7 найкращих програм для картографування безпілотників для точного виконання опитувань

Categories:

Безпілотники стали кращою частиною нашого життя, оскільки їх використовують у різних галузях промисловості.

Багато будівельних майданчиків, гірничодобувних компаній, а також департаментів лісового та сільського господарства використовують переваги картографування дронами для підвищення ефективності, якості та швидкості своїх операцій.

Однак картографування дронами все ще є новим для більшості цих галузей. Таким чином, користувачі повинні правильно вибрати програмне забезпечення для отримання найкращих результатів.

Картографування за допомогою дронів означає використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) або дронів для захоплення повітряних даних за допомогою спрямованих вниз датчиків, таких як LIDAR, мультиспектральні камери або RGB.

Під час цієї вправи земля кілька разів фотографується з різних ракурсів, і кожне зображення позначається координатами. Тривимірна карта з точними вимірюваннями та GPS-координатами створюється за допомогою програмного забезпечення для фотограмметрії Drone.

Переваги програмного забезпечення Drone Mapping

 • Зменшує польовий час і витрати на дослідження. Використання дронів для зйомки топографічних знімків у п’ять разів ефективніше, ніж наземні методи. Вам більше не потрібно розміщувати численні опорні точки під час використання дрона, оскільки він дає змогу додавати геотеги, що зменшує загальні витрати.
 • Може нанести карту на недоступні території. Зйомка може бути складною, особливо коли ви натрапляєте на важкодоступні місця. На щастя, безпілотник може маневрувати в більшості місць і робити хороші зображення.
 • Надає вичерпні та точні дані. На відміну від тахеометрів, які вимірюють лише окремі точки, знімок дрона може виконувати тисячі вимірювань, представлених у різних форматах, таких як ортомозаїка, контурні лінії, хмара точок, DTM і DSM.

На що слід звернути увагу, вибираючи програмне забезпечення для картографування дронів

Сумісні формати файлів

Якщо ви професіонал, який пропонує послуги дронів, ви натрапите на клієнтів, які шукають різні формати файлів. Вам також може знадобитися відкрити дані, зібрані за допомогою стандартного програмного забезпечення, наприклад AutoCAD, Google Earth і ArcGIS. Переконайтеся, що вибране вами програмне забезпечення для картографування дронів може експортувати дані в різних форматах.

Наскрізні послуги

Ідеальний пакет програмного забезпечення для картографування безпілотників має пропонувати всі рішення, необхідні для картографування. Такі функції мають допомогти вам спланувати свій політ, спілкуватися з дроном під час польоту, записувати дані та зберігати їх у хмарі чи локальному сховищі, обробляти їх, а потім експортувати у відповідний формат.

  Як перевірити, чи був ваш iPhone відремонтований

Простота використання

Якщо ви вперше маєте справу з пакетом програмного забезпечення для картографування дронів, вам знадобиться програмне забезпечення, яке не потребує пояснень. Дослідження допоможуть вибрати програму, якою легко користуватися.

Середовище співпраці

Для деяких проектів можуть знадобитися дані від різних користувачів і джерел даних. Ідеальний програмний пакет повинен дозволяти різним членам команди планувати, планувати та виконувати місію безпілотника.

Нижче наведено деякі з найкращих програм для картографування дронами, які ви можете спробувати сьогодні.

Pix4D

Згідно з офіційним веб-сайтом, Pix4D є «провідним фотограмметричним програмним забезпеченням для професійного картографування дронами». Цей інструмент картографування безпілотників підходить досвідченим користувачам. Він має безкоштовну пробну версію, тоді як платна версія починається від 291 доларів США на місяць за Pix4DMapper.

Ключові риси

 • Поставляється в різних версіях для різних цілей. Ви завжди можете вибрати програмний пакет, який вам підходить, оскільки компанія має Pix4DMapper для картографування, Pix4Dbim для будівництва, Pix4Dag для сільського господарства та Pix4Dmodel для 3D-моделювання.
 • Багатомовний. Ця програмна програма підтримує різні мови, такі як англійська, російська, німецька, французька, японська, іспанська, китайська, італійська та корейська.
 • Автоматизована обробка. Pix4D може автоматично витягувати кадри з відео для створення нового проекту. Цей програмний пакет також обробляє зображення з відомою зовнішньою орієнтацією камери або без неї.

