7 причин, чому мобільні ігри насправді погані

У технологічній індустрії багато говорять про майбутнє за мобільними іграми. І все ж ігри, які займають перші місця в магазинах додатків, не надто вселяють впевненість у майбутнє. У кращому випадку ми отримуємо ігри, в які можна пограти пару хвилин, але ніколи не занурюватися глибоко в історію чи ігровий процес.

Але чому так? Чому мобільні ігри все ще такі неприємні? Враховуючи всі ці передові інновації в апаратному та програмному забезпеченні смартфонів, можна було б очікувати, що мобільні ігри наздоженуть, чи не так? Що ж, проблема, на жаль, набагато більш тонка. Ось сім проблем із мобільними іграми, які нам ще належить вирішити.

Однією великою відмінністю між консольними іграми та мобільними іграми є їхня бізнес-модель. У той час як перша має початкову вартість, модель freemium домінує над другою.

За словами а Звіт Statistaлише близько трьох відсотків усіх мобільних ігор у магазині Google Play є платними. Подібна ситуація з Apple App Store.

Люди просто не люблять платити за мобільні ігри, а ті рідкісні, хто насправді любить, платять здебільшого за допомогою покупок у програмі та мікротранзакцій. Отже, це змушує розробників ігор або відповідати цій моделі, або дотримуватися консольних ігор.

Тепер ми не кажемо, що модель freemium не є прибутковою. Фактично, згідно Business Insiderлише в листопаді 2021 року PUBG Mobile заробила майже 254 мільйони доларів на витратах гравців.

Але проблема моделі Freemium полягає в тому, що вона не підходить для створення високобюджетних ігор консольного рівня. Для розробників надто ризиковано вкладати стільки часу та грошей у створення високоякісної мобільної гри в марній надії, що люди можуть заплатити за неї пізніше… після того, як зіграють у неї безкоштовно.

2. Алгоритми App Store віддають перевагу лише топам

Ми можемо частково покласти провину за відсутність мобільних ігор на те, як магазини додатків організовують свої каталоги. Щоб дати вам певну перспективу, згідно з іншим Звіт Statista у Google Play Store є приблизно 2,6 мільйона програм, а в Apple App Store – майже 2 мільйони програм.

Далі Звіт Statista стверджує, що від 11 до 13,5% цих додатків є іграми, причому лише в Google Play Store у грудні 2021 року було 477 877 активних ігор.

Це означає, що якщо ви розробник ігор, особливо новачок, шанси на успіх вашої гри дуже низькі. Забудьте про те, щоб виділятися з моря додатків. Це диво, якщо вас навіть виявляють. І магазини програм мало допомагають новим розробникам бути поміченими.

Під час пошуку програми більшість людей просто вибирають одну з елементів у верхній частині списку. І через це переможці продовжують вигравати, а переможені продовжують програвати.

У магазинів додатків немає жодного реального стимулу підтримувати розробників, окрім тих, хто приносить їм найбільший дохід. Це відлякує нових розробників від ризику створення кращих мобільних ігор.

3. Низькі споживчі очікування

На певному рівні ми, користувачі, також відповідальні за те, що мобільні ігри мають поганий імідж. Якщо ви ніколи не були на Reddit, ви знаєте, що люди часто критикують мобільні ігри за те, що вони не є «справжніми іграми» через причини, які надто очевидні, щоб їх ігнорувати.

Геймери навіть не очікують, що мобільні ігри будуть хорошими, тому їх не дивує, коли ігри виявляються поганими.

Мобільні ігри розглядаються як витратне джерело розваг — те, що можна легко обміняти на щось інше. Тому, природно, користувачі не скаржаться, коли мобільна гра погана. Іншими словами, реального механізму зворотного зв’язку немає.

Більшість людей просто видаляють програму, якщо вона їм не подобається, і встановлюють іншу, сподіваючись, що це не буде таким великим розчаруванням. Це не стосується ігор на ПК чи консолі.

