7 Smart Flowchart Maker для створення процесу, діаграми тощо

Categories:

Спростіть опис складних процесів або алгоритмів, створивши блок-схему.

Діаграми завжди були чудовим засобом для розуміння та вирішення складних завдань. А коли справа доходить до блок-схеми, вона може запропонувати багато речей.

Від чіткого представлення ідеальної картини будь-якого процесу до перевірки та встановлення стандартів якості та ефективної роботи, це допомагає безперебійному функціонуванню всіх процесів.

Мало того, це також допомагає в спілкуванні всього процесу з командою. І допомагає знайти непотрібні кроки та вузькі місця, які допомагають оновити роботу.

Хіба це не дуже корисно?

Так!

Отже, давайте глибше зануримося в блок-схеми та побачимо, як їх створити.

Що таке блок-схема?

Блок-схема – це діаграма, яка покроково зображує будь-який процес або алгоритм зверху вниз або справа наліво. Він ілюструє всю роботу в невеликих завданнях і завершується рішенням або завершенням процесу. Його можна намалювати як на папері, так і в цифровому вигляді за допомогою будь-якого програмного забезпечення.

Це як віртуальна карта вашої подорожі процесом, що робить шлях легким для розуміння.

Багато авторів класифікували блок-схеми, створивши власні основи. Наприклад, Стернекерт класифікував діаграми на основі «Керування потоком». За його словами, блок-схеми бувають 4 типів.

Вони є:

 • Блок-схеми документів,
 • Системні блок-схеми,
 • Блок-схеми даних і
 • Блок-схеми програми.

Так само є багато типів у блок-схемах на інших базах.

Отже, як це допомагає легко зрозуміти речі?

Блок-схема допомагає зрозуміти складні процеси за один раз, спрощуючи робочий процес або алгоритм. Він надає ідеальну картину будь-якого складного процесу. І допомога у відстеженні того, що було зроблено, що робити далі та що очікує на розгляд.

Можна легко проаналізувати ситуацію і слідкувати за нею для отримання гарантованих і бажаних результатів. І, зрештою, він забезпечує заздалегідь визначений висновок наприкінці певного сценарію.

Він відображає весь процес у різних формах для різних типів кроків. Оскільки кроки на діаграмі можуть бути певними діями, прийняттям рішень, документацією, введенням/виведенням, очікуванням або затримкою тощо. Отже, для всіх типів кроків існує відповідна форма. Це не жорсткі правила, а деякі глобальні стандарти, щоб зробити їх доступними для всіх.

Наприклад, якщо крок передбачає прийняття певного рішення, потрібно використовувати форму ромба. І ось як у вас є різні форми для різних типів сходинок. А стрілки працюють як шлях, щоб показати порядок кроків. Існує багато привабливих форм сходинок, таких як прямокутник, ромб, овал тощо.

Помітні форми та їх використання в блок-схемі

Зрештою були створені різні форми, щоб визначити типи сходинок. Існує безліч форм для різних блок-схем і їх кроків. Нижче наведено кілька відомих і часто використовуваних форм:

 • Термінатор – має овальну форму для початкової та кінцевої точок. Він також використовується для результату/результату деякого шляху на діаграмі.
 • Рішення – дає два квадрати, які є результатом відповідей «Так» і «Ні» на рішення. У комп’ютерних алгоритмах це можна зрозуміти за операторами «якщо-інакше», які використовуються для порівняння та створення двійкових виходів.
 • Процес – символ прямокутної форми часто використовується для певної дії або функції в процесі. У цих полях можуть бути окремі кроки, або ви можете включити більше одного безперервного кроку разом.
 • Документ – ця форма вставляється під час отримання будь-якого документа для введення. Наприклад, отримання листів, електронних листів, замовлень тощо. Коли якийсь документ доступний для виведення даних або замовлення, використовується цей символ. Прикладами документів, доступних для виведення, є створення записки, листів тощо.
 • Дані (введення/виведення) – ромбоподібна форма на діаграмі позначає деякі дані, доступні для введення або виведення в процесі.
 • Попередньо визначений процес – він представляє якийсь знайомий процес або процес, визначений десь в іншому місці. Крім того, його можна використовувати для деяких складних процесів. Немає необхідності включати їх у блок-схему, але їх можна використовувати, щоб зрозуміти внутрішнє функціонування будь-якого процесу.
 • Ручне введення – як випливає з назви, це стосується фізичного введення даних кимось. Зазвичай введення даних здійснюється за допомогою якогось гаджета чи інструменту.
 • Затримка – цей символ означає відкладену роботу в певній частині процесу. Ви також можете згадати про відкладений період часу в полі D для чіткого зображення.
 • Коментар або анотація – символ коментаря використовується, коли будь-який крок вимагає додаткової інформації. Цей символ у дужках з необхідним текстом. Він також може мати пунктирну лінію, пов’язану з певним розділом блок-схеми, який потребує пояснення.
 • База даних – має циліндричну форму, яка використовується, коли деякі дані зберігаються в службі зберігання.
 • З’єднувач на сторінці – з’єднувач на сторінці – це невелике коло, яке поєднує різні елементи на одній сторінці, щоб уникнути заплутаних і захаращених сіток.
 • З’єднувач поза сторінкою – допомагає зв’язувати різні елементи на окремих сторінках. Для деяких складних процесів іноді може знадобитися створити досить довгі блок-схеми, щоб охопити кілька сторінок. У такому випадку ці з’єднувачі поза сторінкою спрощують роботу.
  Як менеджер паролів захищає вас від фішингу

