7 інструментів Value Stream Mapping (VSM) для підвищення ефективності та продажів

Categories:

Відображення потоку створення цінності допомагає вам виокремлювати, повідомляти та кількісно оцінювати цінність та марнотратство в бізнес-операції. Читайте далі, щоб знайти надійні інструменти блок-схем VSM нижче.

Продажі та операційна діяльність є двома найважливішими факторами будь-якого бізнесу. Коли ви отримуєте замовлення на продаж, ви отримуєте сировину та проводите цю сировину через цикл бізнес-операцій для розробки замовленого продукту. Коли продукт готовий, ви відправляєте його клієнту в обмін на дохід.

Підприємства повинні кількісно визначити відходи та додаткову вартість процесу, починаючи від продажів і закінчуючи операціями, а потім і виконанням замовлень. Ця кількісна оцінка має вирішальне значення для покращення бізнес-процесу на послідовних ітераціях, збільшення прибутку та зменшення накладних витрат. Тут іде відображення потоку цінностей або практика VSM.

Читайте далі, щоб вивчити основи VSM, а також деякі інструменти, якими можна користуватися, не проходячи через довгу криву навчання.

Що таке відображення потоку цінностей (VSM)?

Відображення потоку створення цінності, або VSM, є технікою блок-схеми для ілюстрації, вивчення та вдосконалення кроків, необхідних для виробництва або доставки продукту чи послуги. Експерти з управління бізнесом вважають VSM ключовою частиною методології ощадливого бізнесу.

VSM візуалізує потік інформації та етапи процесу від джерела до точки доставки, дилера чи кінцевого користувача. Подібно до інших типів блок-схем, VSM використовує набір стандартних і загальноприйнятих символів для позначення різних процесів разом з потоками інформації.

VSM розглядає бізнес-процеси з точки зору доданої вартості. Усе в бізнес-процесі, що не сприяє отриманню прибутку, є марнотратством. Таким чином, ретельно досліджена та розроблена блок-схема VSM покаже, скільки грошей і часу буде витрачено даремно та додано цінності. Звідти ви можете зменшити кроки відходів, і додана вартість збільшиться в результаті, коли ви мінімізуєте відходи.

Як працює Value Stream Mapping (VSM)?

Згідно з методологією Lean Business, VSM допомагає кількісно визначити всі кроки та робочі години, необхідні для розробки послуги чи продукту з кодів або сировини. Усі кроки між ними враховуються для додавання вартості та втрати.

Наприклад, якщо ви продовжуєте зберігати інвентар платформи електронної комерції на складі, у VSM це вважається втратою. Навпаки, коли ви купуєте товари від третіх сторін і негайно доставляєте їх клієнтам, це додає цінність продажам і операціям вашого бізнесу електронної комерції.

Основна мета цієї техніки блок-схем полягає у створенні дорожньої карти майбутнього стану для мінімальних відходів і максимального додавання вартості. Крім того, ви знайдете ідею реалізації з блок-схеми VSM.

Символи відображення потоку цінностей (VSM)

1. Обробка символів у VSM

 • Завод значок для клієнта та постачальника
 • Файлова папка для позначення потоків процесу
 • Файлова папка з розділеним полем для спільного процесу
 • Блоки зі стопкою позначають блок даних
  Хочете кращого голосового керування Smarthome? Використовуйте групи

2. Матеріальні символи в картах потоків цінностей

 • Вертикальний трикутник позначає інвентар
 • Стрілка вперед позначає відправлення
 • Значок вантажівки для зовнішнього транспортування

3. Інформаційні символи в ВСМ

 • Стрілка-блискавка позначає електронну інформацію
 • Перемикач для послідовного витягування

4. Загальні символи в карті потоку створення цінності

 • Шиповане вікно чату або вікно повідомлень для Kaizen burst
 • Просте поле для іншої корисної інформації
 • Цифрове коло з накладним півколом позначає оператора процесу

Як провести відображення потоку створення цінності (VSM)

 • Визначте проблеми клієнта, які ви хочете вирішити. Це автоматично зменшить відходи та збільшить додану вартість.
 • Задокументуйте болючі точки користувача під колонкою за допомогою наліпок.
 • Створіть команду досвідчених учасників проекту, які зможуть продумати весь процес і внести ідеї щодо вирішення проблем.
 • Розмежуйте блок-схему VSM певним процесом, який після модифікації має зменшити або усунути больові точки клієнта. Не завжди необхідно планувати весь процес.
 • Збирайте дані бізнес-процесів і розміщуйте дані в потрібних символах у інструменті або редакторі VSM.
 • Оцініть поточну карту процесу з усіх аспектів, щоб точно визначити всі етапи доданої вартості та відходів.
 • Створіть карту майбутнього стану, зменшивши відходи математично, не впливаючи на кінцевий результат.
 • Схвалити або отримати дозвіл від власника процесу або клієнта для впровадження змін.

