7 найкращих програм для бази даних керування конфігурацією (CMDB).

Програмне забезпечення бази даних керування конфігурацією (CMDB) керує та зберігає інформацію про ІТ-активи організації.

Незалежно від того, чи це малий бізнес, чи велике підприємство, кожен покладається на апаратне та програмне забезпечення для безперебійної роботи. Усі організації повинні відстежувати свої пристрої та ліцензії у своєму ІТ-середовищі.

CMDB дозволяє контролювати весь стек обладнання та програмного забезпечення вашого підприємства за допомогою однієї платформи. Це також забезпечує чудовий спосіб зрозуміти минулі та майбутні інциденти, відстежуючи кожен прогрес.

Термін база даних керування конфігурацією став популярним після того, як ITIL став галузевим стандартом. Системи CMDB мають вирішальне значення для керування конфігурацією, координації DevOps і управління.

У цій статті я розповім про CMDB, як він працює та чому він важливий для бізнесу. Пізніше я покажу вам кілька найкращих програмних рішень CMDB.

Що таке CMDB?

База даних керування конфігурацією (CMDB) — це, по суті, база даних, яка зберігає дані у вашому ІТ-середовищі. Тут міститься вся відповідна інформація про компоненти програмного та апаратного забезпечення, які використовуються в ІТ-службах кожної організації. Він також розповідає про зв’язки між елементами конфігурації.

CMDB називають серцем системи ITSM. Основа сучасних ІТ-операцій дозволяє вашій компанії керувати даними в єдиному місці. Крім того, це допомагає підприємствам приймати важливі бізнес-рішення в режимі реального часу.

Оскільки CMDB може показати вам зв’язки між активами, буде легко визначити, які служби під’єднані до вихідного маршрутизатора, щоб швидко перенести служби в різні мережі. Крім того, це опосередковано допомагає у відповідності та безпеці, гарантуючи, що ви розумієте всі взаємодії серверів і конфіденційну інформацію.

Що таке програмне забезпечення CMDB?

Програмне забезпечення CMDB — це програма або платформа, яка надає відповідні функції та параметри для легкого розгортання вашого компонента в списку та пошуку зв’язків між ними.

Це також дозволяє вашому бізнесу інтегрувати ваші бізнес-інструменти з інструментами сторонніх розробників, якими ви вже користуєтеся. Він пропонує кращу видимість, правильні обчислення, покращене спілкування, краще розуміння графіка та багато іншого.

Як працює CMDB?

CMDB корисна лише тоді, коли вона містить актуальну інформацію.

Але тут виникає питання – звідки він отримує інформацію?

Розберемося як.

Існує можливість ручного введення всієї інформації у вашій інфраструктурі. Але чи це звучить практично? Відповідь, звичайно, ні. Оскільки підприємство містить багато інформації про пристрої, непрактично виконувати роботу вручну.

Кращим варіантом було б завантажити вашу інформацію через електронну таблицю Excel, яку компанія використовує для відстеження всіх елементів конфігурації. Тут інформація, яка оновлюється лише в електронній таблиці, здається актуальною в CMDB.

Є ще один варіант, який вважається оптимальним для сучасних підприємств. Це інструмент відкриття. Використання цього інструменту може ефективно вивести інформацію з інфраструктури за дуже короткий час. Ви можете легко сканувати та ідентифікувати IP-пристрій у мережі. Крім того, установіть часові інтервали для перевірки та перегляду пристроїв, які були додані або видалені з інфраструктурної мережі.

Коли CMDB буде заповнено актуальною інформацією, ви готові отримати до неї доступ. Тепер ви можете запускати процеси ITSM і приймати бізнес-рішення на ходу.

Що таке CMDB Discovery?

Ви знайдете багато способів заповнення актуальної інформації у вашій CMDB, як-от введення вручну, завантаження даних з електронних таблиць тощо. Але інструмент виявлення CMDB є найефективнішим способом підключення до всіх ваших пристроїв у вашій інфраструктурі. мережі, і ви можете швидко перенести всі дані у свою CMDB.

Приклад: SNMP працює для комутаторів, WMI працює для Windows, SSH працює для Linux, а SNMP працює для мережевого обладнання та маршрутизаторів.

  Який найбільший жорсткий диск ви можете купити?

Це не те.

