7 легких браузерів Windows, перевірених на використання оперативної пам’яті: який найкращий?

Використання ресурсомісткого браузера на комп’ютері низького рівня може негативно вплинути на його продуктивність. Отже, оптимальним рішенням є вибір легкої альтернативи браузеру, який не витрачає пам’ять. Ми протестували споживання оперативної пам’яті різними ресурсозберігаючими браузерами, щоб ви могли вибрати найпростіший для своїх потреб.

Як проходили випробування?

Споживання ресурсів браузерами залежить від того, як ви їх використовуєте. Хоча веб-переглядач може бути менш вимогливим до ресурсів під час запуску веб-програм, він може бути менш ефективним під час відтворення відео.

З цієї причини ми вибрали сім легких браузерів: K-Meleon, Falkon, SlimBrowser, Pale Moon, Maxthon, SeaMonkey і UR Browser. Потім ми протестували їх у трьох типових повсякденних сценаріях: розваги, офіс і робота.

Щоб спростити порівняння споживання ресурсів різними браузерами, ми підтримували узгодженість процесів, тобто ми запускали ті самі процеси для кожного сценарію в усіх браузерах.

Ось процеси, які ми запускали в браузерах під час тестування споживання пам’яті для кожного повсякденного сценарію:

1. Розваги: ​​використання веб-переглядача для розваг зазвичай передбачає перегляд YouTube, потокове передавання фільмів, прослуховування музики онлайн тощо. Ми запустили чотири різні процеси в окремих вкладках, щоб ретельно оцінити використання пам’яті для розваг. Серед них два відео на YouTube (одне було призупинено, а інше активно відтворювалося), фільм і пісня.

2. Робота: в офісі ми в основному використовуємо браузери для запуску веб-програм, перегляду електронної пошти в поштовому клієнті, час від часу переглядаємо навчальні посібники YouTube або працюємо в CMS (системі керування вмістом). Таким чином, щоб перевірити споживання оперативної пам’яті, ми запустили процеси в чотирьох вкладках: одна з Google Таблицями, друга з системою керування вмістом, інша з поштовим клієнтом і четверта з підручником YouTube.

3. Загальне використання: це включає читання новин, прокручування Twitter або Facebook і покупки в Інтернеті. Тому, як і в попередніх випадках використання, ми відкрили чотири вкладки: одну для Twitter, одну для Facebook, іншу для веб-сайту онлайн-магазинів і останню для статті новин.

Для вимірювання споживання оперативної пам’яті ми використовували диспетчер завдань Windows, а не вбудовані диспетчери завдань, які пропонують деякі браузери. Таким чином, перевірка споживання ресурсів за допомогою вбудованого диспетчера завдань у будь-якому з тестованих браузерів може відрізнятися від наведених нижче значень.

Огляд споживання оперативної пам’яті різними браузерами

Ось таблиця, яка показує, скільки оперативної пам’яті споживає кожен браузер для трьох випадків використання, згаданих вище:

Назва браузера

Випадок використання

Споживання пам’яті (Мб)

К-Мелеон

Бездіяльність

78

Розваги

450

Робота

526

Загальне використання

320

Сокіл

Бездіяльність

235

Розваги

1749 рік

Робота

1170

Загальне використання

935

Тонкий браузер

Бездіяльність

320

Розваги

968

Робота

1000

Загальне використання

902

Блідий місяць

Бездіяльність

175

Розваги

830

Робота

805

Загальне використання

820

Maxthon

Бездіяльність

323

Розваги

875

Робота

1172

Загальне використання

790

SeaMonkey

Бездіяльність

82

Розваги

550

Робота

570

Загальне використання

562

Браузер UR

Бездіяльність

239

Розваги

831

Робота

921

Загальне використання

647

З результатів, отриманих під час тестування, можна зробити кілька висновків:

  • K-Meleon споживає найменше ресурсів, тоді як Falkon є найбільш ресурсоємним.
  • K-Meleon і SeaMonkey споживають дуже мало пам’яті в режимі очікування, тоді як SlimBrowser споживає найбільше.
  • Після K-Meleon і SeaMonkey, Pale Moon є найкращим вибором для перегляду відео на YouTube, трансляції фільмів, прослуховування музики та роботи в офісі.
  • UR Browser видається найкращим варіантом для загального перегляду веб-сторінок після K-Meleon і SeaMonkey.

