7 способів запобігти неавторизованому доступу в Windows

| | 0 Comments| 5:30 PM
Categories:

Залишати вашу Windows уразливою для нестримного доступу ззовні — це останнє, чого ви хочете як сучасний комп’ютерний працівник. Усвідомлюєте ви це чи ні, ваш ПК зберігає безліч інформації про вас; отже, раптове порушення може призвести до більшої шкоди, ніж просто втрати даних.

Ось що робить запобігання несанкціонованому доступу таким важливим. Отже, як захистити себе від непроханого цифрового гостя? Давайте дізнаємося як.

Який сенс заходів безпеки проти несанкціонованого доступу до Windows?

За своєю суттю використання надійних заходів безпеки у вашій Windows полягає в тому, щоб забезпечити надійний захист, щоб ви не були схильні до раптових атак.

Наприклад, якщо ви використовуєте комп’ютер Windows у громадському середовищі, як-от бібліотека чи кафе, ви ненавмисно станете вразливими для мережевих хакерів різного роду. Подібним чином, якщо до вашого комп’ютера звертається багато людей, відсутність надійних заходів безпеки може обійтися дуже дорого.

Тому введення жорстких перевірок проти таких атак є важливим. Давайте розглянемо всі можливі варіанти на Windows.

1. Використовуйте надійний PIN-код або пароль

Паролі часто є першим, що спадає на думку, коли ви думаєте про безпеку. Це з поважної причини.

Надійний пароль працює як цифровий замок, впускаючи лише тих людей, які введуть правильний пароль. Отже, якщо ви працюєте в загальнодоступній мережі або якщо до вашого комп’ютера звертається більше ніж одна особа, у вас має бути надійний пароль або PIN-код із учорашнього дня.

  Автоматичне приховування панелі закладок Firefox, як і панель завдань у Windows

Налаштування PIN-коду в Windows дещо відрізняється від встановлення пароля в Windows. Хоча обидва виконують подібну функцію, ви можете віддати перевагу одному, залежно від ваших інтересів. Який би варіант ви не вибрали, переконайтеся, що з цього моменту для вашої Windows завжди налаштовано надійне шифрування облікового запису.

2. Налаштуйте двофакторну автентифікацію в обліковому записі Microsoft

Двофакторна автентифікація (2FA) — поширена тактика захисту для підвищення безпеки вашого облікового запису. Як випливає з назви, 2FA працює, вимагаючи двох методів зв’язку: вашого пароля та методу зв’язку (який буде кодом безпеки, надісланим на ваш телефон або електронну пошту).

Отже, після того, як ви налаштували 2FA, навіть якщо комусь вдасться розгадати ваш пароль, їм також знадобиться контактний код, який ви отримаєте на електронну пошту чи телефон після того, як ви введете пароль. Звичайно, це надзвичайно ускладнює несанкціонований доступ до вашого облікового запису Windows.

Ви можете перевірити, як це зробити та багато іншого в рамках наших прийомів, щоб захистити ваші облікові записи Outlook і Microsoft.

3. Увімкніть безпеку Windows

Хоча захист вашого ПК від невідомого фізичного доступу є важливою частиною кіберзахисту, це не єдина. Сьогодні зловмисне програмне забезпечення багатьох типів вражає кіберсвіт.

Слабкий антивірусний захист може дозволити будь-якому зловмисному програмному забезпеченню легко закріпитися на вашому комп’ютері, а звідти надто легко отримати несанкціонований доступ або здійснити інші шкідливі дії на вашому ПК. Увімкніть безпеку Windows і налаштуйте найкращі методи захисту – це ваш найкращий вибір проти таких несанкціонованих дій.

  Панель остаточних налаштувань Доступ одним кліком до налаштувань Windows і Outlook

4. Використовуйте брандмауер

Іншим важливим аспектом безпеки Windows або будь-якої мережі є брандмауер. Брандмауер працює, відстежуючи трафік, що надходить і виходить з вашого ПК. Залежно від встановлених правил, брандмауер працює, швидко блокуючи будь-який несанкціонований вхід або залишення даних з вашого ПК.

У Windows цей брандмауер називається брандмауером Windows, який можна ввімкнути або вимкнути за допомогою служби безпеки Windows. Тому обов’язково налаштуйте брандмауер Windows, і все буде добре.

5. Використовуйте BitLocker

BitLocker працює шляхом шифрування даних диска у вашій Windows і працює як чудовий другий рівень захисту. Таким чином, навіть якщо комусь вдасться отримати доступ до вашого ПК, у разі, наприклад, крадіжки, вони не зможуть отримати доступ до ваших даних без ключа.

Таким чином, увімкнення BitLocker у Windows є чудовим хаком для підвищення безпеки вашого комп’ютера.

6. Оновлюйте Windows

Оновлення Windows є життєво важливим компонентом для будь-якого ПК. Вони виправляють повторювані помилки та додають нові функції. Найважливіше те, що вони встановлюють останні оновлення безпеки Windows.

Ці регулярні оновлення мають вирішальне значення, щоб захистити себе від постійного розвитку зловмисного програмного забезпечення та хакерів у 21 столітті. Отже, переконайтеся, що ви ввімкнули автоматичне оновлення у своїй Windows, або принаймні регулярно отримуйте оновлення Windows вручну.

7. Будьте в курсі тактики соціальної інженерії

Соціальна інженерія передбачає використання хитрих хаків і маніпулювання людьми, щоб вони надали або викрали їхню особисту інформацію. Він використовує загальні слабкості людської природи, щоб проникнути в сильні системи.

  Як змінити розмір меню «Пуск» у Windows 10

Незважаючи на те, що це величезна тема сама по собі, ми дамо вам три короткі поради, щоб уберегтися від хаків соціальної інженерії:

  • Захист електронної пошти: будьте пильні щодо електронних листів. Не відкривайте електронні листи з невідомих або підозрілих джерел, особливо якщо вони містять вкладення, наприклад PDF-файли, зображення тощо.
  • Будьте уважні щодо атак Vishing. Подібно до фішингових атак, атаки Vishing працюють, видаючи себе за справжню організацію, яка прагне допомогти або захистити вас від проблеми. Зловмисник може зателефонувати вам у формі служби технічної підтримки, працівника банку чи навіть поліції, а потім спробувати отримати конфіденційну інформацію, як-от ідентифікатори електронної пошти, паролі чи одноразові паролі.
  • Scareware: Scareware працює, викидаючи фальшиві тривожні повідомлення. Мета, як випливає з назви шахрайства, полягає в тому, щоб налякати користувачів, щоб вони ввели свою конфіденційну інформацію.
  • Ми навели лише кілька прикладів, і ви можете знайти цілий список атак соціальної інженерії, якщо хочете копнути глибше.

    Оскільки шахрайство соціальної інженерії передбачає обман людей, існує обмежена кількість технічних хаків, щоб протистояти їм. Насправді, найважливіший спосіб уникнути їх — це пам’ятати про поточний момент і утримуватися від миттєвих реакцій.

    Найкращі способи зупинити неавторизований доступ до вашого комп’ютера Windows

    Ваша Windows — це золота жила для різноманітних даних та інформації. Дійсно, у невдалих руках це може дуже ускладнити вам життя. Таким чином, застосування заходів для захисту від несанкціонованого доступу є необхідністю, а не привілеєм.