8 корисних програм для моніторингу бази даних для аналізу продуктивності

| | 0 Comments| 2:35 AM
Categories:

Бази даних стають все більш критичними для бізнес-операцій, і навіть незначний збій може коштувати мільйони.

Оскільки обсяг і складність даних постійно зростають, як ніколи важливо мати надійні, функціональні та розширені інструменти моніторингу бази даних для аналізу її продуктивності.

Що таке продуктивність бази даних і що вона передбачає?

Продуктивність бази даних – це швидкість і рівень доступу, який база даних надає інформацію користувачам. Продуктивність бази даних включає в себе тисячі різних речей; тут ми згадаємо кілька основних, таких як:

  • Як оптимально база даних керує та використовує апаратні ресурси, такі як дисковий простір, пам’ять і кеш
  • Як база даних обробляє сезонні коливання робочого навантаження та суперечки за блоки
  • Наскільки швидкими та точними є операції пошуку даних (з використанням індексів)
  • Наскільки швидко і точно обробляється запит
  • Наскільки добре база даних пов’язана із зовнішнім середовищем

Що таке налаштування продуктивності SQL?

Налаштування продуктивності SQL — це процес, який забезпечує оптимізацію інструкцій SQL для виконання в найкоротші терміни.

Поради щодо підвищення продуктивності бази даних

Ми розглянули, з чого складається продуктивність бази даних. Тепер давайте розглянемо кілька порад щодо підвищення продуктивності бази даних:

#1. Поліпшити індекси

Індекси — це об’єкти бази даних, які оптимізують пошук і сортування даних. Правильно налаштовані індекси можуть значно збільшити час вставки або вилучення даних із бази даних. Наявність кластерного індексу з числовим полем як ключовим результатом допомагає підвищити продуктивність.

Подібним чином створення унікальних індексів значно підвищує продуктивність запитів, що включають стовпці індексів. Коли система запитів знає, що поле не повторюється, вона припинить пошук інших входжень цього поля, щойно знайде перше входження.

#2. Оптимізація запитів

Написання ефективних запитів може бути складним, оскільки існує багато способів написати запити для того самого результату, але ефективність і продуктивність кожного запиту може відрізнятися. Крім того, часто результат і продуктивність запитів суттєво відрізняються залежно від бази даних і окремих випадків використання.

Хоча рекомендується виконувати запити за допомогою скомпільованих запитів, якщо запит часто використовується для отримання записів із бази даних, адміністратор баз даних повинен використовувати інструменти, здатні контролювати виконані запити та розробляти методи оптимізації.

#3. Збільшити пам’ять

Швидкість часто викликає занепокоєння при роботі з базами даних, і збільшення пам’яті може значно вплинути на це. Кеш процесора та регістри не можуть бути оптимізовані безпосередньо адміністратором бази даних. Це не просте завдання, оскільки оперативна пам’ять містить багато іншої інформації: стеки запущених програм і дані, спільну кеш-пам’ять, ядро ​​та буферний кеш диска.

  Як додати номери рядків до документа Microsoft Word

Підвищення продуктивності бази даних прагне зберегти якомога більше інформації бази даних у оперативній пам’яті, не впливаючи на інші області операційної системи. Збільшення пам’яті та кількості буферів підвищує продуктивність, дозволяючи клієнтам знаходити інформацію, яку вони шукають, у кеші. У системах з кількома дисками ми можемо покращити продуктивність, розподіливши деякі завдання між різними дисками.

#4. Дефрагментація даних

Коли ви вставляєте, видаляєте та оновлюєте елементи таблиці, індекси стають фрагментованими, що може погіршити продуктивність навіть гірше, ніж відсутність індексів.

Тому важливо дефрагментувати ваші індекси, коли вони фрагментовані, бажано під час низького доступу до вашої системи, щоб уникнути проблем із користувачами.

#5. Огляд Acess

База даних взаємодіє з іншими системами та обладнанням, і для цього їй потрібна правильна конфігурація для забезпечення оптимізованої роботи. Після виявлення будь-якої проблеми з апаратним забезпеченням або потенційно проблемних запитів важливо перевірити доступ. Ви також можете використовувати інструменти керування продуктивністю, щоб перевірити шаблони доступу.

Чому продуктивність бази даних важлива та як програмне забезпечення для моніторингу допомагає

Усі компанії, які пропонують онлайн-послуги своїм клієнтам, залежать від високої продуктивності своєї бази даних. Пройшли ті часи, коли у вас було лише кілька варіантів вибору; тепер, завдяки тисячам варіантів, якщо є якісь незначні проблеми з наданням послуги, клієнти негайно шукають альтернативу, що може зашкодити розвитку будь-якого бізнесу.

Сьогодні ефективна продуктивність бази даних також безпосередньо впливає на задоволеність клієнтів. Таким чином, моніторинг більш ніж необхідний для підтримки та підвищення продуктивності бази даних. Таким чином можна визначити необхідні процедури, які можна виконати до того, як у базі даних виникнуть проблеми.

Адміністратор бази даних має бути на крок попереду та запобігати проблемам із базою даних, які важко виявити вручну, оскільки для цього потрібен постійний цілодобовий моніторинг. Справи погіршуються, якщо база даних велика.

Тут на допомогу може прийти хороший моніторинг. Більшість сучасних інструментів моніторингу дозволяють інтуїтивно вимірювати сотні різних показників і історичних даних, які DBA може порівнювати та співвідносити з виявленням будь-яких проблем продуктивності. Вони також дають змогу встановлювати спеціальні сповіщення, використовуючи різні контрольні показники, і створювати звіти про ефективність, полегшуючи виявлення проблем і потенційних областей, де база даних може підвищити продуктивність.

