6 Публікаційні платформи Web3 для письменників

| | 0 Comments| 10:05 PM
Categories:

З еволюцією Web2 у Web3 створення та розповсюдження цифрового контенту набуває нових форм. Примітно, що головною турботою для письменників у цю нову еру є пошук платформи, яка надає пріоритет повній власності на їхнє творче самовираження та можливості для монетизації.

Публікаційні платформи Web3, які включають такі функції, як технологія блокчейн і децентралізація, відповідають цим потребам. Давайте розглянемо деякі з найкращих видавничих платформ Web3, які ви повинні розглянути як письменник, який хоче використати потужність Web3.

Що таке платформи для запису Web3 і що робить їх унікальними?

Якщо Web3 відноситься до децентралізованої версії Інтернету без дозволів і орієнтованої на користувача, то платформи публікації Web3 — це програми для публікації з усіма цими вбудованими характеристиками. Платформи для публікації Web3 стосуються програм для цифрової публікації, які інтегрують технологію блокчейну для забезпечення таких функцій, як право власності, прозорість і можливості прямої монетизації.

Є деякі ключові особливості, які відрізняють платформи для публікації Web3 від звичайних платформ для публікації.

Децентралізована технологія блокчейн і монетизація

Найбільшим показником Web3 є технологія блокчейн. Платформи Web3 можуть забезпечити прозорість і справжню децентралізацію через блокчейн.

Наприклад, платформи Web3 можуть використовувати технологію блокчейну для створення літературних NFT або токенів із ваших письмових робіт. Потім ви можете використовувати смарт-контракти блокчейну, щоб заробляти гонорари за кожен наступний продаж вашої токенізованої роботи або автоматично платити співавтору.

Крім того, ви, ймовірно, отримуватимете оплату за свою роботу в криптовалютах, які, як ми всі знаємо, зазвичай базуються на технології блокчейн.

Конфіденційність

У Web2 є безмежні можливості порушення даних, оскільки користувачі повинні надати особисту інформацію під час перевірки KYC. Публікаційні платформи Web3 вирішують цю проблему, віддаючи пріоритет анонімності та використовуючи адреси гаманців.

Кожен користувач розпізнається за буквено-цифровим рядком символів, відомим як адреса гаманця. Якщо це важливо для вас як для письменника, тоді вам слід вибрати платформи Web3.

Mirror зарекомендувала себе як одна з найкращих платформ для публікації Web3. Платформа працює в мережі Ethereum, що означає, що будь-який користувач може зареєструватися за допомогою свого гаманця Ethereum і зберігати свої записи в Arweave, постійної мережі зберігання інформації.

  Перегляньте звичайні години роботи під час планування зустрічей у різних часових поясах

Mirror надає вам два основні способи отримання доходу від контенту: предмети колекціонування та підписки на Web3.

Перший, предмети колекціонування, можливий шляхом карбування частини вмісту як NFT. Mirror пропонує безкоштовний спосіб карбування кожної публікації чи вмісту, дозволяючи автору встановлювати обмежену кількість і ціну. Крім того, автори можуть вставляти будь-яке цифрове мистецтво NFT, яке вони придбали, у свої публікації чи статті в блозі. Кінцевий літературний продукт NFT включатиме як письмовий вміст, так і цифрове мистецтво NFT.

Другий варіант монетизації — це токен-гейтинг, який передбачає блокування преміум-контенту за платним екраном, який можна розблокувати лише за допомогою криптовалюти.

Загалом, Mirror має простий у навігації інтерфейс і є популярним варіантом як для авторів, так і для клієнтів. Він також пропонує достатню гнучкість для ваших варіантів монетизації публікації.

Sigle — ще один варіант для публікації Web3. Він створений на основі протоколу Stacks, рішення рівня 2, яке дає змогу використовувати функції NFT і смарт-контрактів у блокчейні Bitcoin. Завдяки своїй домашній мережі Sigle використовує технологію порядкового запису біткойн замість традиційних NFT Ethereum для зберігання вмісту користувачів у мережі біткойн.

Sigle має кілька функцій, які покращують взаємодію з користувачем. По-перше, це інтерфейс користувача, який такий же простий, як і його конкурент Web2, Medium. Друга особливість — це безліч інструментів підтримки авторів, включаючи вбудований редактор, спеціальний домен блогу, оптимізований для SEO, та інтуїтивно зрозумілу інформаційну панель.

