7 найкращих програм для керування вразливістю у 2023 році

Інструменти керування вразливістю захищають ваші системи від загроз безпеці та забезпечують безпеку ваших даних.

Попит на управління вразливістю сьогодні стрімко зростає, і щоб залишатися конкурентоспроможною в сучасному світі, ваша організація повинна бути в курсі ринкових тенденцій.

Багато організацій покладаються на численні програмні рішення та програми для підвищення продуктивності та покращення взаємодії з клієнтами. Однак ці програми та рішення схильні до вразливостей, які можуть наразити їхню організацію на кібератаку.

Щоб захистити свою організацію від цих ризиків, ви повинні запровадити надійну програму управління вразливістю як частину вашої загальної стратегії управління ІТ-ризиками.

Управління вразливістю включає виявлення, оцінку, обробку та звітування про порушення безпеки в системах, програмному забезпеченні та рішеннях, які на них працюють.

Важливість управління вразливістю з часом значно зросла, і тепер воно вважається фундаментальною частиною безпеки організації.

Навіщо потрібне програмне забезпечення для керування вразливістю?

Програмне забезпечення для керування вразливостями захищає вашу мережу від відомих уразливостей, що ускладнює атаку зловмисників на вашу організацію.

Програмне забезпечення виконує це шляхом сканування вашої мережі на наявність проблем із сумісністю програмного забезпечення, відсутніх оновлень і загальних недоліків програмного забезпечення. Пріоритетність ремонту встановлюється для вразливостей.

Це також забезпечує дотримання всіх нормативних вимог і захищає вашу організацію від будь-яких штрафів або санкцій, накладених будь-яким регулятивним органом за недотримання будь-якого положення. Це допоможе вам зберегти гроші та репутацію вашої організації.

Як працює програмне забезпечення для керування вразливістю?

Використання програмного забезпечення для керування вразливостями допомагає компаніям автоматизувати процес керування вразливостями у своїх програмах і мережі.

Вони використовують різні інструменти для виявлення вразливостей у системах організації та повідомлення про них.

Після виявлення цих вразливостей ризик, пов’язаний з ними, оцінюється в різних контекстах, щоб визначити найкращий спосіб дій.

Ці програмні інструменти допомагають компаніям визначити пріоритетність контролю потенційних ризиків безпеки для інфраструктури безпеки організації.

Не плутайте їх з антивірусом або брандмауером. Вони реагують і керують загрозами, коли вони виникають. Однак програмне забезпечення для керування вразливістю є проактивним.

Етапи життєвого циклу управління вразливістю

Процес керування вразливістю включає такі кроки:

#1. Виявлення вразливостей

Першим кроком до виявлення вразливості є сканування вашої мережі та проведення оцінки вразливості. Цей крок допомагає виявити неправильні налаштування та помилки кодування, які можуть використовувати програму/систему. Коли ви дізналися про можливі вразливості, настав час їх оцінити.

#2. Пріоритезація активів

Не кожна вразливість схожа. Крім того, лікування для кожного з них також різне. Наскільки ви знаєте, найбільш критичні вразливості можуть бути застарілими, а не просто виявленими.

Щоб визначити рівні серйозності цих уразливостей, ви можете призначити картку оцінки ризику, щоб визначити пріоритетність уразливості, яку потрібно усунути в першу чергу.

#3. Лікування вразливостей

Коли ви виявите та визначите пріоритети вразливостей, настав час діяти. На цьому кроці ви починаєте із впровадження процедури керування виправленнями. Після цього ваша команда інженерів виправить і перевірить кожну вразливість.

Рішення може бути як короткостроковим, так і довгостроковим.

#4. Повідомлення про вразливості

Дуже важливо узагальнити дані, зібрані під час попередніх кроків, і представити цю інформацію в документальному вигляді. Ваші звіти про оцінку вразливості мають бути адаптовані для різних аудиторій на основі їхніх потреб у технічних деталях. У той час як керівництво хоче, щоб повідомлялося про тенденції високого рівня, групам безпеки потрібні чіткі звіти, щоб сприяти плавному виправленню.

  Як автоматично відформатувати слово або фразу в MS Word

#5. Покращуйте свої зусилля

Після того, як ви вжили необхідних заходів для усунення цих вразливостей, важливим кроком є ​​вдосконалення ваших зусиль. Це допоможе вам визначити, які методи спрацювали добре, а які ні.

Оцінка результатів може визначити довгострокові покращення, а потім використовувати їх для бюджетних потреб.

Основні функції програмного забезпечення для керування вразливістю

Ви можете вибрати програмне забезпечення для керування вразливостями на основі вимог безпеки та функцій, які вони надають. Тут ми склали список найважливіших функцій, які допоможуть вам вибрати найкраще програмне забезпечення для керування вразливістю:

Сфера застосування та охоплення

Найфундаментальнішою особливістю програмного забезпечення для керування вразливістю є його масштаб і охоплення. Життєвість і ефективність сканування визначаються його сферою дії та покриттям. Ви можете переконатися в наступному:

 • Програма забезпечує сканування з обліковими даними
 • Програмне забезпечення може виконувати розширене сканування за допомогою каналів і плагінів
 • Програмне забезпечення може включати або виключати певні сторінки
 • Точність

  Програмне забезпечення для керування вразливістю пропонує вам гнучкість для регулярного сканування, і воно також має постачати з POC (запитом на надання доказів) разом з іншими необхідними послугами.