Окрім комп’ютерних алгоритмів, вони широко використовуються в інших сферах, таких як бізнес, виробництво, освіта, інженерія, продажі та маркетинг. Вони охоплюють усі можливі сфери процесу в цих сферах. І створіть повну резервну копію від початку до кінця.

Отже, перш ніж створити її для себе, давайте розглянемо кілька популярних випадків використання блок-схем.

Ефективні комп’ютерні алгоритми

Доведено, що блок-схеми є найбільш корисними для розробки ефективних комп’ютерних алгоритмів. Оскільки вони допомагають зрозуміти складні проблеми, вони можуть представити всю ідею для створення ефективного логічного рішення у вигляді алгоритмів. Отже, це також допомагає у спілкуванні, обговоренні та аналізі алгоритмів.

Планування нових проектів

Багато людей у ​​команді зазвичай часто працюють над новими проектами. Отже, блок-схеми виявилися дуже корисними під час їх планування. Швидше за все, вони допомагають ефективно відобразити кроки, необхідні для завершення всього проекту.

Аудит процесів

Окрім чіткого уявлення про роботу, блок-схеми достатньо ефективні, щоб виявити проблеми процесу. Коли вся робота розбивається на невеликі кроки, з’єднані послідовно, це допомагає виявити непотрібні речі та дозволяє вносити покращення. Це економить час і забезпечує безперебійний робочий процес.

  Як увімкнути керування музикою в Google Maps

Керування документообігом

Діаграми робочого процесу (тип блок-схеми) використовуються для керування робочим процесом. Управління робочим процесом може бути спрямоване або на напрям людської роботи, або на інтеграцію процесів, або на те й інше.

Процеси налаштовані найкращим чином, що в кінцевому підсумку призводить до найбільш ефективного та результативного результату.

Моделювання бізнес-процесів

Блок-схеми корисні для документування бізнес-процесів. Ці процеси можуть бути дуже типовими, з багатьма можливостями або результатами в кінці. Отже, блок-схеми можуть зробити речі певними та дати правильний напрямок для них. Примітно, що використовується унікальний тип діаграми, яка є діаграмою «ланцюжка процесів, керованої подіями» (EPC) для бізнес-процесів.

Прийняття рішень 🤔

Блок-схеми можуть показувати всі можливі варіанти, щоб зробити процес прийняття рішень швидким, керованим даними та легким. Насправді блок-схеми дають напрямок вашим думкам щодо прийняття рішень. Зрештою, це допоможе вам швидше приймати рішення.

Творіть

Дуже зручний інструмент для створення блок-схем за допомогою шаблонів, Творіть, оснащено автоматизацією, яка значно пришвидшить процес. Він містить безліч різних форм, типів діаграм, ярликів на панелі інструментів, тем і стилів, які допомагають вашому вмісту сяяти.

Пам’ятайте, що область малювання надзвичайно чиста й вільна від безладу, тож ви можете зосередитися лише на створенні блок-схеми, а не відволікатися кожні 5 секунд. Це одна з багатьох причин, чому такі компанії, як PayPal, Amazon і eBay, уже давно використовують їхні послуги.

Ви можете почати з безкоштовного плану, який має обмежені функції. Платні плани від 4,95 доларів США на місяць дають вам перевагу з більшою надбавкою, щоб ви могли відчути справжній смак можливостей інструменту.

Якщо ви є хмарним архітектором AWS, тоді вони вам подобаються інструмент для побудови діаграм.

