7 поширених проблем macOS Sonoma та способи їх вирішення

Ідеально функціональний Mac може демонструвати дивну поведінку під час або після оновлення програмного забезпечення. Тож не хвилюйтеся, якщо у вас виникнуть проблеми з macOS Sonoma. Натомість прочитайте, як ми перерахуємо поширені проблеми macOS Sonoma та допоможемо вам їх вирішити.

1. macOS Sonoma не завантажується або не оновлюється

У деяких проблеми можуть виникнути ще до встановлення macOS Sonoma. Якщо ви виявите, що з якоїсь причини не можете оновити macOS Sonoma, причиною можуть бути різні фактори, як-от:

 • Погане підключення до Інтернету
 • Проблеми із серверами завантаження Apple
 • Відсутність місця для зберігання
 • Непідтримуване обладнання

З іншого боку, ви можете ознайомитися з нашими виправленнями, коли ваш Mac застряє в оновленні, щоб дізнатися більше.

2. macOS Sonoma автоматично змінила шпалери

Apple зазвичай додає нові шпалери та заставки з кожним основним випуском macOS. Однак у macOS Sonoma були досить сильні зміни шпалер, які замінили екран блокування на відеошпалери з пагорбами горизонту Sonoma на всіх робочих столах.

Хоча це не обов’язково погано, Apple також змінила спосіб заміни фонових малюнків у macOS Sonoma, що робить цю проблему неприємною для вирішення. Ось як змінити фоновий малюнок назад:

 • Перейдіть до системних налаштувань, прокрутіть униз і натисніть «Шпалери» на лівій бічній панелі.
 • Виберіть будь-яку з ваших попередніх шпалер.
 • Так само виберіть «Заставка» на бічній панелі та повторіть той самий процес, щоб знову змінити заставку. Також тут вимкніть «Показувати як шпалери».
 • 3. Проблеми з підключенням Wi-Fi і Bluetooth

  У вас також можуть виникнути проблеми з підключенням після оновлення. Наприклад, ваш Mac може не підключитися до мереж Wi-Fi, які ви зберегли, або не з’єднатися з вашими відомими пристроями Bluetooth.

  У цьому випадку необхідно перезавантажити Mac. Якщо це не спрацює, ви можете забути SSID Wi-Fi і пристрої Bluetooth і спробувати повторно підключити їх. Ви знайдете вичерпний список дій Wi-Fi у нашому посібнику про те, що робити, якщо ваш Mac не підключається до Wi-Fi.

  Що стосується Bluetooth, ось що вам потрібно зробити:

 • Відкрийте налаштування системи та перейдіть до Bluetooth у меню ліворуч.
 • Натисніть кнопку Інформація (i) поруч із проблемним пристроєм Bluetooth.
 • Натисніть Забути цей пристрій у нижньому лівому куті вікна, а потім натисніть Забути пристрій, коли з’явиться запит на підтвердження.
 • Додайте пристрій із розділу «Пристрої поблизу», щоб повторно підключити його.
 • 4. Проблеми із зависанням і затримкою

  Кілька користувачів на Теми Reddit повідомили про незвичайну затримку та зависання після оновлення своїх Mac до macOS Sonoma. Основним винуватцем цієї проблеми є навантажений процесор або графічний процесор.

  Ми не можемо точно сказати, чому це відбувається в macOS Sonoma, але ось що ви можете зробити, щоб зменшити навантаження на процесор:

  • Відключіть зовнішні дисплеї на вашому Mac.
  • Відкрийте Activity Monitor на вашому Mac, клацніть CPU та зупиніть завдання, які споживають забагато ресурсів.
  • Подумайте про те, щоб звільнити місце на вашому Mac.
  • Деякі користувачі повідомили, що зменшення прозорості в налаштуваннях доступності допомогло їм. Ви знайдете перемикач «Зменшити прозорість» у меню «Налаштування системи» > «Спеціальні можливості» > «Дисплей».

  5. Програми виходять з ладу частіше, ніж зазвичай

  Іноді додатки, особливо сторонні, можуть працювати ненормально та час від часу аварійно завершувати роботу після оновлення до macOS Sonoma. Багато користувачів повідомляли про такі проблеми з вбудованою програмою Safari Reddit.

  Перше, що вам слід зробити, це перезавантажити Mac, і якщо проблема не зникне, перевірте, чи ви використовуєте старішу версію macOS Sonoma. Якщо вам здається, що певна програма створює проблеми, подумайте про оновлення програм для Mac. Може бути виправлення, яке оптимізує його для нюансів новішої версії ОС.

  І якщо ви все ще помічаєте, що програми на вашому Mac виходять з ладу, ви можете спробувати видалити та повторно інсталювати їх, щоб побачити, чи це вирішить проблему.

  6. Ненормальний розряд батареї

  У зв’язку з навантаженням на GPU або CPU ви також можете помітити, що акумулятор вашого Mac розряджається набагато швидше, ніж раніше.

  Якщо ви не вимкнули відеошпалери, як ми пропонували раніше, це також виправлення цієї проблеми. Далі вам слід перезавантажити Mac і спостерігати за ним, щоб побачити, чи покращився час роботи акумулятора. Якщо проблема не зникне, вам, можливо, доведеться переглянути програми запуску Mac і видалити програми, які, на вашу думку, непотрібні.

  І, звичайно, перевірте, чи нова версія macOS Sonoma вирішила цю проблему.

  У вас більше шансів зіткнутися з такими проблемами оптимізації, якщо на вашому Mac працює бета-версія macOS Sonoma. Радимо не використовувати бета-версію програмного забезпечення на вашому основному робочому комп’ютері.

  7. Перегрів і гучні вентилятори

  Додатковим ефектом перевантаженого Mac є його теплова обробка. Можливо, ви помітили, наскільки гучними стали ваші вентилятори та скільки тепла йде від корпусу.

  Однак ця проблема не є унікальною для macOS Sonoma. Відразу після оновлення вашої ОС вашому Mac потрібен час (і енергія), щоб індексувати та впорядковувати файли для кращого пошуку. Найкраще, що можна зробити, це залишити це на місці та перевести Mac у режим сну, поки він індексується.

  Якщо після етапу індексації ваш перегрів не зникає, ви повинні переглянути наш список причин, чому вентилятор вашого Mac гучно працює, і вирішити їх одну за одною. Додатки, які інтенсивно працюють із процесором, і високі температури навколишнього середовища – лише кілька факторів, які впливають на швидкість обертання вентилятора Mac.

  Немає сумніву, що macOS Sonoma виглядає дещо менш досконалою, ніж останні кілька ітерацій Apple. Але, знаючи Apple, це лише питання кількох оновлень для вирішення багатьох проблем, про які повідомляли її лояльні користувачі.

  Якщо вам просто не подобається macOS Sonoma, ви можете повернутися до macOS Ventura і почекати, поки Apple усуне помилки за допомогою точкових оновлень протягом кількох місяців. Пам’ятайте, що встановлення найновішого програмного забезпечення, щойно воно стане доступним, не є гарною ідеєю, якщо ви хочете уникнути проблем.