7 помилок VPN, яких слід уникати

| | 0 Comments| 5:25 AM
Categories:

Незалежно від того, чи бажаєте ви захистити свою конфіденційність чи намагаєтеся отримати доступ до геообмеженого вмісту, використання віртуальної приватної мережі (VPN) може допомогти замаскувати вашу IP-адресу та забезпечити більш анонімну роботу в Інтернеті.

Тим не менш, хоча VPN можуть захистити вас від сторонніх очей, надто легко зробити помилки, які можуть розкрити вашу особу або, що ще гірше, зробити вас уразливими до справжніх кіберзагроз. Ось кілька помилок, яких слід уникати під час використання служби VPN, щоб бути в безпеці.

1. Використання безкоштовної ненадійної служби VPN

Популярний міф про служби VPN полягає в тому, що всі вони створені рівними. Зокрема, багато тих, хто вперше користується VPN, оберуть безкоштовну послугу, щоб заощадити гроші. Ідея не витрачати нічого на цінну послугу може здатися багатьом привабливою, але це часто пов’язано з іншою ціною: порушенням конфіденційності.

Деякі безкоштовні постачальники послуг VPN сумно відомі тим, що збирають і продають ваші дані, що зводить нанівець переваги використання VPN для анонімності. Більше того, більшість безкоштовних постачальників послуг VPN можуть надати вам лише повільну або обмежену пропускну здатність, оскільки вони не мають великих бюджетів, щоб витратити на преміум-послуги.

Отже, якщо ви збираєтеся вибрати безкоштовну VPN, важливо подумати про те, чим вам доведеться обмінюватися на вартість не платити ні копійки за послугу. Якщо ви дійсно цінуєте свою конфіденційність, найкраще вибрати надійного постачальника послуг VPN, який пропонує надійні функції безпеки та високу продуктивність, навіть якщо це дорого.

  Як використовувати VPN для Apple TV

2. Ігнорування розташування серверів

Хоча метою VPN є маскування вашої IP-адреси та шифрування ваших даних і трафіку, факт полягає в тому, що розташування сервера, до якого ви підключаєтеся через VPN, може вплинути на роботу в Інтернеті. Підключення до сервера, який географічно віддалений від вашого фактичного місцезнаходження, може призвести до зниження продуктивності та швидкості з’єднання. Це може завадити вашому перегляду.

Щоб скористатися перевагами вашої VPN, переконайтеся, що ви оцінили та визначили, чи розташування серверів постачальника відповідає вашим потребам і вподобанням. Для ефективної передачі даних і кращої швидкості надайте перевагу VPN із серверами, розташованими поблизу ваших.

3. Переоцінка гарантій конфіденційності VPN

VPN можуть покращити вашу конфіденційність в Інтернеті, маскуючи вашу IP-адресу та шифруючи будь-який вихідний трафік. Тим не менш, існують обмеження щодо того, чого може досягнути безпечна VPN. Якщо ви не усвідомлюєте цього та надмірно покладаєтеся на захист конфіденційності VPN, ви можете наражатися на потенційні загрози кібербезпеці.

Файли cookie, сканування відбитків пальців браузера та будь-яке зловмисне програмне забезпечення, яке ви випадково завантажуєте під час використання мережі VPN, можуть призвести до відстеження вашої активності. Зважаючи на це, важливо, щоб ви практикували безпечний перегляд і такі практики, як регулярне очищення файлів cookie та уникали потенційних спроб фішингу.

Переконайтеся, що ви ознайомилися з можливостями вашої VPN і того, що вона може, а що не може приховувати, щоб ви могли приймати зважені рішення щодо своєї поведінки в Інтернеті та використовувати кращі звички кібербезпеки.

4. Не використовуйте VPN без реєстрації

Якщо ви використовуєте VPN, можна з упевненістю припустити, що ви хочете зберегти конфіденційність своєї онлайн-активності. Але ви, можливо, не знаєте, що деякі сервери VPN реєструють усю вашу активність в Інтернеті. Ось чому важливо використовувати VPN без реєстрації.

