7 факторів, які слід враховувати, купуючи рішення для хмарного сховища

Зберігання даних локально на вашому пристрої вже деякий час є очевидним способом збереження фотографій, документів і відео. Однак компроміс із локальним зберіганням даних полягає в тому, що вони можуть бути скомпрометовані, якщо ваш пристрій пошкоджено або викрадено. Це ще більше занепокоєння для людей, які працюють вдома або ведуть малий бізнес.

Тут на допомогу приходить хмарне сховище. Такі платформи, як Dropbox, Google Drive, OneDrive та iCloud, чудово підходять для резервного копіювання та зберігання даних за межами сайту. Але перш ніж інвестувати в будь-яке з цих рішень, ви повинні ретельно розглянути свої потреби, щоб прийняти правильне рішення. Від безпеки до обслуговування клієнтів, ось що вам слід розглянути перед покупкою хмарного рішення для зберігання даних.

1. Ємність і функції співпраці

Щоб заощадити кілька доларів, ви легко можете зробити помилку, недооцінивши свої потреби в сховищі. Ви плануєте лише безпечно зберігати свої фотографії чи вам потрібна платформа, на якій можна зберігати важливі бізнес-файли? Обидва варіанти використання абсолютно різні і вимагатимуть різних рівнів потужності.

Ви також захочете переконатися, що ви можете легко та швидко ділитися файлами з колегами або друзями та родиною. Якщо ви купуєте рішення для зберігання для своєї команди, переконайтеся, що воно підтримує функції співпраці. Ви повинні мати можливість відносно легко коментувати, обмежувати або надавати доступ до певних файлів, а також позначати інших користувачів.

2. Безпека та конфіденційність

Безпека та конфіденційність повинні бути вашими головними пріоритетами, якщо ви маєте справу з конфіденційними даними. Шукайте служби, які пропонують наскрізне шифрування. Це гарантує, що лише ви маєте доступ до даних, а постачальник або будь-яка третя сторона не зможе прочитати ваші файли.

Переконайтеся, що дані також зашифровані під час їх передачі між вашим пристроєм і хмарною службою. Переконайтеся, що ви розумієте, як працюють протоколи шифрування, такі як TSL і SSL, оскільки вони важливі для безпеки вашого сховища.

Ваша хмарна служба зберігання також повинна мати надійну двофакторну автентифікацію, рольовий доступ і сувору політику конфіденційності. Багато великих постачальників проходять регулярні перевірки безпеки третіми сторонами, тому переконайтеся, що ваш постачальник проходить ці перевірки.

3. Ціни та плани

Такі служби, як Dropbox, Google Drive і навіть iCloud, пропонують майже однакові функції. Різниця зводиться до безпеки, екосистеми та, що найважливіше, ціни. Вам слід скептично ставитися до будь-яких прихованих платежів, тому переконайтеся, що тарифні плани є прозорими. Більшість цих прихованих платежів стягується, коли ви перевищуєте ліміт пам’яті.

Інша важлива річ, про яку слід пам’ятати, полягає в тому, що ці хмарні сховища надають перевагу певним планам над іншими. Наприклад, багато з них скажуть, що їхній «преміум-план» є найкращим за ціною. Це не завжди так, оскільки часто можна скористатися безкоштовним або початковим планом. Просто купивши обсяг пам’яті, який вам справді знадобиться, ви зможете запобігти великій кількості перевитрат.

4. Засіб резервного копіювання

Більшість людей купують хмарне сховище, оскільки отримують більше місця для зберігання важливих файлів. Однак не менш важливо, щоб служба, яку ви вибрали, мала надійні функції резервного копіювання та відновлення даних. Резервне копіювання має бути регулярним і автоматичним, щоб ви могли легко відновити будь-яку форму втрачених даних.

Ви також повинні мати можливість вибирати, для яких файлів потрібно регулярно створювати резервні копії. Певні служби дозволять вам створювати резервні копії даних з інших програм, і ви можете вручну встановити частоту резервного копіювання цих даних. Багато постачальників також пропонують плани відновлення даних, які можуть допомогти вам відновити файли, втрачені через проблеми з сервером або несправний диск.

