7 способів безсерверних обчислень — це технологія, що розвивається

За останні кілька років безсерверні обчислення швидко набирають обертів. AWS, зокрема, веде переговори про адаптацію підприємства.

Із запуском безсерверної обчислювальної платформи Lambda у 2014 році AWS зайняла перше місце в революційних трендах.

Як результат, нинішня ера сучасної мережевої індустрії переживає масштабний галоп. Монета технології «безсерверних обчислень» стрімко розпускається з самого початку.

«Безсерверні обчислення» — це висхідна зірка в індустрії хмарних обчислень. Традиційні методології отримують зміну парадигми. Як наслідок, переваг багато.

Іншими словами, архітектура безсерверних обчислень створена з перевагою. Тут виконання коду знаходиться під повним контролем і керується хмарним провайдером. Отже, завдання розробника полягає в тому, щоб легко розробити програму та розгорнути її на серверах.

Джерело: tonyfendall

По-перше, впровадження методології безсерверних обчислень надає рішення для робочої сили.

По-друге, тим, хто не підтримує, оскільки безсерверна технологія є передовою технологією, покликаною зробити революцію, потрібно буде переглянути переваги, які вона пропонує.

Тим часом, якщо ви шукаєте більше інформації для споживання або маєте будь-яку дилему щодо інвестування в безсерверні обчислення, зверніть увагу на наведені нижче моменти.

Розширена суть безсерверної архітектури

Технологія працює з RestAPI. Легко створювати безсерверні API за допомогою фреймворків. Щоб розпочати як розробник, все, що вам потрібно зробити, це розробити структуру програми, код для перевірки бекенда та бібліотеку для обробки даних.

Згодом, найбільш суттєвою перевагою, якою ви користуєтеся, є модель «оплата за використання». Тобто вся схема є економічно ефективною, поки ваше розгортання йде за планом. Безсерверний фреймворк стане в нагоді для інтеграції різноманітних розширень. Ви отримуєте можливість створювати різноманітні додатки за допомогою когнітивного інтелекту, аналітики даних і чат-ботів.

  Ймовірно, найкраща альтернатива сховищу CSV: Parquet Data

Крайове виконання та економічна ефективність

Оскільки парк серверів розгортається безсерверною обчислювальною платформою в основному місці по всьому світу, ваш код виконується на краю, поблизу користувачів. Отже, час відповіді швидший, і ви платите за ресурси, які використовуєте.

Ви платите тільки за час виконання функції – тривалість і частоту виконання коду. Навпаки, в інших моделях хмарних обчислень також є обов’язковою оплата за неактивні ресурси.

Багато постачальників пропонують функції на межі, і Шлях стека є одним із них. Ви можете розпочати роботу від 10 доларів США на місяць, включаючи виконання 15 мільйонів запитів.

Функція як послуга (FaaS)

Впровадження технології йде під «Функція як послуга (FaaS)».

Тут постачальник хмарних технологій бере на себе відповідальність за запуск і зупинку платформи контейнера. Інші заходи включають перевірки безпеки інфраструктури, масштабованості. Іншим плюсом тут є те, що розробники можуть запускати будь-яку програму/бекенд-код без підготовки серверів.

Якщо говорити про AWS FaaS, Lamda займається всім іншим функціоналом після того, як розробники завантажать код. Крім того, з впровадженням AWS Lambda можливо автоматично запускати з будь-яких служб AWS, веб-або мобільного додатка.

Наносервіси

У нинішню епоху люди обирають логічну область: легкість надання нових послуг у середовищі. Щоб розробити корисну програму, потрібно мінімум додаткових зусиль із кодування. До контексту приходить значення «Наносервіси.” Цей мікросервіс багаторазовий і легко розгортається.

  5 хостингових платформ пропонують спеціальні знижки для студентів

Найважливіше те, що сумісність безсерверної архітектури з наносервісами неймовірна. Принадність наносервісів полягає в тому, що кожна функція має свою кінцеву точку API. Крім того, кожна кінцева точка вказує на один окремий функціональний файл — результати реалізації одного CRUD (Створення, Отримання, Оновлення, Видалення).

Перш за все, ця функція мікросервісу інтегрується з бізнес-рішенням через набір невеликих сервісів. Це добре підходить для безсерверних обчислень. В результаті покращується балансування навантаження та масштабованість. Вам більше не потрібно налаштовувати кластери та балансувальники навантаження для серверів вручну.

Обчислення на основі подій

Коли у вас велика кількість викликів функцій, це все одно, що хвилюватися про витрати на інфраструктуру та забезпечення серверів. У таких ситуаціях на допомогу приходять прибуткові засоби від безсерверних провайдерів, таких як Microsoft Azure, Google Cloud Functions.

Джерело: JetBrains

Ви можете запускати функції на основі таких подій, як завантаження зображення, дія користувача, доступність повідомлення тощо.

Масштабованість

У традиційному контексті масштабованість є громіздкою. Ви повинні виконати горизонтальне масштабування для розміру та обчислювальної потужності вузла. Вертикальне масштабування — це наступний крок у збереженні кількості робочих вузлів — тил і розрив людської сили.

Безсерверна масштабованість

З безсерверним режимом вам не доведеться про це турбуватися. Обчислювальна платформа автоматично масштабує інфраструктуру для запуску коду. Ви повинні визначити відповідний тригер для певної події. З кожним тригером код виконується одночасно.

Рішення щодо дієздатності

Згідно з дослідженнями, 30% фізичних серверів знаходяться в a коматозний стан. Приблизна цифра становить близько 11 мільйонів серверів по всьому світу. Дійсно, якщо ви виберете традиційну функціональність сервера, швидше за все, ви опинитесь серед цих 30%. Коли сервер простоює в центрі обробки даних, сервер потребує ваших інвестицій, щоб почати його подальше використання. Тобто ви програєте з цим планом.

  My Heroes SEA Codes: Викупити зараз

З іншого боку, план з безсерверними обчисленнями полягає в тому, що постачальники отримують кийки. Компанії більше не повинні залежати від рішення про потужності. Вони приймають рішення та надають необхідну потужність за потрібної можливості, виходячи з потреб підприємства — загалом, порівняно хороша рентабельність інвестицій.

Висновок

Підсумовуючи, розробники та інвестори всюди охоплюють цю технологію, що розвивається. Простота структури використання робить безсерверні обчислення економічно ефективними. Як наслідок, майбутнє за безсерверними обчисленнями.

У рамках процедури інтеграції постачальники надають API для завантаження функції з URL-адресою для доступу користувача. Дуже важливо довіряти їм. Окрім AWS Lamda та Microsoft Azure, є й інші помітні гравці ринку. Фреймворки, такі як Google Cloud Functions, IBM OpenWhisk, також становлять безсерверну хвилю.

Дивлячись на поточну модель переходу, багато компаній асоціюються з кампанією безсерверної революції. Підводячи підсумок, можна очікувати, що ця технологія, що розвивається, досягне вершини хмарної екосистеми.

Вас також може зацікавити Розуміння безсерверних обчислень для початківців.