techukraine.net techukraine.net 6 причин, чому комп’ютери Mac не підходять для ігор

6 причин, чому комп’ютери Mac не підходять для ігор

| | 0 Comments| 8:41 PM
Categories:

Найновіші комп’ютери Mac і MacBook із силіконовими мікросхемами Apple є потужними й ефективними комп’ютерами. Ось чому багато хто думає: «З такою продуктивністю чому я не маю AAA-ігор на моєму комп’ютері Apple?»

Apple також усвідомлює це; тому він розробив Game Porting Toolkit, який він запустив на WWDC 2023. Цей інструмент полегшить розробникам зробити їхні назви оригінально сумісними з Mac.

Але, незважаючи на все це, ви не почуєте, як гравці збираються в магазин Apple, щоб отримати Mac або MacBook, щоб грати в останні ігри. Ось чому.

1. Mac і MacBook дорогі

MacBook Air є доступним комп’ютером щодо його потужності, але модель M1 першого покоління все ще коштує 999 доларів. Щоправда, ви можете придбати Mac mini лише за 599 доларів, але це не включає периферійні пристрої, такі як монітор, клавіатура та миша, які можуть коштувати вам додаткові 150–200 доларів.

Якщо ви економите гроші, ви можете придбати один із найкращих бюджетних ігрових ноутбуків менш ніж за 700 доларів. Ви також можете створити всебічний ігровий комп’ютер, який гарантує, що ви отримаєте найкращу віддачу за кожен витрачений долар.

А якщо з грошима справді мало, є здоровий ринок вживаних запчастин до комп’ютерів, який буде турбувати вас, поки ви не заощадите достатньо, щоб придбати потрібні характеристики. Технічні поради Лінуса (YouTube) навіть відомий створенням ігрових комп’ютерів із бюджетом у 500 доларів.

  Забезпечте свою безпеку в Інтернеті за допомогою цих 10 розширень безпеки Chrome

Отже, гравцям, які хочуть почати грати, але не хочуть витрачати багато грошей, буде легше придбати комп’ютер Intel або AMD замість Mac.

2. Ви не можете оновити комп’ютер Apple-Silicon

Чіпи Apple-Silicon викликали інтерес до ігор Mac, але це також одна з найбільших причин, які стримують Mac і MacBook. Це тому, що кремнієві чіпи Apple є SoC (що таке SoC?).

SoC об’єднує всі основні компоненти — процесор, графічний процесор, оперативну пам’ять і навіть твердотільний накопичувач — в одному невеликому корпусі. Оскільки всі вони фізично ближчі, усі ці частини набагато ефективніші та потужніші, ніж традиційні збірки.

Автор зображення: Гіртс Рагеліс/Shutterstock

Але це також означає, що ви не можете оновити комп’ютер на основі кремнію Apple. Ігрові машини зазвичай відомі своєю можливістю оновлення, тож навіть якщо ви почали з ігрового комп’ютера вартістю 500 доларів, ви можете з часом оновити його до звіра вартістю 5000 доларів, якщо захочете.

Навіть ігрові ноутбуки, які не мають оновлюваних процесорів і графічних процесорів, часто пропонують оновлювану оперативну пам’ять і SSD. Але якщо у вас є MacBook Pro із твердотільним накопичувачем на 512 ГБ і об’ємом пам’яті Unified 16 ГБ, ви застрягли на цьому, якщо не купите новий ноутбук.

3. MacBook Air початкового рівня не мають активного охолодження

M1 MacBook Air є найдоступнішим ноутбуком Apple, тому, ймовірно, він буде одним із варіантів для геймерів з обмеженим бюджетом. Однак комп’ютер не пропонує активного охолодження — він покладається на алюмінієвий корпус для пасивного охолодження свого SoC.

Автор зображення: Apple/YouTube

Хоча це прийнятно для невимогливих офісних завдань, цього недостатньо для ігор. Я спробував зіграти в The Sims 4 на своєму M1 MacBook Air, і він був помітно теплим лише після 30 хвилин гри. Наскільки спекотніше буде, якщо я гратиму у такі вимогливі ігри, як Call of Duty?

