6 способів переконатися, що ваші розширення Chrome безпечні

| | 0 Comments| 9:29 PM
Categories:

Більшість розширень Chrome безпечні у використанні, але шкідливі розширення з широкими дозволами потенційно можуть отримати доступ до вмісту веб-сторінок, які ви переглядаєте, копіювати маркери сеансу або навіть отримати доступ до вашої платіжної інформації.

Важливо ретельно вибирати розширення Chrome, тому ось найкращі способи переконатися, що ваші розширення Chrome безпечні.

1. Використовуйте веб-магазин Chrome

Найбезпечнішим способом є використання веб-магазину Chrome, найбезпечнішого місця для встановлення розширень для Chrome. За даними Chome Stats, веб-магазин Chrome містить понад 125 000 розширень і веб-програм. Незалежно від того, чи шукаєте ви менеджер паролів чи розширення для підвищення творчих здібностей, ви, швидше за все, знайдете щось підходяще.

Основний недолік використання веб-магазину Chrome полягає в тому, що в ньому все одно будуть тіньові розширення Google Chrome, які не слід встановлювати. Отже, ви все одно повинні перевірити достовірність розширення перед його встановленням. Перевагою є те, що якщо ви випадково завантажите шкідливе розширення Chrome і Google видалить його, ви отримаєте сповіщення, а розширення буде вимкнено на вашому комп’ютері.

2. Дослідіть розробника

Перш ніж інсталювати розширення, перевірте легітимність розробника. Щоб допомогти вам відрізнити професійного розробника від загрози безпеці, перевірте, чи має розробник повний веб-сайт чи загальнодоступний профіль. Якщо ви довіряєте розробнику, ви можете гарантувати, що розширення Chrome, яке ви завантажуєте, законне, завантаживши його безпосередньо з їх веб-сайту.

  Пояснення цифрової довіри за 5 хвилин або менше

Єдиним недоліком є ​​те, що деякі розробники роблять розширення шкідливими через місяці чи роки після їх першого випуску або виявляють скомпрометовані облікові записи та додавання шкідливого коду. Довіряйте своїм інстинктам і використовуйте інше розширення браузера, якщо щось не так.

3. Переконайтеся, що розширення регулярно оновлюється

Ви також повинні переконатися, що розширення регулярно оновлюється перед його встановленням. Якщо розширення застаріле, воно менш безпечне, ніж оновлені розширення. Немає сенсу використовувати розширення, якщо воно може містити вразливі місця, які створюють ризик для вас під час перегляду веб-сторінок.

4. Перевірте відгуки

Відгуки – ваш найкращий друг! Перевірка відгуків людей, які користувалися розширенням браузера, допоможе вам отримати уявлення про службу на основі досвіду інших людей. Ви також можете оцінити середній досвід користувачів і чи вважають вони розширення Chrome безпечним.

Якщо велика частина відгуків негативна, шукайте подібне розширення з більшою кількістю позитивних відгуків. Ви можете прочитати огляди доповнень Google Chrome у веб-магазині Chrome.

5. Регулярно виконуйте антивірусне сканування

Завдяки надійному антивірусному програмному забезпеченню ви можете стежити за всім, що надходить у ваш браузер. Відомі зловмисні розширення Chrome, PUP (потенційно небажані програми) та будь-яка невідома, але розпізнана зловмисна мережева чи внутрішня активність виявлятиметься авторитетною антивірусною програмою, як-от Bitdefender або Malwarebytes.

  Apple створює розкладний телефон? Що ми знаємо про це на даний момент

Однак антивірусне програмне забезпечення може зробити лише так багато, щоб захистити вас в Інтернеті, і віруси Chrome і PUP завжди намагатимуться залишатися непоміченими якомога довше. Щоб не перевантажувати свій браузер занадто великою кількістю розширень, установлюйте лише ті, які вам дійсно потрібні.

6. Використовуйте Chrome Enhanced Safe Browsing і безпечно переглядайте веб-сторінки

Щоб захистити себе від зловмисних розширень веб-переглядача, ви можете скористатися Chrome Enhanced Safe Browsing. Розширений безпечний перегляд — це потужний режим перегляду, який, по суті, служить антивірусом для веб-переглядача та захищає вас від небезпечних завантажень, розширень і веб-сайтів. Ви можете активувати розширений безпечний перегляд Chrome, увійшовши до налаштувань свого облікового запису Google у розділі Безпека > Керувати розширеним безпечним переглядом > Розширений безпечний перегляд.

4 способи виявити ознаки небезпечного розширення Chrome

Якщо ви особливо підковані в техніці, ви можете взяти свою цифрову безпеку у власні руки, дослідивши розширення Chrome, які використовуєте. Ви можете почати з таких методів, як перевірка дозволів розширення, перевірка трасування мережі та використання засобу перегляду джерел розширення Chrome.

1. Перевірте свої розширення в CRXcavator

CRXcavator оцінює розширення Firefox, Edge і Chrome і обчислює оцінку ризику на основі таких факторів, як слабка політика безпеки та надмірні дозволи. Шукаючи розширення за допомогою Екскаватор CRX (або ввівши ідентифікатор розширення з URL-адреси — рядок літер або цифр), ви можете переглянути звіт про розширення та прийняти обґрунтоване рішення щодо його завантаження.

  Як виправити зависання Outlook під час завантаження профілю

2. Перевірте свої дозволи на розширення Chrome

CRXcavator надає чудове уявлення про надійність доповнень Google Chrome, але він корисний лише в контексті. Коли ви дізнаєтесь, які дозволи запитує веб-браузер, ви повинні подумати, чи обґрунтовано вони йому потрібні. Незважаючи на ризики, розширенню Chrome, яке керує паролем, потрібен дозвіл на доступ до вмісту веб-сторінки та заповнення форм. Ті самі дозволи були б нерозумними для розширення браузера погоди.

3. Перевірте трасування мережі в інструментах розробника

За межами CRXcavator ви можете отримати неймовірне уявлення про те, чи є додаток Google Chrome шкідливим, відстежуючи його мережеву активність. Ви можете отримати більше інформації про активність у вашій мережі, захопивши файл трасування мережі через ваш браузер, як пояснюється IBM.

4. Використовуйте Chrome Extension Source Viewer

Ви можете отримати найкраще уявлення про те, що робить ваше розширення браузера, проаналізувавши вихідний код, створений Chrome Extension Source Viewer. Аналіз вихідного коду, безсумнівно, складний, але ваші шанси на успіх підвищаться, якщо ви зрозумієте, як створюються розширення браузера.

Розширення Chrome – це величезна зручність, оскільки вони можуть значно полегшити роботу в Інтернеті, але важливо переконатися, що всі встановлені розширення Chrome безпечні у використанні.