6 інструментів ШІ, які допоможуть покращити ваше психічне здоров’я

| | 0 Comments| 6:49 AM
Categories:

Універсальні вправи психічної терапії та відеокурси не є ефективними для всіх, і не кожен може отримати доступ до персонального терапевта. Для багатьох інструменти ШІ для психічного здоров’я можуть бути більш доступним рішенням.

Якщо ви спілкувалися з чат-ботом, таким як ChatGPT, ви бачите, що вони дійсно добре вміють спілкуватися. Існує багато інструментів штучного інтелекту, які використовують ту саму технологію, щоб вести розмову спеціально для вирішення психічних проблем, таких як тривога, депресія, стрес, посттравматичний стресовий розлад тощо.

Незалежно від того, проходите ви психічне лікування чи просто хочете виправитися після напруженого дня, інструменти, які я перерахую в цій публікації, допоможуть полегшити ваше психічне здоров’я.

Ось короткий опис найкращих інструментів ШІ для психічного здоров’я, про які я розповім нижче.

Інструмент

Помітні особливості

Посилання

Юпер

Чат-бот на базі CBT для зниження стресу

Дихання

Своєчасна дихальна гімнастика, стеження за настроєм

Репліка

Адаптивний супутній додаток AI для персоналізованих розмов

Mindsera

Ведення журналів із підтримкою ШІ та автоматичними коментарями

GentleGossip

Інструмент на основі браузера з 7 персоналіями ШІ

Wysa

Пропонує різноманітних ШІ-ботів для подолання життєвих перешкод

Роль Ай у покращенні психічного здоров’я

Проблеми з психічним здоров’ям постійно зростають, причому понад 20% підлітків якісь психічні розлади. Такі світові події, як нещодавня пандемія та поточна інфляція, також сприяють зростанню проблем із психічним здоров’ям.

ШІ відіграє важливу роль у боротьбі з проблемами психічного здоров’я, не лише надаючи поради та комфорт, але й роблячи лікування легким і широкодоступним. Нижче наведено кілька способів ШІ полегшити лікування психічного здоров’я:

Стигма навколо психічного здоров’я

Стигма навколо проблем психічного здоров’я може перешкодити пацієнтам отримати вкрай необхідне лікування. ШІ пропонує приватну та доступну підтримку людям, які можуть вагатися, чи шукати традиційне лікування, і навіть може заохотити їх отримати належне лікування.

Персональна допомога

На відміну від курсів психічного лікування та порад, ШІ пропонує індивідуальне лікування проблем психічного здоров’я відповідно до ваших симптомів, проблем і умов життя.

Легкість доступності

Більшість рішень AI або безкоштовні, або дешеві, і до них можна отримати доступ з будь-якого місця через Інтернет. На відміну від особистого терапевта, до інструменту психічного здоров’я зі штучним інтелектом можуть отримати доступ люди, які не можуть отримати послугу персонального терапевта чи дозволити собі його.

Раннє втручання

Оскільки інструменти штучного інтелекту легше доступні, вони можуть виявити потенційні проблеми з психічним здоров’ям до їх загострення.

Підтримка 24/7

Ви можете мати цілодобовий доступ до підтримки AI порівняно з терапевтом. Це не тільки робить лікування ефективним, але й допомагає при таких важких станах, як напади паніки.

AI доповнює поточне лікування

Інструменти штучного інтелекту можуть значно доповнити поточне лікування терапевта або медичного працівника. Він може контролювати стан, допомагати вести журнал, полегшувати лікування за допомогою альтернатив, пропонувати допомогу за відсутності терапевта, рекомендувати додаткові ресурси та інші переваги, про які я згадав вище, які не можуть надати особисті терапевти.

  Цікаво, що таке ChatGPT і як він може вам допомогти?

А тепер давайте розглянемо кілька найкращих інструментів ШІ для психічного здоров’я.

Юпер

Використання когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), Юпер допомагає зменшити стрес і тривогу та покращити настрій. Це чат-бот, який намагається зрозуміти ваш поточний психічний стан, ставлячи низку запитань, а потім розмовляючи з вами, щоб заохотити позитивну поведінку.