Edraw

Сумісний із системами Windows, Mac і Linux, Створювач блок-схем Edraw так само добре, як і інші, згадані в цій статті. Фактично, йому довіряють деякі з найбільших брендів у світі, такі як Samsung, IBM і Intel.

Він постачається з різними символами, формами та елементами, які можна додати за допомогою інтерфейсу перетягування. Він також надзвичайно простий у використанні. Якщо ви ніколи раніше не користувалися подібним інструментом, вам не складе труднощів розібратися.

Перегляньте програмне забезпечення в дії тут:

Найкраще в Edraw Flowchart Maker — ціна на безстроковий доступ, яка заощаджує вам купу грошей.

Lucidchart

Lucidchart це конструктор блок-схем перетягування, який містить величезну бібліотеку форм і елементів. Ви можете почати з чистого полотна або вибрати шаблон, щоб зробити все дуже швидко. Усі додані форми можна з’єднати в належній послідовності та налаштувати кольори, текст тощо.

Завершивши створення, ви можете зберегти та поділитися своєю блок-схемою в різних форматах, а також співпрацювати з членами вашої команди в будь-який момент часу. Крім того, Lucidchart дозволяє інтегруватися з програмами Google Workspace і Microsoft Office, щоб підвищити продуктивність і досягти більшого, виконуючи ту саму роботу.

Дзен Блок-схема

Абсолютно безкоштовний і йому довіряють понад 650 000 користувачів у всьому світі, включаючи Google і Spotify, Дзен Блок-схема повністю домінує в цьому списку здебільшого через простоту використання. Щоб зібрати блок-схему, потрібно лише кілька клацань. Почніть із додавання нових вузлів або зв’язування різних вузлів разом за допомогою розумних з’єднувачів.

  Як вручну перемикати AirPods між Mac, iPhone та iPad

Інтерфейс надзвичайно чистий і мінімальний, що дозволяє вам зосередитися виключно на створенні свого вмісту без будь-яких відволікань. Крім того, ви можете легко змінювати колір вузлів і додатково стилізувати їх одним клацанням миші.

Створивши блок-схему, ви можете зберегти її у форматі PNG або як живий документ, який адаптується до ваших останніх змін.

SmartDraw

Ви можете використовувати або SmartDraw онлайн або завантажте програмне забезпечення на свою систему Windows, щоб створити блок-схему. Обидва ці варіанти є питанням ваших уподобань, тому що незалежно від того, що ви виберете, простота використання буде однаковою.

Ви можете почати з вибору одного з багатьох готових шаблонів, а потім додати кроки до нього всього за кілька кліків. Вам не потрібно турбуватися про форматування, оскільки це робиться інструментом автоматично. Вам просто потрібно додати прості команди, і він виконає всі перегрупування елементів, щоб виглядати чудово.

Усі створені вами блок-схеми можна зберігати в спільній папці, що дозволить вашій команді об’єднатися для продуктивної співпраці, коли це буде потрібно. Якщо ви десь застрягли або у вас виникли сумніви, ви можете надіслати електронний лист або зателефонувати їхній чудовій команді підтримки.

Діаграми

Як випливає з назви, Діаграми дозволяють створювати блок-схеми та різні діаграми, призначені для різних цілей. У ньому занадто багато елементів, щоб додати до вашого проекту, і всі вони поділені на різні категорії, як-от базові, розширені, різні тощо.

У межах полотна ви можете робити багато налаштувань, щоб переконатися, що ви створюєте щось на свій смак і не обмежене програмним забезпеченням. Також потрібен один клік, щоб з’єднати всі ваші стрілки та елементи для правильного вирівнювання.

Ви також можете перевірити це програмне забезпечення для створення діаграми архітектури програми.

Canva

Ми всі чули про Canva і як це чудово, тож я не збирався залишити його поза цим списком. Окрім багатьох можливостей цього інструменту, ви можете створювати дивовижні блок-схеми за допомогою професійно розроблених шаблонів і легко налаштовувати кольори, шрифти та вирівнювання.

Це зроблено з урахуванням недизайнера, тому все є перетягуванням. Ви можете використовувати до 20 різних графіків і додавати різноманітні символи, зображення, піктограми тощо.

Коли ви закінчите створювати блок-схему, ви можете зберегти її, завантажити або навіть вставити у свої презентації лише кількома клацаннями миші.

Висновок

Отже, ми обговорили блок-схеми та їх використання. І як ви можете почати створювати вражаючі блок-схеми.

Далі ви також можете дослідити Mind Map Maker, щоб візуалізувати свої ідеї.