  Що для вас означає злиття NordVPN і Surfshark?

Але зараз багато постачальників VPN пропонують мережі без реєстрації, що означає, що ваша IP-адреса чи дані не збираються під час передачі через мережу. Це зберігає вашу активність у веб-переглядачі конфіденційною, а також гарантує, що зловмисники не зможуть використати будь-які збережені дані у разі зламу.

Переконайтеся, що служба VPN, яка стверджує, що не підтримує журнал, пройшла незалежний аудит. Це гарантує, що їх статус без реєстрації перевірено стороннім оцінювачем.

5. Завантаження торрентів без застережень

Поширеною причиною використання послуг VPN є доступ до геообмеженого вмісту. Якщо ви використовуєте VPN для завантаження торрентів, ви не можете просто підключитися до будь-якого сервера на свій вибір. Насправді життєво важливо підключитися до сервера VPN, розташованого за межами Сполучених Штатів, щоб уникнути ускладнень, пов’язаних із повідомленнями DMCA.

Якщо ви завантажуєте торрент-файли через сервер, розташований у США, ви можете ненавмисно потрапити під дію правил захисту авторських прав. Вибір сервера в місці з більш м’якими законами щодо завантаження торрент-файлів може допомогти вам уникнути юридичних наслідків і водночас мати можливість користуватися конфіденційністю, яку пропонує VPN.

6. Невикористання вимикача

Перемикач блокування VPN — це, по суті, вдосконалена функція безпеки, яку деякі провайдери VPN використовують для захисту вашої IP-адреси від розголошення у разі розриву з’єднання. Незалежно від того, наскільки безпечним є сервер VPN, існує ймовірність збою з’єднання. Хоча це частіше трапляється з недорогими або безкоштовними VPN, навіть захищені VPN можуть від’єднатися, якщо у вас нестабільне підключення до Інтернету або є програмні перешкоди.

  Чи дійсно VPN того варте? 2023 (Грудень)

Коли ваше з’єднання розривається, ви можете бути від’єднані від сервера VPN і знову підключитися до домашнього сервера. Як з точки зору конфіденційності, так і з правової точки зору, це може мати негативні наслідки та створити серйозні ризики для кібербезпеки. Однак перемикач автоматично виявляє таку зміну, якщо вона сталася, і блокує доступ вашого пристрою до Інтернету. Коли ви відновлюєте підключення до сервера VPN, перемикач блокування вимикає та відновлює ваш доступ до Інтернету.

7. Нехтування політикою конфіденційності постачальника VPN

Ніхто не хоче витрачати час на вивчення деталей політики конфіденційності постачальника VPN, але це не те, що ви повинні ігнорувати, якщо ви цінуєте свою конфіденційність і безпеку. І це особливо вірно, якщо ви натрапили на угоду VPN, яка здається занадто хорошою, щоб бути правдою.

Зазвичай у політиці конфіденційності постачальник зазначає свої практики та зобов’язання щодо реєстрації, зберігання та спільного використання даних. Навіть просто проглянувши документ, ви дізнаєтесь, чи постачальник суворо забороняє журналювати дані та чи є ймовірність продажу ваших даних третім особам. Усі авторитетні провайдери VPN мають політику конфіденційності (зазвичай розташовану внизу їхніх веб-сайтів).

Перевірка безпеки вашої VPN є надзвичайно важливою

Основне призначення VPN — служити безпечною точкою доступу до віддаленої мережі. Якщо VPN незахищений, його корисність і ваша конфіденційність можуть бути значно скомпрометовані. Зокрема, витік даних може зробити вас уразливими до різних онлайн-загроз і атак.

З огляду на це, якщо ви збираєтеся використовувати VPN, важливо приділити час перевірці продуктивності різних мереж і знати, які помилки можуть призвести до менш безпечного перегляду.