8 найкращих програм для навчання мозку 🧠 🏋️ на Android та iOS у 2022 році

Загальновідомий факт, що сила нашого мозку з віком починає слабшатибудь то когнітивні навички чи структура.

Тож, як і ваше фізичне я, ви також повинні тренувати свій мозок.

Зниження сили мозку неминуче, але мозок має здатність продовжувати рости та навчатися. Тому, якщо ви регулярно тренуєте свій мозок за допомогою нових навичок і вправ на вирішення проблем, ви можуть уповільнити це падіння.

Тепер, якщо вам цікаво, як тренувати свій мозок?

Не хвилюйтеся; для цього вам не потрібен спеціальний тренажерний зал. Ваш смартфон – це все, що вам потрібно, щоб щодня добре тренувати мозок.

Існує багато програм для тренування мозку для Android та iOS, які випробуватимуть ваш мозок різними вправами для покращення таких навичок, як пам’ять, зосередженість, реакція, багатозадачність, вирішення проблем тощо.

Якщо ви готові тренувати свій мозок, продовжуйте читати, і я розповім про деякі з найкращих програм для тренування мозку для Android та iOS.

яскравість

Lumosity, якому більше десяти років, є одним із перших додатків, які пропонують вправи для тренування мозку. На відміну від Elevate, Lumosity має фактичні міні-ігри замість ігор, схожих на вікторини. Є понад 50 ігор, які допоможуть вам покращити такі навички, як швидкість, пам’ять, увага, гнучкість, мова, математика та вирішення проблем.

Додаток спочатку запитає, які навички ви хочете тренувати (ви також можете вибрати всі), а потім ви пройдете тест із 3 ігор, щоб перевірити свої навички. Тести, безумовно, дуже складні, і навіть після кількох спроб я не зміг отримати ідеальний бал за жодне з них. Оцінка тесту буде показана в порівнянні з іншими людьми того ж віку, що й ви.

Безкоштовна версія має обмежену кількість ігор і показує лише базову статистику. Ви можете отримати професійну підписку, щоб отримати доступ до понад 50 ігор із персоналізованою статистикою та завданнями. У безкоштовній і професійній версіях вам доведеться виконувати різні завдання, щоб розблокувати більше ігор.

Завантажити на Android | iOS

Підняти

Elevate є одним із найпопулярніших додатків для тренування мозку, який пропонує понад 35 інтерактивних ігор, які допоможуть вам тренувати такі навички, як пам’ять, обробка, математика, читання, концентрація тощо.

Коли ви запускаєте програму вперше, вона змусить вас пройти кілька швидких тестів, щоб оцінити ваші поточні навички. Вони дадуть оцінку від 0 до 5000, щоб оцінити ваші навички, і ця сама оцінка використовуватиметься для всіх ігор у Elevate.

Додаток має як безкоштовну, так і платну версії. Ви можете розблокувати до 21 гри в безкоштовній версії та виконувати 3 з них щодня. Професійна версія розблоковує всі ігри для тренування мозку та дає змогу тренуватися в 5 різних іграх щодня з розширеною статистикою.

Більшість із цих ігор – це запитання/відповіді, але достатньо інтерактивні, щоб зайняти вас. Мені також дуже сподобався їхній підручник для кожної гри, завдяки якому можна було швидко зрозуміти, як грати в кожну гру.

Завантажити на Android | iOS

NeuroNation

Як і інші програми тут, NeuroNation також змушує вас пройти тест, щоб перевірити свої навички та оцінити. Додаток пропонує 27 різних вправ із понад 250 рівнями, які стають складнішими, коли ви рухаєтеся вперед. Ви можете створити власний розклад, і програма повідомить вас, коли прийде час тренувати ваш мозок.

Більшість вправ — це просто «вибір потрібного предмета» залежно від ситуації. Однак отримати високий бал важко, оскільки кожна помилка повертає вас на новий рівень, а кожна правильна відповідь створює складніший виклик.

Я впевнений, що вам справді сподобається, що багато ігор, які пропонує NeuroNation, мають кілька аспектів, які можуть змінити результат. Наприклад, ви можете швидше підніматися на рівні за допомогою бонусів або вибрати більш оптимальний варіант, коли доступні дві правильні відповіді.

Додаток також не прив’язує вас до певного набору ігор, у які можна грати щодня. Ви можете продовжувати грати в будь-які ігри, які вам подобаються, і як завгодно. Однак деякі з ігор доступні лише в професійній підписці.

Я повинен додати, що мені дуже не подобалися їхні підручники. Навчальні посібники містять інструкції під час роботи справжньої гри, і інструкції здебільшого є лише підказками, а не точними кроками. Тож грати в гру вперше може бути трохи неприємно, але все має працювати добре, коли ви зрозумієте гру.

Завантажити на Android | iOS

пік

Ще один чудовий додаток для тренування мозку із захоплюючими іграми може навіть допомогти вам контролювати емоції та випробувати свій творчий потенціал. Peak пропонує понад 45 ігор для тренування мозку, персоналізованих для вашого профілю. Безкоштовна версія програми є мінімальною та дає доступ лише до 2 випадкових ігор щодня, тому я рекомендую вам придбати професійну підписку, якщо ви серйозно налаштовані використовувати Peak.

