7 особливостей і характеристик, на які варто звернути увагу, купуючи високопродуктивний ноутбук

| | 0 Comments| 6:30 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Враховуйте потужність процесора та графічного процесора високопродуктивного ноутбука, оскільки вона впливає як на потужність, так і на час автономної роботи.
  • Частота оперативної пам’яті та ємність пам’яті є важливими міркуваннями, рекомендовано оперативну пам’ять DDR5 5200 МГц і твердотільний накопичувач NVMe на 1 ТБ.
  • Зверніть увагу на дисплей: прагніть до роздільної здатності QHD, частоти оновлення 120 Гц і співвідношення сторін 16:10 для оптимальної продуктивності та взаємодії з користувачем.

Придбання ноутбука може бути складним завданням, особливо враховуючи шалену кількість варіантів, які ви матимете в різних діапазонах цін і продуктивності. Якщо ви купуєте ноутбук уперше або, окрім усього іншого, погано розбираєтесь у тактовій частоті ядра процесора та типах відеопам’яті графічного процесора, дуже легко зробити неправильний вибір, який може супроводжуватися великою пам’яттю. цінник.

Залежно від того, що ви будете робити зі своїм ноутбуком, ваші вимоги до апаратного забезпечення та, відповідно, ціна вашого ноутбука може значно відрізнятися. Найкраща частина? Це майже не так складно, як здається.

Потужність ЦП і ГП

Якщо ви купуєте високопродуктивний ноутбук, швидше за все, ви вже визначилися з потрібним поєднанням ЦП і ГП. У той час як тактова частота процесора, ядра та потоки є загальновідомими, часто рекламуються виробниками як головна точка продажу, потужність є ще одним важливим показником, який часто забувають.

Потужність ЦП, концепція, яка також стосується графічних процесорів, позначається за допомогою TDP (Thermal Design Power) або, у випадку графічних процесорів, TGP (Total Graphics Power). Вони вимірюють максимальну потужність, яку ваш процесор і графічний процесор можуть отримати від системи.

Автор зображення: Гевін Філіпс/MakeUseOf

Загалом, чим вище енергоспоживання, тим потужніший процесор/графічний процесор. Однак більш високе енергоспоживання може негативно вплинути на час автономної роботи, тому, коли мова йде про ноутбуки, TDP або TGP часто знижуються (порівняно з настільними аналогами компонентів), щоб збалансувати продуктивність і оптимальний час автономної роботи.

Наприклад, ви можете побачити два ноутбуки з i7-13600K з однаковими характеристиками. Але якщо один має нижчий TDP, останній працюватиме краще, хоча й за рахунок тривалості роботи батареї. Це також поширюється на графічні процесори; два ноутбуки з ідентичними RTX 4060 працюватимуть по-різному, якщо між ними є різниця TGP.

Пам’ять і зберігання

Далі на черзі ваша оперативна пам’ять і сховище. На момент написання статті найкращою оперативною пам’яттю, яку ви можете отримати, є DDR5. Однак оперативна пам’ять — це не лише тип оперативної пам’яті. Частота пам’яті має велике значення.

  Перерахування мережевих служб за допомогою GoScan

Незалежно від типу оперативної пам’яті, кожна оперативна пам’ять має певну частоту: швидкість, з якою працює пам’ять. Чим вище це число, тим краще працюватиме оперативна пам’ять і тим дорожче вона коштуватиме.

5200 МГц — це хороша швидкість, на яку варто орієнтуватися. Приблизно 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 5200 МГц більш ніж достатньо майже для кожної гри та більшості професійних навантажень. Однак якщо ви виконуєте справді важку роботу, можливо, вам доведеться збільшити його до 64 ГБ (важке редагування відео, програми для 3D-дизайну тощо). З іншого боку, ви також можете обійтися 16 ГБ пам’яті, але не опускайтеся нижче цього, навіть якщо вам доведеться зменшити швидкість пам’яті, щоб відповідати вашому бюджету.

