7 ігор для зняття стресу та покращення загальної когнітивної функції

| | 0 Comments| 8:42 AM
Categories:

Зі стресом і тривогою досягаючи майже рівні епідемії у нашому суспільстві більше людей, ніж будь-коли, шукають способи розслабитися, зняти напругу та відновити відчуття контролю над своїм життям.

Природно, це спонукає людей до медитації, фізичних вправ і здорового харчування. Незважаючи на те, що всі ці методи виявилися ефективними, одним із методів зменшення стресу, який часто забувають, є ігри.

Як виявилося, існують різноманітні ігри для розвитку мозку, які можуть допомогти вам зменшити стрес, а також сприяти покращенню когнітивних функцій. Це тому, що деякі ігри можуть допомогти вам більше бути присутнім у повсякденних завданнях, покращуючи зосередженість, концентрацію та навички вирішення проблем, які можуть допомогти вам перестати зациклюватися на минулому чи турбуватися про майбутні події. А бонус? Вони веселі! Приступаємо до ігор.

Кубик Рубика

Вперше винайдений у 1974 році Кубик Рубика став світовою сенсацією, коли його вперше випустили у світ. Як ви, мабуть, знаєте, мета гри — розпочати з випадкової, перемішаної та невпорядкованої конфігурації куба та, обертаючи грані, повернутися до вихідного шаблону рішення, де кожна сторона має один колір.

Завдяки своїй складності кубики Рубіка пропонують широкий ряд переваг, включаючи покращену пам’ять, терпіння, навички вирішення проблем і розумову спритність. Цікаво, коли Ерно Рубік вперше винайшов її, він не був впевнений, що її можна коли-небудь розгадати. Після розробки прототипу йому знадобився цілий місяць, щоб нарешті знайти рішення.

  Як поділитися своїм Apple Watch Face

Головоломки

Головоломки це фантастична гра, яка допомагає покращити короткочасну пам’ять. Чим більше частин містить головоломка, тим інтенсивніше доводиться працювати вашому мозку. Це тому, що ваш мозок має спостерігати, аналізувати та сортувати сотні (іноді тисячі) маленьких шматочків, доки ви не знайдете збіг.

Крім того, лобзики чудові, оскільки вони стимулюють як ліву, так і праву частини вашого мозку. Оскільки, щоб скласти головоломку, вам потрібно буде задіяти логіку, інтуїцію та творчі функції свого мозку.

Судоку

Чи знаєте ви, що між 10 і 15% населення Америки страждає на деменцію? Якщо ця статистика вас хвилює, тоді ви можете спробувати судоку.

Відповідно до недавнього дослідження, опублікованого в Міжнародний журнал геріатричної психіатрії, гра в судоку може допомогти покращити роботу мозку та уникнути деменції. Насправді ті, хто розгадує такі головоломки, як головоломки та судоку, мають функції мозку, еквівалентні людям, які на десять років молодші за них.

шахи

Шахи – це гра, в яку грають і обожнюють у всьому світі. Завдяки його, здавалося б, нескінченній складності та простору для стратегії люди з усіх верств суспільства присвячують години свого часу вивченню шахів і випробуванню свого розуму.

  Як видалити свій номер із Truecaller

Як наслідок, гра в цю багатовікову гру має багато переваг, таких як зниження стресу та тривоги, покращення пам’яті та поглиблення уваги. Цікаво, що а 2019 дослідження виявив, що шахи є ще одним ефективним засобом захисту людей похилого віку від деменції.

Пасьянс

Наступним у нашому списку є ми Пасьянс, яка є однією з найстаріших і найпоширеніших карткових ігор в історії. Після вперше представлених наприкінці 18 століття, зараз існують сотні різних варіацій гри, кожна з яких має власний набір правил і умов виграшу.

Загальна концепція більшості версій пасьянсів полягає в розташуванні карт у певній послідовності (зазвичай від туза до короля кожної масті), обмежуючись кількома дозволеними ходами. Таким чином, щоб виграти, гра вимагає терпіння, критичного мислення, пам’яті та вміння розпізнавати закономірності, тому пасьянс часто вважають одним із найкращі ігри для підвищення когнітивної продуктивності.

Кросворди

Кросворди — ще одна класична гра, яка допоможе вам розслабитися, розслабитися та потренувати свій мозок. Ці ігри можуть допомогти покращити ваш словниковий запас, коли ви намагаєтесь витягнути пропущене слово з підказок, а також збільшити свою базу знань щодо важливих тем (особливо посилань на популярну культуру). Крім того, ви також можете використовувати кросворди для зміцнення соціальних зв’язків.

Оскільки кросворди потребують широкого кола знань, люди різного віку та походження можуть допомогти з ними. Отже, наступного разу, коли ви будете в збентеженні для відповіді, не соромтеся підійти до людини поруч з вами по руку допомоги.

  Як копіювати та вставляти шари між файлами PSD за допомогою комбінацій клавіш

Ерудит

Ерудит – ще одна гра, яка буде допоможе покращити ваш словниковий запас, тому що ви повинні спробувати скласти слово з плиток, які є у вашому розпорядженні. Маючи на вибір цілий словник слів, ви можете бути впевнені, що кожен раунд буде іншим щоразу, коли ви граєте в Scrabble.

Це робить гру веселою та захоплюючою, а також може стати чудовим способом змагатися та спілкуватися з друзями та родиною. Дивовижно, але відомо, що Scrabble пропонує широкий спектр переваг для психічного та фізичного здоров’я, таких як зниження артеріального тиску, покращення імунної системи та покращення пам’яті.

Заключне слово

Усі ці вісім ігор є ефективним засобом для зменшення стресу у вашому житті, одночасно підвищуючи когнітивні функції. Хоча більшість цих ігор може бути складним, суть полягає в тому, щоб зосередитися виключно на поточному завданні, щоб ви могли використовувати їх як інструмент, щоб дізнатися щось нове та стимулювати свій мозок.