6 причин, чому біржі криптовалют видаляють криптовалюти з біржі

| | 0 Comments| 11:19 AM
Categories:

Інколи біржі криптовалют перестають використовувати монети та токени. Навіщо їм таке робити?

Ну, зазвичай є певна аргументація. Криптобіржі не сприймають делістингу легковажно, оскільки це може завдати шкоди репутації та викликати негативну реакцію спільноти. Але в деяких випадках біржа може вважати необхідним видалення конкретної криптовалюти або пари криптовалют.

Ось кілька причин, чому біржа може вилучити криптовалюту з біржі.

1. Проблеми відповідності

Автор зображення: pch.vector/freepik

Обмінники криптовалют повинні дотримуватися правил, навіть якщо криптопростір має бути децентралізованим і «без дозволу». Оскільки криптовалюти стають все більш масовими, біржі стикаються з дедалі більшою пильністю з боку фінансових спостерігачів.

Криптобіржі, що працюють у Сполучених Штатах, повинні відповідати суворим нормам «Знай свого клієнта» (KYC) і правилам боротьби з відмиванням грошей (AML). Тому їм потрібно перевіряти особи користувачів і шукати дивні моделі транзакцій, які можуть сигналізувати про злочинну діяльність. Якщо певна криптовалюта використовується або пов’язана з кримінальною, незаконною чи небезпечною діяльністю, біржа може вирішити, що продовжувати підтримувати її занадто ризиковано. Наприклад, Coinbase, Bittrex, ShapeShift та інші криптовалютні біржі відмовляються розміщувати або відмовилися від Monero, орієнтованого на конфіденційність, що пов’язано з використанням темної мережі. Однак численні криптобіржі все ще підтримують Monero.

Крім того, час від часу деякі країни забороняють або встановлюють жорсткі правила щодо криптовалют. Отже, якщо біржа працює в одній із цих країн, їй, можливо, доведеться вилучити з лістингу будь-які монети, які зараз є там незаконними. Те саме стосується монет, які порушують санкції проти певних країн або організацій.

Зрештою, біржі не можуть ризикувати регуляторним ударом, публікуючи невідповідні криптовалюти. Тому, якщо юридичний статус монети потрібно уточнити або регулятори позначають її як проблематичну, невдовзі після цього часто слідує вилучення з біржі.

  Як розібрати аргументи командного рядка в Python

2. Бездіяльність

Авторство зображення: MW/Pixabay

Сумна правда полягає в тому, що в наші дні існують тисячі різних криптовалют, але лише невелика їх частина отримує значне використання. Багато з них є покинутими проектами або просто трюками. Тож для бірж неминуче видаляти з біржі ті, які більше не цікавлять їхніх клієнтів.

Це може здатися несправедливим щодо монет малого обсягу, ніби вони ніколи не мали реального шансу. Але криптобіржі врешті-решт повинні обслуговувати своїх активних трейдерів. Видалення застійних монет дозволяє їм зосередитися на тих, які люди хочуть купити та продати.

Отже, якщо у вас є монета з низькою ліквідністю, завжди є ризик, що її буде видалено через невикористання. Найкращим захистом для розробників проекту є спроба залучити більше спільноти та збільшити обсяг торгівлі, щоб біржі бачили достатню активність, щоб виправдати їх утримання в списку.

3. Ризики безпеки

Автор зображення: freepik/freepik

Підтримка надійної безпеки має вирішальне значення для бірж криптовалют. Таким чином, якщо монета створює потенційні ризики безпеці, вони можуть вирішити, що не варто турбуватися про її підтримку.

Наприклад, деякі менші альткойни більше не мають дуже активних спільнот розробників. Це означає, що існує вищий ризик того, що монета буде якимось чином скомпрометована, якщо вразливості та помилки не будуть швидко виправлені. Криптобіржі не хочуть мати справу з наслідками, якщо монету, яку вони перераховують, буде зламано через недбалість.

Біржі також повинні думати про безпеку з боку користувача. Якщо програмне забезпечення гаманця криптовалюти не працює і призводить до скомпрометації користувачів, у них можуть виникнути проблеми через розміщення незахищеної монети.

Крім того, чим більше токенів перераховує біржа, тим ширша потенційна поверхня атаки для хакерів. Отже, обмеження пропозицій більш безпечними валютами зменшує ризик.

І, звісно, ​​якщо монета зазнає серйозної катастрофи в безпеці, як-от масштабний злом, що дестабілізує її блокчейн, або відключений стейблкоїн, це серйозно похитне довіру. Криптобіржі можуть не захотіти, щоб їхня репутація була заплямована продовженням зв’язку з пошкодженою монетою.

