7 налаштувань камери для зйомки в умовах слабкого освітлення

Ключові висновки

  • Налаштування ISO має вирішальне значення для створення чудових фотографій в умовах слабкого освітлення. Зберігайте ISO якомога нижче, щоб уникнути зернистості, але підвищуйте його, коли це необхідно. Компенсуйте, налаштувавши витримку або діафрагму.
  • Використовуйте режим безперервної зйомки, щоб збільшити шанси отримати чітке зображення в умовах слабкого освітлення. Це особливо корисно для стрімких подій або нічної зйомки просто неба. Ви все одно можете зберегти розмиті фотографії пізніше.
  • Скористайтеся режимом пріоритету діафрагми, щоб збільшити діафрагму та впустити більше світла у камеру. Цей режим чудово підходить для зйомки унікальних зображень, наприклад портретів із ефектом боке. Однак перш ніж регулювати діафрагму, враховуйте об’єкт, який ви фотографуєте.
  • Навчіться використовувати світломір для визначення правильних рівнів експозиції. Прагніть залишатися близьким до 0, але зниження до -1 іноді є прийнятним.

Враховуючи, що фотографія — це освітлення, щоб робити чудові знімки в умовах недостатнього освітлення, потрібно відповідним чином налаштувати параметри камери. Є багато налаштувань, з якими ви можете пограти, і сьогодні ми окреслимо найважливіші з них.

1. ISO

ISO є ключовим аспектом трикутника експозиції (що таке трикутник експозиції у фотографії?). Цей параметр визначає, наскільки яскравим чи темним буде ваше зображення, і зазвичай вам знадобиться вищий ISO під час зйомки зображень в умовах слабкого освітлення.

Багато фотографів знімають із чутливістю ISO 400–1000 в умовах слабкого освітлення. Якщо ви фотографуєте в похмуру погоду, то, ймовірно, підійде приблизно позначка 400-640. Але вночі вам, ймовірно, доведеться збільшити це число (якщо ви не використовуєте штатив).

Незважаючи на потребу підвищити ISO, ви все одно повинні підтримувати це число якомога нижче. Після певного моменту ваші зображення стануть більш зернистими. Щоб виправити це, можна скористатися функціями штучного інтелекту в Lightroom разом із деякими повзунками вручну, але набагато краще налаштувати все правильно в камері.

Зауважте, що коли ви підвищуєте ISO, вам доведеться компенсувати це, зменшивши витримку затвора або звуживши діафрагму.

2. Безперервна зйомка

Зйомка з рук зазвичай хороша під час сонячних погодних умов, але ризик того, що ваші фотографії стануть розмитими, набагато вищий у налаштуваннях із слабким освітленням. Навіть якщо ви використовуєте штатив, вам, імовірно, все одно доведеться мати справу з парою розмитих зображень під час прогулянки.

Важко зупинити розмиття ваших зображень в умовах слабкого освітлення, і частково це пов’язано з успіхом. Однак режим безперервної зйомки може допомогти гарантувати, що ви отримаєте принаймні одне гарне зображення із серії знімків.

Режим безперервної зйомки особливо корисний, якщо ви знімаєте стрімкі спортивні події, що відбуваються вночі. Вони також ідеально підходять для нічної зйомки просто неба. Деякі камери дозволяють використовувати це налаштування за допомогою циферблата, тоді як на інших вам потрібно буде зайти в головне меню.

Хороша новина полягає в тому, що ви все ще іноді можете зберігати розмиті фотографії. Ви можете прочитати цей посібник із поясненням способів виправлення розмитих зображень, якщо ви маєте справу з цією проблемою.

3. Режим пріоритету діафрагми

Окрім налаштування індивідуальних налаштувань камери, ви часто можете вибрати різні режими, які допоможуть вам робити кращі фотографії за слабкого освітлення. Режим пріоритету діафрагми — це той, який вам слід ретельно враховувати.

Якщо ви використовуєте на своїй камері пріоритет діафрагми, ви можете зробити діафрагму, також відому як F-stop, ширшою. Це дасть більше світла вашому пристрою, а ISO та швидкість затвора налаштуються автоматично. Цей режим особливо корисний, якщо ви намагаєтеся зробити унікальні типи зображень, наприклад портрети з боке.