Після початкових тестів вам буде надано оцінку, а також персоналізований список ігор, які допоможуть покращити навички, яких вам не вистачає на основі тестів. Існує також можливість налаштувати нагадування для тренування вашого мозку. Цікаво, що функція статистики Peak у безкоштовній версії набагато краща, ніж в інших програмах. Ви можете неодноразово переглядати статистику та порівнювати її з іншими людьми без необхідності оновлення до професійної версії.

Що стосується ігор, то вони більш просунуті, ніж «вибери правильну відповідь». Щоб грати в деякі з ігор Peak, потрібно добре володіти математикою та знаннями мови. Я б сказав, що Peak найкраще підходить для досвідчених користувачів, які хочуть щось, що могло б випробувати їхні знання.

Завантажити на Android | iOS

Тренування мозку

Якщо ви шукаєте досить простий додаток, то Brain Training може вас заінтригувати. Ця програма є простою програмою з простим списком вправ для тренування мозку, і все. У кожній грі є 15-20 рівнів, складність яких зростає щоразу, коли ви переходите на новий рівень. Ви не знайдете в ньому жодних цікавих функцій, як-от нагадувань або сторінки статистики.

Це не означає, що він менш корисний, ніж інші. Вправи, які він пропонує, насправді прості для підбору, але дуже ефективні. Деякі з розумових навичок, які ви можете тренувати, включають концентрацію, пошук, багатозадачність, баланс лівого та правого мозку, пам’ять і математику. Кожна навичка має окрему гру, яка може стати надзвичайно складною на вищих рівнях.

Найкраще те, що Brain Training абсолютно безкоштовний у використанні (містить ненав’язливу рекламу), а ігри можна розблокувати за медалі, отримані за підвищення рівня.

Завантажити на Android

Загадка Ейнштейна

Насправді це логічна гра-головоломка, де вам потрібно розгадати загадку за допомогою підказок. Якщо ви дійсно хочете відточити свої навички вирішення проблем, тоді ця гра може добре потренуватися. Основна суть головоломки полягає в тому, щоб використовувати подані підказки та змінювати положення предметів, щоб розгадати загадку. Вам потрібно переходити між різними підказками і навіть повертатися до попередніх підказок, щоб зрозуміти загадку.

Доступно понад 5000 головоломок, розподілених за різними рівнями складності. Ви можете збільшити розмір сітки, щоб ускладнити роботу. Звичайно, для завершення кожної головоломки знадобиться чимало часу, тому програма пропонує можливість зберігати дані під час гри та навіть зберігати їх у хмарі. Гра безкоштовна з підтримкою реклами, але ви можете видалити рекламу за допомогою професійного оновлення.

Завантажити на Android | iOS

Лівий проти правого

Ще один універсальний додаток для тренування мозку, який пропонує всього 51 гру з можливістю відстеження вашої статистики. На відміну від інших подібних програм у цьому списку, Left vs. Right має дещо іншу категорію ігор. Ці 51 гра підпадають під категорії адаптивності, рефлексу, аргументації, точності, терпіння та обізнаності.

Тут ігри з терпінням, точністю та обізнаністю абсолютно відрізняються від ігор в інших програмах.

Якщо вам подобаються ці різні категорії, ця програма вас не розчарує. У безкоштовній версії ви можете грати в ігри з 3 категорій щодня. Користувачі, які отримають платну підписку, мають доступ до всіх ігор і розблокують вкладку зі статистикою для перегляду прогресу. Цікаво, що ви можете тимчасово (1 день) розблокувати професійні функції, переглядаючи відеорекламу. Це чудовий варіант, якщо ви не готові платити, але хочете спробувати професійні функції.

Завантажити на Android | iOS

Мнемоніст

Якщо ви особливо хочете потренувати свою пам’ять і отримати кращий словниковий запас, тоді Mnemonist — спеціальний додаток для цього. Mnemonist пропонує просту гру на основі слів, де вам потрібно запам’ятати список слів у послідовності, а потім написати їх у тій же послідовності. Це дає змогу тренувати пам’ять і водночас, можливо, вивчати нові слова.

У грі є 29 вбудованих рівнів із різним рівнем складності, які можна розблокувати за зірочки. Коли ви закінчите з цими рівнями, ви можете перейти до розділу власних рівнів, щоб створити власні рівні будь-якої складності, яка вам подобається. Однак користувацький рівень вимагає придбання преміум-облікового запису (також видаляє рекламу), або ви можете переглянути відеорекламу, щоб створити єдиний користувацький рівень.

Завантажити на Android

Бонусний додаток

Хоча насправді це не програма для тренування мозку, вона може допомогти підвищити силу вашого мозку. Duolingo дозволяє вивчати нову мову за допомогою веселих та інтерактивних методів, як у грі. До такого висновку приходять багато науковців вивчення нової мови сприяє розвитку мозку. Помічено, що люди, які знають більше однієї мови, мають кращі когнітивні навички.

Крім того, знання різних мов дуже корисно в багатьох інших аспектах; це ворота до різних культур.

Підведенню

Elevate і Lumosity, безумовно, найкращі універсальні програми для тренування вашого мозку та відстеження прогресу. Найкраще підписатися на професійну підписку, оскільки вона дає повний контроль, але навіть безкоштовна версія пропонує достатньо вмісту, щоб зайняти ваш мозок.

Якщо ви новачок у цій концепції тренування всього мозку, я раджу почати з програми Brain Training. Це одразу відкриває вам доступ до вправ і не заплутає вас складною статистикою та тестами.

Якщо ви не можете насолоджуватися вірусними іграми в слова, ось як стати кращим у Wordle.