7 причин, чому вам варто перейти на Linux

| | 0 Comments| 10:48 AM
Categories:

Linux, хоча й досі добре відомий лише технічним людям, набирає обертів з неймовірною швидкістю. День за днем ​​все більше і більше великих компаній помічали і почали використовувати Linux. Від Valve до Google платформа Linux — це сила, з якою слід рахуватися. Незважаючи на це, середні споживачі мають викривлене розуміння Linux. Вони розглядають її як операційну систему для «хакерів». Вони вважають це занадто складним, і, як наслідок, вони не намагаються. Це вже не 1995 рік, і в деяких випадках користувачі можуть інсталювати Ubuntu Linux швидше і простіше, ніж Windows 10. Ось чому в цій статті ми відновимо Linux і наведемо багато причин, чому вам слід перейти на Linux.

1. Безкоштовне програмне забезпечення

Одним з найпростіших для платформи Linux є той факт, що програми можна безкоштовно завантажувати та використовувати. Коли користувач встановлює Ubuntu Linux, або Fedora Workstation, або будь-яку з багатьох інших операційних систем Linux, вони можуть бути впевнені, що немає необхідності витрачати сотні тисяч доларів на програмне забезпечення.

Найприємніше, що розробники не змушені розповсюджувати програми безкоштовно. Вони вибирають. Багато розробників, які зробили свій будинок у спільноті з відкритим кодом, розуміють цінність безкоштовного програмного забезпечення з відкритим кодом і хочуть надати безкоштовні інструменти для будь-кого.

2. Відкритий вихідний код

Якщо ви коли-небудь думали: «Я дуже ненавиджу, як працює ця програма, я хотів би змінити її», ви можете послухати. Ядро Linux побудовано на ідеї, що програмне забезпечення має бути вільним, як у «вільній мові». Це означає, що будь-хто може вільно змінювати, розповсюджувати та переробляти весь код, що постачається в його улюбленому дистрибутиві Linux.

  Як грати в GreedFall на Linux

В інших операційних системах користувачі в рідкісних випадках можуть знайти безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом. На платформі Linux скрізь, куди ви глянете, відкрите програмне забезпечення.

3. Більше безпеки

Використання Linux має багато переваг, особливо коли йдеться про безпеку. Набагато важче знайти страшні троянські віруси, приховані шкідливі програми та небажані рекламні програми. Це не означає, що Linux не отримує віруси (вона). Однак платформа є набагато меншою поверхнею атаки, і, як наслідок, хакери, шахраї тощо менш зацікавлені.

Тим не менш, «безпека через неясність» — це не єдиний спосіб, яким Linux вдається залишатися в безпеці. Багато інших дистрибутивів Linux захищають себе, налаштовуючи потужний брандмауер Linux, відключаючи пароль root і змушуючи користувача вводити пароль щоразу під час встановлення програмного забезпечення або будь-яких змін у системі. Це призводить до набагато безпечнішої операційної системи, ніж щось на зразок Windows, яка дозволяє будь-кому змінювати систему з невеликим опором.

4. Щось для кожного

Противники Linux часто скаржаться на те, що Linux «фрагментований». Кажуть, що існує забагато операційних систем, забагато форматів упаковки та забагато несфокусованого шуму, щоб сприймати це серйозно. Можна стверджувати, що фрагментація — це погано, оскільки вона створює уявлення про те, що операційна система Linux — це набір сміття, а не одна цілісна річ.

З огляду на це, вибір – це велика річ! Візьмемо для прикладу смартфони: Apple робить один iPhone. Це чудове обладнання, але зрештою це лише один телефон. Порівняйте це з Android; багато виробників приймають його і власноруч займаються цим. В результаті виграють споживачі! Для кожного знайдеться смартфон. Споживачі мають свободу вибору!

  Як запустити KDE Plasma Mobile у VirtualBox на Linux

Linux дуже схожий на філософію Android. Виберіть операційну систему Linux, яка розмовляє з вами і робить те, що вам потрібно. Існують тисячі різних типів операційних систем, подібних до Linux, які можна спробувати. Якщо ви не задоволені одним, є з десятка інших на вибір!

5. Підтримка на все життя

Коли Microsoft створює версію Windows, користувач може розраховувати на гідну підтримку протягом кількох років, у кращому випадку. З операційними системами Linux користувачі можуть розраховувати на чудову підтримку та надійність протягом багатьох років. Очевидно, що кожен дистрибутив Linux відрізняється, але найчастіше користувачі отримують безкоштовні оновлення операційної системи назавжди.

Немає жодної нової Cortana, яку можна продати, ні нового модного Macbook, який можна кинути у вас. Натомість розробники операційної системи Linux наполегливо працюють, щоб створити чудову операційну систему та надавати оновлення та технічну підтримку, поки вони фізично здатні. А коли все інше не вдається, існує спільнота людей, які надають ще більше підтримки!

6. Захистіть свою конфіденційність

В епоху Едварда Сноудена люди більше, ніж будь-коли, говорять про конфіденційність даних. Це змушує користувачів запитувати себе: «Кому я можу довіряти свої особисті дані?» Конфіденційність дуже важлива на платформі Linux. На відміну від великих операційних систем (Google, Microsoft тощо), розробники дистрибутивів Linux не мають фінансової вигоди, щоб продати вашу конфіденційність.

  6 найкращих операційних систем Linux для конфіденційності

Насправді, багато дистрибутивів Linux дуже наполегливо працюють, щоб переконатися, що їх операційна система безпечна, і захистити вашу інформацію від поганих суб’єктів. Крім того, розробники Linux часто є любителями, спеціалістами та придурками, а не членами гігантських корпорацій, які шукають новий спосіб заробити гроші. Вони не зацікавлені в розміщенні бекдорів у своїх продуктах.

7. Налаштування

Чи хотіли ви коли-небудь змінити значки на робочому столі Mac або Windows? Ну, за винятком серйозних темних модифікацій системи, ви не можете. Найгірше те, що розробники цих операційних систем хотіли б, щоб ви не повозилися з тим, як все виглядає. У них є певне бачення для вас, і вам просто доведеться з ним впоратися.

У Linux користувачі мають свободу налаштовувати все, аж до самого коду. Користувачі можуть змінити вигляд піктограм, відображення графічного інтерфейсу на екрані та навіть шпалери для диспетчера входу. Все і все мінливе, і немає меж. Якщо ви ненавидите відсутність можливості змінити зовнішній вигляд вашої операційної системи, це ще одна причина подумати про перехід на Linux.

Висновок

Є кілька реальних причин перейти на Linux. Це надійна операційна система, яка з роками значно зросла. Якщо ви занадто багато читаєте масову технологічну пресу, ідея про те, що хтось повинен перейти на Linux, може здатися божевільною. Навіть табу.

Якщо ви шукаєте щось технологічно відмінне і позбавлене кайданів гігантів корпоративних технологій, спробуйте Linux. Можливо, це саме те, що ви шукаєте.