6 найкращих інструментів керування фотографіями для Linux

Вам потрібен хороший інструмент керування фотографіями в Linux? Не знаєте, який додаток використовувати? Якщо так, ми можемо допомогти! Ось шість найкращих інструментів керування фотографіями для Linux!

1. DigiKam

Ви фотограф, який прагне серйозно керувати фотографіями на робочому столі Linux? Якщо так, дивіться не далі, ніж digiKam.

Що таке DigiKam? Це розширена утиліта для керування фотографіями для Linux. Він написаний спеціально для KDE Plasma Desktop, але добре працює і в інших середовищах.

DigiKam має безліч корисних функцій, і тому фотографи з Linux так люблять його. Функції включають такі речі, як вбудований Lightroom, редагування EXIF, сортування фотографій у файловій системі, вбудоване редагування зображень, а також корисний і надійний інструмент імпорту, який може захоплювати цифрові фотографії безпосередньо з камер.

Примітні особливості

Digikam може обробляти велику бібліотеку цифрових фотографій. Розробники стверджують, що він може легко керувати понад 100 000 зображень.
Додаток може обробляти необроблені зображення, редагувати фотографії у форматі JPEG та публікувати на різних сайтах соціальних мереж.
За допомогою Digikam користувачі можуть легко та ефективно редагувати метадані фотографій.
Користувачі можуть позначати та впорядковувати фотографії на основі тегів і шукати їх пізніше.
Digikam може легко імпортувати фотографії з більшості камер.
Програма Digikam упорядковує зображення в оптимізовану базу даних/бібліотеку, щоб користувач якомога швидше знаходив потрібні зображення.

Завантажити – Digikam

Digikam — це програма KDE, хоча вона не попередньо встановлена. В результаті вам потрібно буде встановити його, щоб використовувати його. Перевірте Pkgs.org і дізнайтеся, як отримати його для свого дистрибутива.

2. Шотвелл

Shotwell довгий час був стандартним організатором фотографій у дистрибутивах Linux, які використовують середовище робочого столу на основі GTK. Неважко зрозуміти, чому завдяки його вражаючим можливостям організації та вбудованому базовому пакету редагування.

Людям подобається програма Shotwell, оскільки вона має легкий для розуміння інтерфейс користувача. Ви не відчуваєте, що вам потрібно бути досвідченим фотографом, щоб сортувати фотографії та швидко редагувати на комп’ютері.

Хоча ця програма справді не є першим «простим у використанні» організатором фотографій на робочому столі Linux, він є одним із найкращих, що може запропонувати спільнота.

Примітні особливості

Shotwell підтримує імпорт із різних пристроїв за допомогою функції «імпорт».
Фотографії в Shotwell керуються за датою їх зйомки.
Окрім керування зображеннями на комп’ютері, Shotwell також має основні функції редагування, такі як обрізання, конвертування, покращення, зміна розміру тощо.
Shotwell підтримує як зображення, так і відео.
Користувачі можуть позначати та сортувати зображення на основі тегів ключових слів, подій, папок тощо.
Shotwell підтримує обмін на веб-сайтах соціальних мереж.

Завантажити – Shotwell

Можливо, Shotwell вже встановлено на вашому ПК з ОС Linux. Однак, якщо ви перевірили і виявиться, що це не так, ви зможете знайти інформацію про те, як його встановити та налаштувати на Pkgs.org.

3. Фотографії гномів

Gnome Photos, або «Фотографії» — це відповідь проекту Gnome на керування та редагування фотографій у Linux. Інструмент є стандартним у Gnome Shell та всіх інших настільних комп’ютерах, які покладаються на програмне забезпечення Gnome.

Фотографії чудово використовувати, особливо якщо ви шукаєте щось із сучасним інтерфейсом користувача. Він швидкий, легкий і має багато корисних функцій, таких як швидкий обмін та онлайн-інтеграція.

На додаток до організації фотографій, Gnome Photos також працює як засіб перегляду зображень і може досить добре відображати зображення на робочому столі.

Примітні особливості

Gnome Photos має вбудований набір для редагування, який може обрізати, змінювати кольори, додавати фільтри та покращувати зображення.
Gnome Photos підтримує функції онлайн-обміну та може підключатися до функції «Онлайн-облікові записи» Gnome Shell.
Інтерфейс користувача дружній і виглядає дуже сучасно.
Режим «Улюблене» дозволяє користувачам швидко створювати закладки для своїх улюблених фотографій.