  Компанії відчують значне підвищення продуктивності завдяки отриманню більш ретельного обґрунтування та виключенню помилкових спрацьовувань перед тим, як доручити розробникам усунути повідомлену вразливість.

  Звіти про санацію

  Функція звітування в будь-якій програмі керування вразливістю має вирішальне значення. Це дає вам 360-градусний огляд безпеки ваших активів. Ви навіть можете створити детальну інформацію про вразливості, згадані у звіті.

  Функція звітування зазвичай охоплює такі деталі:

 • Кількість завершених сканувань
 • Кількість виявлених лазівок
 • Дії щодо відновлення
 • Загальне резюме системи
 • Проблеми безпеки за активами
 • Проблеми безпеки через вразливість
 • Рекомендації щодо санації
 • Загальна оцінка ризику

  Сканування активів організації допомагає підприємствам визначити, де існують певні вразливості. Однак важливо знайти баланс між пріоритетами ризику та наявними ресурсами, перш ніж вживати будь-яких дій.

  Програмне забезпечення для керування вразливістю з цією функцією виділяє показники ризику за трьома категоріями – низьким, середнім і критичним.

  Оцінки ризику призначаються на основі обсягу та серйозності вразливостей, виявлених у ваших програмах і мережах.

  Оцінка політики

  Посилення вашої мережі є таким же важливим, як виявлення та усунення вразливостей. Сканування вразливостей також включає інтегровану політику, яка допомагає вам порівняти вашу інфраструктуру безпеки з такими галузевими стандартами, як OWASP Top 10, SANS 25 і WASC, серед інших.

  Ви також можете додати спеціальні перевірки для пом’якшення ризиків виключно для вашого середовища.

  Розширений засіб автентифікації

  Сканування без автентифікації виявляє лише прострочені сертифікати, слабкі паролі та невиправлене програмне забезпечення. Вибір найкращого програмного забезпечення для керування вразливостями дає змогу використовувати просту у використанні функцію автентифікації.

  Він також сканує програми, захищені паролем, без запису макросів входу.

    11 найкращих персональних брандмауерів для комп’ютерів і мобільних телефонів

  Захистіть свій бізнес за допомогою наших найкращих програм для керування вразливістю. Зберігайте свої дані в безпеці за допомогою цих перевірених рішень.

  Rapid7 InsightVM

  Програмне забезпечення для керування вразливостями Rapid7 InsightVM відоме тим, що автоматично визначає та оцінює вразливості в усій організації.

  Rapid7 InsightVM вирізняється комплексною звітністю. Він відображає живі інформаційні панелі, що містять усі дані про вразливості. За допомогою цієї інформації програмне забезпечення допомагає зменшити ризики таким чином, щоб зменшити ймовірність їхнього впливу на систему.

  Рішення повністю автоматизоване. Він збирає важливу інформацію про вразливості, отримує засоби для усунення знайдених недоліків і встановлює виправлення, коли їх схвалює системний адміністратор.

  особливості

  • Звітність досить вичерпна, а результати легко зрозуміти.
  • Дозволяє виконувати сканування на основі облікових даних.
  • Виявлені загрози містять багато деталей щодо їх характеру та планів пом’якшення.

  Ціни InsightaVM залежать від номеру. активів; мінімальний пакет починається з 250 активів за $2,19/місяць або $26,25/рік за актив і досягає понад 1250 активів за $1,62/місяць або $19,43/рік за актив.

  Qualys VMDR 2.0

  Рішення для керування вразливістю Qualys VMDR 2.0 дозволяє контролювати всі ваші ІТ-активи з однієї інформаційної панелі. Програмне забезпечення проактивно збирає й аналізує дані з цих активів, щоб виявити потенційні вразливості.

  Це допомагає користувачам своєчасно виявляти загрози та зменшувати ризик до того, як вони завдадуть значної шкоди.

  особливості

  • Інтерфейс досить інтуїтивно зрозумілий.
  • Звіти дуже вичерпні, що допомагає швидко виявити вразливі місця
  • Допомагає виконувати сканування на основі IP-адреси, а не URL-адреси

  Qualys VMDR 2.0 сповіщає користувачів про виявлення загрози в режимі реального часу, забезпечуючи достатньо часу для її усунення.

  ManageEngine

  ManageEngine Vulnerability Manager Plus — одне з найкращих програм для керування вразливостями, оскільки воно визначає та виправляє вразливості. Будучи пакетом керування вразливостями, ManageEngine надає сканери вразливостей і менеджери виправлень, а також містить кілька інших утиліт.