CMDB Discovery допомагає ІТ-операціям або командам керування послугами не зберігати список елементів конфігурації у вашому Excel або робочій книзі, а імпортувати інформацію з інструменту виявлення у формі формату .CSV.

Навіщо підприємствам програмне забезпечення CMDB?

У сучасних інфраструктурах ви знайдете багато складних комбінацій апаратного та програмного забезпечення. Щоб зафіксувати кожен пристрій у вашій інфраструктурній мережі, яким потрібно керувати в режимі реального часу, підприємству потрібне ефективне рішення.

Давайте обговоримо деякі переваги використання програмного забезпечення CMDB для вашого бізнесу.

  • Програмне забезпечення CMDB діє як контрольна точка для всіх ваших ІТ-активів.
  • Він може забезпечити вам прозорість і видимість під час керування ІТ-активами.
  • Інструмент дозволяє відстежувати зміни у вашій інфраструктурі.
  • Програмне забезпечення CMDB добре працює в процесі управління знаннями.
  • Це може допомогти в процесах ITSM.

Тепер давайте перевіримо деякі з найкращих програмних рішень CMDB, щоб зрозуміти, яку користь вони можуть принести вашому бізнесу в управлінні вашими ІТ-активами.

ManageEngine

Організуйте всі елементи конфігурації в централізованому сховищі за допомогою ManageEngine ServiceDesk Plus. За допомогою цієї CMDB ви можете отримати повну видимість вашої надійної та вдосконаленої системи разом із вашою ІТ-інфраструктурою.

Зберігайте всі важливі для бізнесу елементи конфігурації в одному місці та дозволяйте своїм технікам переглядати накопичені ІТ-послуги та активи. Ви також можете використовувати спрощені карти взаємозв’язків між суб’єктами господарювання, щоб зрозуміти, як вони пов’язані один з одним.

Легко імпортуйте карти зв’язків за допомогою API CMDB і завантажуйте CI в програму через файли .CSV. Ви також можете визначити та організувати КІ за певними типами для миттєвого використання. Крім того, ви можете додати власні зв’язки CI або використовувати попередньо визначені карти зв’язків відповідно до ваших вимог.

CMDB ManageEngine дозволяє налаштовувати зворотні та прямі зв’язки між елементами конфігурації. Під час побудови CMDB зворотні та прямі зв’язки діють як фундаментальні з’єднувачі, які можуть стосуватися кількох КІ.

Використовуйте спрощений інтерфейс із опцією перетягування, щоб легко малювати карти зв’язків CI. Звертаючись до CMDB, ви можете зрозуміти вплив інцидентів на аналіз інцидентів. Інструмент також допоможе вам легко визначити першопричину. Таким чином ви зможете швидко виправити проблеми та мінімізувати їх повторення.

Щоб почати, просто зареєструйтеся в хмарі та почніть використовувати ServiceDesk Plus. Ви можете завантажити файл і встановити його на машинах Windows або Linux.

SolarWinds

Отримайте повний огляд технологічної інфраструктури організації за допомогою SolarWinds Service Desk CMDB. Він включає в себе залежності між кількома компонентами ІТ-середовища. Цей інструмент може допомогти вам проаналізувати вплив минулих і майбутніх змін на вашу компанію та співробітників.

Краще розуміючи вплив, ви можете легко звести до мінімуму можливості внесення змін у спілкування зі співробітниками, які, на вашу думку, можуть постраждати. SolarWinds CMDB також дозволяє пов’язувати проблеми та інциденти з елементами конфігурації та залежностями. Це додатково допоможе вам чітко досліджувати проблеми та діагностувати проблеми в реальному часі.

Визначте потенційні рішення та обхідні шляхи, щоб запобігти майбутнім проблемам. Зрештою, ви можете пришвидшити керування інцидентами та мінімізувати час вирішення. SolarWinds CMDB може автоматично виявляти, відображати та візуалізувати залежності між елементами конфігурації у вашому ІТ-середовищі. У результаті ви можете швидко зрозуміти взаємозв’язок між різними компонентами вашої інфраструктури.

Коли ви підключаєте КІ до елементів керування ІТ-послугами, такими як проблеми, випуски, зміни та інциденти, ви можете краще бачити весь ІТ-ландшафт та його роботу. Крім того, можна переглядати та аналізувати дані, включаючи обладнання, мережі, бізнес-сайти, контракти, ліцензії SaaS, програмне забезпечення, користувачів тощо, інтегруючись із SolarWinds Discovery.