Формула отримання доходу від написання на Sigle така ж, як у Mirror: токен-гейтинг і літературні NFT. Однак невелика відмінність полягає в тому, що автори на Sigle можуть вибирати, у якій валюті отримувати прибуток.

Видавнича галузь — це конкурентний простір, яким керують видавничі угоди, що спонукає нових письменників піти шляхом самостійного видання електронних книг. Soltype постачається як рішення Web3 для самостійної публікації; це ринок електронних книг на основі блокчейну, де письменники можуть писати, карбувати та продавати свої роботи як літературні NFT.

  Найкращі альтернативи Nagios для моніторингу мережі

Кожна колекція літературних NFT знаходиться під повним контролем автора, тож вони можуть установити ліміт пропозиції та ціну на свій розсуд. Щоб збільшити рідкість окремих NFT із колекції, автор може додавати унікальні обкладинки до електронних книг у колекції.

Придбання NFT із колекції дає вам повний доступ і право власності на електронну книгу, а це означає, що ви можете читати, торгувати та перепродавати на найкращих торгових площадках Solana за вашим вибором.

Paragraph використовує дещо інший підхід, ніж інші платформи, оскільки він націлений на авторів, які вже сформували аудиторію. Якщо ви письменник і вже маєте спільноту, Paragraph дає змогу монетизувати її, пропонуючи три плани річної підписки письменникам на різних етапах розвитку. Письменники зі 100, 1000 і 5000 членами повинні платити 0,05, 0,1 і 0,5 ETH відповідно.

Що стосується заробітку, кожна публікація на платформі карбується як NFT, але автори можуть розвивати свої найкращі публікації, перетворюючи їх на предмети колекціонування. Купівля предмета колекціонування дає покупцеві повне право власності на пошту.

На відміну від інших у цьому списку, Hashnode займає невелику нішу. Це платформа для ведення блогів, яка обслуговує розробників програмного забезпечення та технічних авторів. Хоча платформа має такі функції Web2, як перевірка KYC і реєстрація електронною поштою, на платформі є велика спільнота користувачів Web3, яких не можна ігнорувати.

Hashnode надає багато інструментів для підтримки авторів на платформі, включаючи підтримку SEO, автоматичну публікацію та резервне копіювання GitHub, вбудований редактор і службу підписки на інформаційні бюлетені.

Hive Blog — це платформа соціальних мереж і блогів, побудована на блокчейні Hive. Як і інші блокчейни, Hive має рідну валюту, яка полегшує транзакції в усіх його проектах, включаючи блог Hive.

  15 найкращих програм для 3D-візуалізації для професіоналів

Цей блог не винагороджує авторів за написання, але заохочує користувачів опрацьовувати вміст і взаємодіяти з іншими публікаціями. Користувачі з найбільшим впливом отримують частку доходу платформи в доларах Hive-Based Dollars (HBD), стейблкойні платформи.

Блог Hive — це гібридна платформа, яка пропонує різні варіанти реєстрації для користувачів Web3 і Web2. Отже, ви можете використовувати адресу електронної пошти або залишатися анонімним за допомогою входу на основі гаманця.

Ключові висновки

  • Письмові платформи Web3 забезпечують повну власність на творче самовираження та можливості для монетизації за допомогою таких функцій, як технологія блокчейн і децентралізація.
  • Ці платформи використовують технологію блокчейн для забезпечення прозорості, децентралізації та конфіденційності, пропонуючи такі варіанти, як отримання роялті від токенізованих робіт і отримання платежів у криптовалютах.
  • Деякі популярні платформи для написання Web3 включають Mirror, Sigle, Soltype, Paragraph, Hashnode Web3 і Hive Blog, кожна з яких пропонує унікальні функції та варіанти монетизації для авторів. Вивчення цих платформ може запропонувати більше контролю, кращі прибутки та справедливу екосистему публікації.

Чи варто використовувати платформу для запису Web3?

Платформи для написання Web3 пропонують вам більше контролю над своїм вмістом, кращі варіанти монетизації та більш прозору та справедливу екосистему. Ці функції роблять платформи для написання Web3 хорошим вибором, якщо ви хочете заробляти гроші на написанні та залишатися при цьому анонімними.

Найкраще у всьому цьому те, що воно усуває всіх посередників і робить публікацію більш доступною. Однак навчитися орієнтуватися у світі криптовалют і Web3 може бути дещо складно. Але спробувати однозначно варто.