8 найкращих блокчейн-платформ для створення сучасних фінансових програм

Технологія блокчейн з’явилася з появою біткойна в 2009 році, і на даний момент вона стала однією з найвидатніших і найпоширеніших технологій.

Революції в технології блокчейн помітні в усьому світі. Незалежно від того, яку галузь ви розглядаєте, ви знайдете блокчейн-додатки в кожному секторі. Багато компаній розширюють ланцюг поставок, охорону здоров’я, логістику, фінанси та інші сфери, використовуючи блокчейн.

Головна мета блокчейн-додатків – зробити бізнес-процеси більш прозорими та ефективними. Зараз компанії усвідомлюють потенціал технології блокчейн і те, як вона може стимулювати їхній бізнес.

Попит на нові блокчейн-платформи постійно зростає, оскільки компанії експериментують з різними платформами, розробляючи блокчейн-додатки.

Технологія блокчейн відома своєю прозорістю та децентралізацією. В основному це потрібно у фінансовому секторі. Кілька компаній розглядають можливість розробки сучасних фінансових додатків на блокчейн-платформах.

Немає необхідності турбуватися про незмінність, безпеку та децентралізацію фінансових програм на основі блокчейну. Саме на цьому зосереджені кілька компаній.

Технологія полегшила розробку нових програм на блокчейн-платформах за допомогою смарт-контрактів. Тепер давайте розглянемо деякі з найкращих блокчейн-платформ для створення фінансових програм.

Ethereum

Ethereum є однією з найстаріших, найпопулярніших і провідних блокчейн-платформ. Він навіть розробив власну криптовалюту під назвою Ether або ETH. Платформа забезпечує повністю децентралізований блокчейн. Ethereum повністю дотримується правил смарт-контрактів для ефективного функціонування. Наразі в Ethereum вже доступні тисячі децентралізованих програм.

Головною перевагою платформи Ethereum є її справжня децентралізація, а основним недоліком є ​​повільна обробка та високі комісії за транзакції. Платформа Ethereum спостерігає масове захоплення розробниками блокчейн-програм для створення децентралізованих програм під назвою dApps.

Крім того, платформа Ethereum також має активну спільноту з понад 250 розробників. Усі розробники протоколу Ethereum прагнуть усунути присутність третіх сторін у кожній сфері. Розробники можуть легко створювати dApps, пов’язані з фінансами, криптовалютними гаманцями, іграми та багато іншого. Завдяки швидкому розгортанню ви можете очікувати, що ваша програма буде готова, як тільки ви її отримаєте.

  Як записати екран за допомогою Microsoft PowerPoint

пульсація

пульсація більше зосереджена на розробці фінансових додатків на платформі. Він більше підтримує цифрову революцію. У 2012 році компанія Ripple створила власну платформу для створення мережі блокчейнів для бізнесу, об’єднавши біржі цифрових активів, банки та платіжних постачальників.

Компанії можуть навіть створювати власні фінансові рішення, розробляючи сучасні фінансові програми або високоефективні платіжні рішення на Ripple. Ripple має свою рідну криптовалюту під назвою XRP. Є багато компаній, які можуть використовувати силу XRP на RippleNet, навіть уникаючи попереднього фінансування для виходу на глобальні ринки.

RippleNet працює над рішеннями ліквідності, щоб підприємствам не потрібно було вдаватися до попереднього фінансування, і навіть могли створити децентралізовану інфраструктуру, де платіж можна було б здійснити менш ніж за 3 секунди. Ви можете очікувати повної прозорості в RippleNet.

Кардано

Кардано це блокчейн-платформа нового покоління, побудована на смарт-контрактах. Основна мета блокчейну Cardano – створення швидких і масштабованих dApps. Cardano має консенсусний механізм Ouroboros, який є безпечною версією алгоритму Proof-of-stake. Тут кожна транзакція перевіряється тільки учасниками мережі, і немає необхідності перевіряти їх на кожному вузлі.

Cardano має безліч функцій, таких як сумісність, масштабованість, прозорість і легітимність, що робить його правильним вибором для сучасних фінансових програм. Блокчейн Cardano з нетерпінням чекає збалансування побажань як централізованих, так і децентралізованих спільнот.

Зараз на Cardano є багато dApps для покращення глобальних платежів за допомогою децентралізації.

Зірковий

Зірковий це відкритий мережевий блокчейн, який ефективно працює у фінансовому секторі. Кілька банків експериментують із мережею блокчейнів Stellar, щоб зробити свої послуги безперебійними, безпечними та прозорими. Stellar — це надійна блокчейн-платформа для створення швидких і безпечних фінтех-додатків.