Він створить спеціальний графік, щоб перевірити вас і запитати, як справи. Ви можете поговорити з ним про свій день і про те, як ви себе почуваєте, і він відповість вам порадою, яка забезпечить ваш позитивний підхід.

Оскільки він заснований на CBT, ціль програми полягає в тому, щоб перетворити негативні думки та поведінку на позитивні. Він скорегує ваш підхід до справи і порадить, як підійти до всього позитивно. Загалом це допоможе зменшити стрес, тривогу та депресію.

Коли ви відповісте на достатню кількість реєстрацій, це дасть уявлення про ваш загальний психічний стан і покращення з часом. Ви можете налаштувати та протестувати програму безкоштовно, але для фактичних розмов і реєстрацій вам потрібно перейти на професійний план.

Отримай це iOS | Android

Дихання

Дихання спеціально допомагає впоратися зі стресом і тривогою, пов’язаними з роботою, допомагаючи вчасно виконувати дихальні вправи за допомогою ШІ. Він відстежує вашу активність, незалежно від того, чи використовуєте ви телефон або комп’ютер, а потім рекомендує перерви на дихання в той час, коли це вам найбільше потрібно.

Інструмент допомагає дихати за допомогою інструкцій і наочних посібників, а сеанс зазвичай триває 2 з половиною хвилини. Він також попросить вас оцінити ваш поточний настрій і те, як ви себе почуваєте. Ви можете переглянути ці записи пізніше, щоб відстежувати свій настрій з часом.

Крім відпочинку, він також має купу інших інструментів продуктивності, які можуть допомогти відстежувати вашу активність і допомогти вам зосередитися. Ви можете блокувати відволікаючі веб-сайти, вивчати вправи для розминки, відтворювати білий шум і отримувати статистику поведінки з часом.

Програма поставляється з 7-денною безкоштовною пробною версією (потрібна кредитна картка) і коштує 5 доларів США на місяць за річний план.

Отримай це iOS | Chrome

Репліка

Репліка це ідеальний компаньйон зі штучним інтелектом, який вислухає вас і надасть підтримку. Це адаптивна допоміжна програма зі штучним інтелектом, яка вивчає вашу взаємодію з нею, щоб підтримувати розмови відповідно до ваших потреб.

Під час налаштування вам потрібно створити анімований аватар для свого ШІ та повідомити йому про свої інтереси, які він запам’ятає під час розмови з вами. Ви також можете окремо розповідати йому факти про вас природною мовою, і він запам’ятає їх.

  12 найкращих програм для батьківського контролю для кращої безпеки

Анімований аватар є повністю взаємодіючим, схожим на гру, і ви можете наказати йому ходити та взаємодіяти з речами. Під час розмови він не тільки відповість на ваші запитання, але й сам спробує розпочати нову розмову.

Все, про що ви говорите, воно запам’ятає і, можливо, перекаже пізніше, залежно від контексту. Особистість ШІ також змінюється з часом, коли ви говорите про свої вподобання.

Безкоштовна версія дозволяє спілкуватися зі ШІ та взаємодіяти з ним. Більшість розширених функцій доступні лише в преміум-версії, включаючи можливість вибору зв’язку з ШІ, обміну зображеннями, відеодзвінків ШІ, голосового чату тощо.

Отримай це iOS | Android | Окулус

Mindsera

Записувати свої думки та емоції – це чудовий спосіб зняти стрес і відчути себе невимушено. Mindsera виводить це на новий рівень, забезпечуючи ведення журналів у вашому браузері за допомогою AI. Це дає вам вільний простір, щоб написати все, що ви хочете, і він автоматично коментує це, щоб ще більше провокувати думки.

Здебільшого він задаватиме запитання, які детальніше досліджують ваші почуття або рішення, якщо ви писали про проблему. Ви можете попросити його змінити запитання та навіть продовжити писати, щоб отримати оновлене запитання. Він також відстежує, як довго ви пишете, а також ваші поточні та найдовші смуги.

Деякі інші функції журналювання включають створення штучного інтелекту із журналів, голосове введення/транскрипцію штучного інтелекту, резюме журналу в пунктах, аналіз журналу/думок та оцінку особистості.

Окрім ведення щоденника, у ньому також є чудова функція наставника, яка розмовляє з вами, використовуючи особистість відомих людей, як-от Стів Джобс, Карл Юнг, Ілон Маск тощо. Це може бути корисним, якщо ви віддаєте перевагу спілкуванню в тоні вашої улюбленої особистості.

