7 найкращих інструментів API Analytics для створення чудового досвіду

Ми живемо в епоху абстракції, коли кінцеві користувачі не піклуються про приховані деталі, доки їхні завдання виконуються.

Компактність є одним із попередників, який призвів до концептуалізації API, бажаного методу для інтеграції внутрішніх і зовнішніх цифрових ресурсів і зв’язування програм.

Розглянемо такий приклад ресторану: це місце, де люди можуть поговорити з офіціантами про те, що вони хочуть, зробити замовлення з меню, а потім сісти, щоб насолодитися їжею. Від гостей не вимагається розуміти, що відбувається за лаштунками під час розміщення замовлень, роботи кухні чи будь-яких інших дрібних справ у ресторані.

API складається з офіціанта та меню: воно інформує споживачів про їхні варіанти. Офіціант спілкується та доставляє ці варіанти, а також піклується про гроші.

Коли мова йде про переважну більшість компаній, API — це просто фрагменти коду, які допомагають виконувати завдання. Інструмент керування API може допомогти організації досягти сумісності даних між різними програмами.

У сучасному світі з гіперз’єднаннями вам потрібно працювати з API з більшою витонченістю, якщо ви залучені в економіку API і хочете почати розглядати API як джерело доходу чи зростання.

Що таке API Analytics?

Аналітика та моніторинг API охоплюють інженерні показники, такі як продуктивність, безвідмовна робота, показники продукту, утримання та конверсія розробників.

API analytics дає змогу фільтрувати, сортувати та агрегувати дані подій API перед представленням результатів у корельованих діаграмах, таблицях і картах.

Щоб допомогти вам керувати рівнями обслуговування, установлювати квоти, контролювати, налаштовувати політики безпеки, керувати спільнотами та аналізувати тенденції; і кілька методів для виконання такого аналізу, починаючи від базових SQL і Excel і закінчуючи спеціальними аналітичними платформами API.

API Analytics KPI (ключова інформація про ефективність)

API analytics відкриває дивовижні тенденції, які допомагають ІТ-керівникам і бізнес-лідерам оптимізувати KPI, які вони використовують для створення аналітики. Давайте розглянемо деякі ключові відомості про продуктивність під час аналізу та моніторингу ваших API.

KPI для операцій

Затримка виклику (середня та максимальна): затримка P1, також відома як час, що минув, є критичним показником, який впливає на взаємодію з клієнтами. Розбивка цього KPI на детальні показники (наприклад, час підключення до мережі, серверний процес і швидкість завантаження) може надати додаткову інформацію для вимірювання продуктивності API.

Загальний відсоток проходження та помилок. Успіх API Operations можна виміряти як функцію кількості викликів API, які призводять до кодів статусу, відмінних від 200, допомагаючи організаціям визначити, наскільки API має помилки. Щоб відстежувати загальну кількість проходів і помилок, необхідно спочатку зрозуміти типи помилок, які виникають під час використання API.

Угоди про рівень обслуговування API (SLA): хоча один із найпростіших показників, угоди про рівень обслуговування API (SLA) є еталоном для вимірювання доступності служби. Багато корпоративних угод SLA практично не залишають місця для помилок постачальникам програмного забезпечення.

Щоб забезпечити такий рівень обслуговування, API-інтерфейси постачальника повинні працювати, що вимагає моніторингу та аналітики API, щоб гарантувати належну роботу служби та швидку діагностику будь-яких проблем.

Прийняття KPI

Ключові показники ефективності для розробників адаптації API: ця мета зазвичай спрямована на покращення адаптації API. Підприємства повинні розглянути можливість використання цього показника в поєднанні з іншими показниками, які підтверджують бізнес-корисність певного API.

Трафік API: Завдяки постійному моніторингу, вдосконаленню та підвищенню цінності за допомогою API ця ціль може допомогти програмам API у розвитку сильної культури DevOps. Підприємствам слід подумати про поєднання цієї цілі з пов’язаними показниками вгору та вниз по ланцюжку створення вартості, такими як надійність серверної системи та масштабованість.

Застосування продукту API: ключові закономірності впровадження API можна визначити через утримання та відтік. Наприклад, продукт із високим рівнем утримання ближче до пошуку свого ринку, ніж продукт із проблемою відтоку. Замість утримання підписки утримання продукту відстежує фактичне використання, наприклад API.

KPI для впливу на бізнес

Дохід, як прямий, так і непрямий: відстеження того, як API впливають на дохід, є однією з цілей цих цілей. Компанії можуть безпосередньо монетизувати API, пропонуючи їх як платні послуги або товари партнерам і зовнішнім розробникам, коли вони надають доступ до дефіцитних і цінних наборів даних або особливо важливих і складних для відтворення функцій.

Однак API часто може принести більшу цінність, якщо підприємства зосереджуються на прийнятті, а не на початкових доходах.

Партнери. Використовуйте цю ціль, щоб збільшити охоплення партнерів, сприяти прийняттю та продемонструвати успіх існуючим підрозділам.

Вартість: повторно використовуючи API замість того, щоб починати нові спеціальні інтеграційні зусилля для кожного нового проекту, компанії можуть заощадити гроші.

Коли розробники використовують стандартизовані API для підключення до існуючих даних і послуг, підприємства можуть визначити випадки, коли багаторазові API заощадили гроші, які в іншому випадку пішли б на нові інтеграційні проекти, відстежуючи використання API.

Подібним чином, оскільки API автоматизують і прискорюють багато процесів, компанії можуть визначити, як конкретні API сприяють прискоренню циклів розробки та швидкому завершенню бізнес-процесів, а також кількості ресурсів, збережених у процесі.

Давайте тепер розглянемо найкращі аналітичні рішення API.

