8 найкращих програмних рішень, які ми протестували

| | 0 Comments| 2:22 AM
Categories:

Моніторинг локальної мережі – гаряча тема. І це одне з найважливіших завдань будь-якого мережевого адміністратора. На жаль, не можна просто подивитися на мережу і побачити, що все працює гладко. Однак, коли щось піде не так, користувачі відразу помітять це і почнуть скаржитися. Щоб уникнути таких ситуацій, потрібні інструменти моніторингу локальної мережі. Однак вибрати правильний інструмент може бути непросто. З такою кількістю продуктів-конкурентів, які можна порівняти, можуть знадобитися тижні, щоб розібратися. Ось тут ми і вступаємо. Ми склали цей список з 10 найкращих інструментів моніторингу локальної мережі.

У сьогоднішній статті ми спочатку спробуємо краще пояснити потребу в інструментах моніторингу локальної мережі різних типів інструментів, які існують. Потім ми коротко обговоримо SNMP і пояснимо, як цей протокол є вашим найкращим другом, коли справа доходить до моніторингу мереж. Потім ми перейдемо до нашого фактичного списку 8 найкращих інструментів моніторингу локальної мережі. Для кожного з них ми наведемо короткий огляд продукту та його основні характеристики.

Потреба в інструментах моніторингу локальної мережі

Багато людей порівнюють мережі з автострадою, а дані мережі – з транспортними засобами, які їздять по шосе. Це гарна аналогія, оскільки вони обробляють трафік, і на них можуть впливати різні проблеми, наприклад, затори з’являються, коли трафік занадто високий. Але на відміну від шосе, де можна просто подивитись і побачити стан трафіку, трафік в мережі невидимий. По-перше, це відбувається в кабелях, де не можна спостерігати потоку струму. Що ще гірше, це відбувається по повітрю в бездротових мережах, де це також невидимо. Крім того, мережевий трафік протікає зі швидкістю світла або дуже близькою до такої швидкості, щоб її можна було побачити, навіть якщо б її було видно.

Щоб отримати деяку видимість над тим, що відбувається у вашій мережі, вам потрібен якийсь інструмент моніторингу. Ці інструменти зазвичай потребують значних зусиль, щоб їх налаштувати, але після того, як вони запущені, вони значно полегшують життя адміністратора.

Різні типи інструментів моніторингу

У найпростішій формі інструмент моніторингу просто перевірить ваші мережеві пристрої та переконається, що всі вони функціонують. Однак це не обмежується мережевим обладнанням. Таким чином можна контролювати будь-який пристрій, підключений до мережі, який може включати сервери або навіть робочі станції. Ці системи зазвичай генерують певну форму сповіщень, коли відстежуваний пристрій перестає відповідати. Деякі також створять звіти, які показують час роботи кожного пристрою у відсотках.

Але найкращі системи йдуть далі, ніж просто перевіряти, чи працюють пристрої. Найкращі системи використовуватимуть протокол Simple Network Management Protocol – або SNMP – для отримання робочих даних із пристроїв, що контролюються. Наприклад, ці інструменти зчитують лічильники інтерфейсу пристрою для обчислення використання пропускної здатності кожного інтерфейсу. Інші параметри, які можна відстежувати, включають процесор або використання пам’яті. Кожен з них дасть адміністраторам краще відчуття загального стану своїх мереж.

SNMP Коротко

Simple Network Management Protocol був спочатку створений для збору й упорядкування інформації про керовані пристрої та для зміни цієї інформації для зміни поведінки пристрою. Підтримка SNMP зазвичай включається в маршрутизатори, комутатори, сервери, робочі станції, принтери тощо.

Пристрої з підтримкою SNMP надають певну кількість параметрів. Деякі з них доступні лише для читання, а в інші також можна записувати. Системи моніторингу SNMP посилаються на них за ідентифікатором об’єкта або OID. Список усіх OID для конкретного пристрою називається базою інформації управління або MIB. Деякі системи моніторингу вимагають, щоб ви вручну завантажували файл MIB для кожного з ваших пристроїв, щоб мати можливість отримати доступ до їхніх OID. Інші мають усі звичайні MIB попередньо завантажені. Крім того, деякі MIB є загальними, а інші є специфічними для пристрою.

