8 найкращих плагінів для текстового редактора Gedit

Gedit є одним з найпопулярніших інструментів для редагування тексту в Linux. Він зручний для очей, простий у використанні і має багато корисних функцій. У результаті багато користувачів звертаються до нього, щоб отримати його текст.

Проте, незважаючи на гарний Gedit, завжди є можливість вдосконалюватися. З цієї причини ми пропонуємо вам список з дев’яти найкращих плагінів текстового редактора Gedit.

Встановіть плагіни Gedit

Щоб використовувати будь-який із плагінів Gedit у цьому списку, вам потрібно спочатку налаштувати папку плагінів.

Примітка: пам’ятайте, що якщо ви хочете, щоб кілька користувачів мали доступ до цих плагінів, ви повинні створити папку плагінів Gedit для кожного користувача.

Щоб створити необхідну папку, запустіть вікно терміналу та скористайтеся командою mkdir.

mkdir -p ~/.local/share/gedit

mkdir ~/.local/share/gedit/plugins/

Після налаштування папки вам потрібно буде встановити деякі пакунки. Ці пакунки є критичними, оскільки без них ви не зможете встановити плагіни з цього списку.

Відкрийте термінал і дотримуйтесь інструкцій, які відповідають ОС Linux, яку ви використовуєте.

Ubuntu

sudo apt install git wget

Debian

sudo apt-get install git wget

Arch Linux

sudo pacman -S git wget

Fedora

sudo dnf install git wget -y

OpenSUSE

sudo zypper install git wget

Увімкніть додатки Gedit, перейшовши до:

  Як встановити відеодрайвери Intel в Ubuntu

Menu > Preferences > Plugins

У меню Плагіни встановіть прапорець біля плагіна, щоб увімкнути його. Коли ви поставите прапорець біля свого плагіна, закрийте Gedit і відкрийте його знову.

1. Краща консоль Python

Краща консоль Python значно покращує наявну консоль Python в Gedit. Це додає багато виправлень, і загалом робить консоль Python набагато зручнішою для розробників. Функції включають навігацію за допомогою комбінацій клавіш, можливість відкривати більше однієї консолі одночасно тощо.

Щоб встановити плагін Better Python Console у Gedit, відкрийте новий термінал і виконайте наступне.

git clone https://github.com/JacekPliszka/gedit-betterpythonconsole.git

cd gedit-betterpythonconsole

mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

2. Шифрування/розшифрування

Ви хочете читати зашифровані GPG текстові файли та повідомлення під час сеансу Gedit? Якщо так, вам потрібно буде встановити та ввімкнути плагін Шифрування/дешифрування.

Шифрування/дешифрування дуже проста і дозволяє користувачам швидко дешифрувати будь-який документ, закодований за допомогою GPG. Щоб встановити його, виконайте:

wget https://pietrobattiston.it/_media/gedit-crypto:gedit-plugin-crypto-0.5.tar.gz -O gedit-crypto.tar.gz
tar -xzf gedit-crypto.tar.gz   

cd gedit-plugin-crypto-0.5

mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

3. Екс-Мортіс

Набридло випадково закривати вкладки та вікна Gedit? Встановіть Ex-Mortis! Це плагін, який дозволяє миттєво знову відкривати та відновлювати закриті вікна.

  Як відкрити розташування Apple Maps у Google Maps

Ex-Mortis працює з більшістю версій Gedit (версія 3.14+) і доступний на GitHub. Щоб встановити його, виконайте наступні команди у вікні терміналу.

git clone https://github.com/jefferyto/gedit-ex-mortis.git

cd ex-mortis

mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

4. Лінійний переміщувач

Line Mover — це плагін для Gedit, який дозволяє користувачам переміщати вибрані рядки вгору і вниз, натискаючи клавіші зі стрілками. Цей вид плагінів ідеально підходить для тих, хто в основному використовує Gedit для програмування.

Хочете встановити плагін Line Mover? Клонуйте код за допомогою git в терміналі.

git clone https://github.com/dariuskl/line-mover.git

cd line-mover

mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

5. Автозаповнення парних символів

Ви завжди забуваєте закрити дужки, лапки та дужки, пишете код у Gedit? Ознайомтеся з плагіном автозаповнення пар символів. Він автоматично закриває всі виявлені дужки, лапки та дужки під час програмування!

Щоб запрацювати плагін автозаповнення символів Pair, виконайте:

wget https://storage.googleapis.com/google-code-archive-downloads/v2/code.google.com/gedit-pair-char-autocomplete/gedit-pair-char-completion-1.0.6-gnome3.tar.gz

tar -xzf gedit-pair-char-completion-1.0.6-gnome3.tar.gz

cd gedit-pair-char-completion-1.0.6-gnome3

./install.sh

6. Швидке перемикання

Gedit дозволяє користувачам відкривати кілька текстових файлів на вкладках в одному вікні. Завдяки системі вкладок все акуратно і акуратно. Однак клацати мишею – це боляче.

Якщо ви любите клавіатуру, відпустити її, щоб використовувати мишу, дратує. Щоб вирішити цю проблему, спробуйте плагін Quick Switch. Він дозволяє швидко перемикати вкладки за допомогою клавіатури.

Отримайте плагін Quick Switch, виконавши такі дії:

git clone https://github.com/Pogij/quickswitch.git
cd quickswitch
mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

7. Видалення пробілів

Пробіли в коді є причиною великого розміру файлів у сценаріях і програмах. З цієї причини багато інструментів розробки можуть сканувати код, щоб автоматично видалити його.

  Чому ви не можете використовувати телевізор як монітор?

У Gedit ви не зможете автоматично видалити пробіли зі свого коду, якщо не інсталюєте програму Whitespace Remover. Щоб налаштувати його, виконайте наступні операції у вікні терміналу.

git clone https://github.com/dinkel/gedit-whitespace-remover.git

cd gedit-whitespace-remove

mv whitespace_remover ~/.local/share/gedit/plugins/

mv whitespace_remover.plugin ~/.local/share/gedit/plugins/

8. Браузер вихідного коду

Source Code Browser — це плагін, який може значно покращити ваш досвід кодування в Gedit. Його використання додає нову бічну панель у Gedit, яка показує символи, функції, класи та змінні для документа, який зараз використовується.

Щоб плагін для перегляду вихідних кодів працював у текстовому редакторі Gedit на вашому ПК з Linux, відкрийте термінал і виконайте наступні команди.

git clone https://github.com/toobaz/gedit-source-code-browser.git

cd gedit-source-code-browser
mv * ~/.local/share/gedit/plugins/

Після активації завантажте свій код у Gedit, як зазвичай. Коли документ використовується, натисніть кнопку меню Gedit, а потім перегляньте та виберіть бічну панель.

Після активації бічної панелі натисніть стрілку поруч із документами, щоб відкрити меню вибору. У меню вибору натисніть вихідний код.

Висновок

Gedit — це чудовий інструмент для редагування тексту, який має чудові функції, завдяки яким його можна використовувати в одному з найкращих простих текстових редакторів у всьому Linux. Якщо ви поєднаєте його з деякими з цих чудових плагінів, він може стати ще кращим!