Заповніть свою CMDB і отримайте єдине джерело правди для елементів конфігурації. Розпочніть БЕЗКОШТОВНУ пробну версію протягом 30 днів із будь-яким пакетом, який ви використовуєте, починаючи з 19 доларів США на місяць за техніка.

  Як приховати замовлення Amazon від інших членів сім’ї

Пристрій42

Device42 пропонує вам єдине джерело правди у вашій компанії за допомогою CMDB. Ви отримаєте чітке уявлення про ІТ-середовище, щоб легко ідентифікувати, перевіряти та керувати всіма елементами конфігурації у вашій інфраструктурі.

Швидше завантажуйте елементи конфігурації за допомогою надійного інструменту автоматичного виявлення. Усі інструменти працюють без агентів і їх можна ідеально планувати, щоб ви завжди були в курсі подій. Отримайте вбудовану підтримку для приватних і загальнодоступних платформ, платформ віртуалізації та блейд-шасі.

Швидко розгортайте детальні API за допомогою зразків сценаріїв для спеціального виявлення та натомість отримайте систему, готову до аудиту. Ви знайдете попередньо налаштований CMDB, тому вам не знадобиться довгий процес розробки. Але все ж у вас є можливість створити свої КІ та зв’язки, а потім впровадити їх у свою інфраструктуру. Крім того, ви можете визначити групи, користувачів, дозволи на рівні об’єктів і паролі.

Після завантаження даних ви можете скористатися перевагами використання Device42. Він пропонує великий настроюваний набір екранів запитів і звітів для доступу до даних CI. Device42 також надає потужний набір візуалізацій, включаючи комп’ютерні кімнати, стійки, теплові карти ємності, IP-з’єднання, ланцюг живлення, апаратне забезпечення, залежності додатків і програмне забезпечення.

Крім того, ви отримаєте безпечний і детальний набір RESTful API для інтеграції програмного забезпечення з вашими програмами. Його ціноутворення є гнучким і простим, коли ви отримуєте модель річної підписки, яка базується на кількості пристроїв, виявлених у середовищі.

ServiceNow

Отримайте 360-градусний огляд свого середовища та приймайте ефективні рішення в режимі реального часу за допомогою програмного забезпечення CMDB від ServiceNow. Ви можете розширити CMDB за допомогою системи записів наступного покоління та Service Graph.

Інтегруйте та з’єднуйте цифрові продукти протягом цифрового життєвого циклу за допомогою Service Graph. Ви також можете розбити силоси за допомогою системи дій для представлень, програм і таблиць. Ви можете полегшити своїм командам розуміння ризику та впливу на основі фактичних даних. Крім того, імпортуйте сертифіковані та точні дані із зовнішніх джерел, щоб використовувати їх у своїй формі, програмі та робочому процесі.

Використовуйте центральну робочу область CMDB, щоб зрозуміти стан здоров’я, переглянути тенденції активності та здійснювати пошук у CMDB. Ви можете точно імпортувати та стандартизувати вхідні дані у свою CMDB. Крім того, скористайтеся такими інструментами, як IntegrationHub ETL і Discovery, щоб заповнити всі дані в одному місці.

Крім того, ви отримаєте чітке та графічне представлення елементів конфігурації, щоб зрозуміти складні карти зв’язків CI. Інструмент також забезпечує робочі процеси, які пов’язують функції, системи та людей із платформами для цифрового бізнесу.

Почніть роботу з ServiceNow сьогодні та зрозумійте, як це може змінити ваш бізнес.

GLPI-проект

Отримайте програмне забезпечення для керування послугами з відкритим вихідним кодом для керування ІТ-активами та службою підтримки за допомогою GLPI-Project. Він пропонує відмінне програмне забезпечення CMDB для вашої організації, щоб ви могли керувати програмним забезпеченням, центрами обробки даних і апаратним забезпеченням в одному місці.

Зв’яжіть весь інвентар активів зі службою підтримки та отримайте 360-градусний контроль над своїм бізнесом та ІТ-інфраструктурою. Це також допоможе вам зрозуміти карти зв’язків усіх елементів конфігурації та їхній вплив на ваше середовище. Крім того, ви можете легко керувати елементами повної конфігурації на одній інформаційній панелі.

