даних доручено створити візуальне представлення того, як буде виглядати база даних. Якщо база даних уже існує і ви хочете її вдосконалити, нерозумно змінювати її безпосередньо без чіткого плану. ERD допомагає розробникам виявляти недоліки та помилки та вносити зміни перед внесенням змін у базу даних.

  Вичерпний посібник зі сторінки компанії LinkedIn [17 Practices]

Творці баз даних

Після розробки бази даних розробникам доручається її фактичне створення. Творці бази даних завжди звертатимуться до діаграми ER, щоб визначити сутності та зв’язки для створення функціональної бази даних.

Налагоджувачі баз даних

Виявлення помилок у базі даних може бути складним завданням, особливо якщо веб-додаток великий і містить багато таблиць. ERD допомагає налагоджувачу візуалізувати схему бази даних і мати повне зображення бази даних.

Особливості ER Diagram Tools

Має бути кілька варіантів діаграми

Діаграми робочих процесів, діаграми ER, діаграми UML і блок-схеми – це лише приклади діаграм, які можна намалювати за допомогою інструментів створення діаграм. Ідеальний інструмент малювання ER має підтримувати моделювання різних об’єктів бази даних, таких як таблиці, зв’язки «один-до-багатьох» (1:M) і «один-до-одного» (1:1), подання, тригери, послідовності та процедури або інакше ви отримаєте неповну діаграму.

Підтримка Database Engine

Ймовірно, ви можете використовувати різні механізми баз даних у міру розвитку веб-програми. Ідеальний розробник діаграм ER повинен розуміти різні механізми даних, щоб перевірити модель даних на основі наданих обмежень.

Інструмент імпорту

Іноді ви можете працювати з уже існуючою базою даних як інженер бази даних. Вашим завданням буде налаштувати або оновити компоненти бази даних із наявних файлів. Більшість сучасних інструментів мають функцію «зворотного проектування», яка дозволяє імпортувати існуючу базу даних для внесення змін.

Нижче наведено найкращі виробники діаграм ER на ринку сьогодні.

Lucidchart

Lucidchart — це програма для створення діаграм ER із шаблонами, символами та позначеннями, які допоможуть вам візуалізувати базу даних. Lucidchart має інтерфейс перетягування, що спрощує використання, навіть якщо ви не художник.

Ключові риси

 • Співпраця в реальному часі. Інженери баз даних повинні бути хорошими співробітниками. Lucidchart поставляється з інструментом для співпраці, щоб вносити зміни в реальному часі.
 • Функція імпорту. Lucidchart дозволяє імпортувати ваші дані, які потім автоматично створюватимуть ваші моделі та зв’язки. Ця функція також оновлюватиме ці моделі кожного разу, коли ви оновлюєте свої дані.
 • Настроювані шаблони. У Lucidchart є готові шаблони, які можна легко налаштувати для створення моделей та їхніх зв’язків.

Ціни Lucidchart починаються від 7,95 доларів США на місяць, а також пропонується безкоштовний план із обмеженими можливостями.

  Найкращі інструменти моніторингу мережі SNMP, які ми тестуємо в 2020 році

Творіть

Creately представляє себе як візуальне робоче місце. Інтерфейс перетягування стане в нагоді під час створення діаграм, діаграм і зв’язків у базі даних.

Ключові риси

 • Настроювані шаблони діаграм ER. Вам не потрібно створювати все з нуля, оскільки є шаблони, які ви можете налаштувати відповідно до свого проекту.
 • Візуальна співпраця в реальному часі. Вам не потрібно хвилюватися, якщо ви працюєте як команда, оскільки ви можете запросити учасників і почати працювати миттєво.
 • Ви можете повторно використовувати свої моделі. Вам не потрібно щоразу створювати моделі з нуля, оскільки ви можете повторно використовувати існуючі. Ви також можете створювати багаторазові шаблони, щоб скоротити час розробки бази даних.

Creately має безкоштовний план із платними планами від 4 доларів на місяць.

Smartdraw

Smartdraw — це веб-програма для побудови діаграм ER. Цей інструмент має функцію перетягування та інтегрується з різними програмами, такими як Microsoft Office, G Suite і Confluence.

Ключові риси

 • Автоматична генерація. Усе, що вам потрібно, це імпортувати файл CSV із визначеннями ваших таблиць і запустити автоматичне розширення бази даних ERD, щоб створити візуальне представлення бази даних.
 • Інтеграція з іншими програмами. Щоб спростити свій робочий процес, ви можете підключити Smartdraw до різних програм від Microsoft, Atlassian і Google.