Тестування проводилося на ноутбуці Microsoft Surface 3 з 16 ГБ оперативної пам’яті. Враховуючи, що фактичне споживання ресурсів будь-якої програми чи веб-переглядача залежить від різних факторів, включаючи ефективність оперативної пам’яті, виробника пристрою, його вік, фактичне використання оперативної пам’яті перевіреними вище браузерами може дещо відрізнятися на вашому пристрої.

Чому K-Meleon і SeaMonkey можуть бути не найкращим вибором?

K-Meleon і SeaMonkey є найменш ресурсомісткими браузерами, але вони можуть бути не найкращим вибором для наведених вище випадків використання.

Порівняно з іншими браузерами в цьому списку, K-Meleon надзвичайно повільний, а його інтерфейс не інтуїтивно зрозумілий, тому звикання до нього може зайняти деякий час. Найважливіше те, що браузер не підтримує основні веб-додатки, такі як Slack. Користуватися веб-додатками соціальних мереж на K-Meleon також складно, оскільки вони часто повертають помилки.

SeaMonkey, з іншого боку, має не менш складний інтерфейс. Багато основних функцій, наприклад відкриття нової вкладки, приховані в меню браузера. Так само вам потрібно клацнути правою кнопкою миші та відкрити контекстне меню, щоб закрити вкладку. Тому використання його як основного браузера, безсумнівно, завадить вашій продуктивності.

Враховуючи всі недоліки кожного браузера, можна сказати, що K-Meleon і SeaMonkey не є найкращим вибором для регулярного використання. Незважаючи на те, що вони найменш ресурсомісткі, ці причини роблять обидва браузери непридатними для наших випадків використання. Щоб дізнатися більше про функції та обмеження перевірених браузерів, перегляньте наш посібник про найкращі старі та бюджетні браузери.

Якщо споживання оперативної пам’яті підскочить до 100 відсотків у диспетчері завдань, навіть коли ваш браузер неактивний і у вас немає відкритих вкладок, ваша оперативна пам’ять може майже вичерпатися.

Який браузер вам слід використовувати?

Після виключення K-Meleon і SeaMonkey Pale Moon і UR Browser стали двома головними претендентами на звання найлегших і найбагатших на функції браузерів.

1. Блідий місяць

Pale Moon базується на похідній системі візуалізації Gecko (Goanna) і базується на хардфорку коду Mozilla під назвою UXP. Браузер швидкий, має простий інтерфейс користувача та забезпечує високий рівень безпеки. Крім того, це найменш ресурсомісткий браузер для використання на роботі після K-Meleon і SeaMonkey.

Тому Pale Moon має бути вашим першим вибором, якщо ви шукаєте багатофункціональний, менш вимогливий браузер для використання в офісі.

Завантажити: Блідий місяць для вікна

2. UR браузер

Браузер UR створено на базі Chromium, але для покращеного захисту конфіденційності було позбавлено деяких трекерів Google. Браузер має простий у використанні інтерфейс, підтримує розширення веб-магазину Chrome і пропонує розширені функції конфіденційності. Також браузер оснащений вбудованим блокувальником реклами і VPN.

Поєднання цих функцій робить UR Browser гарним вибором для розваг і загального використання, особливо якщо ви переходите з Chrome.

Завантажити: UR Browser для вікна

Використовуйте легкий браузер, щоб зменшити використання оперативної пам’яті

Надмірне споживання пам’яті браузером може значно вплинути на продуктивність пристрою. Таким чином, ви повинні використовувати браузер, який найменше навантажує вашу оперативну пам’ять. Сподіваємось, наше тестування дало вам уявлення про те, який браузер менш ресурсомісткий для роботи, розваг і загального використання.

Однак було б нерозумно вибирати браузер виключно на основі того, скільки ресурсів він споживає. Натомість вам також слід розглянути додаткові функції та інтеграції, які він пропонує, включаючи підтримку розширень, легкість керування завантаженнями, захист конфіденційності тощо.