techukraine.net techukraine.net 8 найкращих місць для вивчення JavaScript у 2023 році

8 найкращих місць для вивчення JavaScript у 2023 році

Categories:

JavaScript є однією з найпопулярніших і улюблених мов програмування.

Його використання варіюється від розробки веб-сайтів до написання коду для марсохода. Незважаючи на її простоту, це корисна мова програмування для вивчення. Ця стаття є путівником щодо найкращих місць для вивчення JavaScript.

Що таке JavaScript і для чого він використовується?

JavaScript — це популярна мова програмування, яка використовується переважно у веб-розробці. Це одна з найпопулярніших мов у світі, яку також дуже люблять розробники. Він має синтаксис, подібний до сімейства C, і зазвичай вважається легким для вивчення.

Коротка історія

JavaScript — це мова програмування, розроблена Бренданом Айхом у 1995 році в Netscape. Він був розроблений для використання в браузері Netscape, Netscape Navigator, щоб зробити веб-сторінки інтерактивними. З часом JavaScript використовувався все більшою кількістю браузерів.

Іншим критичним моментом стала розробка Node.js, програми, здатної читати та запускати JavaScript поза браузером. Це дозволило JavaScript вийти за межі браузера та використовуватися для створення різноманітних додатків, включаючи мобільні, настільні та серверні програми.

Використання JavaScript

  • JavaScript корисний для створення та створення веб-сайтів. Коли JavaScript додається до веб-сторінок, вони стають більш інтерактивними. Це можна зробити за допомогою чистого JavaScript або за допомогою одного з багатьох фреймворків.
  • Він також використовується для створення програм на стороні сервера за допомогою усталеного середовища виконання, наприклад Node.js або відносно новішого — Bun.
  • Мова також використовується для розробки настільних програм за допомогою Electron.js і мобільних програм за допомогою NativeScript.
  • Багато інших варіантів використання JavaScript не такі поширені. До них належать розробка ігор, машинне навчання, створення сценаріїв додатків Google Workspace і створення додатків віртуальної реальності.
  Запускайте дії в кількох програмах, щоб автоматизувати свій робочий процес за допомогою Zapier

Незважаючи на синтаксичну подібність, JavaScript відрізняється від Java.

Читайте також: Розуміння Java проти JavaScript

Чому Javascript є хорошою першою мовою?

  • JavaScript порівняно легко вивчити порівняно з іншими мовами програмування, такими як Java або C++.
  • Як уже згадувалося, він дуже корисний, оскільки багато застосувань виходять за межі початкового браузера, для якого він був розроблений.
  • JavaScript є популярною мовою, а це означає, що вона має багато ресурсів, з яких можна навчитися, деякі з яких я перерахував нижче.
  • Також легко отримати підтримку, якщо ви застрягли, що неминуче станеться, коли ви вивчите нову мову програмування.
  • Встановити компілятор JavaScript легко. Ви можете запустити його в браузері (який у вас уже є, якщо ви читаєте цю статтю) або встановити Node.js або Bun – обидва з них легко встановити.

Найкращі місця для вивчення JavaScript

Нарешті, розділ, який ви, ймовірно, хочете. Ось список найкращих місць для вивчення JavaScript онлайн. Деякі з цих ресурсів платні, але більшість безкоштовні.

YouTube

YouTube, безсумнівно, є найпопулярнішим веб-сайтом для вивчення програмування. Він містить сотні, якщо не тисячі, безкоштовних посібників, які переведуть вас від нульового знання JavaScript до розробника початкового рівня. Деякі з найкращих посібників з JavaScript на YouTube містять цей посібник каналу Програмування з Mosh і інший за Traversy Media. Обидва навчальні посібники є у вільному доступі на YouTube.

w3schools

w3schools є одним із найвідоміших навчальних ресурсів для всіх тем програмування в Інтернеті. У них є курси з JavaScript, HTML, CSS, Python, C++, Java та багатьох інших мов.

  Виправити збій програми iPhone Messages через помилку контакту iMessage

Крім того, у них є курси для бібліотек JavaScript, таких як React і JQuery, і середовища виконання, таких як Node.js. Ці курси доступні безкоштовно. Вони також пропонують сертифікати за додаткову плату.

Красномовний JavaScript

Eloquent JavaScript — одна з найповніших книг про JavaScript. Марійн Хавербеке написала її, і зараз вона знаходиться в третьому виданні, опублікованому в 2018 році. На відміну від більшості інших посібників, книга навчає вас JavaScript незалежно від HTML.

Однак наступні розділи покажуть вам, як використовувати JavaScript із HTML, щоб зробити веб-сторінки інтерактивними. Крім того, книга також охоплює Node.js. PDF-версія безкоштовна, а друковану версію можна придбати.

FreeCodeCamp

FreeCodeCamp — одне з найкращих місць для вивчення програмування онлайн. У них є підручники з різних технологій і статті, щоб навчити вас різним концепціям. Їх підручник з JavaScript є одним із найпопулярніших на YouTube. Вони також пропонують програму веб-розробки Front-End, яка допоможе вам у навчанні.

Udemy

Udemy є однією з найпопулярніших навчальних платформ для багатьох речей, включаючи програмістів. Тут є курси від незалежних виробників, які охоплюють різноманітні теми. Деякі з найкращих курсів JavaScript включають цей курс від Йонас Шмедтманцей із Бред Траверсіа цей із академік.

Coursera

Як і Udemy, Coursera — це навчальна платформа з кількома курсами. Однак курси Coursera зазвичай створюють великі організації, такі як Google, Meta та IBM. Тому вони, як правило, мають високу якість.

Курси охоплюють багато сфер, від інформатики та програмування до бізнесу та фінансів. Це також чудове місце для вивчення JavaScript. Деякі з найкращих курсів Coursera JavaScript включають JavaScript для початківців від Meta, JavaScript для Початківці від UC Davis, і Вивчіть JavaScript від Scrimba.

  Повний посібник із аналізу недоліків вмісту

Codecademy

Codecademy має один із найкращих курсів JavaScript для початківців. Курс включає уроки, проекти, тести та статті, які допоможуть вам краще зрозуміти. Він охоплює багато концепцій, від основ до трохи складніших концепцій, таких як об’єктно-орієнтоване програмування.

Найкраща частина Codecademy полягає в тому, що вона практична; ви можете писати та запускати код у браузері під час навчання. Він має високий рейтинг і доступний безкоштовно без сертифікації. Для сертифікації вам потрібно буде перейти на платний план. Codecademy також пропонує курси для інших мов, як-от Python, Ruby та C++, більшість із яких безкоштовні.

MDN

Мережа розробників Mozilla є одним із найбільш обширних і детальних ресурсів з веб-технологій в Інтернеті сьогодні. Він містить статті та навчальні посібники, що охоплюють різні концепції, такі як HTML, CSS і JavaScript. Посібник з JavaScript охоплює все, що вам потрібно знати, щоб бути досвідченим. Це також абсолютно безкоштовно.

Висновок

JavaScript, без сумніву, корисна мова для вивчення. Оскільки мова популярна, немає браку в ресурсах для навчання. Хоча в цій статті було перераховано багато навчальних ресурсів, є ще багато корисних, можливо, кращих. Моя порада під час вивчення JavaScript або програмування — не покладатися на одне джерело.

Щасливого навчання!

Далі перегляньте захоплюючі шпаргалки JavaScript для розробників і учнів.