Тепер, коли ви ознайомилися з основами процесу картографування потоку створення цінності, знайдіть нижче інструменти, які можна використовувати для створення професійних карт потоку створення цінності для будь-якого бізнесу:

Творіть

Інструмент VSM від Creately допоможе вам без особливих зусиль визначити кроки, які не додають цінності, або марнотрачені кроки у вашому існуючому бізнес-процесі. Коли ви можете візуалізувати додану цінність і марні зусилля на інформаційній панелі, яку легко візуалізувати, ви зможете вжити заходів для зменшення відходів. Коли ви зменшуєте відходи, додана вартість автоматично зростає.

Нижче наведено основні особливості інструмента Creately для процесу відображення потоку створення вартості:

 • Ви можете залучати міжфункціональні команди до віддаленого спільного процесу VSM із вхідними даними в реальному часі від усіх членів команди під час створення карти потоку створення цінності.
 • Вам не потрібно використовувати один шаблон для різних сценаріїв VSM. Просто виберіть правильний шаблон із великої колекції шаблонів Creatly VSM.
 • Якщо ваш VSM стосується складного відображення процесів, Creatly допоможе вам. Його бібліотека форм містить багато форм процесів VSM, які використовуються експертами VSM у всьому світі.
 • Дії перетягування для створення карт потоків цінностей професійного та бізнес-класу.

SmartDraw

Інструменти редагування SmartDraw VSM дозволяють легко розмістити карту процесу, відповідну часову шкалу та загальний потік інформації на стандартній блок-схемі VSM. При цьому фахівці та менеджери VSM використовують спеціалізовані символи. У SmartDraw є велика бібліотека цих символів разом із корисними поясненнями.

Отже, ви можете просто перетягнути фігури на полотно блок-схеми, щоб миттєво створити VSM. Більшість фігур постачається з текстовою анотацією промислового стандарту для блок-схем VSM. Отже, менше введення вручну. Ви можете використати час, збережений під час відображення потоку створення цінності, для мозкового штурму кроків додавання вартості.

Він пропонує ряд варіантів спільного доступу до VSM. Наприклад, ви можете створити живе посилання та поділитися ним із співавторами. Потім запрошені можуть приєднатися онлайн, щоб зробити свій внесок у вдосконалення карти потоку створення цінності. Інші параметри експорту VSM – файли Visio, PDF, SVG, JPG тощо.

  Gmail тепер працює без Інтернету; Ось як увімкнути параметр офлайн-пошти!

LucidChart

Інструмент LucidChart VSM дозволяє оптимізувати та візуалізувати ваш бізнес-процес за допомогою блок-схеми компонентів і комунікацій у процесі. Нижче наведено основні функції, для яких ви можете спробувати програмне забезпечення LucidChart VSM:

 • Автоматизуйте весь процес VSM за допомогою умовного форматування та зв’язування даних із блок-схемою VSM.
 • Пов’язані точки даних і математичні формули допомагають аналізувати потік цінностей процесу з висоти пташиного польоту.
 • Творці можуть ділитися блок-схемою VSM з учасниками проекту для коментування або прямого редагування через контроль доступу на основі ролей.
 • Інструмент може створювати графіки зі зв’язаних даних і автоматично змінювати фігури, коли числа зростають або зменшуються.
 • Надійна система контролю версій для відстеження кожної невеликої чи великої зміни протягом життєвого циклу блок-схеми VSM.

Візуальна парадигма

Visual Paradigm — це хмарний інструмент створення блок-схем VSM. Вам не потрібно встановлювати жодну програму, щоб почати роботу з відображенням потоку створення цінності. Крім того, ви можете ефективно та доступно співпрацювати із зацікавленими сторонами проекту чи процесу під час створення або оновлення блок-схеми VSM у Visual Paradigm. Оскільки інсталяція не потрібна, будь-хто може зайти, щоб прокоментувати або додати вміст для вдосконалення загальної блок-схеми VSM.

Редактор Visual Paradigm VSM постачається з усіма стандартними символами VSM, які ви бачите на будь-якій блок-схемі бізнес-класу VSM. Крім того, він містить деякі додаткові творчі та професійні форми, які додадуть більшої цінності вашому процесу VSM.

Відомий досвід користувача, який ви можете очікувати від цієї програми VSM, такий:

 • Повне редагування перетягуванням, без кодування
 • Вбудуйте графіку блок-схеми VSM у такі програми, як MS Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote тощо, для потреб бізнесу.
 • Експортуйте діаграми в окремі візуальні формати, такі як PDF, JPG, SVG, GIF, PNG тощо.

EdrawMax

Якщо ви шукаєте інформативні та зрозумілі блок-схеми відображення потоків цінностей, ви також можете спробувати EdrawMax. Цей онлайн-інструмент блок-схем містить велику бібліотеку блок-схем VSM бізнес-класу. Якщо ви хочете створити власну блок-схему з нуля, ви знайдете всі стандартні символи карти потоку створення цінності, які використовують експертні менеджери VSM.