  У той час як більшість програмних засобів керування вразливістю пропонують щомісячне сканування, ManageEngine виконує сканування кожні 90 хвилин. Він також містить менеджер конфігурації, який реорганізує погано керовані налаштування пристрою та запобігає їх зміні.

  особливості

  • Виконує сканування вразливостей кожні 90 хвилин.
  • Автоматично запускає ремонтні дії
  • Включає менеджер конфігурації, який організовує погано керовані параметри

  ManageEngine має три пакети: безкоштовне видання для малого та середнього бізнесу до 25 комп’ютерів, професійне та корпоративне. Professional призначений для комп’ютерів у мережі LAN, а Enterprise – для комп’ютерів у мережі WAN.

  Frontline Vulnerability Manager

  Frontline Vulnerability Manager від Digital Defense є одним із найбільш повних і точних програм для керування вразливістю. За допомогою власної технології сканування програма виконує поглиблену оцінку безпеки та розставляє пріоритети та відстежує результати, що робить її виправлення швидким і легким.

  особливості

  Ви навіть можете запустити перевірку відповідності через програму та створити автоматичні мітки для кожного активу. Після оцінки він виявляє вразливі місця та створює звіт. Ви можете створювати настроювані звіти про вразливість окремих активів і керування виправленнями на основі різних параметрів фільтрації.

    10 генераторів ігрових тегів для вашого Xbox та інших облікових записів

  Флексера

  Flexera — це програмне забезпечення для керування вразливістю на основі SaaS для організацій зі складними гібридними системами. Він пропонує найповніше та прозоріше уявлення про ваші ІТ-активи. Потім ви можете використовувати ці дані, щоб спланувати свою цифрову подорож у хмарі, модернізуючи існуючі бізнес-процеси.

  особливості

  • Ідеально підходить для організацій середнього та корпоративного рівня.
  • Пропонує точні дані

  Інструмент постійно оновлюється та підтримує кілька хмарних архітектур. Це також дозволяє користувачам оптимізувати нові та періодичні доходи за допомогою гнучкого ліцензування, доставки та керування життєвим циклом для прав використання клієнтами.

  Nessus

  Nessus використовує стратегію керування вразливістю на основі оцінки ризиків, щоб знаходити та виправляти недоліки в мережі, веб-сайті та веб-додатках вашої системи. Він дає вам повне уявлення про системну інфраструктуру вашої організації та сканує кожен закуток, щоб систематично знаходити найбільш незрозумілі слабкі місця.

  Це програмне забезпечення для керування вразливостями вміло використовує інформацію про загрози, щоб передбачити, які вразливості становлять серйозний ризик для безпеки вашої системи. Він також надає важливу аналітику та практичну інформацію для команд безпеки та розробників, щоб допомогти їм зменшити серйозні ризики.

  особливості

  • Доступно багато налаштувань, які відповідають потребам кожного користувача.
  • Пропонує високоякісні дані, інформацію та уявлення про вразливості.
  • Охоплює широкий діапазон точності та покриття.

  У Tenable Nessus доступні два плани: Nessus Expert і Nessus Professional.

  Nessus Expert підходить для розробників, малого та середнього бізнесу, тестувальників ручок і консультантів, і його ціна починається від 8838 доларів США за один рік. Nessus Professional створено для практиків безпеки, і ціна починається від 4000 доларів США за один рік.

  Він також має 24*365 днів попередньої підтримки та навчання на вимогу за додаткову плату.

  BreachLock

  BreachLock — це хмарна платформа SaaS для сканування та оцінки вразливостей. Це допомагає знаходити недоліки, які можна використовувати, за допомогою ручного тестування на проникнення в AWS. Він захищений двофакторною автентифікацією та не потребує додаткового обладнання чи програмного забезпечення.

  особливості

  • Надає 360-градусний огляд вразливостей системи
  • Програмне забезпечення надає рішення для швидкого тестування.
  • Використовує ручне тестування на проникнення AWS для виявлення недоліків.

  Програмне забезпечення для керування вразливостями BreachLock щомісяця виконує сканування за допомогою штучного інтелекту. Він також сповіщає користувачів електронною поштою про виявлення будь-якої вразливості.

  Заключні думки

  Незахищена мережа може мати надзвичайно шкідливий вплив, особливо щодо витоку даних. Хоча засоби антивірусного програмного забезпечення є можливим рішенням, вони переважно реактивні та можуть допомогти лише певною мірою.

  Власникам бізнесу потрібні рішення, які є на крок попереду та можуть допомогти запобігти загрозам безпеці, перш ніж завдати шкоди їхнім системам.

  Інструменти керування вразливістю допоможуть вам зробити саме це. Ці програмні засоби дозволяють командам безпеки чітко розуміти загрози, з якими вони стикаються, і використовувати відповідні засоби для їх усунення.

  Усі ці інструменти, згадані вище, допоможуть вам досягти того ж. Ми сподіваємося, що цей список був корисним і стане в нагоді для вибору інструменту для захисту внутрішньої інфраструктури.

  Ви також можете ознайомитися з найкращим програмним забезпеченням для керування ІТ-активами для малого та середнього бізнесу.