7 помилок у міській фотографії, яких слід уникати

| | 0 Comments| 9:59 PM
Categories:

Міська фотографія є одним із найзахопливіших жанрів, і він може дозволити вам зафіксувати місця, де ви живете або любите, із значною деталізацією. Однак легко позбутися шкідливих звичок — і, на жаль, багато людей стримують себе, не думаючи про свої уколи ретельніше.

Сьогодні ми розглянемо деякі типові помилки міської фотографії, які ви можете допускати. Ви дізнаєтесь про різні параметри камери, які можна змінити, а також про те, чим ви можете займатися на вулиці.

1. Використання неправильної діафрагми на камері

Використання неправильної діафрагми для знімка, який ви робите, є однією з найпоширеніших помилок міської фотографії. Наприклад, я робив багато фотографій горизонту з діафрагмою f/5,6, що зрештою призводило до того, що надто велика частина зображення виявлялася розфокусованою. Також важливо враховувати умови, в яких ви знімаєте, оскільки вам може знадобитися відповідне налаштування діафрагми.

Як правило, добре використовувати вужчу діафрагму для фотографій горизонту. Таким чином ви отримаєте більше кадру у фокусі. Вуличні фотографії залежать від того, чи хочете ви щось більше схоже на портрет, чи бажаєте також мати у фокусі навколишню архітектуру.

Якщо ви не впевнені, з чого почати з діафрагмою, перегляньте наш повний посібник для початківців щодо діафрагми у фотографії.

2. Фотографуйте лише ті місця, які вам знайомі

Люди люблять фамільярність і фотографи нічим не відрізняються. Занадто легко знайти одну ефективну формулу і не пробувати нічого іншого. Немає нічого поганого в тому, щоб дотримуватися того, що вам подобається, але ви не повинні дозволяти цьому обмежувати вашу творчість. І лише фотографування знайомих вам місць може це зробити.

  5 способів ефективно використати свій застарілий iPhone 4

Напевно, у вашому рідному місті є улюблені та найменш улюблені місця для зйомки. Але це лише один вимір, тому варто дослідити інші райони. Звичайно, ви повинні бути розважливими і не йти кудись небезпечним, але спробуйте досліджувати різні місця.

3. Невикористання зум-об’єктива

Вам не обов’язково використовувати об’єктив зі змінною фокусною відстанню під час міської фотографії, але багатьом фотографам це корисно. Оскільки ви зніматимете широкий діапазон сценаріїв, використання варіооб’єктива дасть вам гнучкість, необхідну для виконання саме цього.

Якщо ви новачок у фотографії, використання комплектного об’єктива має кілька переваг. Однак ви завжди можете ознайомитися з асортиментом, який пропонує виробник камери. Зауважте, що багато зум-об’єктивів не мають такої широкої діафрагми, як фіксовані, тому вам потрібно подумати, чи це компроміс, з яким ви раді мати справу.

Щоб дізнатися більше про різницю між об’єктивами зі змінною фокусною відстанню та фіксованими об’єктивами, перегляньте цей посібник.

4. Не фотографуйте як у приміщенні, так і на вулиці

Життя відбувається як усередині, так і зовні, і ніде це не так очевидно, як у великих містах. Отже, для міських фотографів є великою помилкою залишатися лише одним.

Фотографуючи всередині, можна спробувати кілька сценаріїв. Наприклад, ви можете піти до свого улюбленого кафе або перевірити кілька крутих незалежних магазинів. Ви також можете фотографувати їжу, яку ви їсте в усіх ресторанах, які ви відвідуєте.

  Як завантажувати додатки на iPhone без джейлбрейка

Зйомка в приміщенні та на відкритому повітрі — це дві дуже різні навички, і вам потрібно враховувати багато аспектів. Наприклад, освітлення зазвичай неоднакове, і у вас також може бути не так багато місця для пересування в приміщенні.

5. Тільки зйомка в ручному режимі

Авторство зображення: file404/Shutterstock

Багато міських районів швидко розвиваються, що може призвести до багатьох чудових фотографій. Однак швидкість життя також може означати, що ви пропускаєте чудові знімки, тому що занадто зайняті налаштуванням камери.

Ручний режим має кілька переваг, і ви обов’язково повинні навчитися ним користуватися. Але в той же час ви також повинні враховувати додатковий час, який потрібно витратити на зміну витримки, діафрагми та ISO. Це може бути добре під час зйомки статичних об’єктів, але це не працюватиме, якщо ви знаходитесь ближче до рівня вулиці.

У швидких ситуаціях спробуйте режим пріоритету діафрагми. Пріоритет витримки — ще один чудовий варіант.

6. Ігнорування світломіра вашої камери

Індикатор освітлення на вашій камері – це невеликий графік, який змінюється від -3 до +3. Перевищення вище нуля може призвести до переекспонованого зображення, і навпаки, якщо ви ближче до -3. Ваш освітлювальний прилад особливо важливий під час міської зйомки.

Загалом, ви повинні знімати з недотриманням, якщо вам доводиться вибирати між двома. Зазвичай це відбувається в умовах слабкого освітлення, наприклад у похмурі дні. Однак ви все одно повинні намагатися не опускатися нижче -1.

Якщо ви використовуєте пріоритет діафрагми або пріоритет витримки, ви можете легко переконатися, що параметри вашої камери не перевищують бажане значення; зазвичай потрібно лише крутити циферблат.

  20 комбінацій клавіш, які повинен знати кожен власник iPad

7. Дотримуйтеся однієї точки огляду

Ще одна велика помилка міської фотографії полягає в тому, що ви дотримуєтесь лише однієї точки огляду. Наприклад, ви можете вирішити просто зробити знімки на рівні вулиці. Знову ж таки, це добре, якщо у вас є свої уподобання, але ви повинні пам’ятати, що міське життя відбувається на багатьох рівнях.

Навіть якщо ви присідаєте під час зйомки, ви зможете зробити кілька цікавих фотографій. Однак вам варто спробувати й інші речі, наприклад сісти на пором, щоб подивитися на своє місто з води.

Коли ви зробите більше фотографій, у вас буде більше портфоліо, з якого ви зможете продавати свої роботи (якщо ви цього хочете). Перегляньте наш посібник щодо розмірів фотопаперу для друку фотографій.

Ключові висновки

  • Використання неправильної діафрагми може призвести до розфокусування фотографій. Спробуйте використовувати вужчі діафрагми для фотографій горизонту та ширші діафрагми для вуличних фотографій.
  • Не обмежуйтесь знайомими місцями. Досліджуйте різні околиці, щоб розширити свій творчий потенціал.
  • Наявність об’єктива зі змінною фокусною відстанню може забезпечити гнучкість у зйомці різних сценаріїв у міській фотографії. Вибираючи об’єктив, враховуйте компроміс між діафрагмою та діапазоном збільшення.

Знімайте міські фотографії як професіонал

Міська фотографія складніша, ніж здається, і ви можете зафіксувати місто тисячами способів. Занадто легко потрапити в пастку рутинних справ, але це завадить вашій творчості. Тому вам потрібно ретельно подумати про те, як ви можете покращити свої міські знімки, оскільки ви можете робити як пов’язані з камерою, так і не пов’язані з камерою речі.

Від використання правильного об’єктива до відповідного налаштування діафрагми – іноді найпростіші зміни можуть мати найбільше значення.