6 способів зменшити біль під час друку на клавіатурі

Біль у руці є одним із найнебезпечніших видів болю, який може відчувати людина. Через забутий біль у руці негативно вплинуло на багато кар’єр у різних сферах. Ми хочемо, щоб ви могли захистити свої руки та зменшити цей біль, щоб ви могли продовжувати робити те, що любите.

Чому набір тексту на клавіатурі небезпечний

Автор зображення: Джет Борха

Традиційні клавіатури не розроблялися з урахуванням ергономіки. Клавіші в шаховому порядку походять від друкарських машинок, і єдина причина, чому вони не змінилися, полягає в тому, що люди звикли до такого розташування.

Стандартна клавіатура змушує ваші зап’ястки виконувати ліктьове відхилення, тобто коли ви повертаєте руки вбік, щоб пальці вирівнювалися з клавіатурою. Ваші руки не створені для тривалого перебування в такому положенні.

Перебування в такому положенні підвищує ризик синдрому зап’ястного каналу, пошкодження нервів та інших типів травм, пов’язаних із розтягненням. Якщо ви відчуваєте біль під час друку, не варто ігнорувати це. Ось кілька способів зменшити біль під час набору тексту на клавіатурі:

1. Відрегулюйте висоту сидіння

Автор зображення: Джет Борха

Висота вашого сидіння є одним із найважливіших факторів, коли справа доходить до того, щоб зап’ястя краще розмістити для друку.

Вам потрібно, щоб висота вашого сидіння була достатньо високою, щоб ваші пальці могли лежати на клавіатурі, не повертаючи зап’ястя вниз або вгору. Вашою метою має бути нейтральна позиція.

Ваші передпліччя повинні торкатися столу, але стілець не повинен бути настільки низьким, щоб ви знизали плечима. Знизування плечима спричинить біль у плечі після тривалого перебування в такому положенні. Якщо ваш стілець не можна відрегулювати на потрібну висоту, подумайте про використання подушки або подушки для підтримки.

2. Експериментуйте з підставками для зап’ястя

Автор зображення: Джет Борха

Причина, по якій ми говоримо «експериментувати», а не «використовувати», полягає в тому, що підставки для зап’ястя залежать від користувача. Деякі люди вважають за краще мати відпочинок для зап’ястя; деякі ні. Раніше я користувався підставкою для зап’ястя, але зрозумів, що це не для мене.

Посадивши мої зап’ястя на підставку для зап’ястя, я лише сильніше вигинав зап’ястя назовні, коли тягнувся до клавіш Enter або Backspace. Я вирішив припинити його використання та почав друкувати, розвіваючи зап’ястя — таким чином я міг наблизити всю руку до клавіш Enter і Backspace, якщо мені знадобилося ними скористатися, замість того, щоб згинати зап’ястя й завдавати болю.

Автор зображення: Джет Борха

Однак якщо вам зручніше друкувати, спираючись зап’ястками на поверхню, може допомогти підставка для зап’ястя. Підставка для зап’ястя допоможе вам відстежувати, де розташовані клавіші, порівняно з рухомими зап’ястями. Це також дуже корисно для високих клавіатур, коли клавіші підняті досить високо.

Перш ніж купувати підставку для зап’ястя, ми пропонуємо спробувати книгу товщиною близько півдюйма, щоб перевірити, чи справді це те, у що варто інвестувати.

3. Змініть положення зап’ястя

Автор зображення: Джет Борха

Причина, по якій це третя, а не перша, полягає в тому, що змінити положення зап’ястя нелегко. Ви опускаєте руку й друкуєте зі своїми звичними звичками.

Свідоме виконання цього зажадає певної зосередженості та може сповільнити вашу швидкість друку, але ви будете вдячні собі, якщо візьмете на себе зобов’язання це зробити. Якщо жодна з наведених вище порад вам не допомогла, можливо, ваші зап’ястки знаходяться в неправильному положенні.

Намагайтеся тримати зап’ястя якомога пряміше і виробіть цю звичку. Ви можете спробувати виконати кілька вправ набору тексту на цих практичних веб-сайтах, щоб допомогти тренувати ці звички.