  Як виправити помилку NVIDIA Resume на елементарній ОС Loki

Як ми вже обговорювали, керування та моніторинг баз даних на кількох серверах і екземплярах є складним завданням без належних інструментів навіть для досвідчених администраторів баз даних. Тому нижче ми розглянемо деякі з найкращих програм для моніторингу баз даних, доступних на ринку:

Песслер

Песслер надає a монітор бази даних що дозволяє контролювати всю вашу мережу та всі бази даних. PRTG використовує датчики як основні засоби моніторингу, які вимірюють різні значення в мережі. Paessler також дозволяє администраторам баз даних автоматично створювати настроювані звіти. На даний момент Paessler має вбудовану підтримку різних реляційних баз даних, таких як PostgreSQL, Oracle SQL v2, MySQL і Microsoft SQL v2.

Монітор SQL ManageEngine

ManageEngine це пакет для керування ІТ, який пропонує безкоштовний інструмент моніторингу працездатності SQL. Монітор SQL надає інтуїтивно зрозумілу інформаційну панель для моніторингу різних показників продуктивності. Це дозволяє автоматично виявляти та контролювати всі сервери SQL у вашій мережі.

Інструмент моніторингу SQL ManageEngine також надає різні кольорові попередження, що полегшує відстеження різних показників. ManageEngine дозволяє контролювати всі версії Microsoft SQL.

Сонячні вітри

Сонячні вітри це платформа SaaS, яка пропонує комплексне рішення для моніторингу та оптимізації різних реляційних і нереляційних баз даних, включаючи сучасні хмарні бази даних. Він пропонує інформаційні панелі для візуалізації сотень важливих баз даних, запитів і показників інфраструктури.

Solarwinds дозволяє відстежувати як історичні дані, так і дані в реальному часі, що допомагає виявити проблеми з продуктивністю та відповідністю. Крім того, ви також отримуєте сповіщення, які допомагають швидко пом’якшити та виправити загрози та помилки.

SentryOne

SentryOne від Solarwinds — це універсальний інструмент моніторингу для SQL, який допомагає контролювати SQL-сервери за допомогою широкого діапазону показників. SentryOne пропонує верхній вигляд SQL, який показує всю історію запитів.

Як і інші основні інструменти моніторингу баз даних, він також дозволяє встановлювати автоматичні сповіщення на основі контрольних показників, показників або умов. Портал SentryOne також дає можливість відстежувати важливі показники продуктивності за допомогою веб-браузера.

Zabbix

Zabbix це інструмент моніторингу бази даних, який дозволяє контролювати продуктивність бази даних і відстежувати зміни конфігурації на сервері бази даних. Zabbix пропонує функцію автоматичного виявлення та підтримує SNMP та IPMI для збору даних. Він також пропонує різні шаблони для моніторингу баз даних.

  Збільште продажі за допомогою розумних маркетингових стратегій FOMO

Інші функції включають сповіщення, інтеграцію зі сторонніми утилітами, автоматизацію завдань, кореляцію подій тощо. Зараз Zabbix підтримує MySQL, Mircosoft SQL Server, Oracle, PostgreSQL, MongoDB, CassandraDB і бази даних у пам’яті, такі як Redis.

Dbwatch

DbWatch це міжплатформний інструмент моніторингу для всієї екосистеми бази даних. DbWatch надає всі показники продуктивності та працездатності бази даних вашого сервера в одному місці.

Це дозволяє створювати настроювані звіти про продуктивність і працездатність будь-якого конкретного екземпляра або комбінований звіт вашого сервера. dbWatch підтримує як AlwaysOn, так і кластеризацію RAC. Наразі він дозволяє контролювати бази даних MySQL, Oracle, Microsoft SQL Server, Sybase, MariaDB і Postgres.

DatadogHQ

Datadog це рішення для моніторингу бази даних SaaS, яке дозволяє відстежувати показники продуктивності, журнали та трасування за допомогою настроюваних інформаційних панелей. Datadog пропонує наскрізне відстеження, а автоматичне виявлення шаблонів помилок допомагає знаходити вузькі місця, повільні запити та інші помилки в базі даних.

Це дозволяє автоматизувати сповіщення; однак він має гнучку логіку сповіщень, щоб уникнути втоми сповіщень. Datadog забезпечує повний доступ до API, що робить моніторинг ще ефективнішим.

Червоні ворота

Редгейт це моніторинг бази даних, призначений для моніторингу серверів SQL. Його можна використовувати для моніторингу баз даних локально або в хмарі. Redgate можна використовувати для пакетного моніторингу серверів SQL і пропонує єдиний інтерфейс для отримання огляду різних показників продуктивності. Redgate пропонує понад 65 настроюваних опцій сповіщень і дає можливість створювати власні звіти про продуктивність і працездатність сервера.

Заключні слова

Моніторинг бази даних — це набагато більше, ніж просто випадкова перевірка чи створення резервної копії. Оскільки дані постійно збільшуються, інвестиції в спеціальне рішення для моніторингу серверів баз даних є життєво важливими. Вибір правильного рішення залежно від платформи, бази даних та інших конкретних вимог може не тільки допомогти вам уникнути вузьких місць, загроз безпеці та проблем із відповідністю, але також може відзначити суттєву різницю у всій вашій інфраструктурі програми.