  Як використовувати код зустрічі Zoom, щоб приєднатися до зустрічі

Ось як це працює. Припустимо, для цього прикладу, що інструмент моніторингу локальної мережі повинен знати використання пропускної здатності певного порту комутатора. На жаль, на пристроях із підтримкою SNMP немає OID для пропускної здатності. Однак для кожного інтерфейсу є два лічильники, які називаються вхідними та вихідними байтами, які можна прочитати через SNMP. Таким чином, система моніторингу буде опитувати комутатор кожні 5 хвилин і зчитувати ці значення за допомогою SNMP. Потім він відніме попереднє значення лічильника від поточного, в результаті чого буде кількість байтів, що ввійшли та вийшли з моменту останнього опитування, п’ять хвилин тому. Далі він множить ці числа на 8, оскільки в байті 8 біт, і нам потрібна пропускна здатність у бітах на секунду. Нарешті, він ділить кількість бітів на 300 – кількість секунд за п’ять хвилин – щоб отримати використання пропускної здатності в бітах на секунду.

Решта не має нічого спільного з SNMP, але системи моніторингу зазвичай зберігають ці обчислені дані у певній формі файлу або бази даних і використовують їх для створення графіків або звітів використання пропускної здатності в реальному часі.

Найкращі інструменти моніторингу локальної мережі — наш список 8 найкращих

Отже, тепер, коли ви краще розумієте – сподіваюся – як працюють інструменти моніторингу локальної мережі, настав час опублікувати наш список 10 найкращих інструментів моніторингу локальної мережі. Як ви побачите, наш список містить поєднання комерційного та безкоштовного програмного забезпечення. Деякі є більш голими, ніж інші. Деякі з них краще підходять для невеликих установок, тоді як інші будуть розширюватися до величезних мереж, поширених на кількох сайтах.

Ось наш список 10 найкращих:

Монітор продуктивності мережі SolarWinds
What’s Up Gold
PRTG
ManageEngine OpManager
Нагіос
Кактуси
ConnectWise Automate
MRTG

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ)

SolarWinds має солідну репутацію як створення одні з найкращих інструментів адміністрування мережі та системи. Він також відомий своїми численними безкоштовними інструментами. Флагманський продукт SolarWind, Network Performance Monitor або NPM, є одним із найкращих інструментів моніторингу локальної мережі.

SolarWinds NPM використовує SNMP для опитування кількох мережевих пристроїв і отримує статистику трафіку з їхніх інтерфейсів. Результати зберігаються в базі даних SQL і відображаються у вигляді графіків, що зображують використання кожного інтерфейсу. Додати пристрій до системи так само просто, як вказати його IP-адресу або ім’я хосту та параметри підключення SNMP. Потім інструмент запитує пристрій і перераховує всі доступні OID SNMP, і дозволяє вам вирішити, які ви хочете включити у свої графіки. Наприклад, мережевий комутатор або маршрутизатор зазвичай мають лічильники трафіку та помилок для кожного інтерфейсу, а також лічильники використання ЦП та пам’яті.

Однією з найкращих характеристик NPM є його масштабованість. Інструмент буде масштабуватися від найменших мереж до великих мереж, що складаються з десятків тисяч розподілених хостів. Інші функції NPM включають можливість побудови мережевих карт і відображення візуального представлення критичного шляху між двома пристроями або службами.

Ціна на SolarWinds Network Performace Monitor починається приблизно з 3 000 доларів США і залежить від кількості пристроїв для моніторингу та вибраних додаткових компонентів. Якщо ви ще не готові інвестувати стільки грошей у продукт, який ви не знаєте, доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

Посилання для скачування: https://www.solarwinds.com/network-performance-monitor

2. What’sUp Gold 2017

Основний інтерес з WhatsUp Gold від Ipswitch полягає в тому, що він дуже простий у використанні і водночас дуже легко налаштовується. Він також має привабливі інформаційні панелі, які не тільки красиві, але й дуже зручні та настроювані для відображення вашої ІТ-інфраструктури. Звичайно, інструмент також має настроювані сповіщення, які можна налаштувати, щоб реагувати на різні події, наприклад, коли пропускна здатність інтерфейсу досягає або перевищує встановлений поріг. What’sUp Gold пропонує відмінний баланс між ціною та функціями. Можливо, один з найкращих на ринку.