4. Спробуйте розділену/ергономічну клавіатуру

Ергономічна клавіатура, мабуть, одна з найкращих речей, які ви можете зробити для своїх зап’ясть, якщо ви друкуєте протягом тривалого часу.

Ергономічні клавіатури бувають двох основних типів: з ергономічною розкладкою та розділені на дві окремі клавіатури. Ергономічна розкладка – це добре, якщо ви берете клавіатуру з собою, оскільки ви не збираєтеся брати з собою дві незакріплені частини, але розділена клавіатура пропонує більше способів використання клавіатури.

Автор зображення: Кент Багіо

Ми настійно рекомендуємо розділену клавіатуру, якщо ви просто сидите на столі, оскільки ви можете розташувати руки як завгодно, якщо кабель достатньо довгий. Однак клавіатура в стилі Alice, як-от Keychron Q8, також є чудовим варіантом, якщо вам подобається мати клавіатуру як єдину частину. Його клавіші розташовані під кутом, тож вам не потрібно згинати зап’ястя назовні.

Є навіть деякі ергономічні клавіатури, які нахилені вгору, тому долоні не дивляться вниз. Викручування зап’ястя так, щоб долоні дивилися вниз, з часом також може призвести до дискомфорту чи болю, але з цим важко щось вдіяти на більшості клавіатур, оскільки вони зазвичай плоскі. Клавіатура, яка дозволяє дивитися долонями одна на одну, зазвичай досить громіздка, а часом і смішна.

5. Використовуйте макроси та вивчайте комбінації клавіш

Макроси та комбінації клавіш можуть заощадити ваш час і біль під час використання клавіатури. Практично кожна робоча програма має ярлики, гарячі клавіші та макроси, які можна використовувати, щоб не тягнутися до миші кожного разу, коли ви хочете щось виконати.

Часте тягнення до миші може призвести до болю в плечі, особливо якщо ви знизуєте плечима, користуючись мишею. Вивчення макросів у Word є досить потужним; окрім зменшення болю в ваших руках, це також зробить вашу ефективність набагато ефективнішою.

Автор зображення: Джет Борха

Багато спеціальних клавіатур зазвичай мають програмовані клавіші. Деякі спеціальні клавіатури з прошивкою QMK дозволяють повністю налаштувати клавіші. Спеціальні механічні клавіатури можуть запропонувати так багато, від стандартних клавіатур до неймовірних ергономічних розділених клавіатур, які мають стільки можливостей налаштування.

6. Спробуйте новий макет

Автор зображення: Джет Борха

QWERTY-клавіатури існують досить давно, і, як і шахові клавіші, про які ми згадували деякий час тому, ця розкладка дуже застаріла.

Розкладка QWERTY не надає пріоритету ефективності введення з точки зору розподілу голосних, а це означає, що деякі слова, як-от «заціпеніти», дуже дратують вводити (продовжуйте, спробуйте). Цей макет містить багато слів, де все слово можна набрати лише одним пальцем. В ідеалі ви б хотіли чергувати руки/пальці для якомога більшої кількості натискань клавіш.

Тут на допомогу приходять альтернативні макети, такі як Dvorak або Colemak. Дворак розміщує всі голосні в початковому рядку ліворуч, а всі широко вживані приголосні — праворуч. Інші клавіші, яких немає в домашньому рядку ліворуч, — це клавіші та літери, які використовуються не так часто.

Мета цього макета полягає в тому, щоб збільшити швидкість набору тексту, а також зменшити рух пальців, щоб ви не так сильно махали пальцями. Подібно до використання макросів і ярликів, до них знадобиться деякий час і практика, щоб звикнути, але переваги, які вони дають вам у довгостроковій перспективі, цілком реальні.

Введення тексту не повинно бути болісною роботою

Ваші руки є однією з найважливіших частин вашого тіла. Догляд за ними не слід відкладати, поки ви не отримаєте травму і більше не зможете робити так багато, як раніше.