7 найкращих веб-браузерів на базі Firefox

| | 0 Comments| 1:19 AM
Categories:

На ринку веб-браузерів домінують дві гучні компанії: Chrome і Firefox. Однак жоден із них не ідеальний, тому існує так багато інших браузерів, які використовують їхню архітектуру як основу.

Звичайно, всі знають про Chromium і всі веб-браузери, які базуються на ньому. Однак чи знаєте ви, що існують також веб-браузери на основі Firefox і що деякі з них варто перевірити?

1. Firefox Developer Edition

Зараз існує чотири офіційні версії Firefox, і Firefox DE призначена для розробників. Він містить інструменти, які дозволяють розробникам веб-сайтів вдосконалювати свої веб-сайти, виконувати регулярні тести та практикувати налагодження. Однак його можна використовувати так само, як і будь-який інший звичайний веб-браузер.

Firefox Developer Edition вважається окремим браузером, тому ви можете без проблем інсталювати його разом із Firefox і Firefox Beta на одному комп’ютері.

Перевага користування цим веб-браузером полягає в тому, що ви одними з перших зателефонуєте та протестуєте найновіші функції, які з’являться в основному браузері Firefox. На жаль, це також означає, що ви будете одними з перших, хто зіткнеться з помилками та збоями.

Загалом, якщо ви розробник і ваша мета — оптимізувати ваші веб-сайти, щоб вони виглядали ідеально у Firefox, тоді Firefox Developer Edition — це те, що вам потрібно.

Завантажити: Firefox Developer Edition для 32-розрядна Windows | 64-розрядна Windows | macOS | 32-розрядна версія Linux | 64-розрядна версія Linux (безкоштовно)

2. Браузер Tor

Багато хто стверджує, що однією з причин, чому Tor Browser вважається найбільш приватним веб-браузером, є те, що він використовує архітектуру Firefox замість архітектури Chromium.

Модифікований для використання з мережею Tor, браузер Tor отримує постійний потік виправлень, особливо після кожного випуску розширеної підтримки Firefox (ESR).

  Як тимчасово увімкнути режим «Не турбувати» на iPhone

Однак, в інтересах підтримки високого рівня безпеки браузера Tor, є одна культова функція Firefox, про яку вам потрібно забути, і це підтримка розширень. Хоча технічно ви можете використовувати розширення, сумісні з Firefox, у браузері Tor, розробники не рекомендують це робити, оскільки це може поставити під загрозу деякі функції конфіденційності.

Завдяки браузеру Tor відстеження та моніторинг стануть справою минулого. Ось чому він має бути основним веб-переглядачем для тих, хто зацікавлений у приватному перегляді.

Завантажити: Браузер Tor для вікна | macOS | Linux | Android | iOS (безкоштовно)

3. Браузер Mullvad

Для тих із вас, хто цікавиться, що саме таке браузер Mullvad, він є результатом співпраці між Mullvad VPN і проектом Tor, і його метою є мінімізація вашого онлайн-сліду.

Як і Tor Browser, Mullvad Browser допомагає приховати ваші метадані та обмежує доступ сторонніх трекерів і файлів cookie.

По суті, браузер Mullvad майже ідентичний браузеру Tor, справжня різниця полягає в тому, що один підключається до VPN Mullvad (або будь-якої іншої служби VPN), а інший — до мережі Tor. Якщо ви вже користуєтеся надійною службою VPN, можна також поєднати її з веб-браузером, який зможе повністю використовувати всі її можливості.

Нарешті, браузер Mullvad дуже зручний для початківців, оскільки більшість функцій безпеки та конфіденційності вже ввімкнено за замовчуванням. Таким чином, все, що вам потрібно зробити, це завантажити його, інсталювати та почати переглядати досхочу.

Завантажити: Браузер Mullvad для вікна | macOS | Linux (безкоштовно)

4. Водяна лисиця

Уявіть собі легшу, швидшу та безпечнішу версію Firefox, і ви отримаєте Waterfox. Він не збирає жодних телеметричних даних і містить ціле підменю під назвою Enhanced Tracking Protection, яке дозволяє вам установити рівень безпеки вашого браузера.

Ще одна цікава особливість полягає в тому, що, незважаючи на те, що він є форком Firefox, Waterfox може запускати розширення як для Chrome, так і для Opera. Однак майте на увазі, що спеціальні додатки Firefox працюватимуть найкраще.