Карти легко

Maps Made Easy дозволяє користувачам досягти ідеального покриття та перекриття за допомогою простого керування схемою польоту, швидкістю польоту та частотою кадрів камери.

Maps Made Easy має тарифний план Pay-as-you-go із низькими ставками від 0,016 доларів США за зображення. Ви також можете вибрати модель на основі підписки з безкоштовним рівнем і платною підпискою від 5 доларів США на місяць.

Ключові риси

 • Зшивання на основі 3D моделі. Maps Made Easy використовує передові методи створення карт. Це програмне забезпечення поєднує в собі кілька видів, а після обробки експортуються неймовірно точні ортофотокарти.
 • Вимірювання обсягу запасів. Вимірювання та відстеження обсягів запасів здійснюється швидко та легко за допомогою веб-вимірювань обсягів Maps Made Easy. Вам не потрібно купувати дороге зовнішнє програмне забезпечення, оскільки ви можете вимірювати безпосередньо з веб-браузера.
 • Обробка нормалізованого індексу різниці рослинності (NDVI). NDVI — це графічний індикатор, який аналізує вимірювання дистанційного зондування та визначає, чи є на цілі здорова рослинність.
 • Програма Map Pilot для iOS та Android. Планувати та контролювати політ можна за допомогою смартфона. Вам просто потрібно вказати область огляду, вибрати рівень деталізації та летіти, а додаток зробить все інше.

AgiSoft

AgiSoftMetashape розроблено для обробки даних фотограмметрії. Таким чином, ви можете легко обробляти зображення та швидко й точно створювати тривимірні просторові дані. Він має 30-денну безкоштовну пробну версію, а ціни починаються від 155,90 доларів США на місяць.

  11 найкращих інструментів моніторингу медіа для бренд-менеджменту

Ключові риси

 • Кілька варіантів виведення. AgiSoft Metashape має різні параметри виведення залежно від ваших потреб.
 • Детальне редагування моделі. Пакет дозволяє проводити подальшу реконструкцію за допомогою автоматичної багатокласової класифікації балів.
 • Генерація DSM/DTM. Залежно від вашого проекту ви можете створити цифрову модель поверхні або цифрову модель місцевості.

Слабкість

 • AgiSoft Metashape не є наскрізним рішенням для картографування дронами, оскільки він був розроблений як рішення для обробки.

Симатив

Програмне забезпечення Correlator3D від Simactive дозволяє обробляти великі картографічні проекти та отримувати високоякісні результати із супутникових зображень, дронів або літаків. Він має безкоштовну пробну версію та гнучкі плани оплати в розмірі 295 доларів США на місяць.

Ключові риси

 • Гнучка модульна архітектура. За допомогою Correlator3D ви можете досягти багатьох речей, від аеротріангуляції, вилучення DTM, DSM і генерації хмари точок, генерації 3D-моделі, створення мозаїки до ортотрансформації.
 • Розподілена обробка. Пакетна обробка прискорює обробку, і таким чином ви можете швидко виконувати великі проекти.
 • Потужні інструменти редагування. Існує кілька варіантів на вибір, наприклад створення GCP, редагування зв’язувальних точок, редагування DEM, редагування мозаїки та вилучення 3D-об’єктів.

Віртуальний геодезист

Virtual Surveyor — це програмне забезпечення, яке підходить для топографічної зйомки, проведення земляних робіт, гірничодобувної промисловості та інвентаризації запасів. Програма постачається з різними інструментами, які допоможуть точно оптимізувати ваш проект. Він має безкоштовний план, тоді як платні плани починаються від 125 доларів США на користувача на місяць.