Що стосується пам’яті, 1 ТБ NVMe SSD – це мінімум, до якого ви повинні прагнути. Якщо ваш ноутбук оснащено 2,5-дюймовим слотом SATA SSD, сміливо використовуйте його для накопичувача чи резервного копіювання, але робити його завантажувальним накопичувачем не дуже гарна ідея. Жорсткі диски у 2023 році — категорична заборона для високопродуктивних ноутбуків.

Дисплей

Ще однією важливою частиною високопродуктивного ноутбука є хороший дисплей, про що часто не звертають уваги. Дисплей — це те, що ви найчастіше використовуєте в ноутбуці (або будь-якому комп’ютері, якщо на те пішло), і він повинен бути на належному рівні, особливо якщо ви використовуєте свій ноутбук для професійної роботи, як-от редагування фотографій чи відео.

Ноутбуки високого класу, незалежно від марки, зазвичай мають хороші дисплеї. Тим не менш, є кілька мінімальних орієнтирів, до яких ви повинні прагнути. Для початку, роздільна здатність Full HD 1920 x 1080 може не скоротити його в майбутньому. Це може бути добре, якщо у вас слабший графічний процесор, наприклад RTX 4050, але ми не рекомендуємо його, якщо вам не потрібно скоротити кути відповідно до вашого бюджету.

Вам не обов’язково потрібен OLED-дисплей 4k на 15-дюймовому ноутбуці. QHD (2560 x 1440) є гарною перевагою, оскільки ви зможете використовувати весь потенціал дисплея з більшістю, якщо не всіма, сучасними графічним процесором.

Ще одна важлива річ, про яку слід пам’ятати, — це частота оновлення, яка відрізняється від частоти кадрів. 120 Гц — це мінімум, оскільки він буде корисним під час ігор і покращить загальну взаємодію з користувачем, незалежно від того, редагуєте ви відео, запускаєте моделювання або просто переглядаєте Інтернет.

І останнє, але не менш важливе, спробуйте знайти дисплей із співвідношенням сторін 16:10, якщо можете. На папері це може здатися невеликою різницею, але цей невеликий додатковий вертикальний простір може творити чудеса для продуктивності — чи читаєте велику статтю, чи маєте додатковий простір на часовій шкалі в Premiere Pro.

  Як перейти від SmartThings Classic до нової програми SmartThings

Теплова продуктивність

Теплові характеристики ноутбука важко оцінити, якщо ви вже не тримаєте пристрій у руках, тому огляди – найкращий вибір. Виробники можуть упакувати потужні компоненти в тонкий легкий корпус, але належне їх охолодження може бути складним завданням.

Високоякісні процесори та графічні процесори виділяють багато тепла; чим більше енергії вони споживають, тим вищим стає споживання тепла. Це означає, що більшість, якщо не всі, високопродуктивні ноутбуки певною мірою нагріваються.

Чим сильніше нагрівається ваш ноутбук, тим вище шанси зіткнутися з такими проблемами, як теплове обмеження та незручність використання комп’ютера, якщо його не тримати на столі. Низькі теплові характеристики також можуть вплинути на довговічність вашої машини. Отже, пошук ноутбука з хорошим тепловим рішенням є обов’язковим.

Як згадувалося раніше, судити про теплові характеристики ноутбука може бути важко, просто дивлячись на характеристики. Однак деякі теплові рішення, такі як рідкий метал і парові камери, працюють краще, ніж традиційні рішення для охолодження, які використовуються в ноутбуках низького та середнього рівня.

Клавіатура

Хоча більшість геймерів та інших професіоналів, яким потрібен високопродуктивний ноутбук, можуть мати зовнішню клавіатуру, яку вони люблять використовувати, вбудована клавіатура на вашому ноутбуці також має бути хорошою.

Прочитайте специфікації, щоб дізнатися, яку клавіатуру має ноутбук, який ви розглядаєте. Механічні низькопрофільні перемикачі тут є золотим стандартом, але головне тут — хід клавіш і зворотній зв’язок, який ви отримуєте.