  Що таке Ubuntu PPA і як його встановити? [2023]

Це нагрівання означає, що комп’ютер, швидше за все, має температурне регулювання процесора або графічного процесора (або обидва), тому я отримував нижчу продуктивність, ніж очікувалося. Але коли я граю на своєму ігровому ноутбуці Acer Predator, я можу натискати на нього кілька годин і не помічати жодного зниження продуктивності.

4. Деякі необхідні ігрові програми недоступні в macOS

Для належної роботи багатьох ігор потрібні інші програми. Наприклад, багато ігор покладаються на DirectX 12 для своїх візуальних ефектів. Однак Apple не підтримує DirectX. Натомість він має власний Metal API. Отже, щоб запускати ігри, які не підтримують Metal API, вам потрібно запустити програму рівня сумісності, як-от CrossOver.

Незважаючи на те, що CrossOver тепер підтримує DirectX 12, який дозволяє грати в ігри на Mac за допомогою рівня сумісності, він все одно використовує більше ресурсів, ніж запуск гри безпосередньо в операційній системі.

І навіть якщо деякі розробники переносять гру на macOS для оригінального запуску, для належної роботи деяких кіберспортивних ігор потрібні сторонні служби, наприклад античіт. А оскільки більшість античіт-додатків несумісні з macOS, ви взагалі не можете запускати ці ігри.

5. Ви отримуєте лише обмежену кількість назв AAA на macOS

Хоча комп’ютери Mac зараз отримують деякі назви AAA, їх все ще не так багато, як хотілося б. Наприклад, кілька ігор, як-от Call of Duty: Modern Warfare II і Company of Heroes 3, недоступні на Mac.

Навіть популярні застарілі ігри, такі як Grand Theft Auto V і Red Dead Redemption 2, несумісні з macOS. Отже, якщо ви хочете грати в ці ігри, ви повинні використовувати рівень сумісності, наприклад CrossOver або Wine.

  Як змінити свій профіль Netflix, субтитри та мову аудіо

І хоча технічно ви можете насолоджуватися цими іграми за допомогою цих програм, ви все одно не отримаєте найкращого досвіду, оскільки ці ігри не призначені для запуску на Mac. Тим не менш, ви можете перевірити, чи ваш Mac може запускати гру, якщо ви бачите назву, яка вам подобається, але у вас немає ігрового ПК.

6. Ігрові порти Mac зазвичай мають нижчу якість

Автор зображення: Яблуко

Оскільки більшість ігор не розроблені для Mac, розробнику потрібно перенести назву на macOS, щоб зробити її доступною для користувачів Apple. Ви можете ознайомитися з нашим докладнішим поясненням того, що таке порт гри, рімейк, ремастер і перезавантаження. Але суть полягає в тому, що розробник гри просто робить гру, випущену на іншій платформі (наприклад, PlayStation 5), сумісною з іншою (наприклад, ПК).

На жаль, це добре задокументований факт, що багато портів AAA ПК є поганими. Ігри, адаптовані до ПК з консольних платформ, зазвичай мають помилки, візуальні артефакти та навіть проблеми з продуктивністю. Отже, якщо ці проблеми з’являються на портах ПК, що розробники робили багато років, легко сказати, що порти macOS назв AAA можуть страждати від тих самих проблем.

Apple потрібно зробити більше, щоб залучити геймерів

Потужність і ефективність комп’ютерів Mac із силіконовими процесорами Apple дозволили багатьом користувачам насолоджуватися потужним комп’ютером за відносно доступною ціною. Однак він все ще дорогий порівняно з ігровими установками початкового рівня та страждає від пов’язаних з іграми апаратних і програмних проблем.

Якщо не відбудеться суттєвих змін у мисленні геймерів, Apple має зробити набагато більше, ніж просто випустити краще обладнання. Натомість для цього потрібне ідеальне поєднання попиту геймерів, підтримки розробників, удосконаленого апаратного забезпечення тощо, щоб потрясти індустрію ігор — подібно до того, як Apple App Store створив смартфон, який ми знаємо сьогодні.