Ігрове співтовариство дуже уважно ставиться до цього хобі та активно шукає вдосконалення та виправлення помилок, а також висловлює свої пропозиції, щоб розробники могли створювати кращі ігри.

Якими б жорстокими не були деякі негативні відгуки, вони допомагають виявляти помилки. Для мобільних ігор такого рівня пристрасті та відданості просто не існує.

4. Погане керування сенсорним екраном

Якщо ви не купите спеціальний ігровий телефон із кнопками на плечі (наприклад, Black Shark 4, який ми розглядали), звичайні смартфони просто не зможуть конкурувати з консольними контролерами. Усі елементи керування мобільною грою мають бути втиснуті в дуже обмежений екран пристрою.

Враховуючи це обмеження, ці елементи керування часто виявляються або надто маленькими, або настільки великими, що переривають процес гри, що призводить до поганого досвіду гри. Щоб протистояти цьому, розробникам доводиться витрачати додаткові ресурси на пошук нових способів зробити елементи керування бездоганними.

5. Відсутність місця для зберігання для ігор

На відміну від консолей, смартфони зберігають не лише ігри, а й фотографії, відео, пісні, фільми, документи, програми тощо. Тому, природно, місце для зберігання часто є проблемою. Чесно кажучи, ми вже бачили смартфони з 1 ТБ пам’яті, тому це не така велика проблема, як описані вище.

Однак, оскільки більший простір для зберігання також означає вищу ціну, єдині телефони, які можуть скористатися цим, — це флагмани. А оскільки більшість продаються не флагманські смартфони, а телефони бюджетного та середнього класу, перевага більшого обсягу пам’яті стає зайвою.

6. Відсутність стандартизованих платформ

На відміну від стандартизованих консолей, таких як PlayStation і Xbox, смартфони бувають усіх форм, розмірів і конфігурацій. Це ще більше стосується телефонів Android, ніж iPhone.

Оскільки у світі існує менше варіантів iPhone, вони більш стандартизовані, і для них легше розробляти програми. Ось чому розробники часто спочатку випускають програми та оновлення для iOS.

Оскільки смартфони настільки відрізняються один від одного (завдяки такій численній кількості конкурентів), розробникам оптимізувати свої ігри відповідно до кожного пристрою – надто серйозно.

Отже, це залишає їм лише два варіанти; або створюйте погані ігри, які кожен може завантажити, або створюйте хороші ігри, які можуть завантажити лише деякі. Здається, перший бере перевагу на засіданнях у залі засідань.

7. Часта реклама в грі

Окрім мікротранзакцій, розробники мобільних ігор також покладаються на рекламу в грі, щоб заробити гроші. Це дозволяє їм підтримувати гру та запроваджувати нові функції, такі як карти, зброя, спорядження та інші подібні ігрові предмети.

Однак, як геймеру, це справді неприємно переглядати рекламу кожного разу після завершення гонки, завершення матчу або відкриття ящика здобичі. Крім того, ці оголошення іноді можуть бути нерелевантними та недоречними, і їх також неможливо налаштувати.

Звичайно, перегляд реклами в іграх — це хороший спосіб підтримати розробників мобільних ігор, не купуючи внутрішньоігрові предмети, але їх частота має велике значення, особливо якщо ви плануєте грати в цю гру протягом тривалого часу.

Мобільні ігри можуть бути набагато більшими

Мобільні ігри мають такий великий потенціал, але ми так мало його використовуємо. Порівняно з усіма іншими досягненнями у світі технологій дивно, наскільки далеко відстають мобільні ігри, якщо їх поставити пліч-о-пліч із іграми на консолях.

З усіх компаній Apple найбільше виграє, якщо мобільні ігри процвітають, враховуючи її очевидну перевагу над Android. І все ж ігри з низьким рівнем занурення, такі як Candy Crush і Temple Run, домінують у магазинах програм. Багато хто досі сприймає мобільні ігри як спосіб згаяти час, а не як відоме хобі чи професію.