У режимі пріоритету діафрагми вам все одно доведеться думати про те, що ви фотографуєте. Наприклад, розширення діафрагми може не мати сенсу, якщо ви хочете знімати пейзаж уночі. Ви можете прочитати, як використовувати пріоритет діафрагми, якщо ви зовсім новачок і хочете дізнатися більше.

4. Вимірювач освітлення

Фотографи-початківці часто роблять помилку, не визначаючи, скільки загального світла надходить у їхні камери, але це можна легко вирішити, навчившись користуватися світломіром. І хороша новина полягає в тому, що лічильник освітлення дуже простий.

Тоді що таке світлометр? Простіше кажучи, це лічильник, який ви бачите, коливається від +3 до -3. Щоб отримати правильний рівень експозиції, зазвичай потрібно залишатися якомога ближче до 0. Але в деяких ситуаціях цілком нормально знизити приблизно до -1.

Керувати лічильником освітлення можна кількома способами. Якщо ви використовуєте ручний режим, вимірювач буде автоматично рухатися залежно від налаштувань діафрагми, витримки та ISO. Але в пріоритеті діафрагми та пріоритеті витримки ви можете змінити диск на камері, щоб налаштувати інші аспекти відповідно до цього.

Вимірювач освітлення також відомий як компенсація експозиції (що таке компенсація експозиції у фотографії?).

5. Стабілізація зображення

Залежно від того, чи знімаєте ви з рук чи зі штатива, стабілізація зображення та об’єктива може бути як благом, так і прокляттям.

Коли ви використовуєте стабілізацію зображення, ваша камера насправді трохи тремтить під час процесу. З цієї причини ця функція може завдати шкоди вашим зображенням, якщо ви використовуєте штатив. Але якщо ви знімаєте з рук, це може допомогти зробити ваші зображення чіткішими, ніж вони були б за інших обставин.

Зазвичай ви можете налаштувати параметри стабілізації зображення за допомогою кнопки на камері. Ви знатимете, увімкнено чи вимкнено, оскільки ваш екран має сповістити вас.

6. Автоспуск

Навіть якщо ви встановлюєте камеру на штатив, миттєва зйомка може призвести до того, що ваше тіло занадто сильно рухатиме камеру. І коли це станеться, ваші шанси отримати чіткі фотографії значно зменшаться.

Одним із простих способів пом’якшити цю проблему є використання функції автоспуску на камері. Часто після натискання кнопки спуску затвора можна вибрати, яку затримку ви бажаєте: 2 або 10 секунд. Це дає вам достатньо часу, щоб відійти від пристрою, і достатньо часу, щоб ваша камера зняла сцену без надмірного тремтіння вашого пристрою.

7. Витримка

Витримка є одним із перших параметрів, якими початківці фотографи вчаться керувати своєю камерою. А в умовах слабкого освітлення вам часто доведеться використовувати меншу витримку, ніж у ситуаціях із нормальним освітленням.

Довші витримки пропускатимуть більше світла у вашу камеру та дозволять правильно зафіксувати сцену. Але одна проблема, яка часто виникає, полягає в тому, що ваші фотографії з більшою ймовірністю стануть розмитими без стабільної поверхні.

Багато фотографів дотримуються правила витримки затвора, що відповідає фокусній відстані їхнього об’єктива (наприклад, 80 мм = 1/80 секунди). Але з меншими об’єктивами я виявив, що інколи можна зменшити витримку вдвічі (наприклад, об’єктив 50 мм = 1/25 секунди). Можливо, вам доведеться поекспериментувати, оскільки все залежить від вашого виробника та моделі камери. Якщо ви фотографуєте за допомогою штатива, який є одним із основних фотоаксесуарів для початківців, у вас є набагато більше можливостей.

Робіть кращі фотографії за слабкого освітлення, налаштувавши ці параметри камери

Налаштування слабкого освітлення створюють кілька проблем для фотографів, але налаштування налаштувань камери є чудовим способом гарантувати, що ви все одно отримаєте чудові фотографії. Ви можете налаштувати ISO, використовувати автоспуск і навіть увімкнути або вимкнути стабілізацію зображення.

Тепер, коли ви прочитали цей посібник, ви, сподіваюся, повинні знати, які налаштування камери слід змінити, коли наступного разу виходите фотографувати вночі. Ці поради також спрацюють у похмурій погоді та для зйомки в приміщенні, де у вас обмежене штучне освітлення.