Кілька інших важливих функцій останньої версії продукту — це моніторинг гібридної хмари, моніторинг продуктивності в режимі реального часу, автоматичне та ручне перемикання збоїв і розширена видимість розподілених мереж. Структура ціноутворення What’sUp Gold дещо складна з трьома різними рівнями та різними рівнями в межах кожного рівня. Вони починаються від 1 000 доларів США, і можна завантажити безкоштовну пробну версію.

  Як переглянути всі програми, які ви придбали в Mac App Store

3. PRTG

Часто називають просто PRTG, Paessler Router Traffic Grapher це ще одне чудове рішення для моніторингу. За словами Песслера, PRTG можна налаштувати за пару хвилин. Однак наш досвід показує, що вам може знадобитися трохи більше часу, щоб повністю налаштувати його на свій смак.

Що стосується характеристик продукту, то вони настільки ж вражаючі, як і численні. Наприклад, існує кілька різних користувацьких інтерфейсів: власна корпоративна консоль Windows, веб-інтерфейс на основі Ajax та мобільні програми для Android та iOS. Однією з особливостей мобільних додатків, які нам особливо сподобалися, є можливість сканувати етикетку з QR-кодом, яку ви можете роздрукувати з PRTG і прикріпити до своїх пристроїв, щоб отримати доступ до графіків пристрою.

Веб-сайт Paessler дозволяє вибрати між двома різними версіями PRTG. Є безкоштовна версія, яка обмежить ваші можливості моніторингу до 100 датчиків, або безкоштовна 30-денна пробна версія. Система враховує кожен контрольований параметр як один датчик. Наприклад, для моніторингу пропускної здатності на кожному порту 48-портового комутатора знадобиться 48 датчиків. А якщо ви також хочете контролювати навантаження на процесор і пам’ять комутатора, вам знадобляться ще два датчики.

4. ManageEngine OpManager

The ManageEngine OpManager це ще одна чудова система моніторингу локальної мережі від більш ніж авторитетного постачальника. Інструмент. який працює на Windows або Linux, має багато чудових функцій. Наприклад, його утиліта автоматичного виявлення відобразить вашу мережу та відобразить її графічно на приладовій панелі. Нам також сподобалися кольорові мініатюрні графіки та інші інструменти у верхній частині сторінки.

Якщо говорити про приладову панель, то вона має функцію деталізації. Ви також можете вибрати програму для планшетів і смартфонів, яка надасть вам доступ до інформації про стан мережі з будь-якого місця. Загалом, це дуже відшліфований і професійний продукт, що означає, що він пропонується за високою ціною.

Існує безкоштовна версія, якщо ви хочете ознайомитися з функціями продукту. Це дозволить вам контролювати до десяти пристроїв, тому його також можна використовувати для дуже невеликої мережі. Хоча безкоштовна версія має зменшений набір функцій, ви все одно отримуєте той самий рівень системних сповіщень, що й платна версія. Що стосується платних версій, то тут по суті два плани: Essential і Enterprise. Перший дозволить вам контролювати до 1000 вузлів, а інший — до 10 000. Обидва включають моніторинг WAN та голосових систем.

5. Нагіос

Говорячи про Nagios, ми насправді говоримо про два продукти. По-перше, є Nagios Core. Це система моніторингу з відкритим вихідним кодом, яка працює на Linux. Система повністю модульна з фактичним Nagios Core як основним механізмом моніторингу. Це доповнюється приблизно 50 плагінами, які можна завантажити, щоб додати функціональність до системи. Дотримуючись модульного підходу, також доступні для завантаження різні інтерфейси, розроблені спільнотою. Разом вони створюють цілком повну, хоча й дещо «франкештейську» систему моніторингу. Зайве говорити, що налаштування Nagios Core може бути складним завданням.

Нагіос XI є комерційним продуктом на основі двигуна Nagios Core. Він орієнтований на широку аудиторію від малого та середнього бізнесу до великих корпорацій. Nagios XI набагато простіше встановити та налаштувати завдяки його майстрові конфігурації та механізму автоматичного виявлення. Що стосується ціни, то ви заплатите близько 2 000 доларів США за ліцензію на 100 вузлів і до 20 000 доларів США за необмежену ліцензію.