Оскільки Stellar є відкритою мережею, власника немає, і повний контроль знаходиться в руках громадськості. Stellar також залежить від блокчейну для підтримки синхронізації всього з мережею. Незалежно від того, чи шукаєте ви швидкі транзакції, чи ваша компанія шукає децентралізовану платформу для створення сучасних фінансових додатків, ви можете розглянути Stellar як гідний варіант.

  Xbox Series X проти Xbox Series S: що купити?

Наразі різноманітні dApps побудовані на блокчейн-мережі Stellar завдяки сервісам мікроплатежів, обміну активами та глобальним платіжним додаткам.

Тканина Hyperledger

Якщо ви думаєте про розробку складного програмного забезпечення або програми в блокчейні, розділивши його на невеликі частини, тоді Тканина Hyperledger це правильний варіант для вас. Наявність універсальних і модульних конструкцій на платформі корисна в різних промислових застосуваннях.

Найбільш важливою особливістю Hyperledger Fabric є мережа мереж. Кожен бізнес хоче зберегти певні дані конфіденційними. Саме тут Fabric може допомогти вам підтримувати різні відносини в самій мережі.

Наприклад, один продавець може продавати той самий продукт різним покупцям. Немає необхідності, щоб трансакційні відносини одного покупця та продавця були видимі для іншого. Використання функції «канали» в Hyperledger Fabric допоможе зберегти конфіденційність.

Fabric є гідним варіантом для фінансових додатків, оскільки все не є відкритим і без дозволу. Навпаки, ваш бізнес може розробити високозахищену та масштабовану платформу, яка може з легкістю підтримувати приватні транзакції та конфіденційні контракти.

EOS

EOS це ще одна безпечна та масштабована блокчейн-платформа для розробки dApps. Цю платформу можна назвати розширеною версією блокчейнів Ethereum і Bitcoin, оскільки в EOS підтримуються певні функції, яких насправді немає в обох.

Блокчейн-мережа EOS забезпечує можливість укладання смарт-контрактів, хостинг для dApps і децентралізоване зберігання корпоративних рішень для вирішення проблем масштабованості. Ви можете створити фінансовий додаток на EOS для здійснення транзакцій за нижчою ціною. Крім того, розробники можуть розгортати виконувані смарт-контракти відповідно до вимог бізнесу.

Блокчейн EOS дозволяє розробникам розширювати свої ідеї, створюючи різні програми в мережі блокчейн. Ви можете легко розробляти сучасні фінансові програми, ігри, бізнес-рішення та багато іншого.

Корда

Корда це блокчейн-платформа з відкритим вихідним кодом, де розробники можуть створювати дозволені розподілені рішення. Компанії можуть легко здійснювати транзакції через Corda, зберігаючи сувору конфіденційність за допомогою розумних контрактів. Усі бізнес-процеси оптимізовано, тому помітно значне скорочення операційних витрат і ведення записів.

  Як навчити Face ID бути більш точним

Завдяки гнучкості та гнучкості платформи ви можете легко масштабувати програми на Corda відповідно до потреб свого бізнесу. Програми, створені на Corda, називаються CorDapps. Ви можете створювати високомасштабовані цифрові додатки в різних секторах, як-от фінанси, страхування, енергетика, охорона здоров’я та багато інших, незалежно від того, чим займається ваш бізнес.

Трон

Трон це ще одна децентралізована блокчейн-платформа, яка спрямована на розвиток децентралізованої мережі. Як і Ethereum, Tron також дозволяє розробникам використовувати цілі протоколи через смарт-контракти в блокчейні. Tron може обробляти 2000 транзакцій в секунду. Цього більш ніж достатньо в порівнянні з різними платіжними процесорами, такими як PayPal. Крім того, Tron також має нульову комісію за транзакції.

Tron забезпечує параметри високої масштабованості та свою залежність від консенсусного механізму Delegated-Proof-of-Stake для покращеної безпеки блокчейну. Є кілька способів розгорнути DApp у мережі Tron. Наразі Tron є найбільш швидкозростаючою публічною мережею.

Деякі з ключових функцій, які підвищують використання мережі Tron, це висока пропускна здатність, висока масштабованість і сумісність з EVM (віртуальна машина Ethereum).

Висновок 💰

Якщо ви думаєте про розробку сучасних фінансових програм для ведення бізнесу, це одні з найкращих блокчейн-платформ, які можуть вам у цьому допомогти. Вибір одного з них зрештою залежатиме від ваших вимог і конкретних факторів, таких як безпека, підтримувані мови, функції та функції смарт-контракту.

Ви можете прочитати:

6 інструментів, які варто знати розробникам Blockchain.