Завантажити – Gnome Photos

Gnome Photos — це засіб перегляду фотографій за замовчуванням і інструмент керування для середовища робочого столу Gnome Shell, тому вам, швидше за все, не потрібно буде встановлювати його, якщо ви використовуєте це налаштування.

Отримайте останню версію Gnome Photos для свого розповсюдження, відвідавши Pkgs.org.

4. Пікти

Picty — це інструмент керування фотографіями для робочого столу Linux, який упорядковує зображення на основі розташування файлів на вашому комп’ютері. Він не створює і не підтримує будь-яку базу даних, а скоріше є інтерфейсом до зображень на вашому комп’ютері.

Примітні особливості

Функція імпорту Picty може розпізнавати багато типів DSLR-камер, наприклад Canon або Nikon.
Додаток має вбудований пакет для редагування фотографій, який дозволяє користувачам виконувати основні редагування зображень.
Управління фотографіями здійснюється на рівні файлової системи, забезпечуючи організацію ваших зображень там, де вони вже є, а не створюючи окрему бібліотеку.

Завантажити – Picty

Picty — досить невідома програма, тому ви не знайдете її в джерелах програмного забезпечення вашого улюбленого дистрибутива Linux. Натомість, щоб встановити його на свій ПК з Linux, ви повинні завантажте вихідний код з GitHub.

5. KPhotoAlbum

KPhotoAlbum — це інструмент керування фотографіями на основі Qt для робочого столу Linux. На відміну від багатьох інших інструментів, KphotoAlbum дозволяє користувачам керувати як зображеннями, так і відеофайлами.

Програма з відкритим вихідним кодом і в першу чергу орієнтована на робочий стіл KDE Plasma. Однак він також досить добре працює на настільних комп’ютерах на базі GTK.

Примітні особливості

KPhotoAlbum упорядковує зображення за допомогою бази даних, забезпечуючи надшвидкі результати пошуку.
Зображення можна організувати на основі подій, місць, людей і тегів.
KphotoAlbum підтримує експорт до різних онлайн-джерел, таких як Google Drive і Dropbox.

Завантажити – KPhotoAlbum

KPhotoAlbum існує досить давно, тому не важко знайти його в стандартних сховищах програмного забезпечення багатьох основних дистрибутивів Linux. Ви також зможете знайти бінарний пакет для своєї ОС на Pkgs.org.

6. gThumb

gThumb — це скоріше засіб для перегляду фотографій, ніж спеціальний органайзер, але його все одно варто згадати, оскільки його можна налаштувати для організації фотографій у файловій системі Linux.

Цей тип програми не повинен бути вашим першим вибором, якщо ви серйозний фотограф, якому потрібен гідний інструмент організації. Тим не менш, якщо ви хочете відсортувати цифрові зображення, збережені на вашому ПК з Linux, gThumb готовий!

Примітні особливості

Відображає всі формати зображень і може переглядати дані EXIF ​​у файлах JPEG.
Може впорядковувати зображення в окремі каталоги.
Користувачі можуть створювати закладки до певних каталогів для легкого доступу.
gThumb дозволяє користувачам додавати коментарі до зображень.

Завантажити – gThumb

gThumb існує деякий час, і відомо, що деякі дистрибутиви Linux використовують його як засіб перегляду фотографій за замовчуванням.

Щоб отримати gThumb, перейдіть на Pkgs.org.

Почесна згадка – DarkTable

Може здатися дивним розмістити одну з найвідоміших програм цифрової фотографії в Linux у розділі «почесна згадка», але для цього є вагома причина: DarkTable не є організатором цифрових фотографій. Звичайно, він має деякі корисні функції організації, але це не головне завдання програми.

Основне використання DarkTable — дати користувачам можливість маніпулювати та редагувати необроблені фотодані в цифровому вигляді, міняти освітлення тощо. Однак у нього є чудова функція, яка дозволяє користувачам керувати своїми «цифровими негативами» в базі даних. З цієї причини я вирішив згадати це в кінці списку.

Завантажити – DarkTable

Додаток DarkTable є кросплатформним і міститься в кількох дистрибутивах Linux у джерелах програмного забезпечення.

Вирішили перевірити програму? Перейдіть до нашого посібника, який описує, як встановити його на Linux!

Висновок

У цьому списку ми розглянули найкращі інструменти керування фотографіями, які може запропонувати спільнота Linux. Обов’язково перегляньте посилання для завантаження, якщо ви ще цього не зробили.

Який ваш улюблений інструмент керування фотографіями для Linux? Розкажіть нам у розділі коментарів нижче!