Moesif

Moesif є чудовою структурою моніторингу API. Можна не тільки відстежити кожен із запитів (у комплекті з корисним навантаженням запит/відповідь), але також можна запитувати за будь-яким параметром.

За лічені секунди можна створювати запити на кшталт «Покажи мені щомісяця запитувані об’єкти компанією А з часом відповіді більше, ніж X».

Інтерфейс користувача для запитів простий і потужний, підтримує операції тощо. Простота інтеграції Moesif із програмою є ще однією перевагою. Moesif можна інтегрувати з усіма середовищами. Усі запити, зроблені до Moesif, перераховані та доступні для пошуку.

APImetrics

APImetrics створив першу наскрізну систему моніторингу продуктивності для допомоги розробникам, постачальникам API та організаціям. Використання APImetricsви можете автоматизувати тестування затримки та продуктивності API, які ви надаєте або використовуєте, а потім пропонувати дані в реальному часі своїм клієнтам і партнерам через інформаційні панелі та API звітів.

API-моніторинг APImetrics дає вам можливість виявляти проблеми, щойно вони виникають, перш ніж вони зашкодять вашим клієнтам або репутації вашої компанії.

Nevatech Sentinet

Nevatech Sentinet це рішення для управління та керування API, яке включає стандарти REST і SOAP, а також протоколи зв’язку та моделі безпеки, які стосуються Microsoft.

Візуалізацію даних також можна здійснити за допомогою вбудованих звітів і інформаційних панелей Sentinet. Sentinet можна покращити, додавши свої звіти.

За допомогою прогнозного аналізу Sentinet ви можете передбачити майбутні вимоги щодо використання, продуктивності та масштабованості. Ключові показники ефективності (KPI) можна легко класифікувати та обчислити на панелі інструментів.

Smartbear ReadyAPI

ReadyAPI дозволяє командам налаштовувати, керувати та запускати автоматизовані функціональні тести, тести безпеки та продуктивності в одному місці. ReadyAPI прискорює якість API для команд програмного забезпечення Agile та DevOps.

Можна додавати визначення API, як-от OpenAPI/Swagger або AsyncAPI, запускати тести та записувати живий трафік API або віртуалізувати веб-сервіси, щоб усунути залежності конвеєрів.

Простий клік дає змогу проводити детальні функціональні тести API на основі даних. Ви також можете додавати перевірки безпеки одним клацанням миші. Переконайтеся, що ваш API може обробляти реальні тести на навантаження, стрес і стрибки трафіку.

RESTful, SOAP, TCP, JMS та інші веб-сервіси можна віртуалізувати, щоб вам не довелося використовувати їх у конвеєрі тестування.

IBM API Connect

IBM API Connect — це фантастичний інструмент для розробки, адміністрування та моніторингу кінцевих точок API, і він доступний безкоштовно. Він сумісний із механізмами безпеки автентифікації API, такими як OAUTH, MTLS, JWK тощо. Цей інструмент дозволяє налаштовувати API за допомогою компонентів YAML і графічного інтерфейсу користувача.

IBM API Connect дозволяє створювати, керувати, захищати та соціалізувати API у гібридних хмарних середовищах за допомогою однієї платформи. Технології, що керуються моделлю, спрощують ідентифікацію існуючих API та джерел даних серверної частини, ніж традиційні методи.

Можна створити портал розробника для ваших API, щоб допомогти рекламувати, рекламувати та продавати. Управління привілеями використання API для відстеження того, хто використовує ваші API, коли вони використовуються та як часто вони використовуються, стає легким завданням. Ви можете отримати вичерпні дані про використання API та якість обслуговування, ретельно фільтруючи пошук і навігацію.

Mulesoft Anypoint

Anypoint API Manager є частиною Платформа Anypoint що дозволяє керувати, контролювати та захищати API. Аналітика API дає змогу побачити, як API використовуються та наскільки добре вони працюють.

Ви також можете побачити, скільки людей використовує їх і наскільки добре вони працюють. Менеджер API дозволяє створювати інформаційні панелі, змінювати діаграми та створювати звіти. Звіт API Manager включає наступне: аналітика даних API, відстеження подій API та діаграми API Manager – це деякі речі, які ви можете робити з даними з API.

Google APIGEE

Як провідна платформа керування API, Апігей дозволяє процвітати цифровому бізнесу. Багато компаній зі списку Fortune 100 і відомі бренди, такі як First Data, Live Nation, Shell, Burberry, eBay і Walgreens, користуються цією послугою щодня. У каліфорнійській компанії Apigee працює понад 400 людей по всьому світу.

Окрім керування та аналітики розробників API, Apigee Edge надає просту у використанні, але потужну платформу адміністрування API. Програма добре справляється зі збільшенням трафіку користувачів.

Він надає сайт розробки API для внутрішнього використання, що полегшує обмін інформацією для співробітників. Контроль доступу, OAuth, перевірка ключа API та захист від загроз XML/JSON – це лише деякі з доступних методів захисту серверних програм, API та комунікацій.

Висновок 👇

Досягти успіху з продуктом API залежить від людини, і ваші ключові показники продуктивності (KPI) для продукту, який ви використовуєте, відрізнятимуться від показників іншої компанії.

Людям у фінтех-індустрії може бути цікаво дізнатися, скільки споживачів використовували їх API для здійснення платежів. У випадку з компанією електронної комерції вам потрібно знати, скільки людей підписалися на вашу розсилку за допомогою API електронної пошти.

API-аналітика використовується для досягнення цілей вашої компанії незалежно від ситуації. Те, що у вас є API, не означає, що з вами одразу станеться щось приємне. Використання вашого нового корпоративного API на основі даних, аналітичний та цілеспрямований спосіб пожинає переваги.

Ви можете переглянути деякі з найкращих інструментів для створення API.