6. Кактуси

Кактуси є повноцінним інструментом моніторингу мережі. Він заснований на RRDTool і використовує свої функції зберігання даних і створення графіків. Cacti включає в себе швидкий опитувальник, розширені шаблони графіків і кілька методів збору даних. У продукт також є функції керування користувачами. Він має інтуїтивно зрозумілий, простий у використанні веб-інтерфейс. Продукт дуже добре масштабується від невеликих одиночних локальних мереж до складних мереж з тисячами пристроїв.

  15 чудових команд терміналу Mac OS X, яких ви могли не знати

Щоб краще зрозуміти Cacti, ви можете познайомитися з RRDtool. Як зазначає його розробник, «RRDtool — це галузевий стандарт OpenSource, високопродуктивна система реєстрації даних і графіків для даних часових рядів. RRDtool можна легко інтегрувати в сценарії оболонки, програми Perl, Python, Ruby, Lua або Tcl».

Cacti — це інтерфейс — або, точніше, обгортка — для RRDTool. Він використовує інструмент RRD для зберігання даних для отримання та зберігання в базі даних MySQL, а також для створення графіків на основі цих даних. Програмне забезпечення повністю написано на PHP і випущено під ліцензією GPL. Це означає, що будь-хто може змінити його та адаптувати до своїх потреб.

7. ConnectWise Automate

ConnectWise Automate це нове – ну, не зовсім нове, воно раніше було відоме як рішення для управління та моніторингу ІТ-інфраструктури на базі Labtech. Інструмент автоматично виявить усі пристрої у вашій мережі та проактивно відстежить їх. ConnectWise Automate, частина інструменту SIEM, може інтерпретувати проблеми та ініціювати заздалегідь визначені дії для їх пом’якшення.

Інструмент дуже влучно названий, оскільки автоматизація вбудована прямо в його ядро. Основна ідея продукту полягає в тому, щоб максимально автоматизувати роботу, дозволяючи мережевим адміністраторам виконувати інші завдання. Automate навіть поставляється з ConnectWise Control, рішенням для дистанційного керування, що робить його ще більше багатофункціональним інструментом адміністратора мережі.

Ціноутворення Automate, в першу чергу, орієнтоване на малий та середній бізнес, базується на котировках. Ціна залежить в основному від кількості керованих кінцевих точок. І якщо ви хочете спробувати продукт, перш ніж купувати його, можна організувати безкоштовну пробну версію.

8. MRTG

The Multi Router Traffic Grapher, або MRTG, є дідусем інструментів моніторингу SNMP. Але ми не включаємо його в цей список лише через його історичне значення. Він все ще широко використовується, незважаючи на те, що існує з 1995 року. MRTG, який є безкоштовним і з відкритим вихідним кодом, можливо, не найвишуканіший і найкрасивіший, але, можливо, найбільш гнучкий. MRTG може не тільки контролювати пропускну здатність. Він може відстежувати, реєструвати та відображати будь-який параметр SNMP.

Існує два основних компоненти MRTG: сценарій Perl, який зчитує дані SNMP з цільових пристроїв, і програма на C, яка приймає дані, зберігає їх у циклічній базі даних і створює веб-сторінки з графіками використання пропускної здатності. Cacti в основному написані на Perl, що дозволяє будь-кому налаштувати його відповідно до своїх потреб. Початкова установка та конфігурація MRTG, доступна для Windows або Linux, може бути дещо складнішою, ніж для інших систем моніторингу, але документація легко доступна.

MRTG найкраще завантажувати безпосередньо з веб-сайту його розробника. Він доступний як файл .zip для Windows або tar-архів для Linux. Можливо, це не найзручніша система моніторингу, але, можливо, найбільш гнучка. І той факт, що це перша система моніторингу і що вона все ще існує, доводить її цінність.

Щоб зробити висновок

Якщо вам потрібна певна видимість того, що відбувається у вашій мережі, вам потрібен якийсь інструмент моніторингу локальної мережі. Ми щойно представили вам 8 найкращих таких інструментів, які ми могли знайти. Деякі кращі для невеликих установок, а інші добре масштабуються. Але найголовніше, що всі вони безкоштовні або мають доступну безкоштовну пробну версію. Налаштування цих інструментів може зажадати певних зусиль, тому ви, ймовірно, не захочете спробувати їх усі. Усі вони є чудовими виборами, і як тільки ви налаштуєте один для пробної версії, є ймовірність, що ви дотримуєтеся цього.