Ключові риси

 • Співпраця. Ви можете підключити свою Dropbox і отримати доступ до своїх файлів з будь-якого місця. Ви також можете ділитися своїми знімками ззовні та керувати правами доступу.
 • Легко поєднуйте дані з польових робіт, дронів і CAD. Якщо у вас є дані GPS або тахеометра, ви можете передати їх віртуальному геодезисту для більш точних результатів.
 • Різні кути огляду. Якщо ви наносите на карту лінійні об’єкти або вам потрібно підготувати звіт, 2D карта буде ідеальною. Однак ви можете вибрати 3D, щоб проаналізувати топографію та/або порівняти її з проектом.

3DF Зефір

3DF Zephyr від 3DFlow дозволяє користувачам автоматично реконструювати 3D-моделі з фотографій. Це програмне рішення для фотограмметрії також може впоратися з будь-яким завданням 3D-сканування або реконструкції. Він має безкоштовний план, тоді як платні версії починаються від 149,00 євро + ПДВ.

Ключові риси

 • Підтримка кількох GPU. Підтримка кількох графічних процесорів Zephyr дає вам контроль над етапами 3D-реконструкції.
 • Універсальний для багатьох застосувань. Ви можете застосувати 3DF Zephyr до сотень проектів, сценаріїв і програм. Просто визначте свої цілі, а інструмент подбає про все інше.
 • Доступні різні моделі. 3DF Zephyr виходить за рамки 3D, оскільки ви можете отримувати цифрові моделі рельєфу та поверхні (DTM, DSM), справжні ортофото, звіти про проекти та статистику.
  Як налаштувати RAID жорсткого диска у відкритому медіа-сховищі

Відкрийте карту дронів

Open Drone Map — це програма, яка використовує аерофотознімки для створення карт, DEM, хмар точок і 3D-моделей. Він має розрахунок за використання та моделі на основі підписки від 29 доларів США на місяць.

Ключові риси

 • Ортомозаїка. За допомогою цього програмного забезпечення можна обробляти карти з геоприв’язками, ортотрансформовані карти.
 • Наземні пункти управління. Для додаткової точності можна створювати та використовувати опорні точки.
 • Кілька форматів експорту. Ви можете експортувати файли у формати GeoTIFF, LAS/LAZ, PNG, OBJ і OGC 3D Tiles.
 • Доступні різні моделі. Open Drone Map створює текстуровані 3D-моделі у форматі OBJ і OGC 3D Tiles. Існують також цифрові моделі висоти з геоприв’язкою (DSM і DTM)

Галузі, які отримують вигоду від програмного забезпечення для картографування дронами

Будівництво та інфраструктура

Використовуючи програмне забезпечення для картографування безпілотників, професіонали-будівельники можуть картографувати великі або недоступні території для попередньої оцінки. Інші способи використання в будівельній галузі – відстеження ходу будівництва та 3D-моделювання об’єктів.

Сільське господарство

Мультиспектральні зображення з такого інструменту стануть у пригоді для виявлення проблем рослин і забезпечення точного підрахунку рослин. Зібрані дані використовуватимуться для запобігання дорогому поширенню інвазивних видів або хвороб.

Гірничодобувна промисловість і агрегати

Програмне забезпечення Drone Mapping покращує ефективність управління великими кар’єрами та шахтами. Деякі види використання такого програмного забезпечення в майнінгу включають:

 • Ідентифікація небезпеки
 • Моніторинг схилів
 • Оцінка перед вибуховими роботами або бурінням
 • Інвентаризація та управління обсягом запасів

Менеджмент дикої природи

Сучасні дослідники та природоохоронці використовують безпілотники для спостереження за змінами землі та пересуванням дикої природи.

Примітка автора

Щоб повною мірою використовувати програмне забезпечення для картографування дронами, ним повинен керувати професіонал. Вибір дрона також вплине на кінцеві результати, тому ви повинні переконатися, що вибрали правильний вибір.

Підведенню

Drone Mapping тепер стає привабливим для професійних авіалітерів у всьому світі. Вибір програмного забезпечення Drone Mapping буде залежати від потреб, простоти використання та знайомства з функціями програмного забезпечення. Однак, щоб зрозуміти цю сферу та створити ідеальні карти, користувач повинен спочатку оволодіти основами картографічних проекцій, дистанційного зондування та 3D-моделювання.

Ви також можете дослідити деякі геопросторові інструменти для картографування та візуалізації даних.