  Як змінити швидкість відтворення відео на Netflix

Обсяги криптовалютних бірж віртуальних активів обчислюються мільярдами, тому вони не можуть зайвих речей, коли йдеться про безпеку. Вилучення криптовалют із сумнівною безпекою є жорстким, але розумним рішенням щодо управління ризиками. Це захищає їхній бізнес і клієнтів.

4. Схеми насосів і відвалів

Якщо ви не знайомі з цим словосполученням, схема викачування та скидання — це коли група працює разом, щоб завищити ціну криптовалюти шляхом скоординованих покупок. Потім, коли ціна досягає піку, вони продають свої активи та дають заставу, залишаючи звичайних інвесторів з порожніми мішками.

Ці шахрайства з криптовалютою не тільки надзвичайно неетичні, але й відкривають біржі для потенційних юридичних проблем, пов’язаних із маніпулюванням ринком. Отже, якщо певну монету ідентифікують як активну машину для викачування та скидання, вони зазвичай швидко виключають її з біржі.

Часто групи Telegram і сервери Discord займаються організацією цих змов. Криптобіржі можуть відстежувати ці канали на наявність доказів узгоджених перекачувань, щоб знати, яких монет уникати.

Попереджувальні ознаки схеми «накачування та скидання» включають раптові різкі стрибки ціни та обсягу без видимої причини. Так само, якщо діяльність монети майже повністю зосереджена навколо невеликої групи гаманців, це сумнівно.

Деякі менш скрупульозні біржі можуть повільно вилучати ці шахрайські монети з лістингу, оскільки дія викачування приносить торгові комісії. Але законні та безпечні криптовалютні біржі працюють швидко, щоб завантажувати маніпулятивне сміття зі своїх платформ.

5. Конкуренція

Управління криптовалютною біржею — це бізнес, тому конкуренція відіграє важливу роль у прийнятті рішень про лістинг. Якщо нова біржа пропонує кращі умови для токена, видалення з лістингу може мати сенс.

Скажімо, з’являється конкуруюча платформа, яка стягує нижчу комісію за торгівлю певною криптовалютою. Це природно робить монету більш привабливою для трейдерів, тому обсяг торгів починає змінюватися.

У цьому випадку біржа з ​​вищою комісією втрачає дохід від транзакцій для цієї монети своєму конкуренту. Їм може бути доцільно видалити його в певний момент замість того, щоб намагатися відповідати ціні.

  Як безпечно видалити Popsockets PopGrip

Криптовалютні біржі також повинні розглянути, як нові лістинги можуть вплинути на їх існуючу частку ринку. Наприклад, якщо монета безпосередньо конкурує з криптовалютою, яку вже перерахувала біржа, вони можуть не захотіти стріляти собі в ногу.

Наприклад, якщо біржа A перераховує свою рідну монету B, вона може захотіти уникнути додавання монети C, яка намагається досягти тієї ж мети. Це може знизити попит на Coin B і призвести до загального зниження торгової активності.

6. Несплата комісій за лістинг

Автор зображення: lucadp/Shutterstock

Один із кількох способів, як криптобіржі заробляють гроші, полягає в полегшенні торгівлі зареєстрованими токенами та проведенні невеликої кількості транзакцій. Ці збори за лістинг допомагають біржам покрити витрати на інтеграцію монети на їхній платформі. Це включає налаштування гарячих і холодних гаманців, створення книг замовлень, оновлення графіків і даних про ціни, підтримку клієнтів тощо.

Криптопроектам потрібен доступ до глибоких кишень, щоб грати в м’яч і покривати поточні витрати. Інакше, незалежно від того, наскільки багатообіцяючою є технологія, вони ризикують зникнути в невідомість, якщо не зможуть дозволити собі витрати на розміщення криптовалютних бірж. Завжди є інший проект, який може окупитися.

Видалення крипто-монет не обов’язково закінчується

Криптопростір швидко розвивається, тож навіть колись популярні монети можуть опинитися на рубці криптовалютних бірж. Але хоча вилучення з біржі є негативним для інвесторів у короткостроковій перспективі, це не обов’язково означає загибель. Багато проектів долають перешкоди та знову потрапляють у список або знаходять альтернативні платформи.

Як інвестору, вам, можливо, доведеться змінити тактику після виключення з біржі та провести додаткові дослідження, щоб знайти надійні біржі криптовалют, які все ще підтримують монету.