5. Функції синхронізації

Найкраще в хмарних обчисленнях те, що ви можете працювати з файлами будь-якого типу віддалено з будь-якого пристрою. Хоча хмарне сховище відрізняється від хмарних обчислень, воно пропонує однакові переваги. Більшість хмарних рішень для зберігання даних мають синхронізацію на кількох пристроях, що означає, що ви можете отримати доступ до своїх даних практично з будь-якого пристрою.

Однак із цього є винятки. Наприклад, хоча ви можете синхронізувати свої дані iCloud із ПК під керуванням Windows, для цього потрібна окрема програма, яка може мати певні помилки. Шукайте хмарне рішення для зберігання, яке створює резервні копії та синхронізує ваші дані в реальному часі на різних пристроях. Ви ніколи не знаєте, коли вам знадобиться надіслати файл зі свого телефону, і у вас можуть виникнути проблеми, якщо ваші файли не синхронізуються між пристроями.

6. Підтримка клієнтів

Важливо, щоб постачальник хмарних сховищ, якого ви плануєте мати, мав потужний канал зв’язку. Ви можете зіткнутися з технічними проблемами, проблемами з обліковим записом або платежами або навіть порушенням безпеки. У всіх цих сценаріях ви повинні мати можливість якомога швидше звернутися за технічною допомогою.

Якщо служба хмарного сховища зазнає простоїв або збоїв, вам може знадобитися зв’язатися зі службою підтримки, щоб отримати оновлену інформацію про ситуацію, приблизний час вирішення проблеми та будь-які обхідні шляхи.

Хитрість тут полягає в тому, щоб перевірити підтримку клієнтів служби хмарного зберігання, перш ніж ви її придбаєте. Просто перейдіть на веб-сайт послуги, яку ви розглядаєте, і зверніть увагу на значок чату служби підтримки клієнтів. Натисніть її та спробуйте зв’язатися з агентом. Це багато розповість про їхню оперативність у вирішенні питань клієнтів.

Інша річ, яку ви можете зробити, це почитати відгуки. Хоча вони також допоможуть вам оцінити, наскільки добре працює служба хмарного зберігання в цілому, вони також розкажуть вам, як постачальник відреагував на проблеми, з якими зіткнулися клієнти.

7. Зручний інтерфейс

Ви щодня взаємодіятимете зі своїм хмарним сховищем, тому зручний і простий інтерфейс користувача важливий. Інтерфейс повинен мати добре продуману інформаційну панель, яка показує використання пам’яті, останні файли та інформацію про резервне копіювання. Ви також повинні мати можливість легко перетягувати файли зі свого комп’ютера безпосередньо в інтерфейс.

Зверніть увагу на ефективні пошукові фільтри та сортування. Надійна функція пошуку допомагає швидко знаходити певні файли чи папки у вашому хмарному сховищі, навіть якщо у вас є великий обсяг даних. Фільтри допомагають сортувати файли за типом, датою, розміром і датою, тож ви можете легко керувати різними файлами. Окрім цього, переконайтеся, що ви отримуєте своєчасні сповіщення про спільний доступ до файлів, оновлення та обмеження на зберігання, щоб бути в курсі.

Хмарне сховище — це майбутнє

Хмарне сховище дає нам змогу зрозуміти, що можливо завдяки службам віддаленої співпраці та обміну файлами. Можливість надіслати файли розміром кілька гігабайт за допомогою простого посилання — це не що інше, як неймовірне. Якщо ви знаєте, на що звернути увагу, у вас не повинно виникнути проблем із вибором надійного постачальника хмарних сховищ.

Багато з цих рішень є масштабованими, економічно ефективними та забезпечують підвищену безпеку. Враховуючи це, іноді надійніше зберігати важливу інформацію в хмарі. Це безперечно надійніше, ніж жорсткий диск, який може згодом перестати працювати. Краща безпека та надійність – це лише деякі з переваг, які ви отримуєте завдяки хмарним обчисленням.