techukraine.net techukraine.net 6 речей, які ви можете зробити, якщо потрібне доменне ім’я недоступне

6 речей, які ви можете зробити, якщо потрібне доменне ім’я недоступне

Categories:

Незалежно від того, створюєте ви малий бізнес чи блог, вибір правильного доменного імені може допомогти вам створити сильну присутність в Інтернеті та зв’язатися з цільовою аудиторією. Тим не менш, враховуючи, скільки веб-сайтів існує, є хороший шанс, що потрібне доменне ім’я буде зайнято.

Хороша новина полягає в тому, що ви можете зробити багато речей, щоб впоратися з цим завданням і знайти доменне ім’я, яке підходить вашому бренду. Ось кілька варіантів, які ви можете розглянути.

1. Використовуйте інше розширення

Раніше вам зазвичай доводилося вибирати між розширенням доменного імені .com і .org (також називається TLD). Але зараз є багато альтернативних доменів верхнього рівня, починаючи від більш практичних варіантів .info та .tech до авантюрних, таких як .guru, .cafe і навіть .ninja!

Ці альтернативні варіанти дають вам можливість створити більш ефектне та виразне доменне ім’я, яке розповідатиме вашій цільовій аудиторії, чим ви займаєтесь. Більше того, альтернативне розширення доменного імені не зашкодить вашим зусиллям у пошуковій системі або пошуку.

Так, наприклад, якщо вам потрібно доменне ім’я «YourFavoriteFlorist» із доменом верхнього рівня .com, але воно недоступне, замість цього можна використовувати «YourFavorite.florist».

Ось приклад студії йоги, яка має розширення .yoga! Назва привертає увагу та відображає спеціалізацію бренду.

  9 найкращих ОЗУ DDR5 для продуктивності ПК нового покоління

2. Експеримент із синонімами

Якщо ви не збираєтеся купувати конкретне доменне ім’я, подумайте про використання синонімів слів, які вам потрібні в назві. Замінивши навіть одне слово іншим, ви зможете створити доменне ім’я, яке все одно передає суть того, про що йдеться на вашому веб-сайті.

Наприклад, ви хочете створити веб-сайт зі статтями для садівників-початківців, і ваше ідеальне доменне ім’я – «GreenBackyard» із доменом верхнього рівня .com. Якщо це доменне ім’я недоступне, ви можете знайти синоніми для будь-якого з двох слів, які складають доменне ім’я. Кілька потенційних варіантів, які ви можете розглянути, включають «GreenGardens» або «EvergreenBackyard».

Використання правильних синонімів може насправді покращити вашу початкову ідею доменного імені, водночас відповідаючи вашому баченню вашого веб-сайту.

3. Розширте назву

Якщо ви не можете знайти вільне доменне ім’я, додавання слова до або після ідеального доменного імені може зробити його унікальним варіантом. Цей підхід також забезпечить збереження значення та суті вашого доменного імені.

Так, наприклад, якщо ви хочете створити технологічний блог із назвою «TechConnect», але ви виявили, що відповідне ім’я домену недоступне, ви можете змінити ім’я домену на «MyTechConnect».

Насправді це стратегія, яку використовують навіть великі компанії. Візьмемо, наприклад, Square; доменне ім’я компанії – «SquareUp» із доменом верхнього рівня .com.

Якщо ви вирішите це зробити, переконайтеся, що вибране доменне ім’я не є надто складним або довгим, оскільки це може вплинути на запам’ятовуваність імені вашого веб-сайту.

4. Включіть назву свого регіону в домен

Якщо ви створюєте веб-сайт для свого малого бізнесу, який орієнтований переважно на місцеву аудиторію, подумайте про те, щоб додати назву свого міста, селища чи країни до імені домену.

  6 інструментів, які варто знати розробнику блокчейнів

Крім того, що воно не надто відрізняється від вашого ідеального вибору доменного імені, це також може допомогти вам просувати ваші послуги чи продукти на певному ринку.

Ви побачите, що в доменне ім’я ресторану The Modern, розташованого в Нью-Йорку, додано місцезнаходження міста.

Використання назви міста в доменному імені надає відчуття місцевої актуальності, що полегшує пошук потенційним клієнтам ресторану в Інтернеті.

Крім того, якщо ви не хочете включати місцезнаходження у своє доменне ім’я, ви можете розглянути можливість використання коду країни верхнього домену.

Це означає, що якщо ви перебуваєте у Великобританії, ви можете використовувати .uk як ccTLD. Так само, якщо ви проживаєте в Німеччині, ви можете використовувати .de. Перш ніж це зробити, переконайтеся, що доменні імена з ccTLD популярні у вашій країні.

5. Використовуйте скорочення

Якщо ви вже визначилися з назвою для свого бізнесу та виявили, що відповідне доменне ім’я недоступне, спробуйте використати абревіатуру назви свого бренду. Наприклад, якщо назва вашого бізнесу «Content Speak Digital», спробуйте використовувати «CSDigital» як доменне ім’я з різними доменами верхнього рівня, доки не знайдете той, який вам подобається.

Це не тільки дозволить вам вибрати доменне ім’я, яке вам подобається, але й створить більш стислу URL-адресу, що значно полегшить вашій цільовій аудиторії пошук вас в Інтернеті.

  Чому Wi-Fi використовує ту ж частоту, що і мікрохвильові печі?

Ви можете бачити, що відоме інформаційне агентство The Associated Press використовує цю стратегію.

Якщо у вас уже є бізнес, ви, швидше за все, віддасте перевагу використанню його імені як імені домену. У цьому випадку вам слід звернутися до реєстратора домену, щоб перевірити, чи доступне ім’я. Якщо ви виявите, що хтось інший використовує доменне ім’я, ви можете розглянути варіант подання позову.

Але майте на увазі, що подача позову може бути тривалим і складним процесом, тому вам слід проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на цій сфері роботи. Адвокат може допомогти відповісти на ваші запитання та дозволить вам легко орієнтуватися в правовому ландшафті.

Вибір найкращого доменного імені

Хоча ідеального доменного імені не існує, важливо вибрати таке, яке відповідає вашому бренду та легко запам’ятовується.

Майте на увазі, що якщо потрібне доменне ім’я вже є торговою маркою та використовується іншою організацією, краще уникати вибору імені, яке надто схоже на те, що вже існує. У цьому випадку, можливо, краще просто повернутися до креслярської дошки та скласти список потенційних доменних імен, які ви не проти використати.

Отже, перш ніж вибрати доменне ім’я, обов’язково вивчіть різні стратегії, які допоможуть вам знайти кілька хороших варіантів. Крім того, важливо ознайомитися з доменним шахрайством, яке є поширеним на даний момент, щоб не стати жертвою жодного з них.