  ділитися аудіо з комп’ютера під час зустрічі

На жаль, Waterfox має кілька недоліків. Для початку пошуковою системою за замовчуванням є Bing, а пошуковою системою за умовчанням для приватних вікон є Startpage. Однак ви можете переключити їх на набагато безпечнішу альтернативу, таку як Google або DuckDuckGo.

По-друге, Waterfox не поставляється з блокувальником реклами. На щастя, це те, що ви можете легко виправити за допомогою доповнення.

Завантажити: Waterfox для вікна | macOS | Linux (безкоштовно)

5. LibreWolf

Багато хто описує LibreWolf, наступника LibreFox, яким Firefox має бути в першу чергу. Тим не менш, не дивно, що це один із найпопулярніших браузерів Linux, орієнтованих на конфіденційність.

Збір телеметричних даних максимально обмежено завдяки видаленню будь-якої нежиттєвої функції Firefox, яка в кінцевому підсумку збирала б дані користувача.

Наприклад, LibreWolf обмежує доступ розширень до Інтернету, щоб ще більше знизити ризик витоку даних. Крім того, браузер запобігає підключенням у фоновому режимі або неавторизованим підключенням.

Остання причина, чому ми вважаємо, що LibreWolf стане чудовим браузером, орієнтованим на конфіденційність, полягає в тому, що всі налаштування конфіденційності вже встановлено за замовчуванням. Вам не доведеться змінювати параметри безпеки. Просто встановіть браузер і почніть переглядати приватно.

Завантажити: Librewolf для вікна | macOS | Linux (безкоштовно)

6. Блідий місяць

Перше, що ви, мабуть, помітите про Pale Moon, якщо вирішите спробувати, це те, що інтерфейс користувача виглядає досить застарілим. Однак Pale Moon — це веб-браузер, який зосереджений на ефективності та налаштуванні.

Це не означає, що налаштування веб-переглядача не є справою. Насправді Pale Moon містить одні з найрозширеніших функцій налаштування браузера, які ми коли-небудь мали можливість перевірити.

Pale Moon використовує практику відмови від будь-яких сучасних функцій, які безпосередньо не сприяють швидшому та ефективнішому перегляду. Крім того, він не збирає жодних телеметричних даних.

Однак його найбільшим недоліком є ​​те, що він заснований на дуже старій версії Firefox. Це означає, що він не підтримує більшість сучасних додатків Firefox, а також не підтримує деякі сучасніші функції браузера, такі як безпека ізольованого програмного середовища та оновлення веб-платформи.

  14 поширених запитань і відповідей на співбесіді з Java [2022]

Загалом, якщо вам байдуже, чи ваш браузер не стильний і сучасний, і все, що вас цікавить, це швидке завантаження та мінімальне використання ресурсів, які підходять для старішого комп’ютера, тоді Pale Moon — це браузер для ви.

Завантажити: Блідий місяць для 32-розрядна Windows | 64-розрядна Windows | macOS | Linux 64-bit GTK2 | Linux 64-bit GTK3 (безкоштовно)

7. Підлога

Однією з причин, чому багато хто віддає перевагу браузерам на базі Chromium, є їхній сучасний дизайн, і Floorp використовує всі переваги цього. Простими словами, Floorp — це веб-браузер на базі Firefox, який зосереджується на конфіденційності та має сучасний дизайн, схожий на Chromium.

Крім того, він має широкі можливості налаштування, аж до того, що навіть загальний макет браузера можна налаштувати відповідно до потреб користувача. Не тільки це, ви отримуєте доступ до п’яти різних дизайнів інтерфейсу, які дозволять Floorp відповідати будь-якій ОС, яку ви можете використовувати.

Що стосується безпеки, Floorp має типові функції захисту конфіденційності, такі як блокування трекера, захист відбитків пальців і відсутність відстеження користувачів. Тим не менш, якщо ви шукаєте веб-браузер, який є швидким, безпечним і задовольняє ваші бажання отримати чудові візуальні ефекти, шукайте Floorp.

Завантажити: Floorp для вікна | macOS | Linux (безкоштовно)

Ваш наступний браузер може бути на базі Firefox

Деякі веб-переглядачі на основі Firefox у нашому списку стверджують, що вони безпечніші за звичайний Firefox, тоді як інші можуть похвалитися кращою продуктивністю або меншими системними вимогами.

У будь-якому випадку знайте, що кожен із них яскравий по-своєму, тому ми рекомендуємо вам спробувати кожного з них, а потім вирішити, якого з них ви зупините.