Приблизно від 1,2 до 1,5 мм ходу клавіш буде більш ніж достатньо для комфортного набору тексту. Цілком ймовірно, що клавіатура також буде мати підсвічування, але ми рекомендуємо не сильно потіти над RGB, оскільки це також суттєво вплине на час автономної роботи вашого ноутбука.

Ситуація в порту

Більшість сучасних ноутбуків відмовляються від різних портів на користь USB-C, і це не дарма. Ви можете підключити до нього практично все і навіть одночасно заряджати свій ноутбук, якщо він підтримує живлення. Однак, залежно від вашого варіанту використання та того, як часто ви подорожуєте з ноутбуком, мати під рукою кілька додаткових портів – непогана ідея.

По-перше, зручний порт HDMI або DisplayPort, оскільки вам не потрібно постійно носити з собою ключ. Те ж саме стосується порту Ethernet — незважаючи на важливе значення хорошого Wi-Fi, пряме дротове з’єднання Ethernet перевершує все. І останнє, але не менш важливе: обов’язково майте під рукою принаймні пару портів USB-A для підключення флеш-накопичувачів та інших периферійних пристроїв.

  9 смарт-годинників WearOS із найкращим співвідношенням ціни та якості, які варто купити прямо зараз

Правда в тому, що порти, які вам знадобляться на вашому ноутбуці, значною мірою залежатимуть від вашого конкретного випадку використання. Уважно подумайте про те, що ви будете підключати до свого ноутбука. Також варто розглянути можливість заряджання через USB-C, оскільки носіння важкої цегли може швидко призвести до болю в спині.

У таких випадках порт Thunderbolt 4 (або принаймні порт USB-C із функцією Power Delivery) стає обов’язковим. Для вашої довідки у нас є короткий пояснювач USB Power Delivery.

Термін служби батареї

Якщо ви збираєтеся бути в дорозі, час автономної роботи має вирішальне значення. Тепер майте на увазі, що більшість високопродуктивних ноутбуків не забезпечать вам дивовижного часу автономної роботи, але вони мають програмні утиліти, які дозволяють змінювати так званий «Режим продуктивності» вашого ноутбука, щоб ви могли отримати максимум від ваш акумулятор.

Батареї ноутбуків вимірюються у ват-годинах (Вт·год). Чим більше це число, тим кращий час роботи акумулятора. Однак це також відбувається за рахунок ваги, оскільки батареї, як правило, є одними з найважчих компонентів у вашому ноутбуці.

Акумулятори ноутбуків зазвичай мають максимальну ємність 99 Вт-год, але вони майже виключно зустрічаються в 16-дюймових або більших ноутбуках, носити які буде клопотом. Якщо ви подорожуєте зі своїм ноутбуком, ми рекомендуємо 14-дюймовий або аналогічний пристрій. Звичайно, ви не отримаєте найпотужніші компоненти. Однак ви побачите кращий час автономної роботи, ніж ноутбуки з процесором/графічним процесором більшої потужності. Від 60 Вт-год до 70 Вт-год — це гарне місце, на яке можна орієнтуватися, якщо для вас важливий термін служби акумулятора.

Купуючи високоякісні ноутбуки, легко загубитися в маркетинговому блиску й не прочитати дрібний шрифт. Хоча більшість, якщо не всі, сучасні ноутбуки постачаються з хорошим апаратним забезпеченням, яке добре працюватиме незалежно від вашого варіанту використання, усвідомлення того, чого ви хочете та робочих навантажень, які ви будете виконувати на своєму комп’ютері, може допомогти прорізати безлад і вибрати найкращий ноутбук для вас.

Ось де читання дрібного шрифту стає важливим, оскільки часто саме в цьому полягає різниця між ноутбуками, які виглядають однаково на папері. І в деяких випадках ця різниця може бути тим, що вам потрібно.