Ціна Smartdraw починається від 9,95 доларів США за індивідуальний план.

Canva

Canva, один із найпопулярніших інструментів проектування, також можна використовувати для побудови діаграм ER за допомогою Canva ER Tool.

Ключові риси

 • Більше 20 професійних графіків. Якщо вашій ERD потрібен графік, існують графіки на вибір.
 • Професійно розроблені шаблони. Програма Canva ERD Maker містить шаблони, які можна легко налаштувати відповідно до своїх потреб.

У Canva є безкоштовний план, а платні плани починаються від 6,49 доларів США на місяць.

Візуальна парадигма онлайн

Інструмент Visual Paradigm Online ERD постачається з різними символами та з’єднувачами, які дають змогу створювати стандартні та професійні моделі ER. За допомогою цього інструменту можна створювати концептуальні, логічні або фізичні моделі даних.

Ключові риси

 • Багато шаблонів на вибір. Вам не потрібно хвилюватися, якщо ви ніколи не користувалися інструментом для побудови діаграм ER, оскільки Visual Paradigm має понад 2000 шаблонів на вибір. Виберіть шаблон і почніть налаштування.
 • Функція співпраці. Ви можете отримати миттєвий відгук про свої розробки, запросивши членів своєї команди до цього інструменту.

Visual Paradigm має безкоштовний план із платними планами від 4 доларів на місяць.

  Як зробити ідеальне зміщення перспективи в Photoshop для зображень і логотипів

Візуальна парадигма

Visual Paradigm — це інструмент для створення діаграм ER, який можна використовувати для створення різноманітних діаграм. Цей інструмент перетягування дозволяє легко створювати візуальне представлення ваших моделей, навіть якщо ви не є професійним дизайнером.

Ключові риси

 • Підмітальна машина та магніт. Функція Sweeper дозволяє зручно збільшити простір між елементами діаграми. З іншого боку, магніт дає змогу зменшити простір між елементами за допомогою перетягування.
 • Кольорова легенда. Ви можете візуально представити пріоритети, етапи розробки та рівні зрілості в ERD за допомогою кольорової легенди.
 • Форматний копір. Копіювання налаштувань стилю з однієї форми на іншу може зайняти багато часу. Format Copier дозволяє відтворити стиль шрифту ERD, налаштування лінії та заливки.

Ціни на Visual Paradigm починаються від 4 доларів на місяць.

Інструмент Figma ER дозволяє створювати візуальне представлення взаємозв’язків між користувачами, продуктами та процесами. Таким чином, ви можете розробляти кращі шляхи або навіть налагоджувати існуючі бази даних за допомогою цього інструменту.

Ключові риси

 • Співпраця в реальному часі. Ви можете поділитися своїм дизайном і отримати відгук у реальному часі. Ви також можете додавати учасників як переглядачів або співавторів над своїми проектами.
 • Проектування бази даних документів. Figma ER Tool дозволяє документувати процес проектування. Таким чином, майбутнім співробітникам легко слідкувати за текстом, взаємодіючи з моделями.
 • Легкий потік. Інструменти для побудови діаграм FigJam ER спрощують членів вашої команди стежити за проектом вашої бази даних.

У Figma є безкоштовний пакет, тоді як платні пакети починаються від 12 доларів США за редактора на місяць.

EdrawMax

EdrawMax — це інструмент для створення діаграм ER, який створює діаграми з глибоким аналізом системи. Ви можете побачити, як сутності взаємопов’язані, і навіть виявити проблеми за допомогою логіки, перш ніж зайти далеко в проект.

Ключові риси

 • Імпорт та експорт без зусиль. Ви можете імпортувати дані зі своєї бази даних, і EdrawMax створить візуальне представлення. Завершивши дизайн, ви можете експортувати файл у різні формати, такі як PDF, JPG, SVG, MS Visio, MS Word і MS Excel.
 • Сотні шаблонів. Ви можете скоротити час розробки майже вдвічі, вибравши існуючі шаблони, які можна налаштувати.
 • Легка співпраця. Ви можете отримувати вхідні дані в режимі реального часу під час розробки бази даних. Ви навіть можете запросити інших дизайнерів допомогти з різними завданнями у вашому файлі дизайну.

Ціни EdrawMax починаються від $7,41 на місяць.

Підведенню

Розробка бази даних є прихованим процесом, але він безумовно впливає на те, як користувачі взаємодіють із кінцевим веб-додатком. Вибір ER Diagram Maker залежатиме від ваших потреб, бюджету, смаку та вподобань. Переконайтеся, що обраний вами інструмент підтримує всі функції, які ви шукаєте.