Базове ведення журналу та коментарі штучного інтелекту абсолютно безкоштовні; для інших розширених функцій вам доведеться оновити до них Геніальний план.

GentleGossip

Якщо ви просто хочете, щоб вухо, яке вас слухає, висловило ваше серце, все не може бути простіше GentleGossip. Це простий інструмент на основі браузера, який має 7 різних штучних інтелектів, щоб вислухати вас і надати втішні поради.

Кожен штучний інтелект має власну індивідуальність і спеціалізацію у вирішенні конкретних проблем психічного здоров’я. Я рекомендую вам запитати кожен ШІ, на чому вони спеціалізуються, щоб вибрати правильний ШІ для ваших потреб. Наприклад, ШІ Джеймс Фостер спеціалізується на боротьбі з посттравматичним стресовим розладом і травмами, а Тоня допомагає з горем і втратою.

З мого досвіду, кожен штучний інтелект мав дуже позитивний тон і намагався погодитися зі мною. Навіть коли я поводився неввічливо у своїх емоціях, вони спочатку погоджувалися, а потім намагалися повільно змінити мою поведінку, пропонуючи альтернативні рішення. Вони також ставлять запитання самостійно, щоб продовжити розмову.

  5 інструментів відеоаналітики на основі штучного інтелекту для кращого аналізу медіа

Інструмент є абсолютно безкоштовним у використанні, але вам потрібно спочатку створити обліковий запис, щоб використовувати інструмент. Він не записує вашу історію, навіть якщо ви ввійшли в обліковий запис, що трохи неприємно, якщо ви віддаєте перевагу перегляду розмов пізніше.

Wysa

Wysa пропонує різні типи ботів зі штучним інтелектом, які допоможуть вам подолати певні життєві перешкоди, зокрема проблеми з психічним здоров’ям. За замовчуванням він запитує те, з чим вам потрібна допомога, і ШІ використовує ваш вибір, щоб запропонувати допомогу відповідно. Цікаво, що він виконує більшість питань, а попередньо написані відповіді полегшують продовження чату.

Мені особисто дуже сподобалося, як він використовував фотографії та емодзі для доповнення розмови, і як він постійно запитував мене, як я себе почуваю. Він автоматично перевірятиме вас щодня та запитуватиме, як проходить ваш день. Усі ваші розмови зберігаються в журналі, який програма автоматично сортує, і ви можете переглянути їх пізніше.

Розділ самообслуговування містить сотні вправ із застосуванням ШІ для покращення позитивної поведінки. Існують вправи для формування впевненості, уважності, подолання стресу, керування тривогою, гніву, подолання горя, підвищення продуктивності та багато іншого.

Що ще важливіше, платна підписка на Wysa дає вам змогу найняти справжнього тренера, який проводитиме з вами індивідуальні заняття щотижня, щоб допомогти вам подолати психічні проблеми. По суті, ви отримуєте щотижневого консультанта та цілодобового друга зі штучним інтелектом в одній програмі.

Безкоштовної версії достатньо, щоб поговорити з ботом ШІ за замовчуванням і виконати одну вправу в кожній категорії. Платна версія дає вам доступ до тренера-людини та відкриває всі вправи.

Отримай це iOS | Android

Бонус

Ще один цікавий супутник ШІ BobbyChat. Як і інші в цьому списку, це простий бот для терапії ШІ, який використовує КПТ для полегшення різних проблем психічного здоров’я. Що робить його цікавим, так це те, що він поставляється як чат-бот WhatsApp. Під час реєстрації з вами зв’яжуться через WhatsApp, а потім ви зможете спілкуватися з ним через WhatsApp у будь-який час.

Останні думки 🧠

Мене приємно вразив GentleGossip; це такий простий інструмент, але дуже ефективний і добре зроблений. Хоча для універсальності Youper або Replika набагато краще. Окрім цього, я також рекомендую вам поспілкуватися з ChatGPT або подібним чат-ботом. З правильними підказками ви можете легко використовувати його для допомоги з психічним здоров’ям. Навіть більшість із наведених вище інструментів засновані на GPT API.