Організуйте свою підтримку за допомогою GLPI, щоб керувати запитами та інцидентами, визначати SLA, створювати форми та надавати користувачам найкращий досвід. За допомогою GLPI ви також можете керувати комп’ютерами, моніторами, мережевими пристроями, програмним забезпеченням, пристроями, принтерами, картриджами, витратними матеріалами, телефонами, SIM-картами, PDU та центрами обробки даних.

  Як поділитися своїм екраном у Google Meet

Для кожного пристрою доступна конкретна інформація, щоб ви могли додати кожен компонент до списку та отримати чітке уявлення про всі ризики для минулих і майбутніх змін. Окрім цього, ви можете дозволити своїй команді зрозуміти вплив і вжити відповідних заходів.

Ви отримуєте обидва варіанти – хмарний і локальний. Незалежно від того, який варіант вам подобається, виберіть його та почніть керувати елементами конфігурації одним натисканням кількох кнопок.

я роблю це

i-doit — це програмне забезпечення CMDB з відкритим кодом для ваших елементів конфігурації. Це може допомогти вам керувати своїм ІТ-середовищем відповідно до передових практик ITIL і легко налаштувати всі компоненти вашої ІТ-екосистеми за допомогою рішення для ІТ-документації.

Ви можете візуалізувати взаємозв’язки між елементами конфігурації та відстежувати активи апаратного та програмного забезпечення разом із їхніми зв’язками. i-doit швидко та легко встановлюється та дозволяє наповнювати вашу базу даних багатими даними.

Імпортуйте дані з різних джерел за допомогою автоматичного виявлення мережі та миттєво створюйте модель даних CMDB. Ви можете розглядати i-doit як ефективний і гнучкий механізм керування конфігураціями завдяки його відкритому API.

Загальне використання i-doit — це професійна база даних керування конфігураціями, керування ІТ-інфраструктурою, мережева документація, ІТ-інвентаризація, технічна документація, керування IP-адресами, керування ІТ-активами та імпорт файлів.

Крім того, i-doit пропонує професійні функції, включаючи настроювані звіти, вдосконалені графічні дисплеї, комплексне керування правами тощо. Ви також можете розширити функціональні можливості, використовуючи такі доповнення, як JDisc, OTRS, Floorplan і додатки безпеки.

Перевірте зараз БЕЗКОШТОВНО.

CMW Lab

Отримайте ефективну базу даних керування конфігураціями (CMDB) – CMW Lab для ваших елементів конфігурації та переглядайте технології, послуги та ІТ-активи. Цей інструмент допоможе вам керувати процесами ITSM, такими як керування проблемами, керування активами, керування конфігураціями та керування змінами.

CMW Lab надає графічне представлення всіх ресурсів, щоб ви могли зосередитися на аналізі впливу та аналізі якості служби за допомогою керування життєвим циклом конфігурації. Comindware CMDB, CMW ElasticData та Service Inventory підтримують малий бізнес і підприємства, надаючи необмежену кількість даних і масштабування обробки.

Ви можете обслуговувати багатьох внутрішніх і зовнішніх клієнтів, надаючи функціональність ITSM наступного покоління та ITIL CMDB. Інструмент пропонує багато переваг, як-от єдину точку відліку, здатність підтримувати складні гібридні мережі, а також інфраструктуру обслуговування, повну інтеграцію тощо.

Програмне забезпечення CMDB від CMW дозволить вам співвідносити послуги, орієнтовані на клієнтів, і відповідні SLA з подіями інфраструктури. Він надає результати аналізу впливу та розраховує потенційні штрафи через випадіння системи. Ви можете гнучко налаштувати пріоритезацію проблем і інцидентів на основі специфіки клієнта, SLA та бізнес-вимог.

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ пробну версію сьогодні та вибирайте з різних варіантів ліцензії.

Висновок

Сучасні підприємства покладаються на складні апаратні та програмні комбінації для підвищення ефективності. Однак керувати всіма активами може бути складно.

Саме тут програмне забезпечення CMDB може виявитися життєздатним варіантом. Це розширить можливості вашого бізнесу за допомогою вдосконалених інструментів для керування всіма вашими даними та активами, щоб ви могли насолоджуватися спрощеними бізнес-процесами.

Тому виберіть найкраще програмне забезпечення CMDB, виходячи з потреб вашої організації в управлінні активами, і будьте спокійні, знаючи, що все керується так, як і належить.