6 найкращих похідних інструментів Ubuntu для перевірки

Оскільки така хороша операційна система, як Ubuntu, ОС не для всіх. Незважаючи на те, що ОС є «Linux для людей», ОС може бути грубою по краях. В результаті з’являється багато «похідних». Ці «похідні» використовують операційну систему Ubuntu Linux як основу, але намагаються полегшити роботу користувачів і в цілому покращити роботу. Хоча не всі похідні Ubuntu є спробами покращити Ubuntu, варто зазначити, що переважна більшість з них робить це основною метою своєї місії з відкритим кодом.

Не помиляйтеся: Ubuntu є королем, коли справа доходить до Linux на робочому столі. Однак, якщо вам потрібне щось легше, простіше або доступніше, кращим вибором є похідне Ubuntu.

Існує багато ОС, подібних до Ubuntu. З цієї причини ми склали список з 6 найкращих операційних систем Linux на базі Ubuntu!

1. Linux Mint

Linux Mint є найбільш сумно відомим відгалуженням Ubuntu і дуже популярним через його велику увагу на простоті використання та традиційний досвід «подібний до Windows».

Цей дистрибутив пропонує користувачам багато різних можливостей настільного комп’ютера, але розробники наполегливо рекомендують користувачам запускати середовище робочого столу Cinnamon на Linux Mint, оскільки розробники безпосередньо підтримують його.

Існує багато дистрибутивів Linux, які стверджують, що вони «подібні до Windows», але небагато з них можуть надавати так, як Linux Mint. Все, починаючи від резервного копіювання, закінчуючи встановленням драйверів і все, що між ними, «просто працює».

  Як перетворити презентацію Google Slides в GIF

Примітні особливості:

Система резервного копіювання TimeShift робить збереження вашої системи дуже простим, коли виникає проблема.
Mint Update навчає користувачів, як працюють оновлення, з докладними поясненнями, а не з невідомими «оновленнями».
Інструмент оновлення має функцію «автоматичне оновлення», яка дозволяє користувачам автоматично встановлювати оновлення системи, замість того, щоб мати справу з ними.

2. Елементарна ОС

Елементарна ОС є чудовим похідним Ubuntu з метою, подібною до Linux Mint: зробити робочий стіл Linux красивим і простим у використанні.

Багато колишніх користувачів Mac користуються ОС Elementary, оскільки вона схожа на macOS від Apple. У нього навіть є магазин додатків, наприклад Mac OS! Цей дистрибутив Linux чудово підходить для користувачів Mac, а також користувачів Linux, які шукають ОС, подібну до Ubuntu, з акцентом на красу, конфіденційність та простоту.

Примітні особливості:

Вимикає для користувачів можливість додавати PPA за замовчуванням, підвищуючи рівень безпеки.
Має централізований магазин програмного забезпечення, де користувачі можуть безкоштовно встановлювати програми.
Майже всі програми в App Center естетично привабливі та відповідають загальній темі робочого столу.
Користувачі можуть купувати програми та підтримувати розробників, які їм подобаються.
Неймовірно легкий і простий в навігації.
Elementary OS базується на Ubuntu LTS для максимальної безпеки та стабільності.
Потужний файловий менеджер Nemo у версії Linux Mint Cinnamon робить пошук файлів і папок надзвичайно швидким.
Elementary OS вимикає функцію «збирання обладнання» Ubuntu за замовчуванням для кращої конфіденційності користувачів.

3. Зорін О.С

Операційні системи Linux з акцентом на надання користувачам «Windows» не є новим, але з усіх дистрибутивів, які намагаються це зробити, Зорін О.С є одним із найкращих у цьому.

  Як змінити мову в WeChat

Zorin є похідною від Ubuntu, і, як і багато інших технологій, користувачі очікують, що з поворотом: він зосереджений на тому, щоб дозволити користувачам запускати свої програми Windows без жодних проблем.

Якщо вам здалося, що Ubuntu занадто складний, і ви хочете використовувати Linux, маючи доступ до деяких програм Windows, перегляньте ОС Zorin.

Примітні особливості:

Використовує Wine і PlayOnLinux, щоб додатки Windows працювали без особливих зусиль.
Середовище робочого столу Zorin OS може миттєво перетворитися на безліч різних макетів, включаючи Windows, Mac OS і навіть Ubuntu Unity.
Попередньо налаштований для роботи з багатьма відеоіграми (як Linux, так і Windows).
Не відстежує своїх користувачів і бере на себе зобов’язання поважати конфіденційність.
ОС Zorin має попередньо налаштований брандмауер, який блокує рекламу.

4. Перцева м’ята ОС

ОС перцевої м’яти це «блискавичний», легкий похідний продукт Ubuntu з акцентом на стабільність, простоту та зручність використання.

Операційна система використовує робочий стіл Xfce, щоб користувачі могли отримати знайомі налаштування, подібні до Windows. Крім того, Peppermint зосереджує всі зусилля на розробці на випусках довгострокової підтримки Ubuntu для максимальної стабільності.

Дистрибутив Peppermint OS Linux є чудовим випуском для тих, хто любить ідею Ubuntu, але віддає перевагу системі, яка використовує менше ресурсів.

Примітні особливості:

Інструмент ICE Peppermint OS може перетворити багато веб-сайтів на повноцінні настільні програми.
Звичний макет робочого столу ідеально підходить для користувачів із Windows.
Зосередженість на веб-додатках (наприклад, Skype, Microsoft Office тощо) робить його дуже легким і ідеальним для старих комп’ютерів.
Створено на основі Ubuntu LTS для максимальної стабільності.

  Як записувати дзвінки Skype за допомогою нової вбудованої функції запису

5. KDE Neon

KDE Plasma — це середовище робочого столу, яке дуже намагається забезпечити традиційний і красивий робочий стіл, пропонуючи при цьому свободу зробити його власним. Багато різних дистрибутивів Linux пропонують KDE, але жоден не є настільки гарним, як на базі Ubuntu KDE Neon.

Основна ідея KDE Neon полягає в тому, щоб запропонувати останню версію робочого столу Plasma на стабільному випуску Ubuntu LTS. Щоб було зрозуміло, розробники Neon наполягають, що це не дистрибутив Linux. Тим не менш, якщо ви любите Ubuntu і все, але хочете найновішу версію Plasma, це KDE Neon або нічого.

Примітні особливості:

Пропонує найновішу версію робочого столу KDE Plasma; щось зазвичай доступне лише в нестабільних ОС Linux, таких як Arch Linux або Gentoo.
Працює з Ubuntu LTS, тому користувачі не мають нестабільного робочого столу.

6. Студія Ubuntu

Власне Ubuntu є надійним дистрибутивом Linux, але він не підходить для виробництва медіа. Правда, для цього можна встановити різні програми, хоча існують кращі ОС, які підходять для цієї роботи, наприклад, Ubuntu Studio.

Студія Ubuntu це дистрибутив Linux, який базується на відносно новітній версії Ubuntu Linux. Основною метою цієї операційної системи є надання повного досвіду редагування/створення, який готовий до роботи в будь-який момент.

Примітні особливості:

Ubuntu Studio постачається з повним набором редагування для аудіоредакторів, відеоредакторів, фотографів, графічних дизайнерів і видавців.
Наповнений аудіо та відео кодеками, яких немає в традиційній Ubuntu.