Незалежно від того, чи є ви досвідченим творцем VSM, чи початківцем, використання інструменту EdrawMax Online не має великого значення. Його символи досить зрозумілі, а також докладна інформація про те, як користуватися програмою.

Для цілей віддаленого спільного доступу ви можете створити різні рівні доступу до спільної блок-схеми за допомогою хмарної автентифікації та прав доступу на основі ролей. Таким чином, ви можете дозволити деяким членам команди додавати більше вмісту або деяким просто переглядати та коментувати, не вносячи жодних змін до оригінальної блок-схеми VSM.

Microsoft Visio

Якщо ви використовуєте інструменти Microsoft 365 для бізнесу чи особистих потреб, ви можете використовувати Visio для створення видатних блок-схем VSM. Однак, коли ви готуєтеся використовувати інструменти Microsoft для відображення потоку цінності, є підступ. Символи та компоненти для VSM у Visio доступні лише з такими підписками або версіями програми Visio:

 • План Visio 2
 • Visio Professional 2021
 • Visio Professional 2019
 • Visio Professional 2016
 • Visio Professional 2013
 • Visio Premium 2010

У Microsoft Visio ви повинні створити всі блок-схеми VSM з нуля, оскільки немає шаблонів. Ви знайдете необхідні символи та з’єднувачі в трафареті «Фігури карти потоку цінностей». Просто перетягніть елементи на полотно Visio і позначте їх за допомогою текстових полів. Процес займає багато часу без шаблонів.

  Як створити випадковий текст в Microsoft Word

FlowBreeze

Якщо ви шукаєте простий і доступний спосіб відображення потоку інформації та використання матеріалів у бізнес-процесі, вам варто спробувати інструмент для створення блок-схем FlowBreeze VSM. Він працює як інструмент надбудови Excel для введення функцій відображення потоку цінностей в окремі інсталяції Excel на комп’ютерах Windows.

Інструмент складається з наступних двох модулів:

 • Панель завдань «Символи VSM» функціонує як додаткове меню стрічки Excel для створення блок-схем VSM із нуля шляхом перетягування символів у Excel.
 • Генератор шаблонів відображення потоку цінностей допоможе вам миттєво створити готові для бізнесу діаграми VSM за допомогою попередньо налаштованих шаблонів.

Excel є кращим місцем для багатьох керівників проектів і виробничих підприємств для блок-схем VSM. Тому що Excel надає вам доступ у реальному часі до даних бізнес-процесів, на основі яких ви малюєте VSM.

Шаблони VSM, які можна завантажити

1. Шаблон відображення потоку цінностей від Miro

Цей шаблон VSM від Miro допоможе вам створити проект VSM з нуля, спланувати майбутню карту стану та впровадити зміни для підвищення цінності бізнес-процесу. Шаблон автоматично заповнює потрібні наліпки, наприклад:

 • Як визначити область дії процесу VSM
 • Який зараз стан процесу
 • Яким має бути майбутній стан процесу
 • Яким повинен бути план реалізації

Ви можете почати використовувати шаблон, зареєструвавши безкоштовний обліковий запис Miro. Потім завантажте шаблон як чернетку, коли ви додасте більше вмісту до шаблону за допомогою інструмента редагування дошки Miro.

2. Безкоштовний шаблон відображення потоку цінностей від FigJam

Якщо ви керуєте проектом розробки або рутинним бізнес-процесом, ви можете спробувати цей легкий шаблон VSM від FigJam. Він безкоштовний для ділового та особистого використання. Ви можете створити безкоштовний обліковий запис Figma або FigJam за допомогою Google або інших електронних адрес, щоб отримати доступ до копіювання шаблону.

Шаблон блок-схеми FigJam VSM має такі розділи:

 • Область застосування
 • Поточний стан
 • майбутнє
 • План до реалізації

У кожному розділі є кілька попередньо заповнених наліпок, які ви можете змінити відповідно до проекту, яким ви керуєте. Якщо вам потрібно більше нотаток, ви можете додати більше. Завершивши відображення, ви зможете завершити план реалізації, який покращить кінцевий результат проекту.

Підведенню

У методології ощадливого бізнесу картографування потоку створення цінності є наріжним інструментом для оцінки цінності та втрати в бізнес-процесі. У різних галузях промисловості використовуються різні версії VSM, щоб виконати початкову оцінку процесу потоку створення цінності, а потім мінімізувати відходи з часової шкали. Щоб створити професійні блок-схеми VSM, потрібно багато практики та знання блок-схем.

Але ви можете зробити це за менший час, використовуючи інструменти та шаблони VSM, згадані вище в цій статті.

Далі: пояснення схеми плану служби [+ 5 Resources].